Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε πως είστε???τα μπεμπακια σας???την παλευεται με την ζεστη??εμείς έχουμε ερθει χωριό και μπόρεσα να χαλαρωσω και εγώ λίγο γιατί εμείς αντίθετα Αναστάσια μου με σένα είμαστε αρκετά γκρινιαρες όλη την μέρα ευτυχώς το βράδυ κοιμάται έχει μπει σε πρόγραμμα απο 9:30 - 10 και ξυπνάει 7 αλλιως αν έκλαιγε και το βράδυ δεν ξέρω θα είχα γίνει ζόμπι...κατα τα αλλά μια χαρά εμείς αρχές Αυγούστου ξεκινάμε κρεμουλα 

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε πως είστε???τα μπεμπακια σας???την παλευεται με την ζεστη??εμείς έχουμε ερθει χωριό και μπόρεσα να χαλαρωσω και εγώ λίγο γιατί εμείς αντίθετα Αναστάσια μου με σένα είμαστε αρκετά γκρινιαρες όλη την μέρα ευτυχώς το βράδυ κοιμάται έχει μπει σε πρόγραμμα απο 9:30 - 10 και ξυπνάει 7 αλλιως αν έκλαιγε και το βράδυ δεν ξέρω θα είχα γίνει ζόμπι...κατα τα αλλά μια χαρά εμείς αρχές Αυγούστου ξεκινάμε κρεμουλα 

Μια χαρά σας βρίσκω,για το βράδυ μιλάω. Τη μέρα αγκαλιά..

Και μένα άρχισε να απαιτεί αγκαλιές πια και όταν την αφήνω κάνει το χαμό. Πάει η πιπίλα, πιπιλάει τον αντίχειρα τώρα, γυρίζει στο πλάι και κοιμάται μόνη της.

Απο ζέστη πολλή και δώ, καήκαμε.

Κρέμα δε θα της δώσω εγώ(του εμπορίου), θα πάω κατευθείαν στα φρούτα. Στον 6ο δλδ..

Φιλιά σε όλες..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2017 at 10:44 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Σωστή! Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο ν απαντήσεις. Ήμουν πολύ σκασμένη όταν έγραψα τη σεντονάρα...τώρα που ηρέμησα..λέω με το καλό κ χωρίς να στενοχωρούμε κανέναν ,θα κάνουμε αυτό που θέλουμε! θα βγάλυμε το παιδί μας τον Άγιο κ τέρμα! Που θα πάει..θα το συνηθσουν!  Α! έχω τοκαλύτερο μωρό! 11 ως 8 κοιμόταν χτες!!!! φτου φτου!!!

φιλιά σε ολες

μπράβο κορίτσι μου έτσι να κάνεις!!εφόσον το έχεις τάξει το μωρό δεν θα σ πει κανένας τπτ..μπράβο σας που κοιμάστε τόσο,προλαβαίνεις όμως να κάνεις 8 θηλασμους το 24ωρο?γιατί τόσο θέλουμε..εμένα μέχρι τις 5 με.6 τον αφήνω το πρωί μετά τον βάζω στήθος κ τρώει στον ύπνο του. ..για να κάνουμε 8 θηλασμους...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

μπράβο κορίτσι μου έτσι να κάνεις!!εφόσον το έχεις τάξει το μωρό δεν θα σ πει κανένας τπτ..μπράβο σας που κοιμάστε τόσο,προλαβαίνεις όμως να κάνεις 8 θηλασμους το 24ωρο?γιατί τόσο θέλουμε..εμένα μέχρι τις 5 με.6 τον αφήνω το πρωί μετά τον βάζω στήθος κ τρώει στον ύπνο του. ..για να κάνουμε 8 θηλασμους...

