Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Όνομα για το κοριτσάκι μας, παρακαλώ δείτε


Recommended Posts

Γεια σας μαμάδες!

Εχω κι εγω δυο κοριτσάκια εξι ετών και ενός μήνα. Η μεγαλη μου εχει το ονομα του πεθερού μου (Αποστολία). Η μικρη μου θα παρει το ονομα της πεθεράς μου σαν δεύτερο και θα τη φωνάζουμε με ονομα που θα επιλέξουμε με τον άντρα μου. Η πιο δυνατή εκδοχή ειναι το ονομα λαμπρη, απο μια πολυ σπουδαία γυναικα που πριν απο κάμποσα χρονια, οταν είμουν παιδι, με μύησε στο χορό με τον οποιο ασχολούμαι επαγγελματικά. Ομως με ανησυχεί λιγο το οτι ειναι ασυνήθιστο ονομα. Πως σας φαινεται; Μήπως θα μου την πειράζουν; Αν το γράφουν λάθος σε επίσημα έγγραφα "Λαμπρινή". Το ξερω πως ειναι μικρούλα ακομα, αλλα πείτε μου τη γνωμη σας βρε κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αληθει ειναι οτι ειναι ιδιαιτερο ονομα.τα παιδακια μπορει να κοροιδευουν οποιοδηποτε ονομα.αν για σενα σημαινει πολλα να το δωσεις.σιγουρα θα κανεις την κορη σου να το αγαπησει.να σας ζησει

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν έβγαινε κάποιο υποκοριστικό; Αλλα δεν βρίσκουμε κιολας. Οχι πως με το μικρακι μας έχουμε και καθαρό μυαλό να βρούμε χαϊδευτικά αλλα και παλι... Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Το λαμπρη ειναι αρκετα μικρο για να εχει υποκοριστικο.κ ο συνδυασμος λαμπρη-κατερινα δε νομιζω οτι μπορει να δωσει κατι ευηχο η να ακουγονται κ τα δυο.εκτος ισως απο το Λαμπρίνα

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτά τα ονοματα! Αν δεν βάλεις απευθειας γονεις ή πεθερικά σου βγαίνει η πιστη. Κι εχεις και τους συμπεθέρους να κρατάνε σκορ πιάνου το ονομα εχει ακουστεί πιο πολλές φορές σε εγγόνια. Λες και ειναι τοοσο σημαντικό πια. Γερά να ειναι τα παιδάκια μας και τα αλλα περισσεύουν. Καμια αλλα ιδεα υποκ οριστικού του λαμπρη; Οχι απαραίτητα με το Αικατερίνη μεσα... Βοηθήστε κοριτσια :!: σε ευχαριστω παντως viki

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Του συμπεθερου που κραταει σκορ το ονομα δ θα το βαζα!με ενοχλει πολυ αυτο το εθιμο.ειδικα αν δεν υπαρχει διαλλακτικοτητα.το ανεχομαι οταν υπαρχει ομοφωνια στο ζευγαρι κ το ονοματα ειναι υποφερτα.

Τουλ εχετε καιρο να το σκεφτειτε!

Link to comment
Share on other sites

Οντως έχουμε καιρο αλλα μεγαλώνουν τοσο γρήγορα τα άτιμα :D

Η γνώμη μου είναι ότι αφού επιθυμία σας είναι να τιμήσετε αυτή τη γυναίκα, καλό είναι να το κρατήσετε ως έχει. Η μικρή θα είναι ξεχωριστή όπως και το όνομά της.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...