Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!αύριο θα πάω στη Θεσσαλονίκη για πρώτη φορά μητρικό γάλα για να το δώσουν στο μπέμπη. Εύχομαι να ανταποκρίνεται το έντερο του για να μην έχουμε αλλά.....το προσωπικό είναι αγενεστατο στο ιπποκράτειο κ μ έχει κουράσει όλο αυτό. Πέρα απο το μωρο το στήθος μου εκεί που περνάει η κοκκινίλα κ το πρήξιμο μετα απο 2 μέρες ξανά τα ίδια. Κάνω κομπρεσες βγάζω με θηλαστρο κάνω μασάζ παίρνω μεσουλιντ   δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Απελπίστηκα. Μήπως ξέρει καμμία κοπέλα κάτι σχετικα με τους ξενώνες φιλοξενίας του ιπποκράτειου θεσνικης;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2017 at 2:16 ΜΜ, voula30 είπε:

 

On 26/3/2017 at 2:16 ΜΜ, voula30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!αύριο θα πάω στη Θεσσαλονίκη για πρώτη φορά μητρικό γάλα για να το δώσουν στο μπέμπη. Εύχομαι να ανταποκρίνεται το έντερο του για να μην έχουμε αλλά.....το προσωπικό είναι αγενεστατο στο ιπποκράτειο κ μ έχει κουράσει όλο αυτό. Πέρα απο το μωρο το στήθος μου εκεί που περνάει η κοκκινίλα κ το πρήξιμο μετα απο 2 μέρες ξανά τα ίδια. Κάνω κομπρεσες βγάζω με θηλαστρο κάνω μασάζ παίρνω μεσουλιντ   δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Απελπίστηκα. Μήπως ξέρει καμμία κοπέλα κάτι σχετικα με τους ξενώνες φιλοξενίας του ιπποκράτειου θεσνικης;

 

voula μου κουράγιο..δε ξέρω τι άλλο να σου πω! Έχουμε μεγάλη δύναμη μέσα μας οι μανούλες.. κάνε ότι μπορείς για το μωράκι σου! Μακάρι να το πάρεις αγκαλίτσα όσο πιο γρήγορα γίνεται.  Μια ερώτηση..το θήλαστρο σε πονάει ή ότι γεμίζει το στήθος κ πετρώνει? Έχω θήλαστρο κ φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω. Προτιμώ να ταλαιπωρούμαι νύχτα -μέρα με το θηλασμό (πονάω κ γω).

Δυστυχώς δε ξέρω να σου πω για τους ξενώνες..ίσως σε ομάδες του φεισμπουκ ξέρουν να σου απαντήσουν. π.χ  στο προφιλ  '' έγκυος και νέα μαμά''..κάνε μια ερώτηση.

Έπειτα τηλ δεν έχουν οι ξενώνες να πάρεις κατευθείαν να ρωτήσεις οτι θέλεις?

καληνύχτα σε όλες!

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sweet mommy είπε:

voula μου κουράγιο..δε ξέρω τι άλλο να σου πω! Έχουμε μεγάλη δύναμη μέσα μας οι μανούλες.. κάνε ότι μπορείς για το μωράκι σου! Μακάρι να το πάρεις αγκαλίτσα όσο πιο γρήγορα γίνεται.  Μια ερώτηση..το θήλαστρο σε πονάει ή ότι γεμίζει το στήθος κ πετρώνει? Έχω θήλαστρο κ φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω. Προτιμώ να ταλαιπωρούμαι νύχτα -μέρα με το θηλασμό (πονάω κ γω).

Δυστυχώς δε ξέρω να σου πω για τους ξενώνες..ίσως σε ομάδες του φεισμπουκ ξέρουν να σου απαντήσουν. π.χ  στο προφιλ  '' έγκυος και νέα μαμά''..κάνε μια ερώτηση.

