Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

On 3/3/2017 at 4:32 ΜΜ, alexia92 είπε:

 

 

 

On 4/3/2017 at 7:40 ΠΜ, ntiakana είπε:

Aλεξια μου, δοκίμασες να αλλάξεις το γάλα? Μήπως δεν του αρέσει?Δεν ξέρω τι έχεις δοκιμάσει λέω μήπως!! Περνάνε κ φάσεις,αν του φτάνει το γάλα κ βρέχει πάνες είναι οκ ο μπεμπης. Μακάρι να πάνε όλα καλά με την εξεταση. 

Ναι αλέξια με αποκλειστικό θηλασμό, δεν τα κατάφερα στην κόρη μου κ τώρα που τα κατάφερα το απολαμβάνω όσο δεν πάει.

Πίνει οπότε θέλει, δεν έχει πρόγραμμα, ομως όταν θέλω να πάω κάπου σε συγκεκριμένη ώρα το ρυθμίσω, δηλ ξέρω από προηγούμενη μερα ότι 8 η ώρα πρέπει να είμαι στο ραντεβού μου, τον ταιζω 7:15  κ ας έχει φάει στις 6 κ ετσι κάνω τις δουλειές μου ήσυχα. Γιατί με το θηλαστρο δεν κάνω τπτ.

Βραδινος Ύπνος πολύ καλά! Κοιμάται κάπου 8 με 9 το βράδυ τον ταιζω κοιμισμενο κάπου 12 με 1 κ μετα ξυπνάει 6μισή ( ρολόι παιδί μου) να φαει κ ξανακοιμαται. Τυχαίνει να θέλει να φαει στις 3 η 4 αναλόγως. ΑΛΛΑ κοιμάμαι.. Μέσα στην ημέρα είναι πολύ αστατος στον ύπνος.

Τετάρτη το δεύτερο εμβόλιο.

Ζιλιχερ περιμένω νέα όταν ανέβεις Αθήνα, σε σκέφτομαι συνεχώς.

Γυρνάω για δουλειά τον Ιανουάριο του 2018. Εσείς ποτέ γυρνανε?

Περιμένω νέα σας!! Φιλιά 

 

On 1/3/2017 at 2:21 ΜΜ, ntiakana είπε:

Γειά σας κορίτσια,

Χαίρομαι που ακούω ότι είστε καλά. 

Εγώ είμαι άρρωστουλα το ίδιο και η κορμού,έχω αγχωθει για τον μπεμπη μου μην τον κολλήσουμε. Τον θηλαζω αποκλειστικά και λένε ότι με τον θηλασμό δεν κολλάνε τα μωρά, ότι περνάνε τα αντισώματα στο μωρό μέσω του μητρικόυ γαλατος. Τώρα μύθος η αλήθεια δεν ξέρω μέχρι στιγμής είναι καλά ο μικρός μου.

Την άλλη εβδομάδα θα κάνει το δεύτερο εμβόλιο. 

Παίζει μωρέ το μικρό μου στο γυναστηριο της Fisher prise κ το απολαμβάνει. 

Ζιλιχερ τι ωραία που παίρνει βάρος. Εμένα σίγουρα έχει φτάσει τα 7 κιλά είναι βαρύς και σε πιάνει το χέρι αν τον έχεις ώρα. Εννοείται κορίτσι μου πως θα δίνεις όσο γάλα θέλει το μικρό σου. Γιατί και λίγο γάλα  να της λείπει μπορεί να έχει γκρίνια. 

Δόξα το θεό τα κατάφερα εύκολα με.τον θηλασμό αυτή την φόρα.

Έκλεισα σήμερα ημερομηνία για βάφτιση για 26 Αυγούστου. Γιουπιιι...

 

On 26/2/2017 at 5:37 ΜΜ, anastella είπε:

Ζιλιχερ εγώ όταν είχα θέμα με την παραγωγή μου έκανα άντληση ταυτόχρονα με θηλασμό. Από το ένα στήθος η μπέμπα κ απο την άλλη το θηλαστρο. Δεν ξερω βέβαια αν θα σε βοηθήσει αυτό... Επίσης ρόφημα από γλυκάνισο αυξάνει την παραγωγή. Δοκίμασε να πίνεις μια κούπα τη μερα για λιγο να δεις πως θα πάει.

