Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Λέγονται Apotel είναι ένα μικρό μπουκαλάκι με γεύση φράουλα νομίζω ...πάντως είναι γλυκό ..... και το πίνει πολύ ευχάριστα όταν χρειάζεται και τουλάχιστον στην Ραφαέλα είναι πολύ αποτελεσματικό.

Βέβαια κορίτσια η Ραφαέλα δεν έχει ανεβάσει πολλές φορές πυρετό 2-3 φορές μόνο και έτσι δεν έχουμε δοκιμάσει και πολλά.


PdBSp3.png ck1Cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωαννα μου δεν νομιζω αλλα προσεχε να μην κανει υποθερμια οι παλιες ελεγαν αν κανει υποθερμια δωσε λιγη ζαχαρη αν θες παρε ενα τηλ τη γιατρο σας για να ηρεμησεις!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

το πιο γρηγορα μου ειπε η γιατρος ειναι τα υποθετα δρουν περιπου στο μισαωρο τα αποροφαει πιο γρηγορα ο οργανισμος!

Την ρωτησα για τα υποθετα για να ξερω αλλα μου ειπε οτι καλυτερα να χρησιμοποιουνται με φειδω και μονο σε υψηλο πυρετο.

Βεβαια η κορη της λεει δεν επινε κανενα σιροπι αντιπυρετικο και την κουραρε μονο με υποθετα εως τα 5.

αλλα μου ειπε να μην το αρχισω αν δεν ειναι απαραιτητο.

Εμεις εχουμε κανει μονο μια φορα σε αυτη την ιωση που εχει μονο πυρετο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

λετε να παθει τπτ το ζουζουνι μου απο το Ponstan???πωπω καραγχωθηκα..

Βρε κορίτσια μην αγχώνεστε, από την στιγμή που το παιδί δεν έκανε εμετό μέχρι στιγμής δεν συμβαίνει τίποτα κακό , μην αγχώνεσαι τζάμπα Ιωάννα μου.


PdBSp3.png ck1Cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα τιποτα δε θα παθειι το παιδι! Μη σκας!!!

Εγω επειδη μια φορα μου ξεφυγε ο πυρετος και απο 38 εφτασε σε 20 λεπτα 39,6, στο 37,8 δινω κατευθειαν κι ας λενε οι γιατροι ο,τι θελουν. Εγω κοντεψα να μεινω στον τοπο οταν ειδα το 39,6! Αλλωστε οταν το παιδι ειναι στα πρωτα 24ωρα, ο πυρετος θα ανεβει ετσι κι αλλιως. Αμα κανει 37,8, θα κανει και 38,5 δεν υπαρχει περιπτωση...Τουλαχιστον σε ο,τι αφορα το δικο μου το παιδι. Ντεπον, πονσταν εναλλαξ. Οταν ο πυρετος οργιαζει τα "τσιμπαω" και τα δυο. Δλδ 13 κιλα ο Σωτηρης, 8 ντεπον, 7 πονσταν. Και παλι δεν τον πιανουν... Τις νυχτες του βαζω ντολαλ υποθετο πρωτον επειδη δρα πιο γρηγορα και δευτερον για να γλιτωσουμε τη νυχτερινη μαχη!!!:D


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω θελω να σας ρωτησω κατι..που θα καταλαβετε αν το παιδι εχει τη γριπη?

Ακουω που λενε για τα συμπτωματα και ειναι κοινα με τις ιωσεις..

Εχω μπερδευτει..η παιδιατρος μου ειχε πει οτι καλλιστα μπορει να την περασουμε και να μην παρουμε χαμπαρι.

Της φιλης που σας ελεγα οτι περισυ επαθε πνευμονια το μικρο της προχθες του ξαναβρηκαν υγρο στον πνευμονα και λεει μπορει να ειναι απο ιωση αλλα μπορει και απο γριπη..

Πιασε το αυγο και κουρευτο..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την ρωτησα για τα υποθετα για να ξερω αλλα μου ειπε οτι καλυτερα να χρησιμοποιουνται με φειδω και μονο σε υψηλο πυρετο.

Βεβαια η κορη της λεει δεν επινε κανενα σιροπι αντιπυρετικο και την κουραρε μονο με υποθετα εως τα 5.

αλλα μου ειπε να μην το αρχισω αν δεν ειναι απαραιτητο.

Εμεις εχουμε κανει μονο μια φορα σε αυτη την ιωση που εχει μονο πυρετο.

ριτα μου επειδη με τα σιροπια εμεις εχουν ενα θεμα κανουμε εμετο στις χαμηλες δινουμε ντεπον αλλα στις υψηλες θερμοκρασιες βαζουμε υποθετα γιατι με το πονσταν κανουμε εμετο

και η κορη της δικης γιατρου το ιδιο μονο υποθετα της εδινε ειχαν μεγαλο θεμα!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Την ρωτησα για τα υποθετα για να ξερω αλλα μου ειπε οτι καλυτερα να χρησιμοποιουνται με φειδω και μονο σε υψηλο πυρετο.

Το λενε αυτο γιατι τα συνεχομενα υποθετα δημιουργουν διαρροια. Ετσι μου εχει πει ο παιδιατρος μας τουλαχιστον...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ριτα κι αν εχει τη νεα γριπη δλδ τι θα κανεις? Ιδια θεραπεια εχουν ολες οι ιωσεις. Αντιπυρετικα και φαρμακα αναλογα με το συμπτωμα. Θα το παρακολουθει και ο παιδιατρος και θα δουμε... Εγω παντως δε νομιζω να το παω στο παιδων ή οπουδηποτε αλλου γαι να κανουν την εξεταση. Δε θα το ταλαιπωρησω, εκτος κι αν υποτροπιασει (φτου μακρια απο μας)! Και παλι ο παιδιατρος αυτο μου ειπε οταν ηταν ο μικρος αρρωστος. Κι αν την εχει, απο τη στιγμη που δεν υποτροπιαζει ακολουθουμε την ιδια κουρα...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμας παντως η παιδιατρος ειναι καθησυχαστικη με την νεα γριπη ..Ειναι λεει οπως η απλη γριπη και συνηθως τα συμπτωματα ειναι ηπια ..μην το κανουμε μεγαλυτερο γεγονος απο οτι ειναι


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...