Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Ελπίζω όλα καλά!

Babezu είχες δίκιο, τίποτα δεν ήταν ο προγεννητικός, πήρα και τα αποτελέσματα χθες, ευτυχώς όλα καλά!

Ζουζούνα κι εμείς στις 10/8 θα πάμε για καρδούλα!!!!Αχ, μακάρι να ναι όλα καλά!

αχ άντε ωραία...να έχω παρέα...κ εγώ...συμπτώματα έχετε???εγώ έχω από την αρχή που έμαθα ότι είμαι έγκυος...με αναγουλες,ζαλάδες...κ από την 5η κ με εμετούς...εσείς??


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μέχρι στιγμής ευτυχώς (φτου χ 3 μην το ματιάξω!) μόνο πονάκια έχω και αυτήν την κούραση-ατονία-νύστα. Πιθανόν να μου έρθουν στη συνέχεια, αλλά ζαλάδες και ναυτίες δεν έχω, ευτυχώς και πάλι γιατί δε θέλω να με πάρουν χαμπάρι στη δουλειά!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής ευτυχώς (φτου χ 3 μην το ματιάξω!) μόνο πονάκια έχω και αυτήν την κούραση-ατονία-νύστα. Πιθανόν να μου έρθουν στη συνέχεια, αλλά ζαλάδες και ναυτίες δεν έχω, ευτυχώς και πάλι γιατί δε θέλω να με πάρουν χαμπάρι στη δουλειά!

ευτυχώς....στον γιο μου ήμουν έτσι...είχα ένα την ημέρα κ κάποιες φορές που κ που.....αλλά μετά την 7η βδομάδα...τώρα από νωρίς όλα κ πολλά όλα...το πρώτο σ είναι???κοιλίτσα έχεις??εμένα φαίνεται είδη Η διαφορά...ίσως επειδή είναι το 2ο


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα τι κάνουν τα νινάκια; και οι μανούλες τους;

Χθες πήγα στο γιατρό και τα είδα μεγάλωσαν δεν είναι κουκκίδα όπως ήταν στην αρχή και άκουσα και της γλυκούλες καρδούλες ❤❤❤

Κοριτσια από συμπτώματα τίποτα εκτός από κάτι ρεξματακια που τα εχω καθημερινα.

Οι κοιλιτσες σας από ποτέ άρχισαν να φουσκώνουν; ξεκινάει από ψηλά το φούσκωμα;


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα τι κάνουν τα νινάκια; και οι μανούλες τους;

Χθες πήγα στο γιατρό και τα είδα μεγάλωσαν δεν είναι κουκκίδα όπως ήταν στην αρχή και άκουσα και της γλυκούλες καρδούλες ❤❤❤

Κοριτσια από συμπτώματα τίποτα εκτός από κάτι ρεξματακια που τα εχω καθημερινα.

Οι κοιλιτσες σας από ποτέ άρχισαν να φουσκώνουν; ξεκινάει από ψηλά το φούσκωμα;

Στον γιο μου άργησε να φανεί δλδ Εκεί 2.5 μηνών..τώρα φαίνεται από τώρα κ είμαι 1.5 μηνών...

όσο για την καρδιά πιστεύω ότι είναι από τους πιο ωραίους ήχους!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα στις μανούλες!

Μεγαλωνει η παρέα!

Λένια Καλωσήρθες στην παρέα μας... Με το καλο!

Απο συμπτώματα εχει εδώ και μερικές μέρες που εχω αϋπνίες.. Οςο και να προσπαθώ να κοιμηθώ αν δεν πάει 3-4 δεν κλείνει το μάτι..

Και αντε τωρα εχω άδεια.. Απο βδομάδα που θα παω στην δουλειά πως θα την παλεύω...;

Και μένα νομίζω οτι άρχισε να φαινεται η κοιλιά μου απο τωρα...

Στην προηγούμενη εγκυμοσυνη αργηςε να φανεί εκει στο τελος του 4ου μήνα ξεπεταχθηκε δειλά δειλά..


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αυτό με την κοιλιά, δεν είμαι πολύ σίγουρη να πω τη μαύρη αλήθεια, θέλω να πιστεύω ότι είναι πρήξιμο, γιατί αν είναι από τώρα κοιλιά, που θα φτάσει μετά?Κιλά δεν έχω βάλει και τα παντελόνια ευτυχώς ακόμα κουμπώνουν :confused: Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να ξεκινάει από τώρα η κοιλιά?Αλήθεια? Συγνώμη αν λέω χαζά αλλά είναι το πρώτο μου και σιγά σιγά ανακαλύπτω τον υπέροχο νέο κόσμο!

Αχ, έχω κι αγωνία και δεν περνάνε κι οι μέρες μέχρι τον υπέρηχο στις 10!!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να ρωτήσω τις ήδη μανούλες, που όλο και κάτι θα ξέρετε, αυτό με το αμυγδαλέλαιο για τις ραγάδες, πότε να το ξεκινήσω?Από τώρα?