Τι σας ειπε ο γιατρός σημερα;

 

Μανούλες, σας ευχαριστώ που μας σκέφτεστε! :)  

Εμείς επιτέλους μετά από καιρό έχουμε αναθαρρήσει. Είδε την μπέμπα μας μια γιατρός που κατέβηκε από Αθήνα και εν ολίγοις μας είπε ότι ναι μεν έχει κάποια κατασκευαστικά ελαττώματα η καρδούλα της, αλλά λειτουργεί κανονικά και το πιο πιθανό είναι να απαιτείται μόνο παρακολούθηση. Όσο για τη διάγνωσή της, διέφερε αρκετά από τη διάγνωση του γιατρού εδώ, ο οποίος ειλικρινά μας είχε τρομοκρατήσει σε σημείο που να μην μας αφήνει να καταλάβουμε πόσο θα ζήσει το παιδί ακόμα. Φυσικά κι εγώ και ο άντρας μου κλαίγαμε από ανακούφιση μόλις βγήκαμε από το ιατρείο της. Ίσως να γαντζωθήκαμε από τα καλά νέα ως γονείς γιατί το είχαμε ανάγκη, όμως μας ενέπνευσε την εμπιστοσύνη. Επιπλέον, είναι γιατρός με πείρα σε επεμβάσεις και όχι θεωρητική επιστήμων, όπως ο γιατρός εδώ. Τα ραντεβού μας για την Αθήνα θα τα μεταφέρω για τις ημέρες μετά το Πάσχα γιατί δεν θέλω να ταλαιπωρήσω τη μικρή σύντομα πάλι με το τρίπλεξ (διαρκεί 40-45 λεπτά και πρέπει να μένει σχεδόν ακίνητη).

Alexia92 μεγάλη κουβέντα είπες και έχεις δίκιο - αφού τρώει με όρεξη, να μην την φοβάμαι. :)

Anastella πίνω χάπια μαγιάς μπύρας και αφέψημα με γλυκάνισο και μαραθόσπορο- αυτό που χρειάζεται είναι να είμαι συνεπής στις αντλήσεις. Το να θηλάζω και ταυτόχρονα να αντλώ δεν το έχω κάνει. Δυστυχώς η μικρή μου πλέον θηλάζει μόνο νύχτα, οπότε δεν έχω κουράγιο να κουβαλάω το θήλαστρο εκείνη την ώρα, έχω και τον άντρα μου δίπλα... θα δώ τι μπορώ να κάνω. Πραγματικά, μου χει λείψει πολύ να την θηλάζω.

Ntiakana εγώ επιστρέφω στη δουλειά στο τέλος Νοεμβρίου 2017, αν και αυτές τις μέρες που πήγα και έκανα την αίτηση στη δουλειά μου για το 9μηνο, η Προϊσταμένη, ως δικαιούται, σκεφτόταν να μην μου την εγκρίνει αμέσως, να γυρίσω να δουλέψω 1-2 μήνες για να διευκολύνω και τους συναδέλφους και να μοιραστούμε τη δουλειά και να επιστρέψω το 2018 κι εγώ. Ευτυχώς, όμως, τη διαβίβασε στο Υπουργείο κι έτσι επισήμως έχει ξεκινήσει το 9μηνο της άδειας ανατροφής.

Zamia τέλειος ο μικρούλης! μεγάλη πρόοδο έχει!

Εμάς η μπέμπα έχει εξελιχθεί σε φοβερή σουρτούκω (ευτυχώς μου μοιασε σ αυτό και όχι στον μπαμπά της -χαχα) - αυτό το σκ και τις 2 μέρες πήγαμε για καφεδάκι στη λιακάδα και δεν ακούσαμε ούτε κιχ - όλο χαμόγελα ήταν.

Στο σπίτι παίζει πολύ στο γυμναστήριο και μόλις έχει ξεκινήσει να απλώνει τα χεράκια της να πιάσει αυτά που κρέμονται. Επίσης, της έχουμε πάρει μια κούνια-ρηλάξ και την βάζω όταν θέλω να κάνω καμιά δουλειά.

