Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Μελανιάζει με το παραμικρό χτύπημα.


Recommended Posts

Εχω εναν μπομπιρα 2 ετων . Απο πολυ μικρος μολις χτυπουσε το κεφαλι του, τα γονατα κτλ αμεσως πεταγονταν καρουμπαλα και μελανιες. Και συνεχίζει βεβαιως βεβαιως και τωρα, μολις σκονταψει και πεσει , τα γονατα του πρηζονται, κανει μεγαλες μελανιες και υποφερει με το παραμικρο πεσιμο. Του εχουμε ραψει επιγονατιδες απο υαλοβαμβακα πανω στα παντελονια (τωρα το καλοκαιρι αποφευγουμε τα σορτσακια) αλλα ειναι μαγνητης ατυχηματων και δεν μπορουμε να τον κυκλοφορουμε και με κρανος!!! Οι μονες πληροφοριες που εχω βρει ειναι οφέλη για το ελαιο καρυδας και πληροφοριες σχετικα με το Σύνδρομο Ehlers-Danlos (EDS) . Ξερετε καποια παρομοια περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω μελανιαζω πολυ ευκολα.σε σημειο που εβλεπα μελανιες κ δεν ηξερα απο που.βεβαια σαν παιδακι δε μου δημιουργουσε προβλημα γιατι ημουν πολυ ησυχη.νομιζω οτι απλα σε μενα φαινονται πολυ γιατι ειμαι πολυ λευκη.ο παιδιατρος τι λεει;γενικες αιματος εχει κανει;(δεν ξερω βεβαια τι θα μπορουσαν να δειξουν).καποια στιγμη διαβαζα για τη θρομβοφιλια κ ηταν μια ενδειξη.ασχετο με την περιπτωση σας.

Εγω θα εβλεπα αυτο που λες.οτι ειναι πολυ αγαρμπος-ατσουμπαλος.εγω εχω κοριτσακι αλλα δεν μπορω να το φανταστω.η δικια μου ειναι αρκετα ταρζαν.πεφτει πολυ.αλλα δεν το κανει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ ψηλός για την ηλικία του, αρκετά ατσούμπαλος και αφηρημένος. Όλο πέφτει στον ίσιο δρόμο, ακριβώς το αντίθετο του ταρζάν! Αν δει κανείς τη συλλογή από χτυπήματα σε κεφάλι και πόδια θα νομισει οτι το παιδί είναι τρομερά σκανταλιάρικο. Αλλά αυτός αντίθετα είναι διστακτικός , ντροπαλός και είναι ακόμα χειρότερα γιατί μολις λίγο ξεθαρρέψει τρώει τα μούτρα του και που να πάρει θάρρος μετά. Αντίθετα με εσάς , μανα και κόρη, οι μελανιές του τον πονάνε, σε καποια φαση του δίναμε algofren γιατι το γονατο ειχε κανει φλεγμονη. Το βούτυρο και η κρέμα με την αρνίκα για τις μελανιες πάει σύννεφο. :(

Link to comment
Share on other sites

Συζητατο με τον παιδιατρο.

Απλα τωρα που μεγαλωνει κ συνενοειστε καλυτερα.μιληστε να καταλαβει τι να προσεχει.

Καποια δραστηριοτητα οπως μουσικοκινητικη;

Σιγουρα αν ειναι ψηλος δε βοηθαει.ξερω απο τον αντρα μου

Link to comment
Share on other sites

Η παιδιατρος μας συνεστησε προσοχη και επιγονατιδες, καναμε εξετασεις αιματος, στο νοσοκομειο οι παιδιατροι μας ειπαν οτι ειναι φυσιολογικες αλλα τους φανηκε περιεργος "ο μυικος τονος". Πριν παρω σβαρνα τους ειδικους, σκεφτηκα μηπως καμια μανα αντιμετωπιζει το ιδιο θεμα στο δικο της παιδακι .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο με τον μυικο τονο εχε το στο πισω μερος του μυαλου σου.αν σας ανησυχησει κ τιποτα αλλο το ψαχνεται.

Παιχνιδια που να του δινουν θαρρος να δοκιμαζει κ να συντονιζει κινησεις.

Εμεις πχ τη βαζουμε να περπαταει σε τοιχακια κ την πιανουμε απο το ενα χερι.ανεβοκατεβαινουμε σκαλες.της αρεσει ομως πολυ το περπατημα κ ειναι αεικινητη.πολυ καλο κ το περπατημα στην παραλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Μια περίπτωση είναι αυτή της κουμπάρα μου που δυστυχώς το πήρε και ή βαφτιστικια μου

Λέγεται νόσος του βιλεμπραντ αν το λέω σωστά, λιπεθ ένας παράγοντας από τ ο αιμα και δεν πήζει εύκολα όπως το φυσιολογικό!! Και αυτή και ή μικρή με το παραμικρό και όχι απαραίτητα να χτυπήσει παιδί μελανιζει πολύ!!

Εγω θα πρότεινα να κάνετε κάποιες εξετάσεις τέτοιου τύπου για να ξέρετε τι γίνεται!!

Όσο για τον μικρουλης σας που είναι ψηλός μάλλον γι αυτό δεν έχει την ισορροπία και πέφτει ο γλυκουλης!! Ή Βίκυ έχει δίκιο μια δραστηριότητα ίσως τον βοηθήσει να γνωρίσει αυτήν την ισορροπία και γενικά το σώμα του και πώς να προσέχει!ν

Ελπίζω να ναι όλα καλά!ν


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...