Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

On 24/5/2017 at 9:12 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κάναμε κ μεις το 1ο μας εμβόλιο σήμερα. Όλα καλά ως τώρα, καμία παρενέργεια.

Λοιπόν...βάρος: 7.240 και ύψος: 64! Το κεφαλάκι μεγαλώνει μια χαρά. Ο θηλασμός πάει τέλεια! 

Το θέμα μας είναι η αγκαλιά για να κοιμηθεί..πώς θα την κόψει σιγά σιγά? Πότε σκοπεύετε εσείς να μεταφέρετε το μωρό στην κούνια του? Ο μικρός δεν χωράει πλέον στο πορτ μπεμπε..αν κ δω που τα λέμε δε κοιμήθηκε και ποτέ του εκεί μέσα. Στον καναπέ κοιμόμαστε καιρό τώρα. Η κούνια δυστυχώς δε χωράει στο υ/δ μας..θα πρέπει να αλλάξουμε τη διαρρύθμιση.Να βγάλω ίσως τη συρταριέρα μας απ το δωμάτιο για να χωρέσει. Θέλω το κρεβάτι μου....δεν αντέχω άλλο! Πονάει η πλατούλα μου!

Σήμερα αφού γυρίσαμε απ την παιδίατρο έβαλα μπιφτέκια να ψήσω..και αποκοιμήθηκα στον καναπέ καθιστή με το μωρό αγκαλιά..τα μπιφτέκια ''αρπάξανε'' ! Ευτυχώς ήταν ο άντρας μου σπίτι κ με ξύπνησε! Είμαι πτώμα πλέον..κοιμάμαι κ όρθια,λίγο να στηριχτώ σ έναν τοίχο! χαχαχα

Εσείς νέα???

 

Ετσι κοιμομουν κ γω.. Ενα βραδυ στον πρώτο, περπατούσαμε αγκαλια για να κοιμηθει κ κοινηθηκα εγω κ περπατούσα το... πως δεν πεσαμε δεν ξερω. Καθιστή κοιμηθηκα παμπολες φορες..

Καλά ολα τα μωρακια ειναι θρεφταρια, εκτος απο τη δικια μου?? Μαλλον επειδη ειναι κοπελα προσεχει τη σιλουετα της...

Εμενα τρωει 5-10 λεπτα,μετα ρευεται κ νανι. Κοιμαται μονη της με την πιπιλα. Δεν εκανα το λαθος που είχα κανει στον πρωτο.Αν δεν τον κουνουσα,δεν κοιμοταν.

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου μια χαρά τα νέα σας δεν σχολιαζω τα αντρακια σας γιατί είναι έτοιμοι και οι δυο για φαντάροι καλέ πως μεγάλωσαν έτσι..

Εμείς πήγαμε κάναμε το δεύτερο εμβόλιο είμαστε 6 κιλά και 62 πόντους η παιδίατρος την ήθελε 200 γραμ πανω αν και βγαίνει μια χαρά στην καμπύλη της μας άλλαξε γάλα γιατί το τελευταιο καιρό με το frisolac είχε πολλές γουλιες εμένα μου κόπηκε τελείως μας έδωσε το nan ar τώρα άντε να δουμε ελπίζω να φτιαξει με τις αναγωγές..το κεφαλακι το στηρίζει πλέον κανονικά κσι στα υπολοιπα μας βρήκε υπέροχες και μου είπε αν φτιαξει το θέμα με το γάλα θα πάρει και περισσότερο..

Απο πιπιλα δεν το συζητώ την αγαπάει νομιζω περισσότερο και απο μένα..απο το εμβόλιο μονο λίγο γκρίνια μου έβγαλε καλά εμβόλια σε όλες σας..

Άνι μου λογικό αυτός ο καιρός είναι χαλιά μια ήλιο μιαβροχη κας παει εδώ δεν ξέρω πως να ντυθουμε..περαστικά σας πάντως..

Κορίτσια ξεκίνησε να μου πιάνει τα παιχνίδια και να τα βάζει στο στόμα τα έχω πλύνει και τα λουτρινα αλλά αγχωνομαι μην πάρει κανένα μικρόβιο εσείς τι κάνετε???

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια δεν θα πω πολλα τωρα..φιλια σε ολες κ ολα τα μωρα...

Εμεις καλα ημαστε

.

Μονο με ιωση σχεδον εναν μηνα και...ολοι..κ το μωρο βηχει που και που αλλα πολυ..ειναι αυτη η ατιμη πρασινη μυξα..