Ναι ζουζούνα προλαβαίνουμε! Και παραπάνω μη σου πω  τώρα με τις ζέστες. Και μένα ξυπνάει γύρω στις 5 το πρωί κ τρώει. Έτυχε 1 φορά να το πάει σερυ ως το πρωί. Κατά τ άλλα έχουμε παιδίατρο την ερχόμενη Δευτέρα για το 3ο εμβόλιο..ανυπομονώ να μάθω βάρος -ύψος που είμαστε!

Να σας πω και ένα αστείο περιστατικό..ήμασταν με το μικρό σ ένα βιβλιοπωλείο και η κοπέλα που με εξυπηρετούσε κρατούσε στην αγκαλιά της ένα μωράκι πιο λεπτεπίλεπτο απ το δικό μου. Τη ρωτάω πόσο είναι...και μου απαντάει 4 μηνών! Τότε λέω ''και μεις το ίδιο, έχει γεννηθεί 17/3''.Πού να δείτε την έκπληξη της...μου λέει ''τιιιιιιι???. Εμένα 2 Μαρτίου''( 15 μέρες μεγαλύτερο δηλ!) Τι να κάνουμε..το τρώμε όλο το φαί μας! χαχα

Επεξεργάστηκαν by sweet mommy
  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Ναι ζουζούνα προλαβαίνουμε! Και παραπάνω μη σου πω  τώρα με τις ζέστες. Και μένα ξυπνάει γύρω στις 5 το πρωί κ τρώει. Έτυχε 1 φορά να το πάει σερυ ως το πρωί. Κατά τ άλλα έχουμε παιδίατρο την ερχόμενη Δευτέρα για το 3ο εμβόλιο..ανυπομονώ να μάθω βάρος -ύψος που είμαστε!

Να σας πω και ένα αστείο περιστατικό..ήμασταν με το μικρό σ ένα βιβλιοπωλείο και η κοπέλα που με εξυπηρετούσε κρατούσε στην αγκαλιά της ένα μωράκι πιο λεπτεπίλεπτο απ το δικό μου. Τη ρωτάω πόσο είναι...και μου απαντάει 4 μηνών! Τότε λέω ''και μεις το ίδιο, έχει γεννηθεί 17/3''.Πού να δείτε την έκπληξη της...μου λέει ''τιιιιιιι???. Εμένα 2 Μαρτίου''( 15 μέρες μεγαλύτερο δηλ!) Τι να κάνουμε..το τρώμε όλο το φαί μας! χαχα

Ε τότε μια χαρά ..κ εμείς μάλλον στις 24 την Δευτέρα δλδ για εμβόλιο,εγώ έχω ζυγαριά κ αγχώνομαι αλλά τώρα θα την δώσω,δεν την κρατάω αλλά..εκεί στα 7.500 Είμαστε αλλά πήρε ύψος 3πόντους που τον μέτρησα εγώ 68 πρέπει να είναι κ 42 κεφάλι,εκεί 1 πόντο.οπότε μια χαρά μου φαίνεται..έχει φρενάρει εμένα στο βάρος ,παίρνει γύρω στα 500γρ. τώρα τον μηνα

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Ζουζούνα 68εκ ήταν τον προηγούμενο μήνα..δεν νομιζω να χει πάρει πολύ τώρα..για τα κιλά θα χει ξεπεράσει τα 9. Ξεκίνησα φυσικοθεραπείες για τη μέση! Κεφαλάκι ήταν 43.Τώρα θα δούμε! Κάπου εδώ φρενάρει η απότομη ανάπτυξη νομίζω.Δε μπορεί να πάει μήνα κ κιλό! Ήδη δεν του πάνε κάποια βρεφικά ρούχα 9-12(74εκ) κ του 1ος έτους του είναι μεγάλα! Είμαστε στη μετάβαση! 

