Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

9 hours ago, ntiakana είπε:

Σαν αυριο, περσυ εκανα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο..πως περασε ετσι ενασ χρονος...

Χαχαχα αυτό ακριβώς έλεγα στον άντρα μου. 25η Μαρτίου είχα ήδη καθυστέρηση (πολύ μικρή-2 ημερών) αλλά και την υποψία εγκυμοσύνης και στις 28/3 πήγα για την 1η χοριακή. 

Τα μπεμπάκια έκλεισαν ένα χρόνο ύπαρξης. 

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μου τι κανετε? εμεις ακουσαμε σημερα την καρδουλα του μπιζελιου μας.. ο μικρος μας κανει νουμερα..και αρχισε να μην τρωει καλα..ολο αφηνει απο κει που επινε ολο το μπουκαλι..και φυσικα το βραδυ ξυπναει..καποια κοπελα με ειπε οτι καταλαβαινουν οταν κατι δεν παει καλα και ειμαστε καπως εμεις..αλλα να το καταλαβω μια δυο φορες..καθημεερινα?? μου κανει εντυπωση.. μονο μην απεκτησε κακη συνηθεια φοβαμαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εμείς ενώ απο όταν γεννήθηκε ξυπνούσε μία αντε σπάνια δύο φορες την νύχτα , έχει τώρα δύο εβδομάδες που ξυπνάει στο τρίωρο λες κι έχει ξυπνητήρι!  Μόνο προχθές κοιμήθηκε 8 ώρες συνεχόμενες. Μακάρι να μην κρατησει για πολύ. Κατά τα αλλα είναι μια γλύκα η μπουμπούκα μου!  Ξεκίνησε και πιάνει ότι βλέπει μπροστά της, και προσπαθεί να μιλήσει, βγάζει φωνούλες και έχει πολύ πλάκα. Εγώ κορίτσια έχω δύο εβδομάδες που έχω τρελή τριχόπτωση. Ανησυχώ, μου φαίνεται δεν θα μείνει τίποτα στο κεφάλι μου!!  Εχει καμία παρόμοιο θέμα? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Samantha είπε:

Αχ κι εμείς ενώ απο όταν γεννήθηκε ξυπνούσε μία αντε σπάνια δύο φορες την νύχτα , έχει τώρα δύο εβδομάδες που ξυπνάει στο τρίωρο λες κι έχει ξυπνητήρι!  Μόνο προχθές κοιμήθηκε 8 ώρες συνεχόμενες. Μακάρι να μην κρατησει για πολύ. Κατά τα αλλα είναι μια γλύκα η μπουμπούκα μου!  Ξεκίνησε και πιάνει ότι βλέπει μπροστά της, και προσπαθεί να μιλήσει, βγάζει φωνούλες και έχει πολύ πλάκα. Εγώ κορίτσια έχω δύο εβδομάδες που έχω τρελή τριχόπτωση. Ανησυχώ, μου φαίνεται δεν θα μείνει τίποτα στο κεφάλι μου!!  Εχει καμία παρόμοιο θέμα? 

εγω!! κανα μηνα τωρα.. αφου να σκεφτεις μετα το λουσιμο ειδικα οταν τα στεγνωνω στο μπανιο και μετα γυρναω και βλεπω στα πλακακια εχουν κολλησει εκει πανω ενα σωρο.. παρολο που πριν τα χτενιζω οποτε φευγουν πολλεεεες... και καθε μερα πανω στη μπλουζα εχω υπερβολικα πολλες... βεβαια εννια μηνες δεν μου επεσε σχεδον καμια..ειχαν φουντωσει κιολας.. οποτε εκει το αποδιδω..  αλλα τον φοβο μη μεινω φαλακρη τον εχω κ εγω.... :shock: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και μπεμπακια.. τι κανετε??

Εχθες εκανε ο μπεμπακος μου το τροτο του εμβολιο και εχει ξεραθει στον υπνο..Μου πε η παιδιατρος 1 μαη να ξεκινησω ρυζαλευρο, ενα σοκ το επαθα γιατι περιμενα για τελη μαη, μεγαλωνει το μικρακι μου.. Πω βαριεμαι την διαδικασια, μετα οι φρουτοκρεμες χορτοσουπες λιωσε κανε φτιαξε ξαναλιωσε...καλα ειναι ο θηλασμος πετας το στηθος εξω και τρωει το παιδι.. 