Θηλαζουμε φτου φτου αποκλειστικά... παρατρωει καποιες φωρες κ βαρυστομαχιαζει κ θελει διωρα στον ωμο μετα...

Γενικοτερα ειναι ησυχη κ κοιμαται... ειδικα το βραδυ θα κλαψει ενα μισαωρο με διωρο κ μετα κατα τις 10 με 10.30 κοιμαται μονο σημερα μου το τραβηξε μεχρι της 12...δεν ξερω γιατι

 

Κανει εμετο σε καθε γευμα αλκα ηρεμει μετα συνηθως..το βταδυ θελει μονο αγκαλια για να κοιμηθει..

 

Εχω φτασει στα ορια της εξαντλισης γενικοτερα  μια ωρα σερι αν κοιμηθω νιωθω σαν να εχω κοιμηθει 5 ωρες..την νυχτα μπορει να εχω κ παραισθησεις...θηλαζω πχ αφηνω το μωρο στην καλαθουνα κ με βρισκω να καθομαι σε σταση θηλασμου.. ( με παιρνει ο υπνος κ ξυπναω ορθια) η ξυπναω με τρομο συναιχως νομιζονταε πως εχω το μωρο η την μπεμπα αγκαλια...κ τρομαζω πως επεσε κ τετοια...

Την νυχτα εχουμε 3-4 φωρες την μεγαλη να θρλει αγκαλιεσ...γαλα.. πιπιλα... την μικρη καθε 3 ωρεσ γαλα κ ρεψημο καμια φωρα κ μια ωρα περπατημα...αυτα τα ωραια κ ξεκινησε μες την μερα να θελει αγκαλια κ δεν ξερω τι θα ξανω...πραγματικα

  • Μου αρέσει 2

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς τη μάθανε τη πιπίλα? από την αρχή την θέλανε? Εμένα τη φτύνει..δεν πολυπροσπάθησα να πω την αλήθεια. 

Dudu είσαι ηρωίδα! Σε νιώθω που λες..ξυπνάς με φόβο μη κρατάς παιδί κ  σου χει πέσει. Ξύπνησα κ γω κάτι βράδια με τρόμο και ήμουν καθιστή,κρατώντας τον μικρό.. κ το κεφάλι του αντί να ναι στον ώμο μου είχε γλιστρήσει στο μπράτσο μου! Αλήθεια,είστε στο νησί τώρα? Προσαρμόστηκες?

Σκέφτομαι να πάρω ενδοεπικοινωνία και να τον βάζω στην κούνια του σιγά σιγά.Τι λέτε εσείς? Είναι νωρίς? 

Από πάνες τι νούμερο φοράτε?  Και πόσες λερώνει τη μέρα? Εμείς το νο3 και θέλει 7-8 τη μέρα. Πολύ πράμα! Είναι χεστρούλης!

Πάλι σεντόνι έγραψα..συγγνώμη!

Τι ωραία που θα ταν να ήμασταν κοντά κ να κανονίζαμε μάζωξη με τα μπεμπάκια μας!

φιλάκιαααα

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς τη μάθανε τη πιπίλα? από την αρχή την θέλανε? Εμένα τη φτύνει..δεν πολυπροσπάθησα να πω την αλήθεια. 

Dudu είσαι ηρωίδα! Σε νιώθω που λες..ξυπνάς με φόβο μη κρατάς παιδί κ  σου χει πέσει. Ξύπνησα κ γω κάτι βράδια με τρόμο και ήμουν καθιστή,κρατώντας τον μικρό.. κ το κεφάλι του αντί να ναι στον ώμο μου είχε γλιστρήσει στο μπράτσο μου! Αλήθεια,είστε στο νησί τώρα? Προσαρμόστηκες?

Σκέφτομαι να πάρω ενδοεπικοινωνία και να τον βάζω στην κούνια του σιγά σιγά.Τι λέτε εσείς? Είναι νωρίς? 

Από πάνες τι νούμερο φοράτε?  Και πόσες λερώνει τη μέρα? Εμείς το νο3 και θέλει 7-8 τη μέρα. Πολύ πράμα! Είναι χεστρούλης!

Πάλι σεντόνι έγραψα..συγγνώμη!

Τι ωραία που θα ταν να ήμασταν κοντά κ να κανονίζαμε μάζωξη με τα μπεμπάκια μας!

φιλάκιαααα

Από πάνες κ εμείς τα ίδια μπορεί κ παραπάνω..ανάλογα..

dudu..πω πω κορίτσι μου υπομονή!!!πολύ δύσκολα..ελπίζω να μην είστε απλά καθιστες όταν θηλαζετε να ακουμπάτε πίσω στο κρεββάτι σας κ τα πόδια σας να τα έχετε λυγιστα  οπότε το μωρό δεν θα πάει πουθενά έτσι..