Μπανάκια ξεκινησε κανένα μωράκ? Πως ήταν? Εμείς θα πάμε τέλος του μήνα..που θα χει ρεπό ο μπαμπάς! Ανυπομονώ! 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sweet mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ζουζούνα 68εκ ήταν τον προηγούμενο μήνα..δεν νομιζω να χει πάρει πολύ τώρα..για τα κιλά θα χει ξεπεράσει τα 9. Ξεκίνησα φυσικοθεραπείες για τη μέση! Κεφαλάκι ήταν 43.Τώρα θα δούμε! Κάπου εδώ φρενάρει η απότομη ανάπτυξη νομίζω.Δε μπορεί να πάει μήνα κ κιλό! Ήδη δεν του πάνε κάποια βρεφικά ρούχα 9-12(74εκ) κ του 1ος έτους του είναι μεγάλα! Είμαστε στη μετάβαση! 

Μπανάκια ξεκινησε κανένα μωράκ? Πως ήταν? Εμείς θα πάμε τέλος του μήνα..που θα χει ρεπό ο μπαμπάς! Ανυπομονώ! 

Ε Ναι..λογικό είναι ότι θα φρενάρει εμένα κ τον προηγούμενο 3 πόντους πήρε κ τώρα 3 πάλι αλλά Δευτέρα θα ξέρω σίγουρα.κεφάλι την προηγούμενη 1 πόντο κ τώρα 1 πόντο.δλδ είμαστε τώρα 7.500 κιλά, 68 εκ Κ 42 κεφάλι.κ πάλι καλά να λέω για το βάρος με τις αλλεργίες μας κ που κάνω κ αποχή κ εγώ.μπάνιο όχι μας είχε πει αλλά θα την ξανά ρωτήσω που θα πάμε να μου πει.αλλά ρούχα Ναι εμείς είμαστε στα 9 μηνών κ κάποια 6 μηνών κ κάποια που είναι 12 μηνών κ έχουν μικρή φόρμα αυτά τώρα του είναι Μικρά..χαχαχαχαχαχα είναι ανάλογα δλδ το ρούχο..πάντως για 4 μηνών δεν του κάνουν το μόνο σίγουρο..είναι στενά πάνω του.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς είστε? Τα μπεμπάκια σας?

Γυρίσαμε από το 3ο εμβόλιο!  Λοιπόν όλα τέλεια.. ούτε καν έκλαψε αυτή τη φορά! Βάρος 9.200 και 70εκ μπόι!!!

Πήραμε 640 γραμμάρια αυτόν τον μήνα! Δεν θα ξεκινήσουμε ακόμα φρουτάκια είπε η γιατρός, αφού τα πάει καλά με το θηλασμό Από τον άλλο μήνα!

Α! Εδώ και μια βδομάδα ξαναχάλασε ο ύπνος του! Κάθε 2-3 ώρες ξυπνάει και γκρινιάζει.. κρίμα γιατί όλον τον 3ο κοιμόμασταν μια χαρά και λεγα ότι σώθηκα! Η γιατρός είπε οφείλεται στα άλματα ανάπτυξης η αναστάτωση  του. Αυτά τα νέα μας.

Σήμερα θα πάμε βολτούλα στους παππούδες να μας κατσιάσουν από τις αγκαλιές!!!

φιλάκια σ όλα τα μπεμπίνια! 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς είστε? Τα μπεμπάκια σας?

Γυρίσαμε από το 3ο εμβόλιο!  Λοιπόν όλα τέλεια.. ούτε καν έκλαψε αυτή τη φορά! Βάρος 9.200 και 70εκ μπόι!!!

Πήραμε 640 γραμμάρια αυτόν τον μήνα! Δεν θα ξεκινήσουμε ακόμα φρουτάκια είπε η γιατρός, αφού τα πάει καλά με το θηλασμό Από τον άλλο μήνα!

Α! Εδώ και μια βδομάδα ξαναχάλασε ο ύπνος του! Κάθε 2-3 ώρες ξυπνάει και γκρινιάζει.. κρίμα γιατί όλον τον 3ο κοιμόμασταν μια χαρά και λεγα ότι σώθηκα! Η γιατρός είπε οφείλεται στα άλματα ανάπτυξης η αναστάτωση  του. Αυτά τα νέα μας.