Αυτές τις μέρες δοκιμάζει πολύ τη φωνούλα της και λίγο τσιρίζει. Είναι τόσο απολαυστική!

Μανούλες, τα παιδιά μας είναι μια ευλογία - δεν υπάρχει τίποτα πιο σπουδαίο!

 

Καλή εβδομάδα να έχουμε- σας φιλώ όλες!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

On Saturday, February 11, 2017 at 2:35 ΜΜ, ZiliHer είπε:

Γεια σας μανουλες τι κάνετε ? Zillher ένα παιδί που τρώει, βάζει βάρος ,τρώει με ορεξη  μη το φοβάσαι. Όλα θα γίνουν και θα ξεπεράστουν... χαιρομαι πάρα πολύ και ας μη σε ξέρω! Ntiakana 7 κιλά 3 μηνών μόνο θηλασμό? Wow τελεια... δε νομίζω να αρρωστησει γιατί θηλαζει ... zamia πως είστε ? Anastella ;;; εμείς περάσαμε ένα 10 μερο με αφαγια έριξε πάρα πολύ την ποσοτητα του όγκου γάλακτος που πινει στο 24 ωρο προφανώς γιατί κοιμάται ολη νυχτα... μονο προχθές ξύπνησε μεταξύ 3με4 ... κάναμε εξέταση για ουρολοιμοξη προχθές βγήκε ασθενως θετική  και σήμερα κάναμε εξέταση ξανά σε άλλο μικροβιολογικο εργαστηριο μιας καθηγήτριας πανεπιστημίου η οποία έπλυνε αυτή το παιδί και τοποθέτησε το σακουλάκι... αν βγει θετική 10 μέρες αντιβιωση και ειδική εξέταση πυελογραφιας Κυστης νεφρων  από παιδοακτινολογο 150 ευρώ αν είναι αρνητική τέλος ελπίζοντας να ξανά φάει καλά. Του αλλαξα τις  θηλες , ελπίζοντας να πάει καλύτερα και πάει όντως λίγο καλύτερα είχα αλλάξει και μπουκαλια και τα έκανα ακόμα χειρότερα τα πράγματα.... αυτά τα νέα μας ... μας ειπε η παιδιατρος να πάμε βόλτες όχι σε συνοστισνενα μέρη όμως... περιμενω να ακούσω νέα σας

Εμείς πάντως 7 κιλά 3 μηνών δεν τα βλέπουμε ούτε με κιαλια χαχαχαχα.... είναι δύσκολος ο μπεμπης μου αν είναι εκνευρισμενος δεν τρώει με τίποτα ακόμα και να περάσουν 7 ωρες... το καλό είναι ότι ναι μεν τη μέρα κοιμάται σπασμένα 20 -40 λεπτά αλλά όλη τη νυχτα κοιμομαστε ( τον ταιζω βέβαια κοιμησμενο τη νυχτα γιατί δεν τρώει καλά τη μέρα -και αν φαει καλά θα βγάλει κιόλας) αλλά τι να κάνω είναι δύσκολος πολύ και ο πρώτος γιος μου έτσι αλλά εκείνος έτρωγε καλύτερα και δεν έκανε και τόσο αναγωγη... ntiakana γάλα δεν μπορώ να αλλάξω λόγω αλεργιας πίνει την αηδία το στοιχειακο μετά τον χρόνο πρόκληση και αν... zamia τι τέλεια με τον μπουμοουκο σου. Κ εμείς έχουμε κοινωνικά χαμόγελα κάνουμε αγκου λέμε φωνηεντα γύρναμε στο κρεβάτι από μπρουμητα ανάσκελα χεχε zill μου ακριβώς αυτό αισιοδοξία, παρακολούθηση και ολα θα γινουν. Φαντάσου ότι εγώ ζω ένα καθημερινό μαρτύριο αν φαει πόσο θα φάει και πόσο θα βγάλει και για εμένα είναι μαρτύριο να βλέπω το παιδί να βασανιζεται και στην τελική να μη βάζει και το βάρος  που θα ήθελα να  βάλει γιατί και με τις τροφές δε νομίζω να δω φως αν κρίνω από το πρώτο παιδί...ουρολοιμοξη μετά βολικά νοσήματα τα κάναμε όλα αρνητικά οισοφαγιτιδα δεν έχει γιατί παίρνει αγωγή σιροπακι οπότε είναι θέμα χαρακτήρα αυτό που κάνει και δε τρωει...έχουμε και το χαλινο να κόψουμε  5 μηνών πριν τις τροφές.... δύσκολα παιδιά με πείσμα εγώ χάνω εύκολα την υπομονή μου αλλά συνεχίζω... 

