Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017 & ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ

nataliag ΠΗΤ 02/02 - ΓΕΝΝΗΣΗ 19/11/2016 - it's a girl! (4ο)

babyblue ΠΗΤ 12/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 13/12/2016 (Βενιζέλειο, Κρήτη) - it's a boy! (1ο)

Yota1 ΠΗΤ 20/01 ΓΕΝΝΗΣΗ 13/12/2016 (Αλεξάνδρα) - they are twin girls!

elia ΠΗΤ 12/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 24/12//2016 - it's a boy! (1ο)

sangreluna ΠΗΤ 08/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 29/12/2016  (Ρέα) - it's magaki (3ο)

phot ΠΗΤ 11/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 7/1/2017 - it's a boy!

Sweetalecia ΠΗΤ 25/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 13/1/2017 - it's a girl! (1ο)

 

apapa ΠΗΤ 02/01 (Ρέα) - it's a girl! (1ο)

foinix ΠΗΤ 06/01 it's a girl! (1ο)

mamachita1978 ΠΗΤ 06/01- it's a boy! (2ο)

Αγγελινα87 ΠΗΤ 08/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - it's a girl! (1ο)

elena87 ΠΗΤ 10/01 - it's a girl! (1ο)

behitze ΠΗΤ 13/01 - it's a girl! (2ο)

aggeliki-xal ΠΗΤ 15/01 - it's a boy!

Aura ΠΗΤ 17/01 (Αλεξάνδρα) - it's a girl! (2ο)

Coccinelle ΠΗΤ 19/01 - it's a girl! (2ο)

MIMIKA79 ΠΗΤ 20/01 - it's a boy! (2ο)

Maria.1989 ΠΗΤ 24/01

Mariadimi ΠΗΤ 25/01 - it's a boy! (3ο)

eleniart ΠΗΤ 26/01 - it's a boy!

Angie.31 ΠΗΤ 26/01 -  it's a boy! (2ο)

Lidisa ΠΗΤ 28/01 (Γαία) - it's a girl! (2ο)

sokolata84 ΠΗΤ 28/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - (2ο)

ntinani ΠΗΤ 30/01

marirene ΠΗΤ 31/01 (Λητώ) - it's a boy! (2ο)


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μανούλες Ιανουαρίου τι κάνετε?????ησυχία επικρατεί εεε???εμείς γεννήσαμε την Τετάρτη 18/1 το πρωί!το αγοράκι μας γεννήθηκε 2840 γραμμάρια μετά από μια δύσκολη νύχτα με πόνους και ενώ με ετοίμαζαν για καισαρική τομή με ολική νάρκωση....ο μικρός μας όμως είχε άλλη γνώμη και δόξα το Θεό καταφέραμε και γεννήσαμε φυσιολογικά!

πλέον είμαστε σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας και να καταφέρουμε να θηλάσουμε αποκλειστικά!!

πόσα κοριτσια μας έμειναν ακόμα μέχρι τέλος του μήνα???

  • Μου αρέσει 2

x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κ απο μένα! Κ εμείς γεννησάμε 21/1 κ η μικρή μας 3140 κ πάάααρα πολυ κλαψιαρα!!!! Δόξα τω θεό ολα καλά κ προσπαθούμε απο χθες που γυρισαμε να μάθουμε να ειμαστε 4 στοσπιτι! Φιλια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2017 at 3:23 ΜΜ, Δέσποινa είπε:

μανούλες Ιανουαρίου τι κάνετε?????ησυχία επικρατεί εεε???εμείς γεννήσαμε την Τετάρτη 18/1 το πρωί!το αγοράκι μας γεννήθηκε 2840 γραμμάρια μετά από μια δύσκολη νύχτα με πόνους και ενώ με ετοίμαζαν για καισαρική τομή με ολική νάρκωση....ο μικρός μας όμως είχε άλλη γνώμη και δόξα το Θεό καταφέραμε και γεννήσαμε φυσιολογικά!

πλέον είμαστε σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας και να καταφέρουμε να θηλάσουμε αποκλειστικά!!

πόσα κοριτσια μας έμειναν ακόμα μέχρι τέλος του μήνα???

Συγχαρητήρια Δέσποινα! Να σας ζήσει! Τέλειος ο γιος και ευτυχώς χωρίς καισαρική!

αντε τελειώνουμε σιγά σιγά! Η ησυχία ειναι επειδή οι περισσότερες ειναι λεχώνες σπίτι και δεν προλαβαίνουν να μπουν!

