Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

δυσκολη μεταβαση σχεσης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Stellitsa, θα ήθελα να σου πω κάτι γλυκό και παρήγορο αλλά με αυτά που διαβάζω μόνο θυμός μου βγαίνει... Καταρχάς ΜΗΝ παντρευτείς αυτόν τον άνθρωπο! Τουλάχιστον όχι ακόμα... Από τη στιγμή που αρχίζει να γίνεται επιθετικός μην ελπίζεις ότι αυτό θα αλλάξει προς το καλύτερο! Τώρα έκανε κίνηση να σε χτυπήσει και σταμάτησε αλλά την επόμενη φορά δε θα σταματήσει... Και ίσως αυτό γίνει συνήθεια μετά... Και το άλλο, από πού κι ως πού αποφασίζει από μόνος του για το γάμο και το παιδί;; Αυτά είναι θέματα που πρέπει να αποφασίζονται από κοινού, αν όχι μόνο από σένα!!!

Είναι ξεκάθαρο ότι σε μια περίοδο που θα έπρεπε να πετάτε σε ένα ροζ συννεφάκι (βλ. προετοιμασία γάμου και εγκυμοσύνη) εσείς είστε μέσα στην ένταση κι εσύ προβληματίζεσαι για το τι να κάνεις! Μόλις γεννηθεί το μωράκι σας θα έρθουν νέες εντάσεις λόγω κούρασης, εκνευρισμού, ανατροπής της ισορροπίας στην οικογένεια κλπ. Τότε όλα θα γίνουν χειρότερα και μάλιστα θα είναι μάρτυρας και θύμα ένα πλασματάκι που δε χρωστάει σε κανέναν να πληρώσει τα λάθη των γονιών του...

Έχεις μιλήσει σε κάποιον ειδικό; Μήπως να έψαχνες για κάποιον ψυχολόγο ή ακόμα καλύτερα αν υπάρχει κάποιο κέντρο για μόνες μανούλες να σε κατευθύνουν όχι μόνο ψυχολογικά αλλά και νομικά; Και προς Θεού, μην αφήνεις στην άκρη τους γονείς σου!! Μίλησέ τους άμεσα και ζήτα βοήθεια!

Ίσως να έκανες και μια τελική προσπάθεια με τον αρραβωνιαστικό σου; Να του εξηγούσες ότι σε ενοχλεί και σε τρομάζει η συμπεριφορά του, να τον ρωτήσεις γιατί άλλαξε έτσι ξαφνικά... Οκ είναι μικρό το χρονικό διάστημα της σχέσης σας και μπορεί να μην τον ξέρεις τόσο καλά όσο νόμιζες, αλλά μήπως κι εκείνος έχει φρικάρει από την εγκυμοσύνη; Αν τον δεις διαθέσιμο για συζήτηση, δώσε μια ευκαιρία αλλιώς πήγαινε στους γονείς σου να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να μεγαλώσεις το παιδάκι σου σε ένα ήρεμο περιβάλλον!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα κ στον ιδιο...και στην μητερα μου..κ ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα..εκλεισα ραντεβου και σε ειδικο...οντως ειναι πολυ αγχωμενος με αυτο αλλα εγω ειμαι ακομα πιο πολυ...δεν αντιδραω ετσι ομως...βεβαια δεν θελω να τον ακυρωσω με την μια...θα το παλεψω οσο χρειαζεται γιατι ενα παιδι θελει κ την μαμα του και τον μπαμπα του.. Αλλα μονο αμα εχουμε νορμαλ καταστασεις ..

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα κ στον ιδιο...και στην μητερα μου..κ ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα..εκλεισα ραντεβου και σε ειδικο...οντως ειναι πολυ αγχωμενος με αυτο αλλα εγω ειμαι ακομα πιο πολυ...δεν αντιδραω ετσι ομως...βεβαια δεν θελω να τον ακυρωσω με την μια...θα το παλεψω οσο χρειαζεται γιατι ενα παιδι θελει κ την μαμα του και τον μπαμπα του.. Αλλα μονο αμα εχουμε νορμαλ καταστασεις ..

