Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κάνετε??

Εχθές έκανα το ντομπλερ όλα καλά έχει πάρει θέση Μια χαρά όλα 2.200 απλά ο πλακούντας είναι ήδη grade 2 γερνάει λίγο πιο γρήγορα από το.κανονικό μου είπαν και Πώς με αυτό τον ρυθμό λίγο δύσκολο να φτάσω της 40 εβδομάδες..σήμερα για καλό και για κακό ξεκινάω πλυσηματα να τα έχω όλα έτοιμα Μέχρι τέλος του μήνα γιατί 6 φλεβαρη Εγώ μπαίνω στο.μήνα μου είχε καμία κάτι ανάλογο???

On 16/1/2017 at 5:36 ΜΜ, dudu είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου ομορφαα

 

Σουιτ μομμυ ...μου θυμιζεις τους πονους που ειχα στο πρωτο μου παιδακι κ ηταν αιμμοροιδες τελικα αστα  ...

 

Κι εγω ντοπλερ για 2 φωρα στις 20 του μηνως...28 εβδομαδα για να δουμε την κυστουλα...  κοριτσια μου εγω λογο του οτι δεν εβρισκα καποιον γιατρο να με εμπνεει κ επειδη ειδη δυο φωρες στο ελενα το εχω ζησει τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη κ αποφασισαμε να παμε χωρις γιατρο...επειδη ομωσ πηγαινω παρασκευες μονο με βλεπουν παντα οι γιατροι...παντα οι ιδιοι...οποτε νιωθω πολυ ασφαλης...κ τα χρηματα λεμε αντι για το γιατρο να τα δωσουμε στο δωματιο κ να παμε μονοκλινο...55ευρω η βραδυα ειναι...να εχω τον αντρουλη μου μαζι μια κ δεν εχω κανεναν αλλον κ να μπορει κ να κανει ανετα κ μπανιο τοσεσ μερεσ...

Σε 11 ημερεσ 700 γραμμαρια εντυπωσιακό  κ σουπερ!!!!

 

21 hours ago, anastasia s είπε:

Καλημέρα...:):):)

Πήγα γιατρό, όλα καλά.. 1900 γρ η μικρή και εγώ +2κιλά σε 20 μέρες...:oops: +12 απο την αρχή..3-6 Μάρτη μπαίνω για καισαρική..... Άρχισα να αγχώνομαι..

Πήρα και τα τελευταία της μπέμπας και ΣΚ βάζω πρώτη μπουγάδα..Η δευτερη αργότερα.. Αν μου κάνει τη χάρη ο καιρός δλδ..

Εσείς πώς είστε?

Dudu κα Ι εμείς μόνο κοινό Θέλουμε για τον ίδιο λόγο θα έχουμε και την ησυχία μας πω πω φαντάζεσαι να γεννάνε παρέα...

Αναστασία μου σουπερ η μπουμπου σου άντε με το καλό να την κρατήσεις το καλό με την καισαρική είναι ότι ξέρεις ποτέ θα γεννήσεις..

 Sweet Εγώ χαμηλά πραγματάκια μόνο νιώθω αλλά μου είπε η γιατρός φυσιολογικό είναι άντε να τα ετοιμάσεις και εσύ όλα με το καλό..

Ζουζουνα Ο μπαμπάκας σου τι κάνει ποτέ με το καλό θα τον δεις ξανά?


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

34 minutes ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κάνετε??

Εχθές έκανα το ντομπλερ όλα καλά έχει πάρει θέση Μια χαρά όλα 2.200 απλά ο πλακούντας είναι ήδη grade 2 γερνάει λίγο πιο γρήγορα από το.κανονικό μου είπαν και Πώς με αυτό τον ρυθμό λίγο δύσκολο να φτάσω της 40 εβδομάδες..σήμερα για καλό και για κακό ξεκινάω πλυσηματα να τα έχω όλα έτοιμα Μέχρι τέλος του μήνα γιατί 6 φλεβαρη Εγώ μπαίνω στο.μήνα μου είχε καμία κάτι ανάλογο???

 

Dudu κα Ι εμείς μόνο κοινό Θέλουμε για τον ίδιο λόγο θα έχουμε και την ησυχία μας πω πω φαντάζεσαι να γεννάνε παρέα...

