Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσοκρατουμενο το γκρουπακι :)) <3 αντε να δουμε και εμεις την τριτη!!! Αν και νομιζω παλι κοριτσαρος θα ειναι!!

Κοντεύει η τριτη!, υπομονη! Νομιζω οτι ειμαστε στην ίδια πόλη. Στειλε μου αν θελεις σε πμ σε ποιον γιατρό πηγαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ελσακι, να σου κανω μια ερώτηση? λιγο νωρίς δεν την έκανες την αυχενική?

ο γιατρός μου μου έδωσε ένα πενταήμερο περιθώριο από την στιγμή που έκλεισα την 11 εβδ. Ο γιατρός που πήγα για την αυχενική δεν μου είπε ότι είναι νωρίς...ίσα-ίσα υπολόγισε με βάση την εμβρυομεταφορά και με έβγαλε 2 μέρες νωρίτερα (ημερολογιακή ηλικία κύησης 11εβδ)ενώ βάσει τελευταίου υπερήχου του γιατρού μου ήμουν 11εβδ και 2 ημ.


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,καλα αποτελέσματα σε όσα κορίτσια περιμένουν. Εγώ σήμερα έχω τρομερό πονοκέφαλο,ισως ο καιρός. Την πέμπτη θα πάω να δω ότι το μωρακι μας είναι καλά,ο γιατρός μου είχε πει να πάω ένα μήνα μετά την αυχενικη δλδ 25-6 αλλά που να αντεξω;;;


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια (μικρά, μεγάλα) αλλά και στα πουλλάκια!!! Βλέπω ότι πληθύντονται αλλά τί να πώ.. τα κορίτσια υπερνικούν!!! It's a woman's world!!! :)

Demi συγχαρητήρια για να τα καλά νέα. Δύο-δύο τα κορίτσια!!!!!!! Ουαααοοοο!! Θα έχεις δύο σουσούδες!!!

Pipi μου λυπάμαι για το μωράκι, γερός και δυνατός ο άνδρακλας!!!

Xara μπράβο και σε σένα για τα καλά νέα και για τον παίδαρο!

Ntiakana σου εύχομαι να παν όλα καλά με την αμνιοπαρακέντηση. Προχτές που πήγα για την αυχενική ήταν ένα ζευγάρι εκεί με ένα παιδάκι κάπου 2 χρονών με σύνδρομο down. Είπα στον άνδρα μου ότι δεν έχω ξαναδεί πιο όμορφο μωρό και ακολούθος αν τα αποτελέσματα μου δεν είναι καλά, ούτε και θα μπώ στην διαδικασία για αμνιοπαρακέντηση ή άλλη εξέταση. Γιατί πολύ απλά μια έκτρωση δεν είναι καν επιλογή! Άρα συνεπώς, κατ'εμένα, αυτές οι εξετάσεις θα έπρεπε να παραμείνουν ως επιλεγόμενες γιατί πολύ απλά είναι στην κρίση της κάθε κοπέλας αν θα τις κάνει. Δεν μπορεί κανείς να υποχρεώσει κάνεναν. Ziliher πάνω σ'αυτό που πρόσθεσες και εσύ, σαν Γιώτα δεν θα μπορούσα να ζήσω με τον εαυτό μου αν ήξερα πως έκανα κακό στο παιδί μου, λόγο της απόφασης μου να κάνω την εξέταση. Πόσο μάλλον να προχωρήσω με έκτρωση! Γιατί το 1% αποτυχίας της αμνιοπαρακεντησης δεν είναι λίγο ποσοστό. Αποτελέσματα αυχενικής 1:60 ή γενικά πάνω του 50 το θεωρώ το ίδιο και το αυτό με το 1:100! Πάντα μιλώ για μένα και δεν κρίνω καμία κοπέλα που έχει την αντίθετη άποψη.

Zamia βλέπω κάνεις την ανανέωση του πίνακα!! ;) Είσαι η τελευταία που εξακολουθεί να ανακατεύεται.. άρα φτάνει το τέλος τους σε λίγο!!! Κράτα λίγο ακόμα


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια (μικρά, μεγάλα) αλλά και στα πουλλάκια!!! Βλέπω ότι πληθύντονται αλλά τί να πώ.. τα κορίτσια υπερνικούν!!! It's a woman's world!!! :)

Demi συγχαρητήρια για να τα καλά νέα. Δύο-δύο τα κορίτσια!!!!!!! Ουαααοοοο!! Θα έχεις δύο σουσούδες!!!