Έπειτα τηλ δεν έχουν οι ξενώνες να πάρεις κατευθείαν να ρωτήσεις οτι θέλεις?

καληνύχτα σε όλες!

Καλησπέρα κορίτσι μ!!το στήθος με πονάει. Το θηλαστρο όχι!δεν είναι κάτι που πρέπει να σε τρομάζει!δοκίμασε το μια μέρα!ηλεκτρικό εχεις;αν ναι ξεκίνησε το στη χαμηλή ταχύτητα κ αύξανε ως εκεί που δεν πονάς. Ταυτόχρονα κάνε κ λίγο μασαζακι στο στήθος. Επίσης έλεγξε την χοάνη να χει σωστο μέγεθος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, sweet mommy είπε:

voula μου κουράγιο..δε ξέρω τι άλλο να σου πω! Έχουμε μεγάλη δύναμη μέσα μας οι μανούλες.. κάνε ότι μπορείς για το μωράκι σου! Μακάρι να το πάρεις αγκαλίτσα όσο πιο γρήγορα γίνεται.  Μια ερώτηση..το θήλαστρο σε πονάει ή ότι γεμίζει το στήθος κ πετρώνει? Έχω θήλαστρο κ φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω. Προτιμώ να ταλαιπωρούμαι νύχτα -μέρα με το θηλασμό (πονάω κ γω).

Δυστυχώς δε ξέρω να σου πω για τους ξενώνες..ίσως σε ομάδες του φεισμπουκ ξέρουν να σου απαντήσουν. π.χ  στο προφιλ  '' έγκυος και νέα μαμά''..κάνε μια ερώτηση.

Έπειτα τηλ δεν έχουν οι ξενώνες να πάρεις κατευθείαν να ρωτήσεις οτι θέλεις?

καληνύχτα σε όλες!

Όχι καλέ δεν πονάει καθόλου παρά μόνο αν έχουν είδη πληγωθεί οι θηλές σου.

 

Ερώτηση τελικά ξέρετε πως αλλάζουμε εδώ την υπογραφή μας?

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

Όχι καλέ δεν πονάει καθόλου παρά μόνο αν έχουν είδη πληγωθεί οι θηλές σου.

 

Ερώτηση τελικά ξέρετε πως αλλάζουμε εδώ την υπογραφή μας?

Φτιαχνεις το τικερακι σου... πατας πανω δεξια ρυθμισεις λογαριαΣΜΟΥ, ΥΠΟΓΡΑΦΗ Κ ΤΟ ΚΟΛΑΣ ΕΚΕΙ....ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sweet mommy είπε:

Φτιαχνεις το τικερακι σου... πατας πανω δεξια ρυθμισεις λογαριαΣΜΟΥ, ΥΠΟΓΡΑΦΗ Κ ΤΟ ΚΟΛΑΣ ΕΚΕΙ....ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ

το έκανα αλλά δεν..Πιο κωδικό βάζω?είναι το ίδιο με πριν το url?

αχ βρε κορίτσια το βάζω το λινκ αλλά δεν μου εμφανίζει την εικονα


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, anastasia s είπε:

καλησπέρα κορίτσια και μωράκια..Πως είστε?  εσείς που θηλάζετε αποκλειστικά, σας έδωσε
ο παιδίατρος σταγόνες με βιταμίνες για το μωρό?

Ναι μας έδωσε βιταμίνη ντε να πάρει από 15 ημερών κ μετα

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...πωπω Βουλα μου πολυ πολυ κουραγιο σου στελνω...πολυ μεγαλο ζωρι τραβας...οι γιατροι τι λενε? Αντε να τελειωνει η ταλαιπωρια σας κ να τα ξεχασετε ολα...κοντευει η ωρα..:)

Κουραγιο πραγματικα ο αντρουλης σου σε στηρίζει?  Κουραγιο κ με το προσωπικο...απαραδεκτο μεν...αλλα κ τι να κανεις..κρατα δυναμεις για τον γιοκα σου.