 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, alexia92 είπε:

 

Εμείς πάντως 7 κιλά 3 μηνών δεν τα βλέπουμε ούτε με κιαλια χαχαχαχα.... είναι δύσκολος ο μπεμπης μου αν είναι εκνευρισμενος δεν τρώει με τίποτα ακόμα και να περάσουν 7 ωρες... το καλό είναι ότι ναι μεν τη μέρα κοιμάται σπασμένα 20 -40 λεπτά αλλά όλη τη νυχτα κοιμομαστε ( τον ταιζω βέβαια κοιμησμενο τη νυχτα γιατί δεν τρώει καλά τη μέρα -και αν φαει καλά θα βγάλει κιόλας) αλλά τι να κάνω είναι δύσκολος πολύ και ο πρώτος γιος μου έτσι αλλά εκείνος έτρωγε καλύτερα και δεν έκανε και τόσο αναγωγη... ntiakana γάλα δεν μπορώ να αλλάξω λόγω αλεργιας πίνει την αηδία το στοιχειακο μετά τον χρόνο πρόκληση και αν... zamia τι τέλεια με τον μπουμοουκο σου. Κ εμείς έχουμε κοινωνικά χαμόγελα κάνουμε αγκου λέμε φωνηεντα γύρναμε στο κρεβάτι από μπρουμητα ανάσκελα χεχε zill μου ακριβώς αυτό αισιοδοξία, παρακολούθηση και ολα θα γινουν. Φαντάσου ότι εγώ ζω ένα καθημερινό μαρτύριο αν φαει πόσο θα φάει και πόσο θα βγάλει και για εμένα είναι μαρτύριο να βλέπω το παιδί να βασανιζεται και στην τελική να μη βάζει και το βάρος  που θα ήθελα να  βάλει γιατί και με τις τροφές δε νομίζω να δω φως αν κρίνω από το πρώτο παιδί...ουρολοιμοξη μετά βολικά νοσήματα τα κάναμε όλα αρνητικά οισοφαγιτιδα δεν έχει γιατί παίρνει αγωγή σιροπακι οπότε είναι θέμα χαρακτήρα αυτό που κάνει και δε τρωει...έχουμε και το χαλινο να κόψουμε  5 μηνών πριν τις τροφές.... δύσκολα παιδιά με πείσμα εγώ χάνω εύκολα την υπομονή μου αλλά συνεχίζω... 

 

 Γιατί περιμένετε μεχρι τον 5ο μήνα για το χαλινό; Από ημερών ξέρω ότι γίνεται και μάλιστα στη Θεσσαλονίκη είναι ένας γιατρός (Ψη...δης) που κάνει εκτομή με λέιζερ.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

On Monday, March 06, 2017 at 10:47 ΠΜ, ZiliHer είπε:

 Γιατί περιμένετε μεχρι τον 5ο μήνα για το χαλινό; Από ημερών ξέρω ότι γίνεται και μάλιστα στη Θεσσαλονίκη είναι ένας γιατρός (Ψη...δης) που κάνει εκτομή με λέιζερ.

