Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα! Φαίνεται ότι είμαι στην 6 εβδομάδα, χθες έκανα δεύτερη χοριακή και η ΠΗΤ μου είναι 27/3/2017. Καμιά άλλη μανούλα με το καλό το Μάρτιο?

Ανυπομονώ!!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γειά σου!

εγώ βρίσκομαι ήδη στην 7η εβδομάδα...την Δευτέρα 25/7 ακούσαμε την καρδούλα! ΠΗΤ 10/3/2017.

είναι το πρώτο σου μωράκι? εμένα το 3ο!!!

για να δούμε πόσες μανούλες Μαρτίου θα μαζευτούμε...


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σου!

εγώ βρίσκομαι ήδη στην 7η εβδομάδα...την Δευτέρα 25/7 ακούσαμε την καρδούλα! ΠΗΤ 10/3/2017.

είναι το πρώτο σου μωράκι? εμένα το 3ο!!!

για να δούμε πόσες μανούλες Μαρτίου θα μαζευτούμε...[

Γεια σου Loveisintheair! Με το καλό το τρίτο σου μωράκι ! Καλή εγκυμοσύνη εύχομια ! Ήμασταν παρέα στις Μανούλες Αυγούστου 2015, έτσι δεν είναι; Κι εμένα η μικρή μου τώρα είναι 10,5 μηνών. Γεννήθηκε αρχές Σεπτέμβρη τελικά γιατί δεν βιαζόταν καθόλου. Τώρα είμαι κι εγώ πάλι έγκυος, στο 2ο, μπήκα στον 4ο μήνα (Μανούλες Ιανουαρίου) ! Χάρηκα για την εγκυμοσύνη σου.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρε κοριτσια το ανοίξαμε το καφε μας....

Και γω μανούλα Μαρτίου...

Χθες επισκεφτήκαμε το γιατρο και ακούσαμε και εμεις τη μικρή μας καρδούλα να χτυπά...

Ειμαι 6 βδομαδων με ΠΗΤ 21/3/17


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σου!

εγώ βρίσκομαι ήδη στην 7η εβδομάδα...την Δευτέρα 25/7 ακούσαμε την καρδούλα! ΠΗΤ 10/3/2017.

είναι το πρώτο σου μωράκι? εμένα το 3ο!!!

για να δούμε πόσες μανούλες Μαρτίου θα μαζευτούμε...[

Γεια σου Loveisintheair! Με το καλό το τρίτο σου μωράκι ! Καλή εγκυμοσύνη εύχομια ! Ήμασταν παρέα στις Μανούλες Αυγούστου 2015, έτσι δεν είναι; Κι εμένα η μικρή μου τώρα είναι 10,5 μηνών. Γεννήθηκε αρχές Σεπτέμβρη τελικά γιατί δεν βιαζόταν καθόλου. Τώρα είμαι κι εγώ πάλι έγκυος, στο 2ο, μπήκα στον 4ο μήνα (Μανούλες Ιανουαρίου) ! Χάρηκα για την εγκυμοσύνη σου.

Τι κάνεις????!!!!! αχ δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα με τα νέα σου!!!!!! πότε πρόλαβες βρε θηρίο και είσαι ήδη στον 4ο!!!!!!!με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου!!!! αντε θα τα λέμε από δω και πέρα πάλι!!!! φιλάκια


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Θα γινω -ελπιζω δηλαδη να πανε ολα καλα!- κι εγω μανουλα τον Μαρτιο! ΠΗΤ 7/3/17, ειμαι 8,5 εβδομαδων! Ειναι το πρωτο μου κι ειμαι 34 ετων. Εχουμε απο νωρις ακουσει την καρδουλα του, ομως εχω λιγο αιματακι καφε και ροζ, ολες τις μερες και ανησυχω λιγο... Εχω περιορισει δραστηριοτητες και δουλειες και καθομαι σπιτι. Σημερα εχουμε ξανα υπερηχο! Εχω ΣΥΝΕΧΕΙΑ αναγουλες και ειμαι ετοιμη να λιποθυμησω καθε στιγμη.!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Θα γινω -ελπιζω δηλαδη να πανε ολα καλα!- κι εγω μανουλα τον Μαρτιο! ΠΗΤ 7/3/17, ειμαι 8,5 εβδομαδων! Ειναι το πρωτο μου κι ειμαι 34 ετων. Εχουμε απο νωρις ακουσει την καρδουλα του, ομως εχω λιγο αιματακι καφε και ροζ, ολες τις μερες και ανησυχω λιγο... Εχω περιορισει δραστηριοτητες και δουλειες και καθομαι σπιτι. Σημερα εχουμε ξανα υπερηχο! Εχω ΣΥΝΕΧΕΙΑ αναγουλες και ειμαι ετοιμη να λιποθυμησω καθε στιγμη.!

Μη στεναχωριέσαι...και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα αίμα και καφέ υγρά μέχρι την 12η εβδομάδα...μετά εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας.

Στην δεύτερη είδα δύο φορές ..και τώρα στην τρίτη είδα την 5η εβδομάδα....

Λίγο ξεκούραση θέλει...Εφόσον δεν έχεις μικρά μωρά σπίτι...κάθισε στον καναπέ σου αναπαυτικά!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όμορφα καλησπέρα!

Πολύ χαίρομαι που είμαστε παρέα!Με το καλό εύχομαι σε όλες, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά παιδάκια!

Ευτυχώς που είναι και κάποιες ήδη μανούλες και έχουν άποψη από πρώτο χέρι!

Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και ελπίζω να τα καταφέρω να γίνω μανούλα!

Χθες είχα το πρώτο ραντεβού στο γιατρό-πρώτος υπέρηχος αλλά δεν ακούσαμε ακόμα καρδούλα (5ε3η), πάντως νιώθω πιο ήρεμα που μου εξήγησε κάποια πράγματα. Τώρα έχουμε να πάμε να κάνουμε τις εξετάσεις (προγεννητικό) που μας έγραψε, ξέρει καμία τι παίζει από κόστος, αν τυχόν πονάνε :roll:, κτλ .

Αχ, πολύ χαίρομαι για την παρέα!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλο σε ολες σας κι ιδιαιτερως στην aura Kai love τα παρεακια απο τον αυγουστο!!!aura τσακ μπαμ το δευτερο ετσι;;;κι εσυ λαβ μου...μου φαινεται εκει στα γενεθλια του προηγουμενου τεκνου σου κατι γινεται κι ερχεται το επομενο.λες πας για τριτη κορακλα;;με το καλο γερα παιδακια σε ολες!!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Φαίνεται ότι είμαι στην 6 εβδομάδα, χθες έκανα δεύτερη χοριακή και η ΠΗΤ μου είναι 27/3/2017. Καμιά άλλη μανούλα με το καλό το Μάρτιο?

Ανυπομονώ!!

θα τολμήσω να μπω κ εγώ στην παρέα σας....εγώ πητ έχω 21/3/17 βάσει κύκλου αλλά πιστεύω πως θα πάει συν 5 μέρες βάσει του υπέρ ήχου λόγο μεγαλύτερου κύκλου!!!με το καλό εύχομαι!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όμορφα καλησπέρα!

Πολύ χαίρομαι που είμαστε παρέα!Με το καλό εύχομαι σε όλες, τελειόμηνες εγκυμοσύνες και γερά παιδάκια!

Ευτυχώς που είναι και κάποιες ήδη μανούλες και έχουν άποψη από πρώτο χέρι!

Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και ελπίζω να τα καταφέρω να γίνω μανούλα!

Χθες είχα το πρώτο ραντεβού στο γιατρό-πρώτος υπέρηχος αλλά δεν ακούσαμε ακόμα καρδούλα (5ε3η), πάντως νιώθω πιο ήρεμα που μου εξήγησε κάποια πράγματα. Τώρα έχουμε να πάμε να κάνουμε τις εξετάσεις (προγεννητικό) που μας έγραψε, ξέρει καμία τι παίζει από κόστος, αν τυχόν πονάνε :roll:, κτλ .

Αχ, πολύ χαίρομαι για την παρέα!

Κ εγώ πήγα για υπέρηχο επιβεβαιωσαμε την εγκυμοσύνη ,κ ότι είναι ενδομήτριο ,σάκο,μωρό κ καρδιά να κουνιέται αλλά δεν ακούσαμε καρδιά..έχω τώρα στις 10 /8 να ακούσουμε πρώτα ο Θεός..αλλά από συμπτώματα έχω πολλά από νωρίς εδώ κ 2 βδομάδες δλδ όταν περίμενα περίοδο αρχή σαν οι αναγουλες κ πολύ τάση για εμετό,που συνεχίζονται κ από αυτήν την βδομάδα έχω κ εμετό σχεδόν κάθε πρωί...κ όλη την ημέρα αναγουλες...ζαλάδες παρά πολλές...Τώρα μετρήσεις για το μωρό δεν κάναμε για να δούμε πόσο είμαι ακριβώς γιατί περιμένουμε να ακούσουμε την καρδιά..οπότε σε περίπου .5 βδομάδα θα ξέρω ακριβώς.

προγεννητικο δεν έχω κάνει ακόμα μιας Κ είναι το 2ο,θα επαναλάβω κάποιες...αλλά δεν πονάει..αίμα σ παίρνουν.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο σε ολες σας κι ιδιαιτερως στην aura Kai love τα παρεακια απο τον αυγουστο!!!aura τσακ μπαμ το δευτερο ετσι;;;κι εσυ λαβ μου...μου φαινεται εκει στα γενεθλια του προηγουμενου τεκνου σου κατι γινεται κι ερχεται το επομενο.λες πας για τριτη κορακλα;;με το καλο γερα παιδακια σε ολες!!!!

τι κάνεις?????? χαθήκαμε τελείως....αλλά να ξέρεις ότι σε μελετάμε συχνά πυκνά!!!!!! και σε περιμένουμε...μαζί με την βροχούλα!!!!!! θα βαρεθείς να δέχεσαι προσκλήσεις!!!!!!!

η αύρα ακόμα πιο γρήγορη!!!! εγώ τι να πω....ήθελε να έρθει αυτό το σποράκι και ήρθε!!!!! μας ξάφνιασε δε λέω...και τώρα το καρτεράμε!!!!!!!!

Τι να πω βρε Μαρουσκάκι...λες πάλι κόρη να είναι???? ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι είναι κόρη..εγώ έχω μια κρυφή ελπίδα για λίγο μπλε!!!!!! γερό να είναι...και όλα τα άλλα....είναι για να λέμε!!!!

Τι κάνεις με 4 αγόρια σου? Ο Λουκάς ? Μα τι λέω...Πολύχρονος,γερός και τυχερός!!!! Να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε!!!!!!!!!

Η δικιά μου περπάτησε..και μας τρέχει!!!! δόντια έχουμε πολύ λίγα..είναι φαγανή και ήσυχη γενικότερα...

Σε φιλώ!!!!!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...