πως τα πάτε με το θηλασμό; στείλε νέα :)

16 hours ago, Lidisa είπε:

Κορίτσια γεια σας κ απο μένα! Κ εμείς γεννησάμε 21/1 κ η μικρή μας 3140 κ πάάααρα πολυ κλαψιαρα!!!! Δόξα τω θεό ολα καλά κ προσπαθούμε απο χθες που γυρισαμε να μάθουμε να ειμαστε 4 στοσπιτι! Φιλια

Συγχαρητήρια Lidisa! Να σας ζήσει η μπεμπουλα! Υπομονή με το κλάμα, ειναι γιατί ειναι μεγάλο παιδάκι :-P

εμενα οι δικές μου μέχρι να φτάσουν τρία κιλά δεν ακουγοντουσαν καθόλου, τώρα όταν κλαίνε ακούγονται στο τετράγωνο!

φιλια και καλή προσαρμογή!

Εμείς ήσυχα, όλα καλά! Έχουμε βρει τους ρυθμούς μας και εγώ είμαι η πιο ευτυχισμένη στον κόσμο!

μεσος όρος ύπνου ημερησίως 4 ώρες! Ωστόσο την παλεύω! 

Μονο μελανό σημείο ειναι οτι έπαθα πάλι μαστίτιδα και υποφέρω, στο Τσακ είμαι να κόψω το θηλαστρο αλλά είπα να κάνω λίγο ακόμα υπομονή. Αν τριτώσει το βλέπω.. μέχρι στιγμής πάνω απο τα μισά γεύματα ειναι με μητρικό γάλα.

δωστε σήμα και οι υπόλοιπες τι κάνετε.

Ναταλια πως ειναι με την μικρή σπίτι;

Marirene μας έχει φάει η αγωνία!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Συγχαρητήρια στις νέες μανούλες!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Καλώς όρισαν κ τα νέα κορίτσια!!!! Εγώ από ότι φαίνεται είμαι η μόνη που δεν έχω γεννήσει!!! Και δεν βλέπω φως στον ορίζοντα!! Γιώτα μακάρι να τα καταφέρεις κ να μην κανείς ξανα μαστίτιδα. Βλέπω μια χαρά τα καταφέρνεις! Πάντως κ εγώ δεν κοιμάμαι παραπάνω από σένα. Υπομονηηηηη!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Γεννήσαμε, γεννήσαμε, γεννήσαμε!!!! 00:15, 27/1/17, Αγοράκι, 3500kg και 52cm. Φυσιολογικά μέσα σε δυο ώρες! Όλα μια χαρά, γρήγορα κ εύκολα!!! Εύχομαι να είναι όλα υγιή κ καλοθρεφα!!! Καλή δύναμη σε όλες μας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

δεσποινα λιντισα και σοκολατα να σας ζησουν τα ζουζουνια σας τα ομορφα

Εμεις ολο και καλυτερα το μικρο παρα πολυ ηρεμο τα μεγαλυτερα παρα πολυ διαολακια...αλλα οκ την παλευουμε

ναταλια ολα καλα; πψς τα πατε; τους πολυτεκνικους μου ζαιρετισμους

α δεν ειπα θηλαζουμε αποκλειστικα... :)

Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σας κ απο εμάς! Είμαστε 4 κ επισήμως! Από τις 12:15 στις 24/1... γεννήθηκε το αγοράκι μας... 3230 κ 53 εκατοστά! 

Lidisa, sokolata κ Δέσποινα να σας ζήσουν τα παιδάκια σας! Γερά κ τυχερά να ειναι!!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/1/2017 at 11:44 ΠΜ, sangreluna είπε:

Μαριρεν νασου ζησει το γλυκο σου ζουζουνι...καλα κουραγια και καλο σαραντισμο

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ Σαγκρε! 

Εσεις πως τα πάτε;

...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017 & ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ

nataliag ΠΗΤ 02/02 - ΓΕΝΝΗΣΗ 19/11/2016 - it's a girl! (4ο)

babyblue ΠΗΤ 12/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 13/12/2016 (Βενιζέλειο, Κρήτη) - it's a boy! (1ο)

Yota1 ΠΗΤ 20/01 ΓΕΝΝΗΣΗ 13/12/2016 (Αλεξάνδρα) - they are twin girls!

elia ΠΗΤ 12/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 24/12//2016 - it's a boy! (1ο)

sangreluna ΠΗΤ 08/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 29/12/2016  (Ρέα) - it's magaki (3ο)

phot ΠΗΤ 11/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 7/1/2017 - it's a boy!