Αναστασία μου σουπερ η μπουμπου σου άντε με το καλό να την κρατήσεις το καλό με την καισαρική είναι ότι ξέρεις ποτέ θα γεννήσεις..

 Sweet Εγώ χαμηλά πραγματάκια μόνο νιώθω αλλά μου είπε η γιατρός φυσιολογικό είναι άντε να τα ετοιμάσεις και εσύ όλα με το καλό..

Ζουζουνα Ο μπαμπάκας σου τι κάνει ποτέ με το καλό θα τον δεις ξανά?

Άρα εσύ θασαι η πρώτη γτ σε βλέπω φλεβάρη.. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

ολες προετοιμαζόμαστε σιγα σιγα... εγω εχω ξεκινήσει πλυσίματα απο προχθες...

τα απλώνω μεσα στο σπιτι και με τον αφυγραντηρα την επόμενη ειναι στεγνά και έτοιμα για σίδερο.

χθες παρήγγειλα κουρτίνα και πάντα και μόλις γύρισα σπιτι μου ήρθε αναλαμπή οτι δεν εχω παρει τιποτα απο πετσέτες...χαχα οποτε μεσα στο σκ θα το τακτοποιήσω και αυτο, μαζι με τα πράγματα της βαλίτσας. 

Πονακια εχω και γω χαμηλά καποιεσ Φορές χωρίς συσπάσεις, αλλα ο γιατρός με καθησύχασε γιατι η Μπέμπα ειναι με το κεφάλι κατω στη λεκάνη και ειναι λογικό γιατι με πιέζει..

για το πλακούντα μου ειπε οτι ειναι στα φυσιολογικά πλαίσια ωριμότητας. Παντως Σονια μου μην στενοχωριέσαι πολλες γυναίκες το παθαίνουν αυτο και γεννάνε υγιέστατα μωράκια, ολα καλα θα πάνε!


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κορίτσια μου γιατί με έχει πιάσει άγχος μην γίνει τίποτα νωρίτερα να μπω πρώτα ο Θεός στο μήνα μου και μετά δεν με νοιάζει..

Κορίτσια και Εγώ τραβήγματα εχω αλλά συσπάσεις δεν νομίζω αλλά δεν ξέρω και Πώς πρέπει να είναι οι συσπάσεις κιόλας.

Άρχισα να βάζω πλυντήρια κα ο Εγώ ευτυχώς δεν βρέχει και θα στεγνώσουν μέσα στο σπίτι τα απλώνω αλλά μπαίνει ήλιος ελπίζω να κάνει δουλειά..

Κορίτσια Εγώ παρειγγηλα τελικά τα pampers από το ίντερνετ 240 τεμάχια 39 ευρώ μου ήρθαν σήμερα από το babyssimo.gr

 

 

Bebezu Εγώ πετσέτες πήρα από τα matherbebe καλές και οικονομικές σε σχέση με αλλά μαγαζια πήρα και μπουρνούζια στυλ καπας...

Πήρα και ένα λατεξ στυλ φανελάκι για να το φοράω μετά το τοκετό γιατί μου είπαν οι ζώνες τινουν.Να απαγορευτούν και δεν κάνουν καλο

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια Εγώ παρειγγηλα τελικά τα pampers από το ίντερνετ 240 τεμάχια 39 ευρώ μου ήρθαν σήμερα από το babyssimo.gr

Bebezu Εγώ πετσέτες πήρα από τα matherbebe καλές και οικονομικές σε σχέση με αλλά μαγαζια πήρα και μπουρνούζια στυλ καπας...

Πήρα και ένα λατεξ στυλ φανελάκι για να το φοράω μετά το τοκετό γιατί μου είπαν οι ζώνες τινουν.Να απαγορευτούν και δεν κάνουν καλο

Αν ηταν συσπάσεις θα το καταλάβαινες, θα Πετρωνε και η κοιλιά σου και μετα θα σε άφηνε ο πόνος..δε ξέρω πως να στο εξηγήσω.

240 τεμάχια σε μέγεθος newborn πήρες;

απο mother baby θα καταλήξω και γω.. απο κει πήρα και την κούνια με το στρωμα

και καλα που μου το θύμησες για τη ζώνη, θα το γράψω στη λίστα γιατι όλο το ξεχναω


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Babezu είπε:

Αν ηταν συσπάσεις θα το καταλάβαινες, θα Πετρωνε και η κοιλιά σου και μετα θα σε άφηνε ο πόνος..δε ξέρω πως να στο εξηγήσω.

