Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, Babezu είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!

δεν ποκυ μπαινω στο φορουμ γιατι δεν πεολαβαινω....

εμεις μονοι μας χωρις βοηθεια εδω στην αθηνα και με μια μπιυμπου κολλημενη στο στηθος εχω πελαγωσει..

περασαμε και τον πρωτο μηνα μεσα στο αγχος γιατι δεν επαιρνε βαρος.. θηλαζα αποκλειστικα αλλα με ψευδοθηλες και νομιζω πτι δεν με βοηθησαν καθολου στην παραγωγη.

τωρα που τις εχψ βγαλει βλεπω τη μπεμπα να θηλαζει πιο αποτελεσματικα και φυσικα να παιρνει βαρος. Βεβαια οταν τη βλεπω να δυσανασχετει στο στηθος και δεν βρισκει και αρχιζει και κλαιει της δινω ξενο. Συνηθως εβα με δυο μπουκαλια των 60ml δινω και ησυχαζει. Η βλακεια ειναι οτι δεν της εδινα αρχικα πιπιλα και τωρα για να κοιμηθει θελει μονο στηθος και αγκαλια, οποτε δεν μπορω να κανω τιποτα στο σπιτι.

ειλικρινα βρε κοριτσια εσεις που εχετε και αλλα παιδακια πως την παλευεται να θηλαζετε; δεν ξερω πως μπορει να βγει χωρις βοηθεια.

 

 

εμένα ευτυχώς σε γενικές γραμμές είναι καλός...δλδ οκ μπορεί κάποιες φορές να μιλάει λίγο πιο δυνατά αλλά εντάξει..όλο μου λέει τον αγαπάω τον μπέμπη ..αλλά όντως ακόμα δεν του έχει κάνει κάτι τραγικό...είμαστε οκ..μόνο που θέλει να τον βλέπει συνέχεια.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ο μπέμπης χτες ήταν 5.400! Πήρε 1.200 σε 19 μέρες! Αποκλειστικό θηλασμό..μου χει βγει η πίστη ανάποδα! Κοιμάται 2ωρο..καμιά φορά κ 3ωρα..αλλά γενικώς είναι γκρινιάρης. Όλο αγκαλίτσα θέλει και στήθος. Του δωσα και πιπίλα 1η φορά χτες..δεν την πολυθέλει όμως. Λίγο πιπιλάει και του φεύγει.Κάτι είναι κ αυτό..ελπίζω να τον ηρεμίσει λίγο στην πορεία. Το θέμα μας είναι ότι η παιδίατρος μας στέλνει Αθήνα..για έλεγχο του κεφαλιού..έχουμε καταστενοχωρηθεί. Έχει πρόωρο κλείσιμο των πηγών. Ελπίζουμε να μην είναι τίποτα. Το κεφαλάκι αναπτύσσεται κανονικά λέει..αλλά θέλει να το δει κ νευροχειρουργος που ναι ειδικός. Προσεύχομαι να μην χρειαστεί επέμβαση το μωράκι μου.. Αυτά είναι τα δύσκολα. Ασφαλώς και δεν το ξέρουν γονείς κλπ..ο άντρας μου τώρα θα ξεκινήσει δουλειά και είναι πολύ δύσκολο να φύγουμε Αθήνα..πρακτικά και οικονομικά. Ας βάλει ο θεός το χέρι του. Κυριακή πάμε για ευχούλα! 

φιλιά σε όλα τα μπεμπάκια..ας είναι καλά και ας μας βασανίζουν!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Sweet εχομαι να πανε ολα καλα κ να μη χρειαζεται τπτ. Ο Θεος μαζι του κ με ολα τα μωρακια.

Α κατι σχετικα με τονβραδυνο υπνο, οταν ξυπνησει η δικια μου κ δεν εχει κανει κακα δεν την αλλαζω, γτ αν το κανω την ξαγρυπναω.. Φυσικα δεν εχει κοκκινιλες γτ τοτε θα ηθελα και το βραδυ συχνη αλλαγη.Ετσι τρωει μισοκοιμησμενη και κοιμαται αμεσως.