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ νωρις για κουνια μετα τον 6 μηνα...ειναι πολυ πολυ μωρα ακομη

Εμεις γυρω στις 6 πανες..

Πιπιλα κι εμενα με την πρωτη πηρε...

Μας εβγαλε ζηλια κ ο μεγαλος μας τωρα κ εφαγε χαστουκι σημερα...συνηλθε ομως ελπιζω τα μην ξανασυμβει κ να ειναι η τελευταια φωρα που πηγαινουμε για υπνο με φωνες...μου ειπε πως εχει αρχισει να μην με θελει κ τοσο...τα εχουμε ολα εχουμε κ αυτα..

 

Ασ βαλει το συμπαν το χερι του τι να πω πια...ολη μερα τα αγκαλιαζω κ τα παινευω ολα...αλλα δεν φτανει..

 

Στο νησι ημαστε ναι ειναι πολυ καλα εδω το σχολειο σουπετ με σχολικο τα παιδια τελεια..παιδικη χαρα με πλατεια ενα στενο πισω απο το σπιτι  ο μικρος ξεναγηθηκε την δευτερη μερα απο συμμαθητες του κ τωρα κυκλοφορει μονος του...ανεξαρτητος..αλλη ζωη εδω..τα παιδια μπουκαρουν στα σπιτια χαλαρα κι ωραια...πηγαινουν κουνιες καθε απογευμα μονα τους εχουμε θεα θαλασσα...

 

ο μικρος τις λατρευει κ τις δυο αλλα του κοστιζει που ξαφνικα κοπηκε ο κοινος μασ νηχτερινοσ η μεσημεριανος υπνος τωρα εχω τα κοριτσια στα χερια...

Κ εχουμε φωνες κ ανηπακουη σε ολα..αφηστε..ας ξημερωσει αυριο νεα μερα αυτο μας ευχομαι.

 

Εχασα την σχεση μου με τον γιο μου με τον ερχομο των κοριτσιων.

 

Λυπαμαι πολυ.

  • Μου αρέσει 2

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ζουζούνα..ήμουν συνήθως καθιστή στη γωνία του καναπέ..με τα πόδια απλωμένα..άρα καναπές δεξιά μου κ αριστερά..οπότε θα πεφτε στον καναπέ σε περίπτωση που τον άφηνα!

Χτες πάλι..κοιμήθηκε 11-2.30..και από κεινη την ώρα πήγε 5 για να κοιμηθεί ξανά! Και εννοείται όσο ήταν ξύπνιος δεν πήγα στο κρεβάτι μου να ξυπνήσει τον άντρα μου..στον καναπέ πάλι! Πισωγύρισμα! Θέλω να κοιμηθεί κ στην κούνια του τρομάρα μου!

Dudu δύσκολα τα πράματα για τα πρωτότοκα παιδάκια! Εγώ..ήθελα να δολοφονήσω την αδερφή μου (2,5 χρ διαφορά). Ακόμα θυμάμαι την 1η φορά που με σήκωσαν πάνω από το κουνάκι της να την δω στο νοσοκομείο! Είχα φρίξει! Υπέφερα..από ζήλεια..σε σημείο να μην τρώω! Θέλει αγάπη κ προσοχή το αγοράκι σου κ όχι ξύλο! Ξέρω..τι να πρωτοκάνεις?..αλλά προσπάθησε να τον καταλάβεις τον καημένο! Παίνευε τον κ λέγε του ότι έναν τον έχεις..και τον λατρεύεις! Εγώ μετά στα επόμενα 2 αδερφάκια μου(4 είμαστε)..δε ζήλευα πια! Ίσα ίσα που ανυπομονούσα να γεννηθούν!

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Dudu μου ποσο ήρωας είσαι πραγματικά πολλά συγχαρητήρια κούκλα μου..υπομονή σε λίγο θα ξεφυγει λίγο η πρωτη σου να μπεί και σε ρυθμο η δεύτερη να χαλαρωσεις..

Εγώ κορίτσια 7-8 πάνες την ημερα την αλλαζω και την έχω βαλει στο δωμάτιο της πήρα ενδοεπικοινωνια με κάμερα και να μπορω να της μιλάω κιόλας έχω επαφη και με βολεψε γιατί η κούνια είναι απο της μεγάλες και δεν χώρα στο δωμάτιο μας και η καλαθουνα δεν την χώρα άνετα βέβαια στο παιδικό έχω και ημιδιπλο κρεβάτι αν χρειαστεί να κοιμηθώ μαζί της..