 

Εγω κοριτσια γεννησα 37 κ 4...ηρθαμε στο μαιευτηριο προχθες μετα απο συσπασεις κ μας κρατησανε...τελικα καλα καναμε μας ειπανε διοτι η μητρα μου λεει ειναι σε κακα χαλια κ ηταν ετοιμη να σκιστει...μου απαγορεψανε να κανω αλλο παιδακι ....

Στο χειρουργειο τρομαξα οσο δεν ειχα τρομαξει τα τελευταια χρονια εχω την εντυπωση πως εκεινη την ωρα συνηδιτοποιησα τι γινοταν..( με χρονοκαθυστεριση χαχαχαχαχα) κ μου βγηκε το αγχος κ η κουραση της περιπετειας που προκειτε να ζησουμε στην Σαντορίνη κ ολο το ζωρι...

Πλααανταξα στο κλαμα ολο συγνωμη τους ελεγα..

Μου επεσε η πιεση μου βαλανε οξυγόνο  κ ολα καλα...με ραβανε ομως καπου ενα 20 λεπτο...το μωρακι η Λουιζα ξανθομπαμπουρακι καλοσχηματισμενο ο μπαμπας ξετρελαθηκε... 3030 50 εκ.

Μεγαλο μωρο..με κατι πατουσες νααα χαχαχα

Ειναι πολυ ησυχη ..αλλα οταν πιναει δεν εχει καθολου υπομονη βαζει κατι φωνες απαπαπα ...: p

Ειναι καλουλα ομως σημερα δευτερη μερα εξακολουθω κ την βαζω να θηλασει καθε μια ωρα εκτος κ αν δεν θελει...μου εκανε ενα 4 ωρο που δεν ηθελε κ μετα επι δυο ωρες ολο εναλαξ στηθη κ στασεις...γιατι δεν της εφτανε το γαλατακι κ ολο τσαντιζοταν

Σηκωθηκα αμεσως εγω το αλλο πρωι εχθες δηλαδη..  μου εκανα κ εμενα εντυπωση  ..

Κοριτσια την νυχτα  τα ξυπνατε καθε ωρα να φανε? Μεχρι να 40 ντισουμε εννοω η τα αφηνετε να ξυπνησουν μονα για γαλα?

Καναμε εισαγωση...κ ετυχε να ειναι αδειος ο οροφος με τα δικλινα ..3 μωρακια σε ολο τον οροφο μονο...vip

Χαχαχα..ξημερωνει 3 μερα κ ακομη μονοι ημαστε στο δωματιο ο αντρουλης μου ροχαλιζει στο διπλανο κρεβατι :P

Aχ αυτοι οι αντρες καθολου δεν αντεχουν το ξενυχτι..τον σκεπασα με την κουβερτα μου..

Τουμπανιασε η κοιλια του απο το αγχος..τωρα συνερχεται..

Αυριο θα μεινω μονη μου το πρωι τοσο καλα ειμαι φτου φτου να κανει γραφειοκρατικα..καλα παυσιοονα : p

 

Να ρωτησω την μανουλα με τα 3 παιδακια....για να δηλωσεις 3 τεκνια που πηγες? Εδω το εχουν κρυφο...απο το ελενα δεν μας λενε τιποτα...μηπως κ προλαβουμε κ το Α21 που μπαινει τελος του μηνα...να μας βαλουν κ το 3 τεκνιας...

Αυταααα ολα θα πανε καλα ..κοιμηθητε οοοποτε κοιμουνται τα μωρα γιατι δεν θα αντεξουμε αλλιως..μερικοι μηνες ειναι..θα στρωσουν

Φιλια πολλαααα

 

  • Μου αρέσει 1

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/3/2017 at 5:31 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλά είμαστε κορίτσια μου..μεγαλώνουμε...με τον θηλασμό οκ..αν κ μου την είχε ματώσει την μια θηλή αλλά είμαστε οκ τώρα...τρώει Στο 2ωρο αλλά μπορεί κ μια φορά το βράδυ να πάει 3ωρο ή κ την ημέρα να θέλει στην 1.5 ώρα...ανάλογα..