Εμεις απο βδομάδα θα πάμε παιδιατρο..Θα σας πω νεα. Καλο ΣΚ


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Ο μπέμπης χτες ήταν 5.400! Πήρε 1.200 σε 19 μέρες! Αποκλειστικό θηλασμό..μου χει βγει η πίστη ανάποδα! Κοιμάται 2ωρο..καμιά φορά κ 3ωρα..αλλά γενικώς είναι γκρινιάρης. Όλο αγκαλίτσα θέλει και στήθος. Του δωσα και πιπίλα 1η φορά χτες..δεν την πολυθέλει όμως. Λίγο πιπιλάει και του φεύγει.Κάτι είναι κ αυτό..ελπίζω να τον ηρεμίσει λίγο στην πορεία. Το θέμα μας είναι ότι η παιδίατρος μας στέλνει Αθήνα..για έλεγχο του κεφαλιού..έχουμε καταστενοχωρηθεί. Έχει πρόωρο κλείσιμο των πηγών. Ελπίζουμε να μην είναι τίποτα. Το κεφαλάκι αναπτύσσεται κανονικά λέει..αλλά θέλει να το δει κ νευροχειρουργος που ναι ειδικός. Προσεύχομαι να μην χρειαστεί επέμβαση το μωράκι μου.. Αυτά είναι τα δύσκολα. Ασφαλώς και δεν το ξέρουν γονείς κλπ..ο άντρας μου τώρα θα ξεκινήσει δουλειά και είναι πολύ δύσκολο να φύγουμε Αθήνα..πρακτικά και οικονομικά. Ας βάλει ο θεός το χέρι του. Κυριακή πάμε για ευχούλα! 

φιλιά σε όλα τα μπεμπάκια..ας είναι καλά και ας μας βασανίζουν!

έλα μια χαρά τέλειος είναι..κ μένα ήταν 5.000 κιλά εχθές..34 ημερών ..εμείς θα πάμε κανονικά στις 40 μέρες ακριβώς την Τετάρτη δλδ.

εύχομαι να πάμε όλα καλά κοριτσάκι μου για το μωράκι σας!!ο Θεός μαζί σας!!!

4 ώρες πρίν, anastasia s είπε:

Καλημέρα.

Sweet εχομαι να πανε ολα καλα κ να μη χρειαζεται τπτ. Ο Θεος μαζι του κ με ολα τα μωρακια.

Α κατι σχετικα με τονβραδυνο υπνο, οταν ξυπνησει η δικια μου κ δεν εχει κανει κακα δεν την αλλαζω, γτ αν το κανω την ξαγρυπναω.. Φυσικα δεν εχει κοκκινιλες γτ τοτε θα ηθελα και το βραδυ συχνη αλλαγη.Ετσι τρωει μισοκοιμησμενη και κοιμαται αμεσως.

Εμεις απο βδομάδα θα πάμε παιδιατρο..Θα σας πω νεα. Καλο ΣΚ

εμένα παρόλο που μπορεί να έχει κοιμηθεί με κακά αν δεν τον αλλάξω ξυπνάει ,οπότε τον αλλάζω ,του δίνω στήθος κ μετά συνήθως ξανά κοιμάται.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα χάθηκα και εγώ γυρισαμε απο το χωριό και είχα ενα σωρό να κάνω..ευτυχώς το βράδυ δεν ξυπνά και κοιμάται πλεον εφταωρο..και ξεκουραζομαι γύρισε και ο δικός μου άντρας για δουλεια επόμενος τα περιθώρια τη μέρα στεμνευον..ευτυχώς την πιπιλα την αγαπάει είναι ησυχαστήριο έτσι αποκαλω αυτό το θαυματουργό εύρημα χαρά σε αυτον που ανακάλυψε την πιπιλα..

Sweet μου εύχομαι να πάνε όλα καλά για το αντρακι Σοτ ο θεός μαζιβτου και μαζί σας..

Αναστασία μου και dudu ηρωίδες της παρεας ευτυχώς τα μεγάλα σας καταλαβαίνουν λίγο..και η πεθερά σου dudu είναι σημαντικό να έχει κατανόηση..όσο για το γοπ έχω ακούσει συνήθως δίνουν ειδικό γάλα και στρώνει το θέμα συζητά το με το παιδιατρο..

Bebezu καλυτερα χωρίς ψευτοθηλες αυτό κου είχε πει και μένα αν και εμείς πολύ λίγο μπήκαμε στήθος αγαπάει το μπουκάλι..

Ζουζουνα τι κανουν οι άντρες σου βλέπω μια χαρά τα πάτε αχχ σε λίγα χρόνια στα ωπα Ώπα θα σε έχουν..εγώ ξεκιναω απο δεύτερα να ψαχτω για την βάπτιση θα την κάνουνε αρχές Σεπτέμβρη μάλλον 3 ηδη αγχωνομαι. 

