Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

δυσκολη μεταβαση σχεσης


Recommended Posts

καταρχας καλημερα σε ολους. θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μου κ να ακουσω κ τις συμβουλες που τις εχω τοσο αναγκη. περισυ το καλοκαιρι ηρθα στον τοπο καταγωγης μου για καλοκαιρινη σεζον οπου εδω εκανα κ μια σχεση.. ετσι αποφασισα να μεινω εδω και για την πρακτικη μου μιας κ κανενας απο τους δυο δεν ηθελε την αποσταση. στους 6 μηνες σχεση ο συντροφος μ μου ειπε να λογοδοστουμε μιας κ το σκεφτομασταν για ποιο σοβαρα αργοτερα κ μιας κ μεναμε μαζι. 3 μηνες μετα απο τον λογο εγω καταλαβα οτι ειμαι εγκυος.. ηταν πολυ θετικος με αυτο μιας κ το θελαμε απλα αργοτερα. βεβαια μετα αρχισανε τα δυσκολα..αρχισε να δειχνει εναν αλλο εαυτο. ειναι απολυτως κ αυταρχικος σε ολες τις επιλογες που αφορους εμας. πχ το ονομα του παιδιου, το αν θα θηλασω η οχι,το που θα γινει ο γαμος , πως θα γινει. εγω εχω ερθει σε αδιεξοδο γιατι δεν ξερω πως να το διαχειριστω. οποτε προσπαθω να του πω οτι πρεπει να παρουμε μαζι της αποφασεις κ οχι μονος του εξοργιζεται και συμπεριφερεται πολυ ασχημα. εντομεταξυ στους γονεις μου δεν εχω πει κατι γιατι ειναι μακρια και δεν θελω να τους ανησυχω και εχω και την οικογενεια του η οποια ειναι διπλα μου μονο για να κατακρινει τις επιλογες μου. θα με βοηθουσαν πολυ οι συμβουλες σας επι του θεματος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχας καλημερα σε ολους. θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μου κ να ακουσω κ τις συμβουλες που τις εχω τοσο αναγκη. περισυ το καλοκαιρι ηρθα στον τοπο καταγωγης μου για καλοκαιρινη σεζον οπου εδω εκανα κ μια σχεση.. ετσι αποφασισα να μεινω εδω και για την πρακτικη μου μιας κ κανενας απο τους δυο δεν ηθελε την αποσταση. στους 6 μηνες σχεση ο συντροφος μ μου ειπε να λογοδοστουμε μιας κ το σκεφτομασταν για ποιο σοβαρα αργοτερα κ μιας κ μεναμε μαζι. 3 μηνες μετα απο τον λογο εγω καταλαβα οτι ειμαι εγκυος.. ηταν πολυ θετικος με αυτο μιας κ το θελαμε απλα αργοτερα. βεβαια μετα αρχισανε τα δυσκολα..αρχισε να δειχνει εναν αλλο εαυτο. ειναι απολυτως κ αυταρχικος σε ολες τις επιλογες που αφορους εμας. πχ το ονομα του παιδιου, το αν θα θηλασω η οχι,το που θα γινει ο γαμος , πως θα γινει. εγω εχω ερθει σε αδιεξοδο γιατι δεν ξερω πως να το διαχειριστω. οποτε προσπαθω να του πω οτι πρεπει να παρουμε μαζι της αποφασεις κ οχι μονος του εξοργιζεται και συμπεριφερεται πολυ ασχημα. εντομεταξυ στους γονεις μου δεν εχω πει κατι γιατι ειναι μακρια και δεν θελω να τους ανησυχω και εχω και την οικογενεια του η οποια ειναι διπλα μου μονο για να κατακρινει τις επιλογες μου. θα με βοηθουσαν πολυ οι συμβουλες σας επι του θεματος..

Αυτη τη στιγμη ειστε μονο λογοδοσμενοι;ειστε μαζι ενα χρονο;ποσο μηνων εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα.τυπικα δεν εχει κανενα λογο πανω στο παιδι γιατι δε φαινεται πουθενα σαν πατερας.δεν ξερω ποσο καλα νομιζες οτι τον ηξερες αλλα η σχεση ειχα μικρη διαρκεια.κ στα δυσκολα φαινεται ο χαρακτηρας.να ενημερωσεις τους δικους σου γιατι χρειαζεσαι στηριξη.να του πεις ορθα κοφτα οτι αν θηλασεις ειναι δικο σου θεμα.κ γαμους-ονοματα θα αποφασισετε απο κοινου κ αν θελει.αλλα μη βιαστεις να παντρευτεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι.. αμα πω κατι αντιθετο απο αυτο που θελει αρχιζει φωναζει και βριζει..μια φορα εκανε την κινηση να με χτυπησει αλλα το εκοψε.. γ αυτο δεν ξερω πως να το διαχειριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενα παιδι πρεπει να εχει τον μπαμπα κ τη μαμα.αλλα μια μαμα πρεπει να ειναι ευτυχισμενη.οχι σε περιορισμο κ φοβισμενη.μιλησε στους γονεις σου.κ σηκω φυγε.αν σηκωσε το χερι απο τωρα ενω εισαι εγκυος πολυ φοβαμαι οτι θα γινει το κακο.σκεψου σε τι περιβαλλον θελεις να μεγαλωσει το παιδακι σου κ τι προτυπα να εχει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενημερωσε τους γονεις σου κ επικοινωνειστε με δικηγορο.μετα τη γεννα αν θελει μπορει να ζητησει DNA.αν δε ζητησει δεν εχει κανενα δικαιωμα.αν ζητησει,ζητας διατροφη για το παιδι.αν θα δινει ειναι αλλο θεμα.πιστευεις θα σε στηριξουν ηθικα κ θα σε βοηθησουν οικονομικα οι δικοι σου;το οτι εισαι ανεργη δε θα δωσει το δικαστηριο το παιδι στον μπαμπα.αλλα δικηγορος δεν ειμαι.γι αυτο ψαξτο.μην του λες τιποτα κ φυγε αμεσα

Link to comment
Share on other sites

η γονεις μου παντα με στηριζουν και εχουν κατανοηση. το θεμα ειναι οτι προσπαθω να το λυσω μεταξυ μας...εχεις δικιο ομως δεν ειναι λυση να τους τα κρυβω ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...