Στείλε μου pm για το γιατρό αυτό αν θες .. δεν προκαλούσε τόσο μεγάλο πρόβλημα  ο χαλινος όσο η αλεργια στο παιδί. Φαντάσου μέσα στην κλινική έπινε 70 ml μητρικό και στο σπίτι 20 ml γιατί καταπινε αερα Λόγω αλεργιας και λαιμαργιας δεν τρώει σωστά.  Η πρώτη περίπτωση προκαλεί έντονη γοπ η δεύτερη επιβεαδυνει την πρώτη επειδή καταπινει αερα και αντί για 180 τρώει 120 με 150 και φυσικά με το παραμικρό βγάζει. 5 μηνών θα τον κόψουμε πριν φάμε κρέμα για να μην έχουμε θέματα με τροφές 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα κοριτσια μου!! τι κανετε?? εχω ξεκινησει τρεια φορες να γραφω και ολο κατι προεκυπτε και ετσι εμενε... σας διαβαζω! χαιρομαι για ολες σας!! δεν ειναι υπεροχα τα παιδακια μας?? ευτυχια σκετη.. εμεις καλα παμε.. κανονικα το μπουκαλι μας... χαχα..μολις το βλεπουμε γλυφομαστε.. κοιμομαστε απο τις εννιαμιση περιπου μεχρι τις εφταμιση σιγουρα που ξυπναμε για να φαμε και μετα το παμε μεχρι τις 10... δοξα τω Θεω.. ξερω οτι ειναι λογω του οτι του δινω ξενο γαλα.. δεν πειραζει.. στο επομενο πρωτα ο Θεος.. το οποιο δεν ξερω αν ερχεται η οχι.. περιμενω σε 2 μερες περιοδο αλλα εχει τρεις μερες που εχω κατι ενοχλησεις στομαχικες τελειως αμυδρες.. αλλα σαν να υποβοσκουν.. θα φανει.. εχω λιγη αγωνια.. βεβαια η γιατρος δεν μ εβαλε χρονικο περιθωριο για επομενη εγκυμοσυνη μετα απο καισαρικη.. αν εχουμε νεα θα σας τα ανακοινωσουμε.. κατα τ'αλλα καλα..τρωμε κανουμε κακα και κοιμομαστε.. εμας δεν αρχισε να απλωνει χεριακια για για πιασει..προσπαθει ομως ο καημενος..και φωναζει που δεν μπορει... προς το παρον κλωτσαμε τα παιχνιδια απο το γυμναστηριο μας.. προσπαθεια να γυρισουμε απο ανασκελα μπρουμυτα ουτε καν...δεν ξερουμε τι ειναι αυτο...απο μπρουμυτα ανασκελα κανουμε κατι προσπαθειες.. οταν καθομαστε μπρουμυτα κουραζομαστε ευκολα και προσγειονομαστε λιγο ανωμαλα..:-D :lol:  στις 21 θα κανουμε το τριτο μας εμβολιο... και στις 29 γινομαστε τεσσαρων μηνων.. απο κολικους δοξα τω Θεω..μονο αν πιει πολυ λαιμαργα.. τωρα περιορισαμε λιγο τις βολτες μας γιατι ολος μας ο περιγυρος ειναι με αντιβιωσεις και πυρετους.. οποτε βλεπουμε τη θεα απο το παραθυρο μας... αυτα τα νεα μας! περιμενω τα δικα σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα, εμείς κάναμε δεύτερο εμβόλιο δοξα το θεο ολα ενταξει.τον μεγάλο μου γιο έβγαλα αρκετά έξω παιδότοπο σε ένα φιλικό σπίτι αλλά θα περιοριστουμε γιατί όντως στον περιγυρο όλοι είναι με αντιβιωση και δεν είναι να αρρωστησει το μικρό...κοιμομαστε τη νυχτα ευτυχώς κάνα δυο φορές ξύπνησε για καμιά ώρα αλλά γενικά κοιμάται καλά.  27 Μαΐου βαφτιζομαστε :) αυτά τα νέα μας !


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα. Χάθηκα λιγάκι. Μπήκα να σας διαβάσω λίγο στα βιαστικά.. εμάς η μικρή μας κοιμάται σχετικά καλα το βράδυ απλα αργεί να κοιμηθεί βλέπω να την πηγαίνω στα μπουζούκια χαχαχα αν δεν πάει 12 δεν κοιμάται αυτό το παιδί τι να πω. Τα εχω δοκιμάσει όλα αλλα το μάτι της γαρίδα. Βέβαια από τις 12 που θα κοιμηθεί θα ξυπνήσει στις 6, πάλι Καλά. Ξυπνάει μια φορα κατά τις 3 αλλά τρώει ίσα ίσα 5 λεπτά κ ξανακοιμαται. Εμένα ο μαύρος κύκλος εχει φτάσει στο σαγόνι. 