240 τεμάχια σε μέγεθος newborn πήρες;

απο mother baby θα καταλήξω και γω.. απο κει πήρα και την κούνια με το στρωμα

και καλα που μου το θύμησες για τη ζώνη, θα το γράψω στη λίστα γιατι όλο το ξεχναω

Όσο για τη ζώνη, γνώμη μου, είναι να ρωτήστε το γιατρό σας. Εμένα μου είχε πει δε χρειάζεται και δεν πήρα. Φυσικά και η κοιλιά μου επανήλθε τέλεια μετά απο δυο κοντινές εγκυμοσύνες.. Οι ραγάδες όμως όχι:-(( τις έκανα στην πρώτη που ήταν σφιχτό το σώμα).Αυτή τη φορά δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά πιστευω είναι θέμα οργανισμού...

1 hour ago, Babezu είπε:

Αν ηταν συσπάσεις θα το καταλάβαινες, θα Πετρωνε και η κοιλιά σου και μετα θα σε άφηνε ο πόνος..δε ξέρω πως να στο εξηγήσω.

240 τεμάχια σε μέγεθος newborn πήρες;

απο mother baby θα καταλήξω και γω.. απο κει πήρα και την κούνια με το στρωμα

και καλα που μου το θύμησες για τη ζώνη, θα το γράψω στη λίστα γιατι όλο το ξεχναω

εγω πήρα 250 τμχ το Νο2(3-6) και ένα πακετάκι το newborn (3-5) για την κλινική...Η επόμενη αγορά λογικά θα είναι το Νο3... Το Νο2 δεν το φοράνε πολύ...


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anastasia s είπε:

Όσο για τη ζώνη, γνώμη μου, είναι να ρωτήστε το γιατρό σας. Εμένα μου είχε πει δε χρειάζεται και δεν πήρα. Φυσικά και η κοιλιά μου επανήλθε τέλεια μετά απο δυο κοντινές εγκυμοσύνες.. Οι ραγάδες όμως όχι:-(( τις έκανα στην πρώτη που ήταν σφιχτό το σώμα).Αυτή τη φορά δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά πιστευω είναι θέμα οργανισμού...

εγω πήρα 250 τμχ το Νο2(3-6) και ένα πακετάκι το newborn (3-5) για την κλινική...Η επόμενη αγορά λογικά θα είναι το Νο3... Το Νο2 δεν το φοράνε πολύ...

Και γω ειναι σε σκεψεις για το τι μεγεθος να παρω...

να το κανω οπως λες εσυ αναστασια μου που εχεις και εμπειρια επι του θεματος


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2017 at 2:46 ΠΜ, anastasia s είπε:

Καλημέρα...:):):)

Πήγα γιατρό, όλα καλά.. 1900 γρ η μικρή και εγώ +2κιλά σε 20 μέρες...:oops: +12 απο την αρχή..3-6 Μάρτη μπαίνω για καισαρική..... Άρχισα να αγχώνομαι..

Πήρα και τα τελευταία της μπέμπας και ΣΚ βάζω πρώτη μπουγάδα..Η δευτερη αργότερα.. Αν μου κάνει τη χάρη ο καιρός δλδ..

Εσείς πώς είστε?

άντε κοριτσάκι μου μια χαρά!!!τι ωραία!!!κοντεύεις...βλέπω από τις πρώτες θα είσαι ίσως που θα πάρεις το μωρό σου αγκαλίτσα!!!εμείς καλά...γενικά..έφτιαξα λίγο την βαλίτσα...αφού πια μπήκα στον 8ο κ για την ακρίβεια είχα κάτι πονακια περιόδου εχθές το βράδυ ρυθμικά κάθε 6 με 7 λεπτά άλλα πολύ ήπια..μάλλον είναι ίσως οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις...βέβαια τότε πέτρωμα δεν είχα..κ είπα να την φτιάξω να την έχω έτοιμη..έχω βάλει κάποια βασικά κ τα άλλα πιο μετά.

