Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

depoina καλώς ήρθες κι εσύ στο reunion του καφέ μας :-) Βλέπω μεγαλώσατε πολύ, πώ πω πότε γεννήσατε ρε κορίτσια και πότε περπατήσανε τα μωρά σας???

Για το φαγητό κι εμείς στο club, απλά το πήρα απόφαση και ανησυχώ λιγότερο. Τελικά τα παιδιά ανήκουν σε δύο κατηγορίες: αυτά που τρώνε και αυτά που όχι.

Η μόνιμη κουβέντα είναι "δεν θέλω να φάω", ακόμα και στην υποψία του φαγητού. Αν και μπορεί - όταν θέλει- να φάει μόνη της, την ταίζουμε στο τέλος, παρά τις αντίθετες θεωρίες που ήθελα να ακολουθήσω. Αφού ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ!

Πάντως ζει με τα εξής: φρούτα (σχεδον όλα), γάλα, γαλατάκι (αυτό από το ψυγείο :-)), τυρί, κασέρι, γιαούρτι, χορτόπιτα, ντομάτα, τηγανιτές πατάτες, λίγο ψωμί (μισή φέτα) ως τοστ ή με μέλι ή νουτέλα, παντοειδή μπισκότα και κέικ (όταν της δίνουμε).

Στα πολύ καλά της μπορει να φάει (σε απειροελάχιστες ποσότητες π.χ. δύο κουταλιές ή μισό κεφτεδάκι) μαρούλι, αγγούρι, μακαρόνια, φακές, φασολάκια, τραχανά, αρακά, κεφτεδάκια (μετά από πολύ κυνήγι άρχισε πριν ένα μηνα - εισαγωγή του κρέατος στη διατροφή της !).

Δεν τρώει κρέας σε άλλη μορφή (ούτε κοτόπουλο), ψάρι, ρύζι, καρότα, μπρόκολα, κροκέτες, ψαροκροκέτες, παστίτσιο, μουσακά, σαλάτες άλλες εκτός των γνωστών, και γενικά όλα τα υπόλοιπα φαγητά.

Στα πολύ καλά της μπορει να φάει (σε απειροελάχιστες ποσότητες π.χ. δύο κουταλιές ή μισό κεφτεδάκι) μαρούλι, αγγούρι, μακαρόνια, φακές, φασολάκια, τραχανά, αρακά, κεφτεδάκια (μετά από πολύ κυνήγι άρχισε πριν ένα μηνα - εισαγωγή του κρέατος στη διατροφή της !).

Δεν τρώει κρέας σε άλλη μορφή (ούτε κοτόπουλο), ψάρι, ρύζι, καρότα, μπρόκολα, κροκέτες, ψαροκροκέτες, παστίτσιο, μουσακά, σαλάτες άλλες εκτός των γνωστών, και γενικά όλα τα υπόλοιπα φαγητά.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εμεις ειμαστε απο τους τελευταιους!!!! 29/12 .....για να μην βαριομαστε αναμεσα χριστουγεννα και πρωτοχρονια!!!!!και αμεσως μετα ο μεγαλος μου γενεθλια....10 μερες εχουν διαφορα τα γενεθλια τους....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γειά σας κορίτσια,

τι κάνετε, τι κάνουν τα παιδάκια σας. έχουμε καιρό να ακουσουμε νέα από τα συνομίληκα τέκνα μας.

Εγώ με περηφάνεια να σας πω ότι τελικά μετά από πολλές προσπάθειες και πριν ενάμιση μήνα διακόψαμε οριστικά τον θηλασμό. Αργήσαμε λίγο αλλά πάμε σιγά σιγά σε όλα. Ακόμη δεν έχουμε καταφέρει να απαλλαγούμε από το μπεμπιλίνο. Κάποιες δειλές προσπάθειες τελευταία όταν είμαστε σπίτι.

Και ιδου η μεγάλη μου απορία! τι κάνετε εκτός σπιτιού σε αυτήν την μεταβατική φάση? παίρνετε το γιο-γιό κοντά ή τους βάζετε πάνα έξω? εγώ προς το παρόν επιλέγω την δεύτερη λύση από το να έχω κανα ατύχημα στο καθισματάκι.