Σήμερα θα πάμε βολτούλα στους παππούδες να μας κατσιάσουν από τις αγκαλιές!!!

φιλάκια σ όλα τα μπεμπίνια! 

Καλημέρα εγώ φυσικά είμαι αγχωμένη γιατί σκαριά μετρήσεις κάναμε ...20/7 ήταν 7530 στην δικιά μου ζυγαριά κ τώρα 7380 σε αυτή που δεν έχει ξανά ζυγιστει,ενώ φαίνεται ότι έχει πάρει,από ύψος 65 το ίδιο ,κ εκεί έκανε λάθος γιατί τον μετραγε με την μεζούρα επειδή ερχόταν σπίτι,κ όχι με το ειδικό που είναι για μωρά.οπότε τον άλλο μήνα που θα πάω στο ιατρείο,θα δω,γιατί τώρα πήγαμε στο μητέρα.αυτά το κεφάλι οκ 42 πήρε 1 πόντο..αυτό μόνο είναι σωστό.

άντε το μόνο καλό ότι θα βάλω ψάρι να τρώω αυτόν τον μήνα,κ τον άλλο μήνα αυγό..άντε να δούμε..ξέρω ότι η αλλεργία που έχει έχουμε κάποια στασιμότητα αλλά εντάξει.

 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 25/7/2017 at 9:22 ΠΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα εγώ φυσικά είμαι αγχωμένη γιατί σκαριά μετρήσεις κάναμε ...20/7 ήταν 7530 στην δικιά μου ζυγαριά κ τώρα 7380 σε αυτή που δεν έχει ξανά ζυγιστει,ενώ φαίνεται ότι έχει πάρει,από ύψος 65 το ίδιο ,κ εκεί έκανε λάθος γιατί τον μετραγε με την μεζούρα επειδή ερχόταν σπίτι,κ όχι με το ειδικό που είναι για μωρά.οπότε τον άλλο μήνα που θα πάω στο ιατρείο,θα δω,γιατί τώρα πήγαμε στο μητέρα.αυτά το κεφάλι οκ 42 πήρε 1 πόντο..αυτό μόνο είναι σωστό.

άντε το μόνο καλό ότι θα βάλω ψάρι να τρώω αυτόν τον μήνα,κ τον άλλο μήνα αυγό..άντε να δούμε..ξέρω ότι η αλλεργία που έχει έχουμε κάποια στασιμότητα αλλά εντάξει.

 

στέρεες εννοείται αφού κλείσουμε τον 6ο μήνα δλδ τον Σεπτέμβριο...όχι νωρίτερα..κ στον μεγάλο μου ξεκινήσαμε αφού είχε κλείσει κ τον 5ο απλά σε εκείνον θέλαμε να πάρει βάρος,αν ήταν οκ μετά τον 6ο θα ξεκιναγαμε.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζουζούνα τι στενοχωριέσαι καλέ?

Μια χαρούλα είναι ο παίδαρος σου..αφού παίρνει βάρος! Ο δικός μου έχει φτιάξει δική του καμπύλη λέει η γιατρός! 

Εγώ λέω πότε να κόψει τέτοια ραγδαία ανάπτυξη γιατί σε λίγο θα μοιάζει με παιδάκι 2 ετών! Χάρηκα που πήρε 700γρ και όχι πάνω από κιλό δηλαδή! Μη φτάσουμε στο άλλο άκρο..να μεγαλώνει νορμάλ!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Με το καλό να πάρει το ονοματάκι της η μικρή σου Any μου!  Να σας ζήσει και να ναι καλότυχη!

Μου είχαν ξεφύγει κάτι σχόλια σας..τα διάβασα εκ των υστέρων γι αυτό δεν σχολίασα!

Όλα γκρινιάρικα τα μωράκια της παρέας μας βγήκαν!