αχ κ εγώ αυτό εύχομαι..να μην έχουμε πρόωρα...τελικά μου έδωσε να παίρνω buscopan μαζί με ντεπον σε χάπι όταν έχω αυτά τα πονακια στη μήτρα ή πόνους περιόδους...γιατί μου είπε ότι αν είναι συχνοί οι πόνοι στην μητρα(που είναι εμενα)μπορεί να ξεκινήσει τοκετός κ δεν το θέλουμε ακόμα..

19 hours ago, Babezu είπε:

Και γω ειναι σε σκεψεις για το τι μεγεθος να παρω...

να το κανω οπως λες εσυ αναστασια μου που εχεις και εμπειρια επι του θεματος

Για πάνες εμένα μου δώσανε της λιμπερο από όλα τα νούμερα 1,2,3 που περίσσεψαν σε μια ξαδέρφη του άντρα μου οπότε είναι φουλ..ξεκινάω κ μόλις τελειώσουν θα πάρω μπειμπιλινο 

On 20/1/2017 at 3:16 ΠΜ, sonia@ είπε:

Μακάρι κορίτσια μου γιατί με έχει πιάσει άγχος μην γίνει τίποτα νωρίτερα να μπω πρώτα ο Θεός στο μήνα μου και μετά δεν με νοιάζει..

Κορίτσια και Εγώ τραβήγματα εχω αλλά συσπάσεις δεν νομίζω αλλά δεν ξέρω και Πώς πρέπει να είναι οι συσπάσεις κιόλας.

Άρχισα να βάζω πλυντήρια κα ο Εγώ ευτυχώς δεν βρέχει και θα στεγνώσουν μέσα στο σπίτι τα απλώνω αλλά μπαίνει ήλιος ελπίζω να κάνει δουλειά..

Κορίτσια Εγώ παρειγγηλα τελικά τα pampers από το ίντερνετ 240 τεμάχια 39 ευρώ μου ήρθαν σήμερα από το babyssimo.gr

 

 

Bebezu Εγώ πετσέτες πήρα από τα matherbebe καλές και οικονομικές σε σχέση με αλλά μαγαζια πήρα και μπουρνούζια στυλ καπας...

Πήρα και ένα λατεξ στυλ φανελάκι για να το φοράω μετά το τοκετό γιατί μου είπαν οι ζώνες τινουν.Να απαγορευτούν και δεν κάνουν καλο

ζώνη ούτε εγώ είχα πάρει...πήρα όμως ένα μπλουζοσουτιεν από τα Λητώ..δλδ μπλουζάκι μαζί με σουτιέν θηλασμού που σφίγγει λίγο κ την κοιλιά...αλλά το πήρα L Για να μου είναι άνετο...οπότε μια χαρά..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα...

Και εγώ Αναστασία όπως εσύ μια συσκευασία το new born με 31 κομματια και 240 τεμάχια απο 3-6κιλα..και αυτό σκέφτηκα λογικά μετα θα πάμε σε πιο μεγαλο νουμερο..

Κοιτάξτε εμένα καμια φορά σκληρενει η κοιλιτσα μου και μετα χαλαρώνει αλλά δεν ξέρω αυτό λέτε εσείς πέτρωμα ??είναι και η πρωτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω τι πρεπει να νιώθω και πως..ο γιατρός μου είπε απλα να μην κουραζομαι να σταματήσω τις δουλειές και το περπάτημα και να τα ξεκίνησε όταν μπω στο μήνα μου για να μην έχουμε τίποτα απρόοπτο ανυπόμονω να μπω γιατί έχω αγχωθει..σήμερα βάζω το δεύτερο πλυντήριο της μπεμπας θεωρώ σε μια βδομάδα θα μαι έτοιμη οτι και να γίνει

Ζουζουνα όταν λες πονακια σαν αυτά της περιόδου..

Το mother baby έχει πολύ καλες τιμες σε σχέση με τα υπολοιπα παντως ..όσο για το λατεξ που πήρα είναι σαν φανελάκι οχι ζώνη και είχα ρωτήσει τον γιατρό και μου είπε κοπλε απλα ζώνη να μην φορέσω και εγώ large το πήρα εννοείται

 

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...

Και εγώ Αναστασία όπως εσύ μια συσκευασία το new born με 31 κομματια και 240 τεμάχια απο 3-6κιλα..και αυτό σκέφτηκα λογικά μετα θα πάμε σε πιο μεγαλο νουμερο..