Φιλια να δώσετε στα μπεμπακια σας


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα χάθηκα και εγώ γυρισαμε απο το χωριό και είχα ενα σωρό να κάνω..ευτυχώς το βράδυ δεν ξυπνά και κοιμάται πλεον εφταωρο..και ξεκουραζομαι γύρισε και ο δικός μου άντρας για δουλεια επόμενος τα περιθώρια τη μέρα στεμνευον..ευτυχώς την πιπιλα την αγαπάει είναι ησυχαστήριο έτσι αποκαλω αυτό το θαυματουργό εύρημα χαρά σε αυτον που ανακάλυψε την πιπιλα..

Sweet μου εύχομαι να πάνε όλα καλά για το αντρακι Σοτ ο θεός μαζιβτου και μαζί σας..

Αναστασία μου και dudu ηρωίδες της παρεας ευτυχώς τα μεγάλα σας καταλαβαίνουν λίγο..και η πεθερά σου dudu είναι σημαντικό να έχει κατανόηση..όσο για το γοπ έχω ακούσει συνήθως δίνουν ειδικό γάλα και στρώνει το θέμα συζητά το με το παιδιατρο..

Bebezu καλυτερα χωρίς ψευτοθηλες αυτό κου είχε πει και μένα αν και εμείς πολύ λίγο μπήκαμε στήθος αγαπάει το μπουκάλι..

Ζουζουνα τι κανουν οι άντρες σου βλέπω μια χαρά τα πάτε αχχ σε λίγα χρόνια στα ωπα Ώπα θα σε έχουν..εγώ ξεκιναω απο δεύτερα να ψαχτω για την βάπτιση θα την κάνουνε αρχές Σεπτέμβρη μάλλον 3 ηδη αγχωνομαι. 

Φιλια να δώσετε στα μπεμπακια σας

αντε μια χαρά κ εγώ για 22/10 λέμε να την κάνουμε..Την βάπτιση..τώρα την άλλη βδομάδα που θα 40ντισω την Τετάρτη θα την κλείσω κιόλας την ημερομηνία.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Πήραμε 2η γνώμη για το ''θέμα'' μας..και ευτυχώς μας καθησύχασαν! Θα κάνουμε μόνο έναν υπέρηχο στην Πάτρα..για να ησυχάσουμε εντελώς. Αλλά μας είπαν ότι μια χαρά φαίνεται και είναι φυσιολογική η εφίππευση και οι πηγές συμβαίνει να ναι μικρές.  Ευχαριστώ για την συμπαράσταση πάντως!

Σονια τα μωράκια που πίνουν μπουκάλι..εννοείται ότι είναι ήσυχα..εμείς ακόμα δεν έχουμε πρόγραμμα! Ξυπνάει, γκρινιάζει..πίνει, ξαναπίνει.. Χρησιμοποιώ μια ψευδοθηλή..γιατί είναι πληγωμένη η δική μου και δεν επουλώνεται με τίποτα! Δεν πήραμε την ευχή σήμερα..είπαμε να σαραντήσουμε την τετάρτη και πάμε τότε. 

Όσο για βάφτιση..του χρόνου λέμε..κοντά στο Πάσχα να χει χρονίσει ο μικρός. Αλέξιος θα βαπτιστεί..είναι ταγμένος στον άγιο.Γεννήθηκε στη γιορτή του! Θα στραβώσουν λίγο οι παππούδογιαγιάδες, αλλά θα το χωνέψουν! χαχα

φιλιά!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.

Πήγαμε γιατρό σήμερα... Λοιπόν η μικρή εχει πάρει συνολικά 8 πόντους και 1700γρ.. Όλα οκ μου είπε γενικά..Μόνο με ρώτησε αν χαμογελάει όταν της μιλάω.

Να ρωτήσω απο κολικούς πως πάτε? Εμείς έχουμε καμιά εβδομάδα που υποφέρουμε... Εκτός αυτού έχει γεμίσει στο πρόσωπο μικρά ψιλά κόκκινα σπυράκια.. Μου είπε απλά θα περάσουν και τα δυο.. Εσείς κάνετε κάτι ιδιαίτερο? Της είπα μήπως φταίει κάτι που έφαγα και είπε οχι.. Τι να πω δεν  ξέρω..

Α μου είπε κακώς της έδωσα πιπίλα... Εγώ ένα έχω να πω, ηρεμήσαμε και οι δυο με την πιπίλα..


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερ κοριτσια

σουιτ ευτυχως ολα καλα με το μωρο.