 Την ημέρα είναι ήσυχη, κοιμάται άλλο ενα δίωρο σίγουρα το πρωί, το γυμναστήριο της αρέσει πάρα πολύ κάθεται ώρες. Μας κάνει πολλά γελάκια κ έχουμε τρελαθεί όλοι μαζι της! Ριλαξ κούνια έχουμε κ εμείς κ της αρέσει τη βάζω Κ κάθεται να κανω δουλειές. Από κιλά είμαστε πολύ αργά, ούτε καν 6 κιλά δεν ειναι ακόμα. Βρέχει όμως πάνες και τρώει χωρίς πρόγραμμα οπότε όλα καλα απλά αυτός είναι ο ρυθμός της. Με την παλινδρόμηση εχουμε ακόμα θέμα, βγάζει πολλές γουλιές κάνει κ εμετό καμία φορά.. .:(

Μελιτουλα τι διαβασα; Υπάρχει περίπτωση για νινι; :)  

Ζιλιχερ πολύ χαίρομαι που πάνε όλα Καλά! Μπράβο!! !!! 

Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω ολες, ελπίζω να ειστε Καλά! Σας στέλνουμε πολλά φιλιά, θα προσπαθήσω να μπω πιο μετά με την ησυχία μου. 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, alexia92 είπε:

Γεια σας και από εμένα, εμείς κάναμε δεύτερο εμβόλιο δοξα το θεο ολα ενταξει.τον μεγάλο μου γιο έβγαλα αρκετά έξω παιδότοπο σε ένα φιλικό σπίτι αλλά θα περιοριστουμε γιατί όντως στον περιγυρο όλοι είναι με αντιβιωση και δεν είναι να αρρωστησει το μικρό...κοιμομαστε τη νυχτα ευτυχώς κάνα δυο φορές ξύπνησε για καμιά ώρα αλλά γενικά κοιμάται καλά.  27 Μαΐου βαφτιζομαστε :) αυτά τα νέα μας !

Με το καλό! Πώς θα το πείτε;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... είχαμε παραγγείλει από το ίντερνετ τις λωρίδες τα τεστ.. Κ κάναμε..βέβαια απο τη βιασύνη μ έκανα χθες 2 ενα μεσημέρι κ ενα βράδυ... το ένα ήταν μάλλον ψιλοχαλασμενο γτ βγήκε μεν αρνητικό αλλά σχεδόν δεν κοκκινισε καθόλου όπως κοκκινίζουν Όταν ποτίζονται με ούρα..το δεύτερο μ φάνηκε αρνητικό το βράδυ αλλά σήμερα το πρωί σαν ν διέκρινα μια ιδέα δεύτερης γραμμής... εχω το στομάχι μ από χθες το πρωί.. Κ σμρ Ξαναεκανα τεστ το οποίο εμφανισε 2γραμμουλες... περιμένω ν κάνω κ αλλο ενα το βράδυ για ν κρατήσω ούρα ν σιγουρευτώ..γτ κ τα συμπτώματα μπορεί ν είναι κ ψυχολογικα... εχω μια απορία..Υπάρχει περίπτωση ν παράξει την ορμόνη της εγκυμοσύνης Ο οργανισμός λόγω στρες που το σκέφτομαι όλη μέρα?κ γι'αυτό ν έδειξε σμρ θετικό? Γτ με κόβω για κατα φαντασίαν έγκυος:roll:

Link to comment
Share on other sites

Zill θα τον πούμε ραφαηλ θεοδωρο! Anastella εμείς 6520 και γεννήθηκαμε σχεδόν 4 κιλά και φυσικά δεν θα διπλασιάσει το βάρος γέννησης 4 μηνων... ασε που έτρωγε 150 με 170 και άρχισε πάλι να τρώει 60 με 80 ανά 3 ωρο... και αυτό εμετό... αγανάκτησα! Και έχω πολλές δουλειές και  τρέξιμο βάφτιση, επέμβαση ο αδερφός μου, κάποια άσχετα με την οικογένεια αλλά κληρονομικα θέματα που θέλουν χρόνο τρέξιμο έξω... η μαμά μου τον ταιζει 60 γραμμαρια maximum αλλα δε φταίει κιόλας τι να κάνει αφού το παιδί δε θέλει.... είναι και αγόρι όλο γκρινιάζω όλο παραπονιεμαι αλλά υπομονή θα μεγαλώσει.... πλέον γυρνάει και στο κρεβάτι από μπρουμητα ανάσκελα είναι εξαιρετικά κινητικός... Melitoula η ορμόνη β χοριακη ανεβαίνει μόνο με την ύπαρξη κυησης  η εμμηνιπαυσης σε γυναίκες άνω των 50 ετών σπάνια... οποτε αν σου έβγαλε γραμμή μάλλον είσαι έγκυος  τέλεια με το καλό:) αν και θα ζοριστεις πολύ γιατί θα έχεις 2 μωρά μωρά;)


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αλεξία μ Ευχαριστώ! Αν όντως Είμαι..Αχ το ξέρω... Θ είναι ζόρι Μόλις αρχίσουν οι αναγουλες...  Όχι απλά με δύο μωρά μωρά.. εμένα ξεκινΏ ν αγχώνομαι από το Πριν..Τι ν πω..αν το έστειλε ο Θεός θ το δεχτούμε με πολλή χαρά.. αύριο πρωί θ κάνω κ ακόμα ένα.. με πρωινά ούρα κ θ φανεί θεωρώ πιο ξεκάθαρα.. ας καθόμασταν ήσυχα κ εμείς:oops: :roll: απλά με την πρώτη επαφή πιάσαμε τον μικρό..σε τρεις φορές μετά τη γέννα δεύτερο...Ε λέω ν παίξω κ κανένα Τζακ που ρε κορίτσια... :shock: ε? 

Αλεξία με το Κάλο η βάφτισηηη! Τέλεια κ τα δύο ονόματα!! Κ η ημερομηνία βάφτισης σας  είναι είναι πολύ ιδιαίτερη για μένα!συγκίνηθηκα όταν το διάβασα! Πω πω τι σύμπτωση.. 

Αναστελα κ εμένα στην αρχή έτσι έκΑνε..αν δεν πήγαινε μια το βράδυ το μάτι δεν το έκλεινε.. ώσπου κάποια στιγμή είπα δε γίνεται..Τον ξεκίνησα μπάνιο νωρίς..Κ εννιά Τελευταίο γεύμα.. Κ Μέχρι ν κοιμηθεί εκεί...Τον τυλίγα γτ με τις κινήσεις του δεν ησυχαζε... Ε μετά μια βδομάδα άρχισε ν ψιλοσυνηθιζει...πλέον Μόλις πάει ενάμιση δεκα... κουτουλαει.. 

Στην αρχή Φυσικά ξυπνούσε για φαΐ στις τρεις..σταδιακά το αύξανε ανα μισάωρο κ δόξα τω Θεώ πλέον ξυπνάει μετά τις έξι...αν ξυπνήσει ενδιάμεσα Του βάζω πιπίλα κ ξανακοιμαται.. Τον συνηθισα κ νανουριζεται με μια σαλιαρα στο μουτράκι τ..οπότε ηρεμεί πολυ Έτσι κ καταλαβαίνει ότι είναι ώρα ύπνου.. Πόσο μηνων είστε Τώρα?Μήπως είναι μικρούλη Ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Μελιτουλα 3 μηνων ειναι. Την κανω μπανιο στις 8 καθε βραδυ και μετα θηλαζει. Αλλα τζιφος. Ξυπναει αμεσως. Ξανα στηθος κ παλι απο την αρχη ως τις 12 συνηθως. 