Sweetalecia ΠΗΤ 25/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 13/1/2017 - it's a girl! (1ο)

Lidisa ΠΗΤ 28/01 (Γαία) - ΓΕΝΝΗΣΗ 21/1/2017 - it's a girl! (2ο)

marirene ΠΗΤ 31/01 (Λητώ) - ΓΕΝΝΗΣΗ 24/1/2017 - it's a boy! (2ο)

sokolata84 ΠΗΤ 28/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - ΓΕΝΝΗΣΗ 27/1/2017 - it's a boy! (2ο)

eleniart ΠΗΤ 26/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 30/1/2017 - it's a boy! (1ο)

 

apapa ΠΗΤ 02/01 (Ρέα) - it's a girl! (1ο)

foinix ΠΗΤ 06/01 it's a girl! (1ο)

mamachita1978 ΠΗΤ 06/01- it's a boy! (2ο)

Αγγελινα87 ΠΗΤ 08/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - it's a girl! (1ο)

elena87 ΠΗΤ 10/01 - it's a girl! (1ο)

behitze ΠΗΤ 13/01 - it's a girl! (2ο)

aggeliki-xal ΠΗΤ 15/01 - it's a boy!

Aura ΠΗΤ 17/01 (Αλεξάνδρα) - it's a girl! (2ο)

Coccinelle ΠΗΤ 19/01 - it's a girl! (2ο)

MIMIKA79 ΠΗΤ 20/01 - it's a boy! (2ο)

Maria.1989 ΠΗΤ 24/01

Mariadimi ΠΗΤ 25/01 - it's a boy! (3ο)

Angie.31 ΠΗΤ 26/01 -  it's a boy! (2ο)

ntinani ΠΗΤ 30/01


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !

τί κάνετε; πώς ειστε; πώς τα πάτε; ήθελα να σας ρωτήσω όποιες θηλάζουν αποκλειστικά, πόσες ωρεα θηλαζουν την ημερα; εγω την θηλαζω αλλα καποιες φορες μου δείχνει οτι πειναει ακομα και της δινω εξτρα ξένο γαλα. Με τον αποκλειστικο θηλασμο, θηλαζετε πχ που λενε ανα 3 ωρες ή οποτε πειναει το μπεμπακι το θηλαζετε; πόσες ώρες την ημερα θηλαζετε;

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Sweetalecia είπε:

Γεια σας κορίτσια !

τί κάνετε; πώς ειστε; πώς τα πάτε; ήθελα να σας ρωτήσω όποιες θηλάζουν αποκλειστικά, πόσες ωρεα θηλαζουν την ημερα; εγω την θηλαζω αλλα καποιες φορες μου δείχνει οτι πειναει ακομα και της δινω εξτρα ξένο γαλα. Με τον αποκλειστικο θηλασμο, θηλαζετε πχ που λενε ανα 3 ωρες ή οποτε πειναει το μπεμπακι το θηλαζετε; πόσες ώρες την ημερα θηλαζετε;

Εννοείται θηλαζεις όποτε το ζητήσει το μωρό... δεν υπάρχει ωράριο, πράγμα που σημαίνει οτι μπορεί να φάει, κ μετά απο 30 λεπτά να ξαναζητήσει... συνήθως εκτός απο το κλάμα, βάζουν κ τα χεράκια τους στο στόμα, ένδειξη οτι πεινάνε... να ξέρεις οτι η παραγωγή σου τωρα φτιάχνετε, όποτε καλο ειναι να μην δίνεις ξένο, ώστε να προσαρμοστεί η παραγωγη σου κ να εχεισ αρκετό γαλα για το μωράκι σου... 

Η εμπειρία μου με την κόρη μου ήταν δραματική...θήλαζε συνέχεια κ εννοείται δεν κοιμόταν σχεδόν καθόλου (νύχτα, μέρα) κ αν κοιμόταν, κοιμόταν μονο στη αγκαλιά μου...μόλις την ακουμπούσα στην καλαθουνα πεταγόταν! Κ έτσι προέκυψε η συγκοιμηση...

Η τωρινή μου εμπειρία απο το γιο μου ειναι τελείως διαφορετική... κατέβασα γαλα αμέσως, πράγμα που σημαίνει οτι το μωρό χορταίνει κ κοιμάται. Υπάρχουν ώρες όμως μεσα στην ημέρα που θηλάζω άνα ώρα κ άλλες άνα 3ωρο... 

Να συμπληρώσω επίσης οτι το αν κοιμάται ενα μωρό πιστεύω δεν εξαρτάται μονο απο το ποσό γαλα πίνει, κ αν χορταίνει, αλλα κ απο το πόσο ευαίσθητο ειναι στον ύπνο ή όχι...

χρειάζεται αρκετή υπομονή κ όση περισσότερη βοήθεια υπάρχει απο το περιβάλλον σου (για τις δουλειές του σπιτιού, για το φαγητό κτλ) για να αντέξεις! Εννοείται οτι όσο μεγαλώνουν τα μωράκια μας τόσο τα διαστήματα ανάμεσα στο θηλασμό μεγαλώνουν κ ηρεμείς κ εσυ...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...