βρε κορίτσια πως αλλάζουμε την υπογραφή εδώ ,δεν μπορώ να το βρω??

Ζουζουνα μου μια χαρά σε βρίσκω έτσι να μεγαλωνετε για να γίνει αντράκλας...όσο για την θηλή βάλε καμία κρεμουλα δεν επαθα κατι τέτοιο αλλά έχω πάρει της frezyderm για καλό και για κακό βάζω όταν είχα ξηροδερμια μουβεκαμε καλό και λέει ότο είναι και για τραυματισμο της θηλής..

Τα υπολοιπα κορίτσια πως είστε τι κάνετε???τα αγγελουδια σας τι κανουν

Πας στις ρυθμίσεις και την αλλαζεις την υπογραφη

11 hours ago, anastasia s είπε:

καλησπέρα κορίτσια και μωράκια..Πως είστε?  εσείς που θηλάζετε αποκλειστικά, σας έδωσε
ο παιδίατρος σταγόνες με βιταμίνες για το μωρό?

Αναστασία Μοθ εγώ δίνω d 2 σταγόνες κάθε μέρα και περνώ και εγώ γιατί μου ήταν πολύ χαμηλή η παιδίατρος μου είπε να την κάνω δεν περίμενα να μσι σε έλειψη

1 hour ago, dudu είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...πωπω Βουλα μου πολυ πολυ κουραγιο σου στελνω...πολυ μεγαλο ζωρι τραβας...οι γιατροι τι λενε? Αντε να τελειωνει η ταλαιπωρια σας κ να τα ξεχασετε ολα...κοντευει η ωρα..:)

Κουραγιο πραγματικα ο αντρουλης σου σε στηρίζει?  Κουραγιο κ με το προσωπικο...απαραδεκτο μεν...αλλα κ τι να κανεις..κρατα δυναμεις για τον γιοκα σου.

 

Εγω κοριτσια γεννησα 37 κ 4...ηρθαμε στο μαιευτηριο προχθες μετα απο συσπασεις κ μας κρατησανε...τελικα καλα καναμε μας ειπανε διοτι η μητρα μου λεει ειναι σε κακα χαλια κ ηταν ετοιμη να σκιστει...μου απαγορεψανε να κανω αλλο παιδακι ....

Στο χειρουργειο τρομαξα οσο δεν ειχα τρομαξει τα τελευταια χρονια εχω την εντυπωση πως εκεινη την ωρα συνηδιτοποιησα τι γινοταν..( με χρονοκαθυστεριση χαχαχαχαχα) κ μου βγηκε το αγχος κ η κουραση της περιπετειας που προκειτε να ζησουμε στην Σαντορίνη κ ολο το ζωρι...

Πλααανταξα στο κλαμα ολο συγνωμη τους ελεγα..

Μου επεσε η πιεση μου βαλανε οξυγόνο  κ ολα καλα...με ραβανε ομως καπου ενα 20 λεπτο...το μωρακι η Λουιζα ξανθομπαμπουρακι καλοσχηματισμενο ο μπαμπας ξετρελαθηκε... 3030 50 εκ.

Μεγαλο μωρο..με κατι πατουσες νααα χαχαχα

Ειναι πολυ ησυχη ..αλλα οταν πιναει δεν εχει καθολου υπομονη βαζει κατι φωνες απαπαπα ...: p

Ειναι καλουλα ομως σημερα δευτερη μερα εξακολουθω κ την βαζω να θηλασει καθε μια ωρα εκτος κ αν δεν θελει...μου εκανε ενα 4 ωρο που δεν ηθελε κ μετα επι δυο ωρες ολο εναλαξ στηθη κ στασεις...γιατι δεν της εφτανε το γαλατακι κ ολο τσαντιζοταν

Σηκωθηκα αμεσως εγω το αλλο πρωι εχθες δηλαδη..  μου εκανα κ εμενα εντυπωση  ..