Κοιτάξτε εμένα καμια φορά σκληρενει η κοιλιτσα μου και μετα χαλαρώνει αλλά δεν ξέρω αυτό λέτε εσείς πέτρωμα ??είναι και η πρωτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω τι πρεπει να νιώθω και πως..ο γιατρός μου είπε απλα να μην κουραζομαι να σταματήσω τις δουλειές και το περπάτημα και να τα ξεκίνησε όταν μπω στο μήνα μου για να μην έχουμε τίποτα απρόοπτο ανυπόμονω να μπω γιατί έχω αγχωθει..σήμερα βάζω το δεύτερο πλυντήριο της μπεμπας θεωρώ σε μια βδομάδα θα μαι έτοιμη οτι και να γίνει

Ζουζουνα όταν λες πονακια σαν αυτά της περιόδου..

Το mother baby έχει πολύ καλες τιμες σε σχέση με τα υπολοιπα παντως ..όσο για το λατεξ που πήρα είναι σαν φανελάκι οχι ζώνη και είχα ρωτήσει τον γιατρό και μου είπε κοπλε απλα ζώνη να μην φορέσω και εγώ large το πήρα εννοείται

 

Ακριβώς αυτο που λες είναι συσπάσεις.  Αν έρχονται ακανονιστα δεν ανησυχουμε. Στον 8ο δε θελουμε να ερθουν συχνα κ να πυκνωσουν  γτ γενναμε. Οπότε ηρεμα.

Κ γω επλυνα σημερα. Ειδα ηλιο κ μετα απο σχεδον εξι χρονια μπλε- γκρι ειδα ροζζζζζ. Πολυ ροζ λεμε.

Α πηρα κατι σεντόνια 70 χ100 λαστιχο. Δεν εχω εδω την κούνια αλλα μου φαίνονται μικρα. Νομιζα οτι κάνουν. .. Δεν κανουν στην κουνια ε?

 

7 hours ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

άντε κοριτσάκι μου μια χαρά!!!τι ωραία!!!κοντεύεις...βλέπω από τις πρώτες θα είσαι ίσως που θα πάρεις το μωρό σου αγκαλίτσα!!!εμείς καλά...γενικά..έφτιαξα λίγο την βαλίτσα...αφού πια μπήκα στον 8ο κ για την ακρίβεια είχα κάτι πονακια περιόδου εχθές το βράδυ ρυθμικά κάθε 6 με 7 λεπτά άλλα πολύ ήπια..μάλλον είναι ίσως οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις...βέβαια τότε πέτρωμα δεν είχα..κ είπα να την φτιάξω να την έχω έτοιμη..έχω βάλει κάποια βασικά κ τα άλλα πιο μετά.

αχ κ εγώ αυτό εύχομαι..να μην έχουμε πρόωρα...τελικά μου έδωσε να παίρνω buscopan μαζί με ντεπον σε χάπι όταν έχω αυτά τα πονακια στη μήτρα ή πόνους περιόδους...γιατί μου είπε ότι αν είναι συχνοί οι πόνοι στην μητρα(που είναι εμενα)μπορεί να ξεκινήσει τοκετός κ δεν το θέλουμε ακόμα..

Για πάνες εμένα μου δώσανε της λιμπερο από όλα τα νούμερα 1,2,3 που περίσσεψαν σε μια ξαδέρφη του άντρα μου οπότε είναι φουλ..ξεκινάω κ μόλις τελειώσουν θα πάρω μπειμπιλινο 

ζώνη ούτε εγώ είχα πάρει...πήρα όμως ένα μπλουζοσουτιεν από τα Λητώ..δλδ μπλουζάκι μαζί με σουτιέν θηλασμού που σφίγγει λίγο κ την κοιλιά...αλλά το πήρα L Για να μου είναι άνετο...οπότε μια χαρά..

Αυτο ειναι ακριβο? Βολευει? Εγω πηρα ενα σκετο θηλασμου 12 €. Αλλα θα παρω κ απο  mot.care τα δυο εμπριμε που εχει με  κοντα 45.Ειχε κ προσφορα αλλα τα πολυ μικρα..


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι να πρωτοσχολιάσω..??? 