το αμυγδαλελαιο εμένα δεν μου έκανε τπτ...έβγαλα...αλλά όσο έβαζα την prevenstria ths frezederm Δεν είχα βγάλει ,είναι καλύτερα...

ανδριαννα Καλώς ήρθες...πω πω...όλες τότε έχουμε υπέρηχο τέλεια!!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το αμυγδαλελαιο εμένα δεν μου έκανε τπτ...έβγαλα...αλλά όσο έβαζα την prevenstria ths frezederm Δεν είχα βγάλει ,είναι καλύτερα...

ανδριαννα Καλώς ήρθες...πω πω...όλες τότε έχουμε υπέρηχο τέλεια!!!!

Nαι!!!! Ανυπομονω! Ειναι το δευτερο παιδακι αλλα ειμαι πιο αγχωμενη .

Παιρνω προγεστερονη προληπτικα κ νιωθω ηδη φουσκωνενη. Στο πρωτο δεν επαιρνα. Φουσκωνει η προγεστερονη κ σας?

Link to comment
Share on other sites

Nαι!!!! Ανυπομονω! Ειναι το δευτερο παιδακι αλλα ειμαι πιο αγχωμενη .

Παιρνω προγεστερονη προληπτικα κ νιωθω ηδη φουσκωνενη. Στο πρωτο δεν επαιρνα. Φουσκωνει η προγεστερονη κ σας?

Κ μένα το 2ο είναι κ εγώ είμαι πιο αγχωμένη..σε καταλαβαίνω...εγώ δεν παίρνω προγεστερόνη,μόνο φυλλικο κ τα σαλοσπιρ προληπτικά...μου τα έδωσε..δεν ξέρω...στην πρώτη δεν τα είχα πάρει..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα το 2ο είναι κ εγώ είμαι πιο αγχωμένη..σε καταλαβαίνω...εγώ δεν παίρνω προγεστερόνη,μόνο φυλλικο κ τα σαλοσπιρ προληπτικά...μου τα έδωσε..δεν ξέρω...στην πρώτη δεν τα είχα πάρει..

πίνω μόνο fertycare που είναι βιταμινες και εχουν και φυλλικο (φολικό) οξύ. Τον ρώτησα γιατί να πάρω προγεστερόνη και μου πε "καλού κακού"...Με προβληματίζει λίγο αυτό. Αν δεν χρειάζονται, ποιος ο λόγος; Πόσων βδομάδωn εισαι ζουζουνα;

Link to comment
Share on other sites

πίνω μόνο fertycare που είναι βιταμινες και εχουν και φυλλικο (φολικό) οξύ. Τον ρώτησα γιατί να πάρω προγεστερόνη και μου πε "καλού κακού"...Με προβληματίζει λίγο αυτό. Αν δεν χρειάζονται, ποιος ο λόγος; Πόσων βδομάδωn εισαι ζουζουνα;

Δεν ξέρω...ακριβώς...βάσει τερ κλείνω 8 εβδομάδων...αύριο ή μεθαύριο...αλλά επειδή έχω λίγο μεγαλύτερο κύκλο..δλδ 33 με 34 μέρες θα είμαι σίγουρα λίγο πιο κάτω...7 + αυτήν την εβδομάδα...θα δούμε τώρα την Τετάρτη που θα κάνει κ τις μετρήσεις του μωρού...τότε θα ξέρω ακριβώς...πόσο είμαι...

πάντως καλύτερα...που παίρνεις βιταμίνες που τα έχει όλα...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...ακριβώς...βάσει τερ κλείνω 8 εβδομάδων...αύριο ή μεθαύριο...αλλά επειδή έχω λίγο μεγαλύτερο κύκλο..δλδ 33 με 34 μέρες θα είμαι σίγουρα λίγο πιο κάτω...7 + αυτήν την εβδομάδα...θα δούμε τώρα την Τετάρτη που θα κάνει κ τις μετρήσεις του μωρού...τότε θα ξέρω ακριβώς...πόσο είμαι...

πάντως καλύτερα...που παίρνεις βιταμίνες που τα έχει όλα...

Eιμαι πολυ στεναχωρεμένη και αγχωμένη. Το πρωι είδα καφε βλεννα στο σκούπισμα. Μου κόπηκαν τα πόδια. Πήγα από το ιατρείο να με δει. Ειδαμε το μωρο και ακούσαμε και καρδούλα. Ομως εχω μια μικρή αποκόλληση και πρέπει να μείνω στο κρεβάτι. Δεν κέρω μέχρι πόσο. Κλαίω πολύ από την ώρα που το έμαθα. Μου έγραψε cyclogest των 400, 2 τη μερα. Και πολύ πολύ ξεκούραση. Εχει συμβεί σε καμιά αυτο. Εξελλίσσεται ομαλά η κύηση; Εχω σκάσει από το άγχος...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...