Επίσης και στον ύπνο το βράδι της φοράω πάνα. Και πρέπει να ξεκινήσει και προνήπια το σεπτέμβριο. Θα τα καταφέρουμε άραγες?

Περιμένω τις εμπειρίες σας επαυτού!


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου melita!

Πολύ καλά έκανες και έγραψες, είχαμε χαθεί. Εμείς είμαστε σε αντίθετη κατάσταση, δηλαδή κόψαμε την πάνα και δεν έχουμε καταφέρει ακόμα να κόψουμε το θηλασμό:oops:... Η μικρή το θέλει πολύ, κλαίει αν είμαι μαζί της και δεν κοιμάται αν δεν πιει από μένα.:( Όταν πάλι δεν είμαι σπίτι, μια χαρά την κοιμίζουν άλλοι (ο άντρας μου, η κοπέλα που την κρατάει καμια φορά). Εσύ τί έκανες, πώς τα καταφέρατε;:confused::confused: Εγώ νομίζω πως δεν τα καταφέραμε ως τώρα γιατί ο μπαμπάς επέστρεφε 10 παρά το βράδυ από τη δουλειά και δεν υπήρχε δυνατότητα να την κοιμίζει εκείνος (η Δήμητρα ξυπνάει 7 αρα τέταρτο για τον παιδικό). Αρχίσαμε λοιπόν να προσπαθούμε να την κοιμίζει ο μπαμπάς, αλλά π΄αντα κάποια στιγμή με ζητάει και δεν κοιμάται αν δεν πάω δίπλα της.:(

Όσο για την πάνα, την κόψαμε πριν 3 μήνες περιπου μετά από πολλές προσπάθειες. Για τα τσίσα, ενώ το παλεύαμε μήνες και δεν εκανε ποτέ ούτε σταγόνα στο γιογιο ή στο καθισματάκι, η κουνιάδα μου που είναι νηπιαγγός μου είπε να χρησιμοποιήσω τις κούκλες της Δήμητρας, να κάνω πως αυτές πηγαίνουν για τσίσα κτλ. Την ώρα που εκανε μάνιο η Δήμητρα στη μπανιέρα ένα βράδυ, έτσι χαλαρά, χωρίς να το έχω και πολύ στο μυαλό μου, έβαλα την...Μπαρμπι να κάνει κακά στο καθισματάκι που μπαίνει στην τουαλέτα:P. Ε, αυτό ήτανμ, αποό τότε έκανε μόνο εκεί, και χωρίς ιδιαίτερα ατυχήματα.Τα κακά τα έκανε στην τουαλέτα πιο δύσκολα: την πρόσβαλε ένα κοριτσάκι από το σχολείο όταν της είπε "είσαι μωρο με πάνες" και αποφάσισε να τα κρατήσει, και να μη φοράει ούτε πάνα ούτε να πηγαίνει όμως τουαλέτα. Το τρίτο βράδυ (είχε και πυρετό 39) βογγούσε πλέον γιατί πονούσε το έντερο της και η παιδίατρος μας είπε να της κάνουμε μικροκλύσμα. :(:(Μετα από αυτό τηνπήγαμε στην τουαλέτα και αναγκαστικά τα έκανε, και από τότε κάθε βράδυ σα να μη συμβαίνει τόποτα ζητάει μόνη της και πηγαίνει.;)

Έξω δεν της έβαζα πάνες, απλά επειδή τις ανρούνταν πεισματικά. Επειδή είχε ήδη μάθει να τα κρατάει (από το πείσμα της) δεν είχαμε κανένα ατύχημα. Απλά έπαιρνα μαζί μου αλλαξιά παντού, αλλά αυτό ισχύει ούτως ή άλλως γιατί λερώνεται εύκολα στο παιχνίδι της.

Αυτά! Πιστεύω σύντομα θα την κόψετε, είστε σε καλό δρόμο!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...