Κοριτσια την νυχτα  τα ξυπνατε καθε ωρα να φανε? Μεχρι να 40 ντισουμε εννοω η τα αφηνετε να ξυπνησουν μονα για γαλα?

Καναμε εισαγωση...κ ετυχε να ειναι αδειος ο οροφος με τα δικλινα ..3 μωρακια σε ολο τον οροφο μονο...vip

Χαχαχα..ξημερωνει 3 μερα κ ακομη μονοι ημαστε στο δωματιο ο αντρουλης μου ροχαλιζει στο διπλανο κρεβατι :P

Aχ αυτοι οι αντρες καθολου δεν αντεχουν το ξενυχτι..τον σκεπασα με την κουβερτα μου..

Τουμπανιασε η κοιλια του απο το αγχος..τωρα συνερχεται..

Αυριο θα μεινω μονη μου το πρωι τοσο καλα ειμαι φτου φτου να κανει γραφειοκρατικα..καλα παυσιοονα : p

 

Να ρωτησω την μανουλα με τα 3 παιδακια....για να δηλωσεις 3 τεκνια που πηγες? Εδω το εχουν κρυφο...απο το ελενα δεν μας λενε τιποτα...μηπως κ προλαβουμε κ το Α21 που μπαινει τελος του μηνα...να μας βαλουν κ το 3 τεκνιας...

Αυταααα ολα θα πανε καλα ..κοιμηθητε οοοποτε κοιμουνται τα μωρα γιατι δεν θα αντεξουμε αλλιως..μερικοι μηνες ειναι..θα στρωσουν

Φιλια πολλαααα

 

Γλυκιά μου να σου ζησει η κορακλα να ναι παντα γερή και δυνατή... Όλα καλά πήγαν αυτό μετράει τώρα απόλαυσε την στην αγκαλιτσα σου..αφού αναρρωσες και γρήγορα είσαι μια χαρά..

Γέννησαμε όλες επιτέλους!!!!εμείς κορίτσια πήραμε και τημ ευχή όλα κια χαρά έχει μπει κσι μένα σε πρόγραμμα κοιμάται 5ωρο πλεον και φτάσαμε 4.900 πλεον είναι κανονικό μωρο πιάνεται μια χαρά κάνουμε γελακια με κοιτάει και λιωνω καμια σχέση με τις αρχες

Sweet μου εγώ χρησιμοποιώ θηλαστρο όλα μια χαρά είναι δεν πονά καθόλου..υπομονή σε λιγες μέρες θα μπείτε σε ρυθμό να ξέρεις η αρχή ειναι δυσκολη πάντως χρησιμοποιησετο έστω για το βραδινό πιστεύω θα σε ξεκουραση


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dudu είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...πωπω Βουλα μου πολυ πολυ κουραγιο σου στελνω...πολυ μεγαλο ζωρι τραβας...οι γιατροι τι λενε? Αντε να τελειωνει η ταλαιπωρια σας κ να τα ξεχασετε ολα...κοντευει η ωρα..:)

Κουραγιο πραγματικα ο αντρουλης σου σε στηρίζει?  Κουραγιο κ με το προσωπικο...απαραδεκτο μεν...αλλα κ τι να κανεις..κρατα δυναμεις για τον γιοκα σου.

 

Εγω κοριτσια γεννησα 37 κ 4...ηρθαμε στο μαιευτηριο προχθες μετα απο συσπασεις κ μας κρατησανε...τελικα καλα καναμε μας ειπανε διοτι η μητρα μου λεει ειναι σε κακα χαλια κ ηταν ετοιμη να σκιστει...μου απαγορεψανε να κανω αλλο παιδακι ....