Αναστασια εμεις βγαλαμε σουρακια και της εβαλα απο φρεζυντερμ μια κρεμα για βρεφικη ακμη και σε δυο μερες εφυγαν. Μου ειχαν πει οτι ο φυσιολογικος ορος τα ξεραινει αλλα επειδη δεν ειδα βελτιωση πηρα την κρεμα.

για βαφτιση ακομα δεν εχουμε κανονισει κατι. Μαλλον για του χρονου το βλεπω... και απο ονομα ειμαστε αναμεσα σε δυο με επικρατεστερο το αλικη ( ασχετο απο ονοματα παπουδων)

εμεις τεταρτη εχουμε παθδιατρο και θα κανουνε και εμβολιο...

να δω μετα τι με περιμενει... ελπιζω να πιασει το σεναριο της υπνηλιας και οχι της γκρινιας..

Φιλια σε ολες και τα ζουζουνια σας.


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες!

σπυράκια έχουμε κ μεις...από το τρίψιμο στα ρούχα μας κ από τα χεράκια του που βάζει στο πρόσωπο νομίζω γίνονται! φυσιολογικό ορό κ χαμομηλάκι μου πε η γιατρός, αλλά δε βλεπω βελτίωση. Μια φουντώνουν κ μια φεύγουν! τελοσπάντων..αυτό είναι το λιγότερο.

τρίτη πάμε Πάτρα για υπέρηχο στο κεφαλάκι. πως  θα ταξιδέψουμε με το μωρό δε ξέρω.βουνό μου φαίνεται. που θα τον αλλάζω..πως θα τον ταίζω... 1μέρα ειναι σκέφτομαι, θα περάσει!

χτες κοιμηθήκαμε 4 ώρες σερί!ολεεεεεεεεε... ξάπλα στον καναπέ..αγκαλιά φυσικά! τουλάχιστον όχι καθιστή που κοιμαμαι κανα μηνα τώρα! πιπίλα δε θέλει! ακόμα κι αν την πιπιλήσει λίγο..γκρινιάζει συγχρόνως!

Για το σύγκαμα δε βρήκα λύση. Ενα σπρευ που μου πε η γιατρος (10ε απο το φαρμακειο) δεν κανει τιποτα. Dactarin πουδρα που μου γραψε αλλη γιατρος..τιποτα. νισεστε, ταλκ, sudocream, fissan, pharmasept.. ολα τα δοκιμασαμε, Εχει καλμαρει η περιοχη κάπως με το dactarin..αλλά ακόμα έχει πληγούλες!

Σήμερα σαραντήσαμε κ πήραμε ευχή!!! θα πηγαίνουμε τσάρκες στο εξής..που μας αρέσουν κ μας ηρεμούν! 

φιλιά σε όλα τα μπεμπάκια της παρέας!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κσλησπερα...

Sweet κουραγιο μια μερα ειναι θα περασει. Υπομονή κ ολα να πανε  καλα. Οσο για το συγκαμα τι να σου πω. Ειχα πάθει κ γω το ιδιο στο πρωτο μου παιδί κ πέρασε τελικα μονο του. Ειχα παρει κ γω πολλες κρεμες.Θελει καθαριοτητα-αλλαγη πανας- στεγνωμα πολυ συχνα.Εγω τωρα χρησιμοποιω frezy. με την πρώτη κοκκινίλα βσζω κ εως την επόμενη αλλαγή είναι οκ.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

τι κάνετε?πώς είναι τα μπεμπάκια σας?

Ο Αλεξάκης έχει πάρει μπόι..κ δεν του κάνουν τα ρουχάκια 0-3 απ όταν έκλεισε μήνα.. κ τώρα βλέπω ούτε τα 3-6 του είναι άνετα! ειναι 59 εκ κ 5.500 κιλά. Άστε που χω 3 πακέτα πάνες μεγάλα νο2..κ τσίμα τσίμα του πάνε. Θέλει το νο3 πλέον!

Επιτέλους θεραπεύτηκε η θηλή μου κ θηλάζουμε χωρίς την ψεύτικη!!!

Στον ύπνο έχουμε πρόβλημα ακόμα..αλλά που θα πάει..θα κοιμηθούμε κάποια στιγμή.

Εστιάζουν τα ματάκια του πια..κ μένει κ ξύπνιος κ χαζεύει δεξιά- αριστερά. Το ριλάξ είναι καλό λέτε για τώρα? έχει καμία σας? αρέσει στο μωρό?

 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...