Το σεντονάκι 0,70χ 1.00 είναι σίγουρα μικρό για κούνια..αλλά θα σου χρειαστεί για το πορτ μπεμπέ του καροτσιού ή αν χρησιμοποιήσεις λίκνο. Ίσως και για κάποιο πάρκο αργότερα..χαμένο δε πάει πάντως! Γλύκα θα ναι τα ροζ στον απλωμό!

Όσο για σουτιέν θηλασμού..έχω πάρει ένα λευκό..στα 28ε από ίντερνετ. Τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω από laredoute που έχει σετ των 2 στην ίδια τιμή! Ροζ κ μαύρο. Ωραίο και το φανελάκι..βλέποντας κ κάνοντας. Large ακούω και εντυπωσιάζομαι! Σε μένα μάλλον το XL θα κανει!  χαχα

Βγάζετε καμιά φωτο την κοιλίτσα για να χετε να θυμάστε?  

Σκέφτομαι να ανεβάσω καμία φρέσκια..να τρομάξετε!

φιλιάααα


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, anastasia s είπε:

Ακριβώς αυτο που λες είναι συσπάσεις.  Αν έρχονται ακανονιστα δεν ανησυχουμε. Στον 8ο δε θελουμε να ερθουν συχνα κ να πυκνωσουν  γτ γενναμε. Οπότε ηρεμα.

Κ γω επλυνα σημερα. Ειδα ηλιο κ μετα απο σχεδον εξι χρονια μπλε- γκρι ειδα ροζζζζζ. Πολυ ροζ λεμε.

Α πηρα κατι σεντόνια 70 χ100 λαστιχο. Δεν εχω εδω την κούνια αλλα μου φαίνονται μικρα. Νομιζα οτι κάνουν. .. Δεν κανουν στην κουνια ε?

 

Αυτο ειναι ακριβο? Βολευει? Εγω πηρα ενα σκετο θηλασμου 12 €. Αλλα θα παρω κ απο  mot.care τα δυο εμπριμε που εχει με  κοντα 45.Ειχε κ προσφορα αλλα τα πολυ μικρα..

νομίζω κάνει κάνα 40ρι..κάπου εκεί..είναι εφαρμοστέο..κ εγώ σκέψου θα το φοράω μέσα από τις πυτζάμες μου αντί για σουτιέν θηλασμού μόνο που θα φοραγα,κ έτσι κ ανοιχτή να μένει η πυτζαμα δεν θα έχω θέμα γιατί είμαι σαν μπλουζάκι απλά στο πάνω μέρος ανοίγει όπως τα σουτιέν θηλασμού.κ θα το έχω κ το καλοκαίρι σαν μπλούζα..αν με βολέψει θα πάρω ακόμη ένα..

9 hours ago, sweet mommy είπε:

Τι να πρωτοσχολιάσω..??? 

Το σεντονάκι 0,70χ 1.00 είναι σίγουρα μικρό για κούνια..αλλά θα σου χρειαστεί για το πορτ μπεμπέ του καροτσιού ή αν χρησιμοποιήσεις λίκνο. Ίσως και για κάποιο πάρκο αργότερα..χαμένο δε πάει πάντως! Γλύκα θα ναι τα ροζ στον απλωμό!

Όσο για σουτιέν θηλασμού..έχω πάρει ένα λευκό..στα 28ε από ίντερνετ. Τώρα σκέφτομαι να παραγγείλω από laredoute που έχει σετ των 2 στην ίδια τιμή! Ροζ κ μαύρο. Ωραίο και το φανελάκι..βλέποντας κ κάνοντας. Large ακούω και εντυπωσιάζομαι! Σε μένα μάλλον το XL θα κανει!  χαχα

Βγάζετε καμιά φωτο την κοιλίτσα για να χετε να θυμάστε?  

Σκέφτομαι να ανεβάσω καμία φρέσκια..να τρομάξετε!

φιλιάααα

εννοείται την κοιλιά την έχω βγάλει από τον 1ο μήνα κ κάθε μήνα στην αλλαγή μου την βγάζω..

17 hours ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα...

Και εγώ Αναστασία όπως εσύ μια συσκευασία το new born με 31 κομματια και 240 τεμάχια απο 3-6κιλα..και αυτό σκέφτηκα λογικά μετα θα πάμε σε πιο μεγαλο νουμερο..

