Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα εγκυουλες

Τα επιδόρπια γιαουρτιού με γεύση βανίλια πχ κάνει;

Συνέχεια με το άγχος είμαι φοβάμαι για λυστερια που έχω διαβάσει στο διαδίκτυο

Σας παρακαλω αν γνωρίζετε πείτε μου!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια! Ειμαι έγκυος!!! Σήμερα έκανα χοριακη κ ήταν 200. Κ μια μέρα πριν την μέρα που μου υπέδειξε ο γιατρός μου. Ειμαι πολυ χαρούμενη ☺
Κορίτσια; τι μαγνήσιο, φυλικο οξύ και βιταμίνες παίρνεται εσείς; εννοώ πόσα mg. Χτες έκανα τη πρώτη χοριακη όπως έχω γράψει πιο πριν... Ποτε πρέπει τώρα να πάω τώρα στο γυναικολόγο για υπερηχο να βγάλουμε κ την ηλικία απτό μωράκι η μωράκια; σε δυο εβδομαδες;θα επικοινωνήσω με το γιατρό μου στην Αθήνα απλά τώρα δε θέλω να τον ενοχλήσω. Να είμαστε καλά και να έχουμε μια τέλεια εγκυμοσύνη!!

Συγχαρητηρια!!!! Να πανε ολα τέλεια!!!!

Για τα φαρμακα που ρωτας προς το παρόν δεν μου έχει δώσει ο γιατρός μου θα σου απαντήσουν τα υπόλοιπα κορίτσια που παίρνουν τα φάρμακα πού αναφέρεις.

Για τον υπέρηχο θα σου πει ο γιατρός σου καλύτερα πότε θα κάνεις τον πρώτο υπέρηχο πιθανόν βάση χοριακη θα σου πει όταν φτάσει πάνω από χίλιες μονάδες γίνεται ο υπέρηχος για να φανεί σάκος με εμβρυικα στοιχεία περίπου στης 5 εβδομάδες και από την 6η καρδιακος παλμός. Με το καλό να δεις και να ακούσεις τον πιο γλυκό χτυπο!!! Σίγουρα θα σε καθοδήγηση ο γιατρός σου καλύτερα!

Μαγνήσιο, βιταμίνες και φιλικό οξύ θα μου δωσει είπε μετά την αυχενική διαφάνεια 3μηνών.

Με το καλό όλες μας με γερά παιδιά!!!!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο και αγωνιώ πολύ για το αν είναι όλα καλά, αν θα ακούσουμε την καρδούλα του...

Κατανοώ την αγωνία σου αλλά ηρέμησε το άγχος δεν ωφελεί Καλή επιτυχία με το καλό να δεις τον πιο όμορφο υπέρηχο που θα σε κάνει πολύ ευτυχισμένη!!!!

Στον πρώτο υπέρηχο φαίνεται ο σάκος και εμβρυικα στοιχεία και στον δεύτερο υπέρηχο καρδούλα τώρα εξαρτάται πόσο είσαι αν είσαι 6 εβδομάδων και θα δεις και θα ακούσεις τον γλυκό ήχο τικ τακ

Περιμένουμε τα νέα σου


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Τελικά δεν ήταν απλα μια πρωινή ναυτία αλλά μια μέρα γεμάτη ναυτία και 4 εμετούς την κυριακή..χτες εκανα μόνο έναν και σήμερα ακόμα δε ξερω.Εγώ δεν έχω πρωινή, αλλα απογευματινή βραδινή ναυτία :( Ναι μεν είναι καλό για τη δουλειά αυτό,αλλά....

Μου το ειπε και ο γιατρος αυτό με τα μικρά γεύματα, αλλά εγώ δε μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα μετά τις 5..καμιά φρυγανιά, που μετά τη βγάζω εννοείται.

Δοκιμάζω καραμέλες λεμόνι, τσάι με τζίντζερ και ξάπλα..

Ελπίζω έστω να το συνηθίσω μετά από κάποιες μέρες, γιατί θα αργήσει λογικά να φύγει.. :roll:

Σας φιλώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω


p4nYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!! Λένια μου ευχαριστώ για το μην σου. Έτσι είναι το άγχος δεν είναι σύμμαχος σε τέτοιες περιπτώσεις. Είναι όλα καλά με το μπιζελάκι μας.Ακούσαμε και την καρδούλα του και ξετρελαθήκαμε!!!

Lidia86 μου δεν ξέρω κάτι άλλο εκτός από αυτά που σου είπαν τα κορίτσια. Έχω κι εγώ ναυτίες το πρωί αλλά ευτυχώς σύντομες για την ώρα. Με το που φάω κάτι ηρεμώ, οπότε είμαι κομπλέ στη δουλειά. Εύχομαι να μη σε ταλαιπωρήσουν πολύ... Πως είσαι σήμερα;

Με το καλό όλες μας! Φιλιά πολλά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Λένια μου ευχαριστώ για το μην σου. Έτσι είναι το άγχος δεν είναι σύμμαχος σε τέτοιες περιπτώσεις. Είναι όλα καλά με το μπιζελάκι μας.Ακούσαμε και την καρδούλα του και ξετρελαθήκαμε!!!

Lidia86 μου δεν ξέρω κάτι άλλο εκτός από αυτά που σου είπαν τα κορίτσια. Έχω κι εγώ ναυτίες το πρωί αλλά ευτυχώς σύντομες για την ώρα. Με το που φάω κάτι ηρεμώ, οπότε είμαι κομπλέ στη δουλειά. Εύχομαι να μη σε ταλαιπωρήσουν πολύ... Πως είσαι σήμερα;

Με το καλό όλες μας! Φιλιά πολλά!!