Δεν θα δινω για πολυκαιρο κρεμες θα αρχισω να δινω και κομματακια μολις μαθιε να καταπινει την κρεμουλα, βαριεμαι πολυ τις κρεμες. Το καλο ειναι πως ειναι καλοκαιρι και δεν θα πλενω ρουχα μονο με σαλιαρες και πανα θα τον εχω την ωρα του φαγητου.

Η κορουλα μου ειναι πολυ καλη τον προσεχει τον φιλαει. εχει ζηλιες αλλα προς εμας μας διεκδικει ζητωντας συνεχεια αγκαλια και τον μπεμπη δεν τον πειραζει και τωρα οταν θελει ν ακοιμηθει πιανει το χερακι του και αποκοιμιεται σε χρονο μηδεν, χωρις να ειμαι διπλα της. 

περιμενω νεακια

Μελιτουλα, πως πας απο συμπτωματα, τι πητ εχεις?

 

  • Μου αρέσει 1

url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας μανουλες! καναμε κ εμεις το εμβολιο μας 8150 ημαστε και 69  ποντους. ξυπναει τη νυχτα και εμενα και τρωει ζηταει γαλα ..μας περασε ευτυχως η ιωση... κ εγω full τριχοπτωση!

 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου. 

Περασα 2 μερες δραματικες παλι με την μικρη μου και την παλλινδρομηση. Εχει κανει οισοφαγιτιδα και ποναει κλαιει τσιριζει... ενα δραμα! :( σημερα τρεχαμε στο παιδων γιατι τα εχασα και εγω απο το πολυ κλαμα εγινε μπλε!! Ελπιζω να ηρεμησει... ισως χρειαστει να κανουμε ενδοφλεβια θεραπεια αλλα ακομα δεν ξερουμε . Εχω στεναχωρεθει πολυ... 

Για την τριχοπτωση που λετε ξεκινησε κ εμενα εδω και λιγες μερες λενε ειναι φυσιολογικο. Ποσο κραταει ομως αραγε; στην εγκυμοσυνη παντως 9 μηνες δεν επεφτε τριχα!!! 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!!

Λέτε για τριχόπτωση...εχω τρελη εδω και 1μηνα..νομιζω θα μου μείνουν τρεις τριχες αν συνεχισω ετσι...

Παίρνετε βιταμινες;;

Την αλλη βδομάδα εχουμε και εμείς το τριτο εμβολιο μας...

Ο μικρός θέλει συνεχεια αγκαλιτσα...και μαλιστα να τον κανουμε βολτες!στο ριλαξ δε κάθεται...στυλωνει τα ποδια και χτυπιέται για να βγει .

Την προηγούμενη βδομαδα ειχαμε τρελη γκρινια και σπαρακτικο κλαμα...ειχα απελπιστεί...

Αυτη τη βδομαδα ξεκινησε και μου ξυπνάει ανα 3ωρο και το βραδυ να φαει..συνεχιζω αποκλειστικό θηλασμο..τη μερα ανα 2ωρο αλλα τωρα τελευταία και 3ωρο τρωει...

Υπάρχουν Φορες που δεν αντεχω την αυπνια και τον παιρνω μαζι μου στο κρεβατι...

Εδω και 3βδομαδες τον εχουμε στο δωματιο του. Με εχει εξαντλησει το περα δοθε. 

Εσας καθε ποτε τρώνε;κοιμούνται;;

Παντως μεσα στη μερα κοιμαται 3 40'...αν όμως τον παρω αγκαλιτσα και κοιμηθούμε μαζι κοιμαται 2ωρο!

Τωρα ειμαστε στη προσπάθεια να γυρισει απο ανάσκελα -μπρούμυτα.Απο μπρούμυτα ανάσκελα ενω μου γύρναγε τωρα το σταματησε...δε ξερω γιατι..

Με μαδαει..γενικα πιανει οτι βρει κοντα του..τσιρίζει!λεει τις δικες του κουβεντούλες!!

Κοριτσια οι αποστειρωση ποσο μηνων σταματάει;;εχετε ρωτησει τη παιδίατρο;

Ανάστελα περαστικα στη μπουμπου σου!ευχομαι να μη χρειαστει ενδοφλεβια θεραπεία..