Εμένα μάλιστα κάνει ότι βήχει για να του δώσω σημασία.. ή κάνει σα τη σειρήνα της πυροσβεστικής όταν με βλέπει για αγκαλιά. Άν του κρυφτώ σταματάει! χαχα..

Έχετε πάρει γυμναστήριο-χαλάκι δραστηριοτήτων? τους αρέσει ή πεταμένα λεφτά?

φιλιά σε όλες!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sweet μου καλέ τι παιδαρο έχει εσύ αυτός είναι έτοιμος απο τώρα για φαντάρος φτου του να μην στον ματιασουμε εμεις 4 Αυγούστου θα πάμε να δουμε και να κάνουμε εμβόλιο και μετά θα ξεκινήσουμε κρέμα θα είναι 5 μηνών 15 ημερών τοτε άντε μπας και στρώση η παλινδρόμηση γιατί μας ταλαιπωρεί λίγο ακόμα

Ζουζούνα μου μην ανησυχεις μια χαρά είναι και μένα απο τον 3ο με τον 4ο δεν είχε πάρει ποου βαρος μονο 400 και τον άλλο μήνα πήρε 1 κιλό και 200 γραμμάρια ΑΣΕ που και αυτά τα επηρεάζει πολύ η ζέστη όλα μια χαρά αλλά ψαράκι να τρως κανει καλό..

Εμείς έχουμε πολύ γκρίνια όλη μέρα θέλει σημασία και παιχνιδι τι να την κάνω καποιες φορες κατάφερε να γυρίσει και απο μπρουμιτα ανάσκελα επιτέλους γιατί μου γυρνούσε μπρουμθτα καο μετά ήθελε βοήθεια τώρα αφού ξεκίνησε πιστεύω σε καμια βδομάδα να τα καταφέρνει κάθε φορά μονη της..

Αναστασία μου με το καλό καλοτυχη και ευτυχισμένη η μπουμπου σου πως θα την ονομασεις ? Και εγώ 10 Σεπτεμβρίου θα την βάφτισω ανυπομωνω πολυ

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους διαβασα στα γρηγορα τα νεα σας!!!!

αναστασια γερη και καλοτυχη και με το ονομα η κορουλα σου!!!

Sweet μου να κανετε αυτο που αποφασισατε με τον αντεουλη σου..

εμεις την μικρη μας θα την βγαλουνε αλικη ασχετο ονομα απο παπουδες.. τα πεθερικα μου ειχαν ακουσει τα ονοματα τους απο τον αλλο τους το γιο και επεμεναν οτι πρεπει να βγαλουμε την μικρη στα ονοματα των γονιων μου για να χαρουν.. εμενα ομως δεν μου αρεσουν τα ονοματα των γονιων μου και τους το ελεγα απο παλια οτι αμα θα κανω παιδια θα βγαλω ασχετο ονομα, οποτε οταν τους το ειπαμε δεν δυσανασχετησε κανενας. 

Καλε τα δικα σας ειναι πολυ αναπτυγμενα παιδακια...

εμεις πηγαμε προχθες παιδιατρο και ειμαστε 7220 και 65 εκ. Κλεισαμε τον πεμπτο και ξεκινησαμε να τρωμε κρεμα το απογευμα.. δευτερη μερα σημερα και η μπεμπουλα μου τα πηγε περιφημα. Φαινεται να της αρεσει...

απο κατορθωμα πλεον και στον υπνο της γυρναει μπρουμυτα και κοιμαται ετσι, τουρλωνει τον πωπο της και με τα ποδια της δειλα δειλα παει λιγο προς τα μπρος (προοιμιο μπουσουλιματος), οταν την εχω στο ριλαξ ανασηκωνεται μεχρι την μεση.

τωρα περιμενω μετα το δεκαπενταυγουστο να ξαναπαμε στους παπουδες να με ξεκουρασουν λιγακι γιατι ολη τη μερα με την μικρη εχω κλαταρει.

αυτα απο μας...

φιλακια σε ολες  μανουλες και στα μπεμπακια σας

 

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...