Σουίτ μου και εγώ μια απο τα ίδια ζηλευα ποου τον αδερφό μου και να φανταστεις το περναω και 11 χρόνια αλλά και παλι ένιωθα οτι πήρε όλη την προσοχή μετα βέβαια με κουβέντα το ξεπέρασα..

Κορίτσια μου να σας ρωτησω πως θα καταλάβω οτι το κλάμα είναι ίσως απο δονρακια γιατί έχει λίγη γκρίνια καο όλο βάζει όλο το χερακι της στο στόμα λέτε να ναι από αυτό?? 

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα το πρωί τον πήγα βολτούλα γιατί είχα μια δουλίτσα..κ κοιμήθηκε από τις 9.30 ως τις 13.30 με 2 ξυπνήματα για να φάει! ?Εφαγει κ ξανακοιμήθηκε αμέσως! Αυτό είναι θαύμα για μας! Γενικώς έχει στρώσει  ο ύπνος του.. φτου φτου!

Σονια μια χαρά σας βρίσκω! κοιμάται στο δωματιάκι της ε? ζηλεύω!

Τη νύχτα την ακούς? δε φοβάσαι τώρα που ναι μακρυά σου? ξυπνάει μες τη νύχτα..κ τρώει? Μετά κοιμάται στην κούνια της γρήγορα? Αν η απάντηση  είναι ναι σε όλα..είσαι πολύυυυυ τυχερή!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είχα το άγχος μην δεν την ακούσω αλλά η ενδοεπικοινωνια έχει πολύ δυνατή φωνη δεν γίνεται να μην την ακούσω όχι δεν φοβάμαι που την έχω μακρυά αλλά μου λείπει πολυυυυ δεν πίστευα οτι θα μου λείπει τόσο και ας μας χωρίζει ένας τοίχος μονο..εμένα με το που κοιμηθεί καλά τέλος δεν ξυπνάει παρα μονο το πρωι κατα της 7-8 για να φαει μόλις φαει μετα ξανά για το επόμενο γεύμα ξυπνά και μετα βέβαια θέλει παιχνίδια όλη την ωρα..δεν έχω παράπονο βγήκε υπναρου απλα εμείς εχουμε το εξης θέμα δεν κοιμάται ποτε μα ποτε πριν της 12 την έχω προσπαθήσει τόσες φορες μπανακι φαγητο και Νάνι αλλά τίποτα ελπίζω να το φτιάξουμε και αυτό..η αγόρι να σου πως είναι?


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά είναι ο μπουμπούκος μου..κοιμάται και δε το πιστεύω!!!

Και μεις το βράδυ αν δεν πάει 11-12 δεν κοιμάται! Αλλά ξυπνάει γύρω στις 2.30-3.00 για γάλα..και μετά με ταλαιπωρεί για να ξανακοιμηθεί. Θέλει αγκαλιά..αν τον ακουμπήσω κάτω σπαράζει. Τυχερή είσαι όντως..

α! και μενα μου λείπει..αν ησυχάσει για 1 ωρίτσα..τον λαχταρώ μετά! Περιμένω να ξυπνήσει να τον κατσιάσω!!!

φιλάκια στη μπεμπούλα σου!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλά είναι ο μπουμπούκος μου..κοιμάται και δε το πιστεύω!!!

Και μεις το βράδυ αν δεν πάει 11-12 δεν κοιμάται! Αλλά ξυπνάει γύρω στις 2.30-3.00 για γάλα..και μετά με ταλαιπωρεί για να ξανακοιμηθεί. Θέλει αγκαλιά..αν τον ακουμπήσω κάτω σπαράζει. Τυχερή είσαι όντως..

α! και μενα μου λείπει..αν ησυχάσει για 1 ωρίτσα..τον λαχταρώ μετά! Περιμένω να ξυπνήσει να τον κατσιάσω!!!

φιλάκια στη μπεμπούλα σου!

Καλημέρα κορίτσια!!!μια χαρά σας βρίσκω όλες..εμένα ευτυχώς το βράδυ κοιμάται πάντα κ στον ύπνο του μέσα γκρινιάζει ,τρώει κ κοιμάται..δεν ανοίγει μάτια ποτέ..αυτό το έκανε από νεογέννητο..τώρα έχουμε φτάσει 2 μέρες να κοιμάται κ 6ωρο...μια χαρά πάμε ευτυχώς 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Παλεύω  2-3 βράδια τώρα να κοιμήσω τον μπεμπάκο στην κούνια του. Κοιμήθηκε 12-3 χτες στο πορτ μπεμπε. Μετά αφού έφαγε κ αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου..τον έβαλα στην κούνια..εε μετά από 1.5 ώρα ξύπνησε! Ξανά γάλα..αποκοιμήθηκε πάλι..κούνια γι άλλη μια ωρίτσα..ως το πρωί αυτό! Κατά τις 8 τον πήρα δίπλα μου κ κοιμηθήκαμε ως τις 11!