Μελιτουλα με το καλο το 2μωρακι σου!!

Αλεξια μπομπιρακος ο μικρος!!

Ντιακανα εμεις γυρω στους 5,5μηνες θα ξεκινησουμε στερεες τροφές...με ρυζαλευρο ξεκιναμε;

Σας φιλω!καλο σας βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

anastella περαστικα εμενα εκανε και αιμα το μικρο με τον εμετο τοσο ζορι...αλλα μου εδωσε αγωγη ο παιδογαστρεντερολογος και εστρωσε ειναι πολυ υπουλη η παλλινδρομηση υπομονη αν και στεναχωριεμαι πολυ γιατι υποφερει ενα ακομα παιδακι ..

zamia εμενα κοιμαται 11-12 το βραδυ μεχρι 8 το πρωι περιπου πινει 2 φορες γαλα η 3 και ξανα κοιμαται με πιπιλα..τη μερα δε κοιμαται ελαχιστα..τους πρωτους 2 μηνες κοιμοταν μερα και ολη τη νυχτα μαρσιπο αλλιως ουρλιαζε αναστατωνε ολη την οικοδομη 2 μηνων Plus σταματησε να ειναι ξυπνιος ολη τη νυχτα. αλλα να σου πω πως τα αποκλειστικα θηλαζοντα βρεφη ειναι οπως περιγραφεις δεν εχουν ωραριο δεν πρεπει να εχουν δεν παιρνουν πιπιλα θελουν πιο πολυ αγκαλια εχουν μεγαλυτερη αναγκη ειναι απολυτα φυσιολογικο αν και για τη μαμα εξωντωτικο το καταλαβαινω.

οσο για τις τροφες εμενα δεν θα μ δωσει καθολου ρυζαλευρο (υποαλεργικο) στην περιπτωση μας γιατι ειναι χοντρουλης μονο φρουτα φαγητο 6 μηνων. ετσι μ ειπε

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, ntiakana είπε:

Γεια σας κοριτσια και μπεμπακια.. τι κανετε??

Εχθες εκανε ο μπεμπακος μου το τροτο του εμβολιο και εχει ξεραθει στον υπνο..Μου πε η παιδιατρος 1 μαη να ξεκινησω ρυζαλευρο, ενα σοκ το επαθα γιατι περιμενα για τελη μαη, μεγαλωνει το μικρακι μου.. Πω βαριεμαι την διαδικασια, μετα οι φρουτοκρεμες χορτοσουπες λιωσε κανε φτιαξε ξαναλιωσε...καλα ειναι ο θηλασμος πετας το στηθος εξω και τρωει το παιδι.. 

Δεν θα δινω για πολυκαιρο κρεμες θα αρχισω να δινω και κομματακια μολις μαθιε να καταπινει την κρεμουλα, βαριεμαι πολυ τις κρεμες. Το καλο ειναι πως ειναι καλοκαιρι και δεν θα πλενω ρουχα μονο με σαλιαρες και πανα θα τον εχω την ωρα του φαγητου.

Η κορουλα μου ειναι πολυ καλη τον προσεχει τον φιλαει. εχει ζηλιες αλλα προς εμας μας διεκδικει ζητωντας συνεχεια αγκαλια και τον μπεμπη δεν τον πειραζει και τωρα οταν θελει ν ακοιμηθει πιανει το χερακι του και αποκοιμιεται σε χρονο μηδεν, χωρις να ειμαι διπλα της. 

περιμενω νεακια

Μελιτουλα, πως πας απο συμπτωματα, τι πητ εχεις?

 

απο συμπτωματα ετσι κ ετσι.. την παλευω προς το παρον.. αν και ακομα ειναι νωρις για κατι τρανταχτο...

Just now, anastella είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου. 

Περασα 2 μερες δραματικες παλι με την μικρη μου και την παλλινδρομηση. Εχει κανει οισοφαγιτιδα και ποναει κλαιει τσιριζει... ενα δραμα! :( σημερα τρεχαμε στο παιδων γιατι τα εχασα και εγω απο το πολυ κλαμα εγινε μπλε!! Ελπιζω να ηρεμησει... ισως χρειαστει να κανουμε ενδοφλεβια θεραπεια αλλα ακομα δεν ξερουμε . Εχω στεναχωρεθει πολυ... 

