Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μαμαδες Φεβρουαριου 2017


Recommended Posts

Θα είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη? Ίσως έφταιξε και η ώρα που το έκανες . Κάνε ένα τέστ πρωι. Ίσως είναι πάντως καθυστέρηση λόγω του ότι ξεκινούν οι ζεστές και έχεις κάποια αλλαγή στον κύκλο σου

Καλημέρα! Όχι δεν είναι η πρώτη μου. Έχω ήδη δυο παιδάκια. Πάντως ακόμη δεν μου έχει έρθει περίοδος... ακόμη δεν επανέλαβα το τεστ. Είπα να περιμένω μήπως αδιαθετήσω για να μην ξοδεύομαι τζάμπα. Αλλά αφού ακόμη τίποτα, θα πεταχτώ μέχρι το φαρμακείο...

Εύχομαι όλες εσείς να είστε καλά και να απολαμβάνετε αυτό το υπέροχο ταξίδι εγκυμοσύνης! Φιλιά!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 189
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια επανέλαβα τώρα μόλις το τεστ και είναι αρνητικό. Οπόταν εγκαταλείπω την ελπίδα και αναμένω να αδιαθετήσω με πολλή... καθυστέρηση!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επανέλαβα τώρα μόλις το τεστ και είναι αρνητικό. Οπόταν εγκαταλείπω την ελπίδα και αναμένω να αδιαθετήσω με πολλή... καθυστέρηση!

Από την στιγμή που το θέλετε θα έρθει !!! Ελπίζω ο επόμενος μήνας να είναι πιο τυχερός ..


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επανέλαβα τώρα μόλις το τεστ και είναι αρνητικό. Οπόταν εγκαταλείπω την ελπίδα και αναμένω να αδιαθετήσω με πολλή... καθυστέρηση!

νκκ284 θα συμφωνησω με την Μαρθα, ο επομενος μηνας φουλ καλοκαιρακι ισως να ειναι πιο τυχερος!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρθα μου κ γω στη προηγουμενη εγκυμοσυνη τοσο εντονους πονους ειχα πιο νωρις. Σε αυτη την εβδομαδα που ειμαι, ηταν πιο ηπιοι. Αλλα οπως λενε κ οι γιατροι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!! Εμεις σημερα πηγαμε κ ακουσαμε καρδουλα.. πολυ συγκινητικη στιγμη. Τελικα ΠΗΤ μας μεταφερε μια μερα μετα στις 26

/1/17.. οπως καταλαβαινεις κ σαν πιο εμπειρη που εισαι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να βρεθω στις μανουλες Φεβρουαριου!!! Αυτα απο εμενα.. περιμενω τα δικα σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρθα μου κ γω στη προηγουμενη εγκυμοσυνη τοσο εντονους πονους ειχα πιο νωρις. Σε αυτη την εβδομαδα που ειμαι, ηταν πιο ηπιοι. Αλλα οπως λενε κ οι γιατροι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!! Εμεις σημερα πηγαμε κ ακουσαμε καρδουλα.. πολυ συγκινητικη στιγμη. Τελικα ΠΗΤ μας μεταφερε μια μερα μετα στις 26

/1/17.. οπως καταλαβαινεις κ σαν πιο εμπειρη που εισαι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να βρεθω στις μανουλες Φεβρουαριου!!! Αυτα απο εμενα.. περιμενω τα δικα σου!!!

Σε ποια εβδομάδα είσαι και ακούσατε σήμερα την καρδιά ? Εγώ πήγα την προηγούμενη πέμπτη που ήμουν 6η εβδομάδα αλλά όχι καρδιά ούτε σπορακι δεν είδαμε εκτός από σάκο. Μου είπε ότι είναι αρκετά νωρίς ακόμα οπότε θα ξανα πάω σε 1-2 εβδομάδες. Αυτή μου είπε να πάω σε έναν μήνα αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω τόσο , θα με φάει ή αγωνία. Κατά τα άλλα τα ίδια .. λίγα συμπτώματα ευτυχώς αλλά πολύ συχνοουρια κάτι που επείσης στην εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα τόσο νωρίς ..


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι 8w2d. Την πρωτη φορα που πηγα στον γιατρο για υπερηχο, ημουνα κ γω 6w. Φυσικα δεν ειδαμε τιποτα, ουτε ακουσαμε,μονο σακο! Η αληθεια ειναι οτι κ γω θα πηγαινα πιο νωρις, ενας μηνας ειναι πολυ! Συχνοουρια ευτυχως ακομα δεν εχω, αλλα εχω δυσκοιλιοτητα!!! Οποτε αρχισα να τρωω πολλες σαλατες κ φρουτα! Πιστευω να μπορεσω να την καταπολεμησω κ να μην χρειαστει να παρω υποθετα!!

Link to comment
Share on other sites

Μα τι γίνετε??? Καμία άλλη δεν έχει πάρει χαμπαρι ότι είναι έγκυος???:confused::tongue:

καλημερα.. πραγματικα χαμπαριιιιιι...... θα γινω κ εγω μανουλα πρωτα ο θεος τον φεβρουαριο.. την προηγουμενη τριτη εμαθα πως ειμαι εγκυος κ πηγα και στον γιατρο και ημουν 6 εβδομαδων, και σημερα θα ξαναπαω.. ευχομαι να μας πανε ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!! Εχθες έμαθα ότι περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου.. είναι πολύ νωρίς ακόμα και γιατρό θα δω τις επόμενες μέρες αλλά δεν μπορούσα να κρατηθω για να φτιάξω το ποστ γιατί και στο πρωτο μου παιδάκι πάλι εγώ το είχα ξεκινήσει τις αυγουστιατικες μανουλες του 14 και απέκτησα μία φανταστική παρέα.. Λοιπόν έτσι όπως υπολογιζω είμαι μάλλον στην 5η εβδομάδα και θα έχω πητ γύρω στις 10 Φλεβάρη. Αυτά... περιμένω κι άλλα μπιζελακι!

Καλημέρα!!!!με το καλό κ με έναν πόνο,να έχεις κ εσύ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου!!!!εγώ έχω είδη ένα αγοράκι 3.5 χρόνων κ προσπαθούμε για 2ο εδώ κ 1.5 χρόνο...μόνο μια βιοχημική είχα τον πρώτο μήνα ,μετά τπτ.τεσπα αφού είμαστε καλά κ οι 2 γιατί το ψάξαμε θα έρθει....ελπίζω να έρθει εντός του 2017...ότι θέλει ο Θεός...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

*ζουζουνα*!!! να χαιρεσαι το παιδακι σου και σου ευχομαι να εχεις πολυ πολυ συντομα αλλο ενα... μην αγχωνεσαι και μην το σκεφτεσαι... θα ερθει... :)

σε ευχαριστώ πολύ!!!κ σε σένα με το καλό εύχομαι κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!με το καλό κ με έναν πόνο,να έχεις κ εσύ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου!!!!εγώ έχω είδη ένα αγοράκι 3.5 χρόνων κ προσπαθούμε για 2ο εδώ κ 1.5 χρόνο...μόνο μια βιοχημική είχα τον πρώτο μήνα ,μετά τπτ.τεσπα αφού είμαστε καλά κ οι 2 γιατί το ψάξαμε θα έρθει....ελπίζω να έρθει εντός του 2017...ότι θέλει ο Θεός...

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Αφού όλα είναι καλά από μέρους σας είναι θέμα χρόνου να σας συμβεί. Εύχομαι ευχάριστα πολύ πολύ γρήγορα !


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...