Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Eιμαι πολυ στεναχωρεμένη και αγχωμένη. Το πρωι είδα καφε βλεννα στο σκούπισμα. Μου κόπηκαν τα πόδια. Πήγα από το ιατρείο να με δει. Ειδαμε το μωρο και ακούσαμε και καρδούλα. Ομως εχω μια μικρή αποκόλληση και πρέπει να μείνω στο κρεβάτι. Δεν κέρω μέχρι πόσο. Κλαίω πολύ από την ώρα που το έμαθα. Μου έγραψε cyclogest των 400, 2 τη μερα. Και πολύ πολύ ξεκούραση. Εχει συμβεί σε καμιά αυτο. Εξελλίσσεται ομαλά η κύηση; Εχω σκάσει από το άγχος...:(

Από την στιγμή που είναι καφέ ,θα πάνε όλα καλά!!!!σε εμένα δεν μου έχει συμβεί...γιατί όμως σηκωσες τπτ βάρος???μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου γιατί είναι χειρότερο...από την στιγμή που ακούσατε κ καρδιά όλα θα πάνε καλά,είμαι σίγουρη!!!πάντως έχω ακούσει σε πολλές κοπέλες να συμβεί αυτό...μείνε ξάπλα κ θα φτιάξουν όλα!!!😃😃😃😃


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από την στιγμή που είναι καφέ ,θα πάνε όλα καλά!!!!σε εμένα δεν μου έχει συμβεί...γιατί όμως σηκωσες τπτ βάρος???μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου γιατί είναι χειρότερο...από την στιγμή που ακούσατε κ καρδιά όλα θα πάνε καλά,είμαι σίγουρη!!!πάντως έχω ακούσει σε πολλές κοπέλες να συμβεί αυτό...μείνε ξάπλα κ θα φτιάξουν όλα!!!😃😃😃😃

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου που μου δίνει θάρρος. Εκανα δουλειες τις τελευταιες μερες αλλα προσεχα σχετικά να μην κουράζομαι . τι να πω συμβαίνουν αυτα φαίνεται. Ελπιζω όλα να πάνε καλά σε όλες μας! Δεν ξέρω σαν προαίσθημα το χα ότι κάτι θα συμβεί και ήμουν από χτες ψιλοχάλια. Είμαι 6+ εγώ. η αλήθεια είναι ότι με πήρε πολύ από κάτω μιας και είχα και μια προηγούμενη παλίνδρομη πριν από ένα χρόνο περίπου.... Η Αγία Μαρίνα να βάλει το χέρι της και να προσέχει όλα τα μωρακια του κοσμου και τις μαμάδες του!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου που μου δίνει θάρρος. Εκανα δουλειες τις τελευταιες μερες αλλα προσεχα σχετικά να μην κουράζομαι . τι να πω συμβαίνουν αυτα φαίνεται. Ελπιζω όλα να πάνε καλά σε όλες μας! Δεν ξέρω σαν προαίσθημα το χα ότι κάτι θα συμβεί και ήμουν από χτες ψιλοχάλια. Είμαι 6+ εγώ. η αλήθεια είναι ότι με πήρε πολύ από κάτω μιας και είχα και μια προηγούμενη παλίνδρομη πριν από ένα χρόνο περίπου.... Η Αγία Μαρίνα να βάλει το χέρι της και να προσέχει όλα τα μωρακια του κοσμου και τις μαμάδες του!

προσευχή σου κοριτσάκι μου κ θα δεις που όλα θα πάνε καλά!!!!Καλημέρα!!!!εγώ σκέψου δεν κάνω δουλειές τπτ...καλά ούτε να μαγειρέψω λόγο μυρωδιές που δεν μπορώ καθόλου..ευτυχώς ασχολείται ο άντρας μου ευτυχώς ..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες και μανούλες Καλή εβδομάδα να έχουμε με ευχάριστα!!!!!!!

Χάθηκα λιγάκι το σ\κ το έριξα λιγάκι έξω γιατί η κλεισούρα με κάνει χάλια. Από σήμερα σπίτι μέχρι να παω για την αυχενική διαφάνεια από ότι έχω διαβάσει είναι η πιο σημαντική εξέταση.

Από τον τελευταίο υπέρηχο δεν έχω σταματήσει να βλέπω τα μωρακια μου στης φωτογραφίες μου κάνει εντύπωση που βλέπω τα κεφαλακια τους τα ποδαράκια τους τα χεράκια τους έχω τρελαθεί είναι οι αγάπες μου ❤❤❤

Εσείς πως πατε εγκυουλες μου;; Βγαίνετε έξω ή μόνο σπίτι;


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στις μανούλες!