Στο χειρουργειο τρομαξα οσο δεν ειχα τρομαξει τα τελευταια χρονια εχω την εντυπωση πως εκεινη την ωρα συνηδιτοποιησα τι γινοταν..( με χρονοκαθυστεριση χαχαχαχαχα) κ μου βγηκε το αγχος κ η κουραση της περιπετειας που προκειτε να ζησουμε στην Σαντορίνη κ ολο το ζωρι...

Πλααανταξα στο κλαμα ολο συγνωμη τους ελεγα..

Μου επεσε η πιεση μου βαλανε οξυγόνο  κ ολα καλα...με ραβανε ομως καπου ενα 20 λεπτο...το μωρακι η Λουιζα ξανθομπαμπουρακι καλοσχηματισμενο ο μπαμπας ξετρελαθηκε... 3030 50 εκ.

Μεγαλο μωρο..με κατι πατουσες νααα χαχαχα

Ειναι πολυ ησυχη ..αλλα οταν πιναει δεν εχει καθολου υπομονη βαζει κατι φωνες απαπαπα ...: p

Ειναι καλουλα ομως σημερα δευτερη μερα εξακολουθω κ την βαζω να θηλασει καθε μια ωρα εκτος κ αν δεν θελει...μου εκανε ενα 4 ωρο που δεν ηθελε κ μετα επι δυο ωρες ολο εναλαξ στηθη κ στασεις...γιατι δεν της εφτανε το γαλατακι κ ολο τσαντιζοταν

Σηκωθηκα αμεσως εγω το αλλο πρωι εχθες δηλαδη..  μου εκανα κ εμενα εντυπωση  ..

Κοριτσια την νυχτα  τα ξυπνατε καθε ωρα να φανε? Μεχρι να 40 ντισουμε εννοω η τα αφηνετε να ξυπνησουν μονα για γαλα?

Καναμε εισαγωση...κ ετυχε να ειναι αδειος ο οροφος με τα δικλινα ..3 μωρακια σε ολο τον οροφο μονο...vip

Χαχαχα..ξημερωνει 3 μερα κ ακομη μονοι ημαστε στο δωματιο ο αντρουλης μου ροχαλιζει στο διπλανο κρεβατι :P

Aχ αυτοι οι αντρες καθολου δεν αντεχουν το ξενυχτι..τον σκεπασα με την κουβερτα μου..

Τουμπανιασε η κοιλια του απο το αγχος..τωρα συνερχεται..

Αυριο θα μεινω μονη μου το πρωι τοσο καλα ειμαι φτου φτου να κανει γραφειοκρατικα..καλα παυσιοονα : p

 

Να ρωτησω την μανουλα με τα 3 παιδακια....για να δηλωσεις 3 τεκνια που πηγες? Εδω το εχουν κρυφο...απο το ελενα δεν μας λενε τιποτα...μηπως κ προλαβουμε κ το Α21 που μπαινει τελος του μηνα...να μας βαλουν κ το 3 τεκνιας...

Αυταααα ολα θα πανε καλα ..κοιμηθητε οοοποτε κοιμουνται τα μωρα γιατι δεν θα αντεξουμε αλλιως..μερικοι μηνες ειναι..θα στρωσουν

Φιλια πολλαααα

 

Καλημερα. Να σου ζησει το μπεμπακι ναναι γερο κ τυχερο. Καλη δυναμη κ καλη αναρρωση.

Εμενα μου ειπε ο παιδίατρος να την ξυπναω το βραδυ στις 5 ωρες κ τη μερα συχνοτερα. Βραδυ μου κοιμαται 3-4 ωρες οποτε δε χρειαστηκε να την ξυπνησω. Μιλαω για αποκλ θηλασμο.στο κενο γαλα δεν ξερω τι γινεται. Κ γω στην κλινικη καθομουν αρκετα μονη. Μετα το πρωτο παιδι δεμας προσεχουν κ τοσο...χαχαχα ππσο μαλλον στο τριτο..

