Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα την γνώμη μαμάδων που τις έχουν χρησιμοποιήσει. Σκέφτομαι να τις δοκιμάσω, μιάς και είναι ελληνική εταιρεία. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούμε πάμπερς active fit. Ευχαριστώ!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα ζητήσει και μου στείλανε δείγμα, όταν γέννησα την κόρη μου, το 2015. Είναι όμορφες δε λέω αλλά προσωπικά δεν έμεινα ευχαριστημένη. Είχε διαρροές. Ισως έχουν βελτιωθεί από τότε. Επίσης, δε με βόλευε το σύστημα της συνδρομής, ήθελα να δοκιμάζω διάφορες μάρκες ανάλογα με τις προσφορές (που έβγαιναν τελικά στην ίδια τιμή). Μέχρι στιγμής ότι άλλες έχω δοκιμάσει, είμαι ευχαριστημένη.

Ελληνική εταιρία είναι και η Babylino πάντως - σταθερή αξία :)


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα ζητήσει και μου στείλανε δείγμα, όταν γέννησα την κόρη μου, το 2015. Είναι όμορφες δε λέω αλλά προσωπικά δεν έμεινα ευχαριστημένη. Είχε διαρροές. Ισως έχουν βελτιωθεί από τότε. Επίσης, δε με βόλευε το σύστημα της συνδρομής, ήθελα να δοκιμάζω διάφορες μάρκες ανάλογα με τις προσφορές (που έβγαιναν τελικά στην ίδια τιμή). Μέχρι στιγμής ότι άλλες έχω δοκιμάσει, είμαι ευχαριστημένη.

Ελληνική εταιρία είναι και η Babylino πάντως - σταθερή αξία :)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, τους έστειλα αίτημα για να μου στείλουν δείγμα. Θα δω αν θα μου στείλουν. Απλά θέλω να ακούσω και απόψεις μαμάδων, γιατί καμιά φορά κάποιο μπορεί να έχει προσέξει κάτι που σε μένα μπορεί να διαφεύγει.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εγώ σκέφτηκα να αλλάξω πανες λόγω οικονομικών και γιατί και τα δύο μωρα μου φοράνε ίδιο νούμερο.Όποτε είπα θα δοκιμάσω τις αγνοτις.Πήρα μια φορά 21 λεπτά η πάνα βγήκε.Κάθε πρωί τα παιδάκια μου ξυπνούσαν βρεγμένα!Και δεν ξανά πήρα! Προσπαθώ να βρίσκω pampers σε προσφορά που βγαίνει ίδια τιμή η πάνα! Γιατί τις δοκίμασα όλες και δυστυχώς και με τις babylino ξυπνούσαν βρεγμένα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Εγώ σκέφτηκα να αλλάξω πανες λόγω οικονομικών και γιατί και τα δύο μωρα μου φοράνε ίδιο νούμερο.Όποτε είπα θα δοκιμάσω τις αγνοτις.Πήρα μια φορά 21 λεπτά η πάνα βγήκε.Κάθε πρωί τα παιδάκια μου ξυπνούσαν βρεγμένα!Και δεν ξανά πήρα! Προσπαθώ να βρίσκω pampers σε προσφορά που βγαίνει ίδια τιμή η πάνα! Γιατί τις δοκίμασα όλες και δυστυχώς και με τις babylino ξυπνούσαν βρεγμένα..

A!!Κατάλαβα, άρα πάμπερς καλύτερα που τις ξέρουμε. Και γω είχα δοκιμάσει τις babylino γιατί τις έβαζαν απο το μαιευτήριο αλλά δεν είχα μείνει τόσο ευχαριστημένη!!!

Ευχαριστω για τις απαντήσεις κορίτσια


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....ειχα ζητησει πριν 6 μηνες να μου στειλουν δειγματα και μου ειπαν να μου στειλουν καποιες πανες αλλα να τις πληρωσω.

Ναι και μένα μου είπαν να πάρω μια ολόκληρη συσκευασία. Και αν δεν μου κάνουν τί να την κάνω μετά; Ας είχαν συσκευασία δείγματος, π.χ. με δυο τρεις μέσα και ας τις πληρώναμε...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα μου είπαν να πάρω μια ολόκληρη συσκευασία. Και αν δεν μου κάνουν τί να την κάνω μετά; Ας είχαν συσκευασία δείγματος, π.χ. με δυο τρεις μέσα και ας τις πληρώναμε...

Ναι ακριβως οπως τα λες.

Κοριτσια εμενα με εχουν βολεψει οι πανες απο το lidl..και πιστεψτε με τις εχω δοκιμασει ολες!