Μεγαλωνει η παρέα!

Λένια Καλωσήρθες στην παρέα μας... Με το καλο!

Απο συμπτώματα εχει εδώ και μερικές μέρες που εχω αϋπνίες.. Οςο και να προσπαθώ να κοιμηθώ αν δεν πάει 3-4 δεν κλείνει το μάτι..

Και αντε τωρα εχω άδεια.. Απο βδομάδα που θα παω στην δουλειά πως θα την παλεύω...;

Και μένα νομίζω οτι άρχισε να φαινεται η κοιλιά μου απο τωρα...

Στην προηγούμενη εγκυμοσυνη αργηςε να φανεί εκει στο τελος του 4ου μήνα ξεπεταχθηκε δειλά δειλά..

Καλως σας βρήκα ευχαριστώ!

Με το καλο! Πόσο εβδομάδων είσαι;


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Andriana μου όλα καλά θα πάνε μην κλαις δεν κάνει καλό ούτε σε εσένα ουτε στο μωράκι σου να μην κουράζεσαι να μην κάνεις δουλειές προέχει το μωράκι σου οι δουλειές ας πάνε πιο πίσω ή κάποια βοήθεια για να μην τα κάνεις εσύ.

Εμενα ο γιατρός μου είπαι όχι κούραση και σκυψιματα

Όλα καλα θα πανε για όλες μας υπομονή και να ακουμε της οδηγίες των γιατρών μας και ολα θα πάνε πολύ καλά!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες και μανούλες Καλή εβδομάδα να έχουμε με ευχάριστα!!!!!!!

Χάθηκα λιγάκι το σ\κ το έριξα λιγάκι έξω γιατί η κλεισούρα με κάνει χάλια. Από σήμερα σπίτι μέχρι να παω για την αυχενική διαφάνεια από ότι έχω διαβάσει είναι η πιο σημαντική εξέταση.

Από τον τελευταίο υπέρηχο δεν έχω σταματήσει να βλέπω τα μωρακια μου στης φωτογραφίες μου κάνει εντύπωση που βλέπω τα κεφαλακια τους τα ποδαράκια τους τα χεράκια τους έχω τρελαθεί είναι οι αγάπες μου ❤❤❤

Εσείς πως πατε εγκυουλες μου;; Βγαίνετε έξω ή μόνο σπίτι;

Καλημέρα λενια μου..καλά είμαστε...εγώ δεν βγαίνω πολύ έξω...γιατί έχω είδη κ τον μικρό...κ που να τον κυνηγάμε...στην αυλή μόνο...άσε που με τους εμετούς κ τις αναγουλες δεν έχω αντοχή να πάω...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λενια μου..καλά είμαστε...εγώ δεν βγαίνω πολύ έξω...γιατί έχω είδη κ τον μικρό...κ που να τον κυνηγάμε...στην αυλή μόνο...άσε που με τους εμετούς κ τις αναγουλες δεν έχω αντοχή να πάω...

Καταλαβαίνω είναι δύσκολο με το μικρουλακι να βγεις έξω δεν πρέπει να κουράζεσαι στην κατάσταση σου.

Από πια εβδομάδα σε έπιασαν τα συμπτωματα; εγω προς το παρόν τίποτα μόνο το στομαχι κάτι ενοχλήσεις που της έχω από την 4η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι τώρα.


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!!!!

χάθηκα το σκ...όχι ότι κάναμε και τίποτα το ιδιαίτερο....αλλά ήμασταν όλοι μαζί!!!

Αντριάνα μη στεναχωριέσαι για το καφέ....εγώ όπως σας έχω ξαναπεί...είχα αίμα μέχρι την 12η εβδομάδα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη....δεν πήρα τίποτα...και ξαφνικά ....κόπηκε!!!!

Πήρα και τις εξετάσεις του προγεννητικού....όλα καλά!!!

Εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 31/8....έχουμε μέλλον ακόμα...

Λένια εγώ σε καμία εγκυμοσύνη δεν είχα συμπτώματα...ούτε αναγούλες (γραμμάριο δεν έχασα!!!) ούτε ζαλάδες...

Πότε έκανες τελευταίο υπέρηχο και τα βλέπεις σχηματισμένα...εγώ πήγα για την καρδιά στις 7+3 και ήταν ο σάκος μόνο...??? δεν είναι υπέροχο?!?!?!

εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για πολλούς μήνες κυκλοφορούσα και είχα μέσα στην τσάντα μου το τεστ εγκυμοσύνης....και τον υπέρηχο....και κάθε τόσο άνοιγα την τσάντα μου και τα κοιτούσα!!!!!!!