Καταπληκτικα νέα!!!!!με το καλό να έχεις μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Giotab συγχαρητηρια!!!!σπουδαια νεα κ ευχομαι να ειναι μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!!!

Lidia και εγω δεν γνωριζω κατι περα απο φρυγανιες αλλα ευχομαι κουραγιο κ να περασουν γρηγορα οι αναγουλες!

Χαιρετω και τα υπολοιπα κοροτσια κ ανυπομωνω να ερθει η επομενη εβδομαδα(ειμαι τωρα τελος 5ης)να παμε για υπερηχο.θα σκασω απο ανυπομονησια να δω αν ειναι ολα οκ!ως τωρα οι χοριακες πανε καλα!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Βρίσκομαι κ εγώ Γερμανία στο Μόναχο!

Σήμερα ειμαι 5 εβδ. & 2μερων. Χτες πήγαμε στο γιατρό κ στον υπερηχο φάνηκαν μόνο οι δυο σάκοι. Ειναι πολύ νωρίς μου ειπε να φανεί κ κάτι ακόμη κ ίσως δεν μπορέσαμε να δούμε γιατί έχω πάθει κ υπερδιέγερση ωοθηκών κ ειναι η κοιλίτσα μου σαν τρία μηνών στην καλυτερη η εαν κουράζομαι σαν πέντε. Χαχα! Με την κατάλληλη διατροφή του γιατρού μου στην Αθήνα γιατί εκεί έκανα την τρίτη μου εξωσωματική κ πέτυχε..ολα πανε καλά. Παίρνω τα κατάλληλα φάρμακα της εξωσωματικής έως την 8η εβδομάδα και συν όσα προανέφερα... Μαγνήσιο για να μην έχω κράμπες κ σφαχτουλιδες,φυλικο οξύ κ βιταμίνες. Ανυπομονώ όπως όλες σας να περάσει ο καιρός!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Βρίσκομαι κ εγώ Γερμανία στο Μόναχο!

Σήμερα ειμαι 5 εβδ. & 2μερων. Χτες πήγαμε στο γιατρό κ στον υπερηχο φάνηκαν μόνο οι δυο σάκοι. Ειναι πολύ νωρίς μου ειπε να φανεί κ κάτι ακόμη κ ίσως δεν μπορέσαμε να δούμε γιατί έχω πάθει κ υπερδιέγερση ωοθηκών κ ειναι η κοιλίτσα μου σαν τρία μηνών στην καλυτερη η εαν κουράζομαι σαν πέντε. Χαχα! Με την κατάλληλη διατροφή του γιατρού μου στην Αθήνα γιατί εκεί έκανα την τρίτη μου εξωσωματική κ πέτυχε..ολα πανε καλά. Παίρνω τα κατάλληλα φάρμακα της εξωσωματικής έως την 8η εβδομάδα και συν όσα προανέφερα... Μαγνήσιο για να μην έχω κράμπες κ σφαχτουλιδες,φυλικο οξύ κ βιταμίνες. Ανυπομονώ όπως όλες σας να περάσει ο καιρός!

Κουραγιο anja και λιγο ακομα εμεινε!παντως κ μενα που επιασε η 3η εξωσωματικη(αθηνα)μου ειπαν να παω κατευθειαν 7η εβδομαδα για υπερηχο για να μπορουμε να τα δουμε ολα(που δεν εχω υπερδιεγερση αφου ηταν κατεψυγμενα).ολα καλα ελπιζω να πανε ως το τελος για ολες μας!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια! Κοντεύω να τρελαθώ απτή χαρά μου! Αλλα ανησυχώ κ ολας! Ξέρετε αν όλα πάνε καλά! Ρε κοριτσιαααα επιτελος εγκυες!!!! Χτες η χοριακη μου ήταν 18000 κ 5,2 εβδ. Η γιατρός ειπε πολυ καλά! Εύχομαι σε όλες μας να είμαστε ένα απο τα γκρουπ που όλες θα έχουν επιτυχημένες ήρεμες τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Κ ενα άλλο άγχος που έχω ειναι τα τρόφιμα που κάνει να φάμε. Έχει φοβηθεί το μάτι μου με όσα διαβάζω στο ίντερνετ περί σαλμονέλας κ.α

Θέλω να κάνω κέικ κ δε ξερω αν πρέπει αφού έχει αυγα. Αλλα ψενοντε στο φούρνο.ετσι δεν είναι; πήρε ο σύζυγος γαλοπουλα βραστή κ δεν τον εμπιστεύομαι κ δε τρώω, ενώ μου τρέχουν τα σάλια! κ αυτό ειναι βρασμνο σε υψηλή θερμοκρασία. Αλλα του λέω εσύ δε ξέρεις. Καλύτερα να ρωτήσω! Εσείς τι λέτε; τι σταματήσατε να τρώτε;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα !

Έμαθα τα ευχαριστα λίγες μέρες πριν.

Όπως και στο πρώτο μας παιδάκι , με το ψηφιακό τεστ ,3 μέρες πριν την αναμενόμενη !

Είμαστε σε διακοπές και θα πάω στο γιατρό ενώ θα είμαι 8 εβδομάδων.

Πολύ δύσκολο για έναν ανυπομονο τύπο σαν κι εμένα χαχαχα

Παίρνω μόνο το folate της solgar, που είναι το φιλικό στην φυσική του μορφή και όχι το συνθετικό folic acid .400 mcg που αντιστοιχούν σε0,4 mg. Γενικά τα 5 mg θεωρουνται υπερδοσολογια (αν λαμβανονται καθε μερα) , εκτός και αν έχεις μεγάλη έλλειψη.

Ελπίζω να πάνε και αυτή τη φορά όλα καλά

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν ειχα ούτε ζαλάδες ούτε αναγουλες.


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...