Pipi μου λυπάμαι για το μωράκι, γερός και δυνατός ο άνδρακλας!!!

Xara μπράβο και σε σένα για τα καλά νέα και για τον παίδαρο!

Ntiakana σου εύχομαι να παν όλα καλά με την αμνιοπαρακέντηση. Προχτές που πήγα για την αυχενική ήταν ένα ζευγάρι εκεί με ένα παιδάκι κάπου 2 χρονών με σύνδρομο down. Είπα στον άνδρα μου ότι δεν έχω ξαναδεί πιο όμορφο μωρό και ακολούθος αν τα αποτελέσματα μου δεν είναι καλά, ούτε και θα μπώ στην διαδικασία για αμνιοπαρακέντηση ή άλλη εξέταση. Γιατί πολύ απλά μια έκτρωση δεν είναι καν επιλογή! Άρα συνεπώς, κατ'εμένα, αυτές οι εξετάσεις θα έπρεπε να παραμείνουν ως επιλεγόμενες γιατί πολύ απλά είναι στην κρίση της κάθε κοπέλας αν θα τις κάνει. Δεν μπορεί κανείς να υποχρεώσει κάνεναν. Ziliher πάνω σ'αυτό που πρόσθεσες και εσύ, σαν Γιώτα δεν θα μπορούσα να ζήσω με τον εαυτό μου αν ήξερα πως έκανα κακό στο παιδί μου, λόγο της απόφασης μου να κάνω την εξέταση. Πόσο μάλλον να προχωρήσω με έκτρωση! Γιατί το 1% αποτυχίας της αμνιοπαρακεντησης δεν είναι λίγο ποσοστό. Αποτελέσματα αυχενικής 1:60 ή γενικά πάνω του 50 το θεωρώ το ίδιο και το αυτό με το 1:100! Πάντα μιλώ για μένα και δεν κρίνω καμία κοπέλα που έχει την αντίθετη άποψη.

Zamia βλέπω κάνεις την ανανέωση του πίνακα!! ;) Είσαι η τελευταία που εξακολουθεί να ανακατεύεται.. άρα φτάνει το τέλος τους σε λίγο!!! Κράτα λίγο ακόμα

Που εισαι Γιωτακι????σε εχω μαθει τα πρωινα και οταν δε μπαινεις σε ψαχνω:rolleyes:..Την Πεμπτη θα πας παλι για να δεις το σπορι????:D:D

εγω υπομονη εως 24.06.....πολλες μερες μου φαινονται:|

Και σημερα δε ξυπνησα καλα.....μαλλον καλα ξυπνησα...λιγουρευτηκα κατι σφολιατοειδη που ειχε φτιαξει ο αντρας μου και την πατησα....:(εχω εδω και 1 ωρα μια απαισια γευση η οποια μου φερνει αναγουλα.....αντε να δουμε ποτε θα κοπουν.......:?

Δε θα κανω την ανανεωση για να μπαινεις πιο συχνα και να την κανεις εσυ:tongue::tongue::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Οι υπολοιπες τι κανετε?????:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάλι ναι!!! Μακάρι να έχει μεγαλώσει λίγο για να μπορεί ο γιατρός να κάνει τις μετρήσεις του! Τί είπες για τον πίνακα? Δεν έβγαλα άκρη! Αλλά μπορείς να τον ανανεώνεις και εσύ. Δεν έχω θέμα. Ίσα ίσα που χαίρομαι που αναλαμβάνεις και εσύ!!! :) :) :)

Και εμένα μου αρέσει πολύ η σφολιάτα. Ειδικά κάτι τυρόπιτες απ'του Γρηγόρη!!! Αποφεύγω όμως γτ κάθοντε πολύ άσχημα στο στομάχι. Εγώ έχει λίγες μέρες τρώω λίγη κυπριακή πίτα σικάλεως με τυρί και αγγουράκι. Σήμερα με ενόχλησε! Κάθε μέρα και άλλο στομάχι χεχεχε


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάλι ναι!!! Μακάρι να έχει μεγαλώσει λίγο για να μπορεί ο γιατρός να κάνει τις μετρήσεις του! Τί είπες για τον πίνακα? Δεν έβγαλα άκρη! Αλλά μπορείς να τον ανανεώνεις και εσύ. Δεν έχω θέμα. Ίσα ίσα που χαίρομαι που αναλαμβάνεις και εσύ!!! :) :) :)