Συμφωνώ, το καλύτερο για το παιδί είναι να μεγαλώνει και με τους δυο γονείς του. Καλά κάνεις και του δίνεις την ευκαιρία να συμμετέχει με το σωστό τρόπο! Μη συγκρίνεις εκείνον με σένα γιατί οι άντρες εκδηλώνουν το άγχος τους διαφορετικά. Εκείνος πώς αντιμετωπίζει την ιδέα να πάτε μαζί σε κάποιον ειδικό να συζητήσετε τους φόβους και τις ανησυχίες σας; Σπάνια το δέχονται οι άντρες αλλά δε χάνεις τίποτα να το προτείνεις!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για ποιο λόγο να πας μόνη σου ατον ειδικό. Στην τελική αυτός έχει θέματα κόμπλεξ θα τα πω εγώ που πρέπει να τα ξεπεράσει. Αν θέλεις τη γνωμη μου πάντως να είσαι βέβαιη ότι θα σηκώσει χέρι πάνω σου και θα σε χτυπήσει. Σόρρυ που το λέω ωμά αλλά γενικά έτσι μιλάω. Απαξ και έγινε η αρχή στο οτιδήποτε θα υπάρχει και συνέχεια το θέμα είναι ποιος θα γράψει το τέλος. Θα είσαι εσύ που θα βγεθς από το καβούκι να πάρεις τη ζωή στα χέρια ή θαγίνει κάτι άλλο. Επειδή οι στατιστικές πάντα δείχνουν χειριστικούς άντρες με γυναίκες κλεισμένες στο σπίτι. Το απεύχομαι γιατί υπάρχει κ το παιδί στη μέση. Που στην τελική καλύτερα να μεγαλώσει με την απουσία του πατέρα πάρα να μεγαλώσει σε ένα "κακό" περιβάλλον...σόρρυ ξανά που τα λέω στα ίσια, αλλά είτε καλά είναι είτε κακά τα πράγματα τα λέω με το όνομά τους...


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα κ στον ιδιο...και στην μητερα μου..κ ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα..εκλεισα ραντεβου και σε ειδικο...οντως ειναι πολυ αγχωμενος με αυτο αλλα εγω ειμαι ακομα πιο πολυ...δεν αντιδραω ετσι ομως...βεβαια δεν θελω να τον ακυρωσω με την μια...θα το παλεψω οσο χρειαζεται γιατι ενα παιδι θελει κ την μαμα του και τον μπαμπα του.. Αλλα μονο αμα εχουμε νορμαλ καταστασεις ..

Καλα εκανες κ ενημερωσες τη μαμα σου.αν θες να του δωσεις μια τελευταια ευκαιρια καντο.να πας στον ειδικο αλλα να προτεινεις κ σ αυτον να παει.το ιδανικο ειναι να ειναι η μαμα κ ο μπαμπας μαζι αλλα πανω απο ολα ενα παιδι πρεπει να μεγαλωνει μεσα σε αγαπη.ισως ειναι λογικο καποιο αγχος κ φοβοι αλλα η συμπεριφορα του τελειως λαθος.ελπιζω να σταματησαν οι ετοιμασιες γαμου.μπορειτε μετα τη γεννα να κανετε ενα συμφωνο ελευθερης συμβιωσης ωστε να αναγνωριστει το παιδι κ να ξεκαθαριστει σε περιπτωση χωρισμου οτι παιρνεις την επιμελεια κ ο πατερας δινει διατροφη.επισης σκεψου το ενδεχομενο το παιδι να χει κ το δικο σου επιθετο

Link to comment
Share on other sites

Μην παντρευτείς ακόμα. Μείνε ήρεμη όσο μπορείς. Προέχει η υγεία του εμβρύου. Ενημέρωσε τους γονείς σου αν τα βρεις πολύ δύσκολα. Προσπάθησε όμως να αποφύγεις τις λεπτομέρειες εκείνες που θα κάνουν αγεφύρωτες τις σχέσεις μεταξύ του συντρόφου σου και των γονιών σου. Επίσης δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου το πάρει. ΚΑΜΙΑ όμως...(εκτός βέβαια αν υπάρχουν προβλήματα χρήσης ουσιών κλπ..)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...