Για την τριχοπτωση που λετε ξεκινησε κ εμενα εδω και λιγες μερες λενε ειναι φυσιολογικο. Ποσο κραταει ομως αραγε; στην εγκυμοσυνη παντως 9 μηνες δεν επεφτε τριχα!!! 

περαστικα σας μωρε!! :cry: ευχομαι να αναρωσετε γρηγορα! 

Just now, alexia92 είπε:

γεια σας μανουλες! καναμε κ εμεις το εμβολιο μας 8150 ημαστε και 69  ποντους. ξυπναει τη νυχτα και εμενα και τρωει ζηταει γαλα ..μας περασε ευτυχως η ιωση... κ εγω full τριχοπτωση!

 

αντε δοξα τω Θεω!!περαστικα τωρα!! ουτε ν το σκεφτομαι δεν θελω παντως.. οχι οτι μπορεις να γλιτωσεις απο τις ιωσεις.. αλλα τι να πεις.. καλη δυναμη στις μανουλες ευχομαι!!

Just now, zamia είπε:

Καλησπέρα μανουλες!!

Λέτε για τριχόπτωση...εχω τρελη εδω και 1μηνα..νομιζω θα μου μείνουν τρεις τριχες αν συνεχισω ετσι...

Παίρνετε βιταμινες;;

Την αλλη βδομάδα εχουμε και εμείς το τριτο εμβολιο μας...

Ο μικρός θέλει συνεχεια αγκαλιτσα...και μαλιστα να τον κανουμε βολτες!στο ριλαξ δε κάθεται...στυλωνει τα ποδια και χτυπιέται για να βγει .

Την προηγούμενη βδομαδα ειχαμε τρελη γκρινια και σπαρακτικο κλαμα...ειχα απελπιστεί...

Αυτη τη βδομαδα ξεκινησε και μου ξυπνάει ανα 3ωρο και το βραδυ να φαει..συνεχιζω αποκλειστικό θηλασμο..τη μερα ανα 2ωρο αλλα τωρα τελευταία και 3ωρο τρωει...

Υπάρχουν Φορες που δεν αντεχω την αυπνια και τον παιρνω μαζι μου στο κρεβατι...

Εδω και 3βδομαδες τον εχουμε στο δωματιο του. Με εχει εξαντλησει το περα δοθε. 

Εσας καθε ποτε τρώνε;κοιμούνται;;

Παντως μεσα στη μερα κοιμαται 3 40'...αν όμως τον παρω αγκαλιτσα και κοιμηθούμε μαζι κοιμαται 2ωρο!

Τωρα ειμαστε στη προσπάθεια να γυρισει απο ανάσκελα -μπρούμυτα.Απο μπρούμυτα ανάσκελα ενω μου γύρναγε τωρα το σταματησε...δε ξερω γιατι..

Με μαδαει..γενικα πιανει οτι βρει κοντα του..τσιρίζει!λεει τις δικες του κουβεντούλες!!

Κοριτσια οι αποστειρωση ποσο μηνων σταματάει;;εχετε ρωτησει τη παιδίατρο;

Ανάστελα περαστικα στη μπουμπου σου!ευχομαι να μη χρειαστει ενδοφλεβια θεραπεία..

Μελιτουλα με το καλο το 2μωρακι σου!!

Αλεξια μπομπιρακος ο μικρος!!

Ντιακανα εμεις γυρω στους 5,5μηνες θα ξεκινησουμε στερεες τροφές...με ρυζαλευρο ξεκιναμε;

Σας φιλω!καλο σας βραδυ!

εγω ν σου πω την αληθεια ουτε που το σκεφτηκα για βιταμινες.. θ ρωτησω οταν ξαναπαμε γιατρο..ανασκελα μπρουμυτα και εμας ετοιμος ειναι.. μπρουμυτα ανασκελα το χει κανει ασυναισθητα μαλλον γιατι απο το βαρος μπαταρει απο τη μια πλευρα.. χαχα.. εχει πλακα.. απο υπνο ετσι κ ετσι.. με τις μερες του ειναι.. ν πω την αληθεια ελεγα καποτε μα γιατι τα παιρνουν μαζι κ κοιμουνται τα μωρα... θ μαθουν κ θα τυρανιουνται μετα...ομως κοριτσια.,. δεν ηξερα δεν ρωταγα...εκεινη η αυπνια οντως δεν παλευεται.. τον εχω παρει κ εγω κ μια χαρα υπνο εκανα.. δυστυχως οταν δεν κοιμασαι δεν υπαρχει αλλη λυση.. αν δεν παθεις δεν θα μαθεις λενε..:rolleyes: αποστειρωση οντως ποτε σταματαει.. εγω κουραστηκα με τις αποστειρωσεις...