Και εμένα μου αρέσει πολύ η σφολιάτα. Ειδικά κάτι τυρόπιτες απ'του Γρηγόρη!!! Αποφεύγω όμως γτ κάθοντε πολύ άσχημα στο στομάχι. Εγώ έχει λίγες μέρες τρώω λίγη κυπριακή πίτα σικάλεως με τυρί και αγγουράκι. Σήμερα με ενόχλησε! Κάθε μέρα και άλλο στομάχι χεχεχε

Η βιασυνη μου να γραψω με κανει να κανω λαθακια:tongue:

ριξε μια ματια πιο πανω!το διορθωσα;):tongue:

Αχ αυτο το στομαχι..................τι εκανες για να ηρεμησεις??

Θα εχετε μεγαλωσει αυριο!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολες!!!

Γιωτα εχεις δικιο. ειμαι δασκαλα ειδικης αγωγης και εδω και 5 χρονια κανω παραλληλη στηριξη σε παιδια με αυτισμο σε δημοτικο. η αγαπη που σου δινουν δεν περιγραφεται. ειδικα φετος το παιδακι μου ειναι μικρουλι Α δημοτικου και ασυναισθητα με φωναζε πολλες φορες και ΄μαμα΄. τωρα που το σκεφτομαι λετε να ηταν σημαδι???

τωρα τι θα κανω αν τα αποτελεσματα δεν ειναι καλα, πολυ απλα δεν ξερω.. η αληθεια ειναι οτι δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι. σιγουρα ομως θα κανω την αμνιοπαρακεντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου. Εχω μέρες να μπω, καθε μερα σχολαω 8 γυρναω Σπίτι κανω μπάνιο κ κοιμαμαι. Δεν κανω τπτ αλλο. Να καλωσορισω τις καινούριες κοπέλες μιας κ εχω μερες να σας μιλησω. Πως είστε; τι κανετε; ακομα περιμενω τα αποτελέσματα απο το αιμα για το papp-a


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

ανθουσα ουτε εγω συμφωνω με τις εκτρωσεις!σε τετοιες περιπτωσεις νομιζω οτι πρεπει να επεμβαινουμε. Με το σκεπτικο παντα πως θα συντηρηθει το παιδι με αναπηρια μονο του στο κοσμο οταν οι γονεις πεθανουν και ποσο μαλλον με αλλα συνοδα προβληματα! Δουλευω στην ειδικη αγωγη και συγκεκριμενα σε παιδακια κωφα. Η κωφωση ειναι η πιο κυριλε αναπηρια, εχω δουλεψει και σε παιδια με αλλα θεματα και εχω εισπραξει αγαπη απο τα παιδια που ειχα ( εγκεφαλικη παραλυση αυτισμος νοητικη καθυστερηση) ειναι πολυ δυσκολη η καθημερινοτητα των παιδιων αυτων στο σπιτι. Βεβαια αυτα δεν φαινονται σε καμμια εξεταση.

Ειναι ενα θεμα μεγαλο και σεβομαστε τις αποψεις του καθενος!


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Η βιασυνη μου να γραψω με κανει να κανω λαθακια:tongue:

ριξε μια ματια πιο πανω!το διορθωσα;):tongue:

Αχ αυτο το στομαχι..................τι εκανες για να ηρεμησεις??

Θα εχετε μεγαλωσει αυριο!!!!!;)

Zamia μου πίνω λίγο φρέσκο γάλα και νιώθω καλύτερα!

Μπαίνω καθημερινά βρε, απλά μερικές φορές δεν σαν προλαμβαίνω..χεχεχε


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Xara και Ntiakana, αναφέρεστε σε κάποιες άλλες παθήσεις εκτος από σύνδρομο down. Τα παιδιά αυτά μπορούν να πηγαίνουν στο σχολείο, να σπουδάζουν και ότι άλλο μπορούμε να φανταστούμε. Συμφωνώ και μπορώ να φανταστώ τον βαθμό δυσκολίας του να έχεις ένα παιδάκι με οποιοδήποτε πάθηση και μακάρι να μην μας το φανερώσει ο Θεός. Πως νιώθει ο καθένας καλά, αυτό είναι σωστό! :) Τα φιλιά μου σε όλες!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...