Η κοιλιά μου πλέον φαίνεται....ειδικά μετά το απόγευμα ..μπαμ κάνει!!!!! ρουφιέμαι η κακομοίρα..να μην με καταλάβουν στη δουλειά!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω είναι δύσκολο με το μικρουλακι να βγεις έξω δεν πρέπει να κουράζεσαι στην κατάσταση σου.

Από πια εβδομάδα σε έπιασαν τα συμπτωματα; εγω προς το παρόν τίποτα μόνο το στομαχι κάτι ενοχλήσεις που της έχω από την 4η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι τώρα.

σε αυτήν Από την στιγμή που έμαθα ότι ήμουν έγκυος δλδ πριν την καθυστέρηση είχα στη για εμετό μετά ζαλάδες...κ εδώ κ 2 βδομάδες κ εμετούς...που κάνω κ όλο πιο πολλούς...το μόνο που δεν έχω είναι η συχνοουρια...μήπως οφείλεται στους εμετούς δεν ξέρω..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σε όλες!!!!

χάθηκα το σκ...όχι ότι κάναμε και τίποτα το ιδιαίτερο....αλλά ήμασταν όλοι μαζί!!!

Αντριάνα μη στεναχωριέσαι για το καφέ....εγώ όπως σας έχω ξαναπεί...είχα αίμα μέχρι την 12η εβδομάδα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη....δεν πήρα τίποτα...και ξαφνικά ....κόπηκε!!!!

Πήρα και τις εξετάσεις του προγεννητικού....όλα καλά!!!

Εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 31/8....έχουμε μέλλον ακόμα...

Λένια εγώ σε καμία εγκυμοσύνη δεν είχα συμπτώματα...ούτε αναγούλες (γραμμάριο δεν έχασα!!!) ούτε ζαλάδες...

Πότε έκανες τελευταίο υπέρηχο και τα βλέπεις σχηματισμένα...εγώ πήγα για την καρδιά στις 7+3 και ήταν ο σάκος μόνο...??? δεν είναι υπέροχο?!?!?!

εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για πολλούς μήνες κυκλοφορούσα και είχα μέσα στην τσάντα μου το τεστ εγκυμοσύνης....και τον υπέρηχο....και κάθε τόσο άνοιγα την τσάντα μου και τα κοιτούσα!!!!!!!

Η κοιλιά μου πλέον φαίνεται....ειδικά μετά το απόγευμα ..μπαμ κάνει!!!!! ρουφιέμαι η κακομοίρα..να μην με καταλάβουν στη δουλειά!!!

βρε μην ρουφιεσαι δεν κάνει..εμένα φαίνεται από την αρχή...άσε...εγώ φοράω ριχτα ρούχα από πάνω...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!!!!

χάθηκα το σκ...όχι ότι κάναμε και τίποτα το ιδιαίτερο....αλλά ήμασταν όλοι μαζί!!!

Αντριάνα μη στεναχωριέσαι για το καφέ....εγώ όπως σας έχω ξαναπεί...είχα αίμα μέχρι την 12η εβδομάδα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη....δεν πήρα τίποτα...και ξαφνικά ....κόπηκε!!!!

Πήρα και τις εξετάσεις του προγεννητικού....όλα καλά!!!

Εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 31/8....έχουμε μέλλον ακόμα...

Λένια εγώ σε καμία εγκυμοσύνη δεν είχα συμπτώματα...ούτε αναγούλες (γραμμάριο δεν έχασα!!!) ούτε ζαλάδες...

Πότε έκανες τελευταίο υπέρηχο και τα βλέπεις σχηματισμένα...εγώ πήγα για την καρδιά στις 7+3 και ήταν ο σάκος μόνο...??? δεν είναι υπέροχο?!?!?!

εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για πολλούς μήνες κυκλοφορούσα και είχα μέσα στην τσάντα μου το τεστ εγκυμοσύνης....και τον υπέρηχο....και κάθε τόσο άνοιγα την τσάντα μου και τα κοιτούσα!!!!!!!

Η κοιλιά μου πλέον φαίνεται....ειδικά μετά το απόγευμα ..μπαμ κάνει!!!!! ρουφιέμαι η κακομοίρα..να μην με καταλάβουν στη δουλειά!!!

Εισαι από της τυχερές μανούλες που δεν έχεις συμπτώματα προς το παρόν για μένα δεν ξέρω τι θα εμφανιστεί στην πορεία αλλά μπορεί και όχι.