Σημερα μαλιστα τις ειχε προσφορα 50 τμχ 6,49!

Εννοειται πως πηρα 7 πακετα!:D


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.

Εγώ ανακάλυψα τις agnotis όταν η μικρή μας ήταν 6 μηνών. Μέχρι τότε κυνηγουσα τις προσφορές στα πανάκριβα παμπερς, πράγμα που με είχε κουράσει πάρα πολυ, ενώ είχα δοκιμάσει τις babylino, που μου έκαναν διαρροές, των Lidl, που άφηναν οσμες και τις libero που ήταν καλές μεν αλλά ακριβές. Όταν πήρα τις agnotis ενθουσιαστηκα : πανέμορφα σχέδια, μια χαρά εφαρμογή, σούπερ απορροφητικες , δεν έκαναν δερματικα στη μικρή και έρχονταν στην πόρτα μου. Εννοείται πως έκανα συνδρομή και μου έρχονταν ακόμα πιο φθηνά από την ήδη φθηνή τιμή τους. Και μόνο το γεγονός πως έρχονταν αμέσως στο σπίτι όποτε το ήθελα εγώ και με απαλλαξαν από το κυνήγι των προσφορών ήταν για μένα πολύ βασικό κίνητρο. Επίσης μέτρησε πολύ μέσα μου ότι η εταιρεία είναι ελληνική με ο, τι σημαίνει αυτό για τους εργαζόμενους. Από τότε τις συνιστώ σε όλες τις μαμάδες, παρόλο που η δική μου έκοψε τις πάνες μαχαίρι στους 22 μήνες και εδώ και μισό χρόνο δεν τις έχω δει πως έχουν εξελιχθεί οι πάνες, αλλά φαντάζομαι πως θα έχουν γίνει καλύτερες.


Si vis amari, ama!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας κοριτσια, ελληνικη εταιρια γραφουν, αλλα που γινεται η παραγωγη δε γραφουν πουθενα. Ελληνικη λεγεται μια εταιρια ακομη κι οταν παιρνει προιοντα απο αλλες χωρες και βαζουν επανω τις δικες τους μαρκες. Ομως τα προιοντα δεν ειναι ελληνικα κι αυτο ειναι μεγαλη παραπλανηση. Το κανουν σχεδον ολες οι εταιριες. Αγνοτητα στα υλικα της πανας. Στο site πουθενα λογος για τα υλικα μονο οτι ειναι αγνα. Ζητησα δειγματα οπως ελεγαν σε καποιες διαφημισεις και μου ειπαν να τα πληρωσω. Εγω να τσεκαρω ποιοτητα θελω δε θα παρω ολο το πακετο. Εν παση περιπτωση, αυτοι χανουν...


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!
Είπαμε και εμείς με τον άντρα μου να δοκιμάσουμε για τα δυο μας παιδιά τις Agnotis μετά από προτροπή φιλικού ζευγαριού. 
Παιδιά, μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι!!

Στα θετικά:
-Οι τιμές πολύ καλές.
-Το ότι στα φέρνουν στην πόρτα του σπιτιού σου ακόμα καλύτερο! (Ποιος δεν βαριέται να ψωνίζει πάνες στα supermarket Εμένα μου ήρθε ακριβώς την επόμενη μέρα!
-Η ποιότητα τους μου φάνηκε πολύ καλή, δεν μπορώ να πω πως υπολείπονται κάτι των pampers, και τα μικρά μου δεν είχαν κανέναν ερεθισμό.

Στα αρνητικά:
Βρήκα σε μια συσκευασία 3 ελαττωματικές πάνες, οι οποίες δεν έκλειναν καλά. Βέβαια, τους πήρα άμεσα τηλέφωνο, περισσότερο για να ενημερώσω και να μάθω γιατί, και μου κάναν έκπτωση στην επόμενη παραγγελία!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Είπαμε και εμείς να τις δοκιμάσουμε ... Αντέξαμε μόλις 3 πάνες , η απόλυτη ψευτιά / πλαστικουρια ,δεν είχε δεικτη υγρασίας όπως διαφήμιζαν και μας έκανε και ερεθισμούς , γυρίσαμε ξανά στα premium care της pampers , οι διαφορές στην ποιότητα είναι απλά χαοτικη!!!

Επίσης στο δοκιμαστικό πακέτο που μας έστειλαν (πληρώσαμε 5 ευρώ) και η συσκευασία είχε τυπογραφικό λαθος, ενώ παραγγείλαμε το ν2 η συσκευασία έγραφε 2 (2-5kg)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...