Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

κρισεις πανικου και αρρωστοφοβια


τσ.γεωργια

Recommended Posts

κοριτσια ποια απο εσας παθαινει κρισεις πανικου εξαιτιας της αρρωστοφοβιας της και οχι ; τι κανατε σαν θεραπεια; Νιωθω τοσο εξαντλημενη αυτες τις ημερες που το μυαλο μου κανει παιχνιδια οτι εχω καρκινο και εκει ειναι που τρελλανομαι .Ενω πηγα και στα εκτακτα σαν περιστατικο αλλα νομιζοντας οτι πεθαινω και ο γιατρος δεν μου βρηκε τιποτα .τωρα σκεφτομαι να παω σε νευρολογο για να αποκλεισω δηθεν ογκο στο κεφαλι γιατι οταν περπαταω ζαλιζομαι και ειμαι σαν μεθυσμενη .Ακουγομαι σαν χαζια αλλα δεν ξερω τι εξετασεις να κανω πριν δω οτι οντως ειναι ψυχολογικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα.

Συνέβη κάποιο γεγονός στη ζωή σου προσφατα ευχάριστο ή δυσάρεστο?Αν είναι ψυχολογικό κάτι το έχει πυροδοτήσει. Σκέψου με ηρεμια και προσπάθησε να το ελέγξεις δίνοντας του την σημασία που του αρμόζει και όχι αυτή που εσύ αυθορμήτως θα του αποδώσεις.

Είναι σημαντικό να αποκλείσεις θέματα υγείας.Αυτό δεν θα το επιτύχεις στα επέιγοντα ενός νοσοκομείου αλλά σε έναν καλό παθολόγο που θα σου κάνει γενικές εξετάσεις αίματος και θα σου παρει ένα καλό ιστορικό.

Είσαι 35 με 40?Συνήθως αυτές οι κρίσεις εμφανίζονται σε αυτό το μεσοδιαστημα.

Εαν ξέρεις Αγγλικά θα σου πρότεινα να διαβάσεις ένα βιβλίο εξαιρετικό για αυτές τις περιπτώσεις απλο και κατανοητό.

googlaρε claire weekes / Hope & help for your nerves

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα υποφέρεις από ψυχοσωματικά προβλήματα. Αισθάνεσαι όντως ζαλάδα, πόνο, αστάθεια κ.λπ αλλά δεν έχεις τίποτα παθολογικό. Ως παθούσα, θα σου πω να κάνεις ότι εξετάσεις θεωρείς πως πρέπει και έπειτα να βρεις έναν ψυχολόγο να κάνεις μια σειρά συνεδριών. Σε εμένα πυροδοτήθηκε από πολλή κούραση, άσχημη ψυχολογία λόγω αλλαγής πόστου στην εργασία μου κ.α. Εύχομαι περαστικά γιατί ξέρω πόσο δύσκολη κατάσταση περνάς. Καλό Πάσχα


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...