Δεν  καναμε κατι για το τρίτο παιδι. Στα κεπ ρωτησε ο αντρας μου ,που έβγαλε το αμκα της μικρης   κ του ειπαν να ρωτησει το λογιστη , κατι που δεν καναμε. Αν βρειτε καποια ακρη εσεις πειτε κ σε μας. ..

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Dudu μου να σου ζήσει η κοράκλα! Καλή ανάρρωση τώρα..κ καλά κουράγια!

Εμάς βιταμίνες δε μας έχουν δώσει. Μόνο tobrex για να ανοίξουν τα ματάκια βάζαμε για 3 μέρες. Λοιπόν να σας πω το πρόβλημα μου... ο μπέμπης έχει μάθει να κοιμάται την ημέρα στο σαλόνι στο πορτ μπεμπε..με φασαρία φουλ.  τηλεόραση, πλυντήριο, απορροφητήρα..σκούπα..δεν τον ενοχλεί τίποτα! Το βράδυ που τον μεταφέρω στην κρεβατοκάμαρα μας..στην ησυχία..ξεκινάει το πάρτυ! Όλο γκρινιάζει, θέλει γάλα..τον πιάνει λόξιγκας, κατούρημα,δε βολεύεται..όλα τον ενοχλούν! Άμα κοιμηθούμε 2-3 ώρες τα χαράματα, είμαστε κ ευχαριστημένοι! Την ημέρα κοιμάται του καλού καιρού..3ωρα κ 4ωρα! Εγώ άυπνη πάλι! Τι να κάνω δε ξέρω! Μήπως έχει καμία αυτά τα λούτρινα που έχουν λευκούς ήχους? Να κάνουν δουλειά άραγε? Αύριο μάλλον θα ρθει η παιδίατρος στο σπίτι για τον πρώτο έλεγχο (15 ημερών).Θα τη ρωτήσω... 

Άλλη ερώτηση..πώς περιποιήστε την τομή? Μου πε ο γιατρός..να βάζω betadin..κ μετά μου δωσε μια αλοιφή την hy-sil. Χτες έβγαλα τα ράμματα..σήμερα μπορώ να κάνω μπάνιο,αλλά έχω έναν φόβο. Πήρα κ αυτοκόλλητη ταινία για την τομή..λέω γι αρχή να πλυθώ μ αυτήν κ την βγάζω μετά το μπάνιο. Σόρυ για το σεντόνι!!!!!!!

φιλάκια

Και γω θηλάζω αποκλειστικά πλέον.. εννοείται ότι δεν τον ξυπνάω! Γεννήθηκε 4,150! Ξέρει πότε πεινάει..είναι φαγανούλης! Σήμερα θα χρησιμοποιήσω και το θήλαστρο..μπας και σωθώ το βράδυ!

Επιφυλάσσομαι για το πινακάκι.. Dudu!

Ζουζούνα.. για το τικεράκι νομίζω πατάς Forums, 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεουλα!Dudu μου να σου ζησει το κοριτσακι σου αγαπη μου γερη και καλοτυχη να ειναι στην ζωη της!Σας διαβαζω τακτικα αλλα ακομα προσπαθω και με την μεγαλη μου και την μικρη μπουμπουκα μου να βρουμε τους ρυθμους μας..ειμαστε λιγο καλυτερα βεβαια αλλα το προσπαθουμε πολυ!Η μικρη ειναι ησυχη αρκετα ειχαμε μονο ενα μικρο θεματακι με δυσκοιλιοτητα αλλα πιστευω οτι ειμαστε καλυτερα τωρα ...εχθες ειχαμε και λιγα πονακια το βραδακι αλλα ηταν για κανα 2ωρο μονο, την νυχτα ηταν ηρεμη το πουλακι μου!Βουλα μου υπομονη κοριτσι μου και κουραγιο δεν μπορω ουτε να φανταστω πως περνας ...Ευχομαι να παρεις το μωρακι σου συντομα στο σπιτι σου και να τελειωσει αυτος ο γολγοθας ...Φιλια πολλα στις υπολοιπες και στα ζουζουνακια σας!Καλο μεσημερι!