Κοιτάξτε εμένα καμια φορά σκληρενει η κοιλιτσα μου και μετα χαλαρώνει αλλά δεν ξέρω αυτό λέτε εσείς πέτρωμα ??είναι και η πρωτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω τι πρεπει να νιώθω και πως..ο γιατρός μου είπε απλα να μην κουραζομαι να σταματήσω τις δουλειές και το περπάτημα και να τα ξεκίνησε όταν μπω στο μήνα μου για να μην έχουμε τίποτα απρόοπτο ανυπόμονω να μπω γιατί έχω αγχωθει..σήμερα βάζω το δεύτερο πλυντήριο της μπεμπας θεωρώ σε μια βδομάδα θα μαι έτοιμη οτι και να γίνει

Ζουζουνα όταν λες πονακια σαν αυτά της περιόδου..

Το mother baby έχει πολύ καλες τιμες σε σχέση με τα υπολοιπα παντως ..όσο για το λατεξ που πήρα είναι σαν φανελάκι οχι ζώνη και είχα ρωτήσει τον γιατρό και μου είπε κοπλε απλα ζώνη να μην φορέσω και εγώ large το πήρα εννοείται

 

Ναι πονακια περιόδου λέω..συσπάσεις είναι αυτό το πέτρωμα αλλά συνήθως είναι όλη η κοιλιά..εγώ έχω απλά είναι μικροσυσπασεις όχι όλη η κοιλιά ακόμα..αλλά που κ που πονακια περιόδου που έρχονται κ φεύγουν έχω..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου τα σεντονακια μικρά τα θεωρώ και εγώ αλλά ανάλογα και τι κούνια έχεις αυτές τις μεγάλες η τις μικρές σίγουρα θα χρειαστούν όπως είπε και η sweet...

Ζουζούνα μου κατάλαβα ακόμα πόνους περιόδου δεν έχω νιώσει ;αλλά που και που σε κάποια σημεία σκληραινει για λίγο η κοιλιτσα μου και μετα επανέρχεται αυτό που νιώθω πιο πολύ είναι κάτι τράβηγμα τα στο πουλάκι μου απο μέσα συγνώμη κιόλας αλλά σας το λέω για να κατάλάβετε...

Αύριο θα βάλω το τελευταίο πλυντήριο και θα αρχίσω το σιδέρωμα εσείς τι λέτε μέσα εξω σιδέρωμα????

Και εγώ έχω βγάλει πολλές φωτο την κοιλιτσα μου σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τις βλέπω ακόμα και τώρα και λέω πως ήμουν και πως εγινα

 

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sonia@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Εγώ ταλαιπωρούσε απο καούρες σε σημείο να μην μπορω να ηρεμξσω με τίποτα...

 

1 hour ago, sonia@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Εγώ ταλαιπωρούσε απο καούρες σε σημείο να μην μπορω να ηρεμξσω με τίποτα...

Εμεις καλα ας τα λεμε...κανω αρκετα υπομονη μιας και δεν μπορω να περπατησω και εχω σαλεψει απο το πολυ κατσιο...σιδερωμα τα ρουχαλακια και εγω κανω λιγα λιγα επι του καναπεως :?Αν και τα στεγνωσα στο στεγνωτηριο παλι τα κανω μεσα εξω για λογους ασφαλειας αν και κοριτσια με βρισκω λιγο υπερβολικη σε αυτην την εγκυμοσυνη ,χειροτερη ειμαι απο οτι ημουν στο πρωτο.Κοριτσι μου για τις καουρες θελει μικρα γευματακια ανα 3 ωρο καθ'ολη την διαρκεια της ημερας και καλα ειναι κανα 2ωρο πριν κοιμηθεις να μην φας η να φας οσο ελαφρια μπορεις...λιγο ανασηκωμενο το κεφαλι οταν ξαπλωνεις και υπομονηηη....και εγω εχω καουρα και γινεται πιο ενοχλητικη οταν ξαπλωνω...αυτα απο μενα ...λιγα πραγματα μειναν να αγορασω ακομα για εμενα πιο πολυ,σουτιεν δεν πηρα ακομα βρακακια μιας χρησης και σαγιοναρες για το μπανιο. για την μπεμπα τα πηρα ολα μενουν μονο μικρες λεπτομερειες...περιμενω και δικα σας νεα!Φιλια πολλα κοιλιτσες!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...