ευχαριστω κοριτσι!!Αμην!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Melitoulla, μόλις ξεκινήσετε κρέμες σταματάει η αποστειρωση, έτσι έκανα στη κόρη, τώρα στο γιο μου δεν το κράτησα τόσο καιρό αντέ δύο μήνες κ όταν θυμόμουν έβραζα τις πιπιλες. Γλιτώσα την αποστειρωση με τον θηλασμό. Ενώ στη κόρη από το ενός μηνού έπινε ξένο κ την είχα βαρεθεί την αποστειρωση. 

Έχει γκρίνια ο μικρός τον ενοχλούν πολύ τα όυλα του... 


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

με το που κλεινει και τον 5ο μηνα το παιδι σταματα η αποστειρωση και ξεκινα η πολλη καλη καθαριοτητα με ζεστο νερο των αντικειμενων που ερχονται σε επαφη με το παιδι..μετα τον 7ο πρεπει να ερθει σε επαφη με καθαρη βρωμια δλδ να μπουσουλησει στο πατωμα να βαλει στο στομα παιχνιδια κλπ..

κ εμεις εχουμε γκρινια παντως και ενα δοντι πισω ειναι ετοιμο να βγει με ειπε η παιδιατρος. πολλα παιδακια δεν τα βγαζουν με τη σειρα!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι Αναρωτιέμαι Αφού βάζει ένα σωρό παιχνίδια στο στόμα κ τα χεράκια του δεν παίρνει βρωμιές?ν σας πω εμένα πλησιάζει τον πέμπτο Τώρα κ καμία φορά δεν αποστείρωνω.. Όπως βγαίνουν από το πλυντήριο κ καίνε θεωρώ πως φτάνει.. τι ν πω.. λέτε ν μ πάθει κάτι? Κ εμάς τον ενοχλούν τα ούλα..το μασητικο το μασάει με λύσσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!χρονια πολλα!

 

Πως περασατε;;!!

 

Εμεις ομορφα!!ο μικρός μας τρελενει απο με τις φωνούλες του!

 

Συνεχιζουμε τον θηλασμο για λιγο καιρο ακομη γιατι τον Ιουνιο θα παω για δουλεια.. Ξυπνανε καθε 2ωρες το βραδυ και θελουμε να φαμε...υπάρχουν φορες και στην ωρα για αγκαλια..δε μπαίνει ευκολα στην κουνια του...με το που τον αφηνω ξυπνάει και γκρινιαζει...πολυ ταλαιπωρία μεχρι να τον μαθω να κοιμαται μονος..

 

Εχουμε γκρινια απο τα ουλα...τα μασητικα δε θα ελεγα πως τα πιανει με μανια...

 

Δε καθεται καθολου μονος του..θελει συνέχεια αγκαλια και μαλιστα να κανω βολτες...

 

Μπρούμυτα-ανασκελα ειχαμε γυρισει στο 3ομηνα..τωρα τιποτα...απλα προσπαθει και γκρινιάζει που δε μπορεί..ειναι λιγο βαρύς (8κιλα)και δυσκολευεται..

 

Εσας γυρνανε;

 

Σαμανθα συνεχιζεις τωρα με την δουλειά τον θηλασμο;

 

Μελιτουλα πως παει η εγκυμοσυνη;

 

Αναστελα τι κανει η μικρη;

Οσο για την αποστείρωση...μου ειπε η παιδίατρος να την σταματησω...απο την στιγμη που βαζουν τα χερια τουςστο στομα δεν εχει νοημα..

Φιλια πολλα!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εμενα αρχισε να κανει κατι τρελα...κραταει την αναπνοη του και σφιγγεται..φοβαμαι μη σκασει καμια ωρα.. γιατι το κανει αυτο?? για να σταματησει πρεπει να φωναξω.. σαν να ζοριζεται κανει... ανησυχω λιγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...