  • Μου αρέσει 3

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sweet mommy είπε:

Καλημέρα μανούλες!

Dudu μου να σου ζήσει η κοράκλα! Καλή ανάρρωση τώρα..κ καλά κουράγια!

Εμάς βιταμίνες δε μας έχουν δώσει. Μόνο tobrex για να ανοίξουν τα ματάκια βάζαμε για 3 μέρες. Λοιπόν να σας πω το πρόβλημα μου... ο μπέμπης έχει μάθει να κοιμάται την ημέρα στο σαλόνι στο πορτ μπεμπε..με φασαρία φουλ.  τηλεόραση, πλυντήριο, απορροφητήρα..σκούπα..δεν τον ενοχλεί τίποτα! Το βράδυ που τον μεταφέρω στην κρεβατοκάμαρα μας..στην ησυχία..ξεκινάει το πάρτυ! Όλο γκρινιάζει, θέλει γάλα..τον πιάνει λόξιγκας, κατούρημα,δε βολεύεται..όλα τον ενοχλούν! Άμα κοιμηθούμε 2-3 ώρες τα χαράματα, είμαστε κ ευχαριστημένοι! Την ημέρα κοιμάται του καλού καιρού..3ωρα κ 4ωρα! Εγώ άυπνη πάλι! Τι να κάνω δε ξέρω! Μήπως έχει καμία αυτά τα λούτρινα που έχουν λευκούς ήχους? Να κάνουν δουλειά άραγε? Αύριο μάλλον θα ρθει η παιδίατρος στο σπίτι για τον πρώτο έλεγχο (15 ημερών).Θα τη ρωτήσω... 

Άλλη ερώτηση..πώς περιποιήστε την τομή? Μου πε ο γιατρός..να βάζω betadin..κ μετά μου δωσε μια αλοιφή την hy-sil. Χτες έβγαλα τα ράμματα..σήμερα μπορώ να κάνω μπάνιο,αλλά έχω έναν φόβο. Πήρα κ αυτοκόλλητη ταινία για την τομή..λέω γι αρχή να πλυθώ μ αυτήν κ την βγάζω μετά το μπάνιο. Σόρυ για το σεντόνι!!!!!!!

φιλάκια

Και γω θηλάζω αποκλειστικά πλέον.. εννοείται ότι δεν τον ξυπνάω! Γεννήθηκε 4,150! Ξέρει πότε πεινάει..είναι φαγανούλης! Σήμερα θα χρησιμοποιήσω και το θήλαστρο..μπας και σωθώ το βράδυ!

Επιφυλάσσομαι για το πινακάκι.. Dudu!

Ζουζούνα.. για το τικεράκι νομίζω πατάς Forums, 

το έχω κάνει και αυτό αλλά τπτ..τεσπα..

dudu να σου ζήσει κοριτσάκι μου!!γερό κ ευλογημενο να είναι!!!

εμάς εχθές ήρθε η παιδίατρος είναι στα 3530 έχει ανακτήσει κ με το παραπάνω το βάρος γέννησης οπότε δεν το ξυπναμε..αν και εμένα θέλει στο 2 ωρο περίπου κ βράδυ πάει κ καμία φορά στο 3ωρο..αποκλειστικό θηλασμό μόνο...έχει και πονακια από 7 ημερων ευτυχώς πιο ήπια από τον πρώτο γιο μου.κατά τα άλλα μια χαρά τον βρήκε συνεχίζουμε κανονικά. 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...