Ετσι οπως τα λες μαλλον εισαι εγκυουλα! Απο οτι ξερω ψευδος αρνητικο συμβαινει αλλα θετικο αμα βγει δεν παιζει λαθος. Κανε ενα κ σημερα κ περιμενουμε τα νεα σου! 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Melitoula είπε:

Αλεξία μ Ευχαριστώ! Αν όντως Είμαι..Αχ το ξέρω... Θ είναι ζόρι Μόλις αρχίσουν οι αναγουλες...  Όχι απλά με δύο μωρά μωρά.. εμένα ξεκινΏ ν αγχώνομαι από το Πριν..Τι ν πω..αν το έστειλε ο Θεός θ το δεχτούμε με πολλή χαρά.. αύριο πρωί θ κάνω κ ακόμα ένα.. με πρωινά ούρα κ θ φανεί θεωρώ πιο ξεκάθαρα.. ας καθόμασταν ήσυχα κ εμείς:oops: :roll: απλά με την πρώτη επαφή πιάσαμε τον μικρό..σε τρεις φορές μετά τη γέννα δεύτερο...Ε λέω ν παίξω κ κανένα Τζακ που ρε κορίτσια... :shock: ε? 

Αλεξία με το Κάλο η βάφτισηηη! Τέλεια κ τα δύο ονόματα!! Κ η ημερομηνία βάφτισης σας  είναι είναι πολύ ιδιαίτερη για μένα!συγκίνηθηκα όταν το διάβασα! Πω πω τι σύμπτωση.. 

Αναστελα κ εμένα στην αρχή έτσι έκΑνε..αν δεν πήγαινε μια το βράδυ το μάτι δεν το έκλεινε.. ώσπου κάποια στιγμή είπα δε γίνεται..Τον ξεκίνησα μπάνιο νωρίς..Κ εννιά Τελευταίο γεύμα.. Κ Μέχρι ν κοιμηθεί εκεί...Τον τυλίγα γτ με τις κινήσεις του δεν ησυχαζε... Ε μετά μια βδομάδα άρχισε ν ψιλοσυνηθιζει...πλέον Μόλις πάει ενάμιση δεκα... κουτουλαει.. 

Στην αρχή Φυσικά ξυπνούσε για φαΐ στις τρεις..σταδιακά το αύξανε ανα μισάωρο κ δόξα τω Θεώ πλέον ξυπνάει μετά τις έξι...αν ξυπνήσει ενδιάμεσα Του βάζω πιπίλα κ ξανακοιμαται.. Τον συνηθισα κ νανουριζεται με μια σαλιαρα στο μουτράκι τ..οπότε ηρεμεί πολυ Έτσι κ καταλαβαίνει ότι είναι ώρα ύπνου.. Πόσο μηνων είστε Τώρα?Μήπως είναι μικρούλη Ακόμα...

Εγώ θα πω με το καλό!!! ☺ Φυσιολογικά είχες γεννήσει; κι εμείς θέλουμε 2ο αλλά ο γιατρός μου δεν με "αφήνει" να εγκυμονήσω πριν το φθινόπωρο λόγω καισαρικής. 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZiliHer είπε:

Εγώ θα πω με το καλό!!! ☺ Φυσιολογικά είχες γεννήσει; κι εμείς θέλουμε 2ο αλλά ο γιατρός μου δεν με "αφήνει" να εγκυμονήσω πριν το φθινόπωρο λόγω καισαρικής. 

με καισαρικη γεννησα.. εμενα παλι οταν ειχα παει στις 40 μερες δεν μου ανεφερε τιποτα.. με ειπε απλα οτι θελει ν με δει σους εξι μηνες ξανα.. αν επρεπε ν μ αναφερει κατι νομιζω θα το εκανε.. ποιος ξερει.. προσπαθω να ανεβασω φωτο απο το τεστ αλλα πουθενα δεν βρισκω πως.. ειναι λιγο πιο σκουρη η γραμμη απο τα χθεσινα.. αλλα παλι αχνη.. σημερα κανονικα περιμενα περιοδο.. μια φιλη μ ειπε πως αχνη γραμμη ειχε κ σε αυτην αλλα δεν ηταν εγκυος τελικα.. τα ιδια τεστακια.. θ μας λυθουν ολες οι αποριες παντως συντομα.. που θ παει.. ετσι ειναι η γραμμουλα μ.. βρηκα απο ιντερνετ καποια παρομοια γραμμη..

http://mammyland.com/uploads/monthly_04_2010/post-12450-13873934778851_thumb.jpg

σας επρηξα κιολας.. συγγνωμη κοριτσια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...