Τελευταίο υπέρηχο έκανα 8 και 3 μερών

Πρώτο υπέρηχο είχα κάνει στης 5 εβδομάδες όπου είδαμε σάκους και εμβρυικα στοιχεία και ακριβώς στης 6 εβδομάδες καρδούλες τώρα που θα πάω σε δύο εβδομάδες θα είμαι 11 και θα κάνω αυχενικη διαφάνεια

Μια από τα ίδια συνέχεια βλέπω τον υπέρηχο έχω τρελαθεί είναι υπέροχο από την πρώτη στιγμή που μαθαίνεις την ύπαρξη τους!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω κ παλι κοπελες! Ειμαι ξαπλα!'πολθ κουραστικη αυτη η αναγκαστικη ξεκουραση! Σημερα ειχα παλι ελαχιστα καφε κ λιγα πονακια. Σταματησαν μετα. Περιμενω να παω στο γιατρο τις επομενες μερες. Προς το παρον ξαπλα στο κρεβατι κ καναπε. Τρεμω στην ιδεα οτι κατι κακο θα συμβει στο μωρακι μου πανω που ακουσαμε και νωρις σχετικα την καρδουλα του! Τι υπεροχος ηχος! Ευχομαι να ξεπεραστει συντομα κ να χαρω την εγκυμοσυνη μου. Απο οτι καταλαβα ειναι συχνο φαινομενο δεν παυει ομως να ειναι προβλημα να προκαλη αγχος.

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω κ παλι κοπελες! Ειμαι ξαπλα!'πολθ κουραστικη αυτη η αναγκαστικη ξεκουραση! Σημερα ειχα παλι ελαχιστα καφε κ λιγα πονακια. Σταματησαν μετα. Περιμενω να παω στο γιατρο τις επομενες μερες. Προς το παρον ξαπλα στο κρεβατι κ καναπε. Τρεμω στην ιδεα οτι κατι κακο θα συμβει στο μωρακι μου πανω που ακουσαμε και νωρις σχετικα την καρδουλα του! Τι υπεροχος ηχος! Ευχομαι να ξεπεραστει συντομα κ να χαρω την εγκυμοσυνη μου. Απο οτι καταλαβα ειναι συχνο φαινομενο δεν παυει ομως να ειναι προβλημα να προκαλη αγχος.

Αφού είναι καφέ σημαίνει ότι είναι παλιό το αίμα..μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά!!!😃😃😃😚


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Είχα μέρες να μπω κι έχω νέα, καλά και κακά.

Είχαμε ραντεβού με το γιατρό για υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα στις 10 (σημ. είχα κάνει ήδη ένα για να επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη, είχαμε δει σάκο, όλα εντάξει). Παρασκευή βράδυ παρατηρώ κάτι να καφετίζει στο χαρτί υγείας και καφέ σταγονίτσα στο εσώρουχο και με ζώνουν τα φίδια. Σάββατο πρωί ξαναβλέπω μια σταγονίτσα και μετά τίποτα. Δευτέρα παίρνω τηλέφωνο και αλλάζω το ραντεβού για χθες Δευτέρα 8. Πάμε.

Μου κάνει κολπικό υπέρηχο (δεν φαινόταν καλά στον κοιλιακό). "ωχ" (δυσοίωνο) κάνει ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο. Κοιταζόμαστε με τον άντρα μου (σχεδόν έντρομοι). Με πασπάτευε με τον υπέρηχο αρκετή ώρα, ζήτησε συγνώμη αλλά ήθελε να είναι ενδελεχής και μετά, κοιτάζονται συνωμοτικά με το γιατρό "Είναι δίδυμη κύηση" μας λένε. Να μη σας τα πολυλογώ το σοκ δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα, τα άσχημα νέα είναι ότι το ένα μάλλον δεν θα τα καταφέρει γιατί ο σάκος του δεν ήταν καλός και δεν είχε αρκετό αμνιακό αλλά μου είπε ο γιατρός ότι θα το προσπαθήσουμε, να το στηρίξουμε και επειδή με τον υπέρηχο μου ξαναβγήκαν λίγα καφέ υγρά μου έδωσε utrogestan 1 πρωί και 1 βράδυ, κολπικά, και salospir. Δεν τολμώ να χαρώ, μου φαίνεται απίστευτο να έχω δίδυμα και θα στεναχωρηθώ πάρα πολύ αν πάθει κάτι έστω και το ένα, κι ας μην ήξερα ότι υπήρχε μέχρι χθες. Λέτε να κάνουν τίποτα τα χάπια? Διάβαζα στο μεταξύ τις οδηγίες του utragestan κι έχουν ένα σωρό παρενέργειες! Βασικά τα έχω χαμένα.:confused:


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...