Δύσκολος αυτός ο ύπνος. Δε γίνεται ούτε μαζί να κοιμόμαστε(μην τον πλακώσουμε), ούτε στο πορτμπεμπέ πλέον. Τα πόδια βγαίνουν απέξω! είμαστε κ 65εκ άντρες!

Αφήστε που η μάνα μου πρόσεξε ότι έχει μια διπλούλα στη γάμπα! Πρέπει να ισιώσει,όχι  να τα χει μαζεμένα τα ποδαράκια! Καλά στα μπούτια έχει 3 δίπλες απ τη μια μεριά κ 2 απ την άλλη! Για ρούφηγμα είναι...αλλά στη γάμπα δεν είχα ξαναδεί κ ανησύχησα! Θα τα πάρει μπόι τα παχάκια του μου λένε!

φιλιά στα ζουζουνάκια σας! 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα μανούλες!

Παλεύω  2-3 βράδια τώρα να κοιμήσω τον μπεμπάκο στην κούνια του. Κοιμήθηκε 12-3 χτες στο πορτ μπεμπε. Μετά αφού έφαγε κ αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου..τον έβαλα στην κούνια..εε μετά από 1.5 ώρα ξύπνησε! Ξανά γάλα..αποκοιμήθηκε πάλι..κούνια γι άλλη μια ωρίτσα..ως το πρωί αυτό! Κατά τις 8 τον πήρα δίπλα μου κ κοιμηθήκαμε ως τις 11!

Δύσκολος αυτός ο ύπνος. Δε γίνεται ούτε μαζί να κοιμόμαστε(μην τον πλακώσουμε), ούτε στο πορτμπεμπέ πλέον. Τα πόδια βγαίνουν απέξω! είμαστε κ 65εκ άντρες!

Αφήστε που η μάνα μου πρόσεξε ότι έχει μια διπλούλα στη γάμπα! Πρέπει να ισιώσει,όχι  να τα χει μαζεμένα τα ποδαράκια! Καλά στα μπούτια έχει 3 δίπλες απ τη μια μεριά κ 2 απ την άλλη! Για ρούφηγμα είναι...αλλά στη γάμπα δεν είχα ξαναδεί κ ανησύχησα! Θα τα πάρει μπόι τα παχάκια του μου λένε!

φιλιά στα ζουζουνάκια σας! 

πολύ γέλασα για τα παχάκια και για τις διπλούλες.. Κ μένα έχει παρόλο που πριν μια εβδομάδα ήταν κάτω απο 6 κιλά και 61 πόντους..

πάνες πλέον αλλάζουμε λίγες.. Δεν κάνει κακά κάθε μέρα, εκεί που την άλλαζα πολλές φορές τη μέρα..Και ο γιατρός μου είπε οτι με το θηλασμό, μπορεί να κάνει και εβδομάδα, οπότε δεν ανησυχώ..

Πάλι σήμερα πήγαμε βολτούλα και κοιμόταν 3 ώρες στο καρότσι.. Το πιο έυκολο παιδάκι μου, είναι η μπεμπούλα.. ΚΑι το βράδυ κοιμάται εξάωρο εδώ και καιρό.. Τα αγόρια κοιμόταν 1-2 ώρες και ήμουν και ευχαριστημένη...

Κατά τα άλλα όλα οκ, εκτός απο τις ζήλιες.. Τη ζηλεύουν και τα δυο και την πειράζουν όλη μέρα.. Στις 15 που θα κλείσει το σχολείο δεν ξέρω τι θα κάνω.

Α πήρα κορμάκια τιραντάκια, γιατί με τα κοντομάνικα και μπλουζάκι απέξω σκάει.. Θα  τα έχω και για τα φορεματάκια.. Ανυπομονώ να τα φορέσουμε, τα φορεματάκια, γτ μετά απο τόσα σορτσάκια τα λαχταρώ εγώ πιο πολύ.. Ανυπομονώ να μεγαλώσουν και τα μαλάκια, γιατί τώρα είμαστε στη φάση που χάνουμε και αυτά τα λίγα που είχαμε..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...