Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

Το νησί-Μega


ριτα79

Recommended Posts

Bρε παιδια το βλεπετε?

Τι τραγικο που ειναι...

Πω πω...

Φοβερες ερμηνειες,σεναριο,σκηνοθεσια,φωτογραφια,συμβολισμοι.. ολα...!!

Κλασεις ανωτερο του βιβλιου κατα τη γνωμη μου.

Με εξεπληξε!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 225
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηρθαααα!!!

Εσεις τουλαχιστον κλαιτε? Γιατι καποιες μαμαδες απο Ηλιουπολη σαν την Erianton απο πανω δεν....

Εγω παντως το παραδεχομαι... Σπαραξα και την προηγουμενη Δευτερα αλλα και σημερα!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηρθαααα!!!

Εσεις τουλαχιστον κλαιτε? Γιατι καποιες μαμαδες απο Ηλιουπολη σαν την Erianton απο πανω δεν....

Εγω παντως το παραδεχομαι... Σπαραξα και την προηγουμενη Δευτερα αλλα και σημερα!

γιατι λες ψεματα φαιη.....

δεν εκλαψα εγω?τι ειπα οτι μου ελεγε ο καλος μου?με δουλευε οση ωρα παιζοταν

Χαρτομάντηλα κανείς; :lol::lol::lol:


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι sorry, καταλαβα λαθος!

Πλακα - πλακα μονο τα χαρτομαντηλα μας σωζουν γιατι με το ρολο κουζινας, κοκκινισε η μυτη μου!!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτοπω για αυτη τη σειρα?

Καταρχην εχεις διαβασει το βιβλιο?

Εγω το διαβασα περυσι τα Χριστουγεννα.. Με ταξιδεψε τοσο πολυ, με αγγιξε ακομα περισσοτερο και η περιγραφη της Χισλοπ ηταν τοσο λεπτομερης που ενιωθες λες και το ζεις την ωρα που το διαβαζεις.. Προσωπικα το καταταζω ως νουμερο ενα αναμεσα στα αγαπημενα μου βιβλια.. Οταν λοιπον εμαθα πως θα το κανουν σιριαλ, ξενερωσα τη ζωη μου γιατι συνηθως η μεταφορα απο βιβλιο στην οθονη ειναι σκετη αποτυχια.. Ειπα λοιπον να κατσω να δω το 1ο επεισοδιο απο απλη περιεργεια και... αυτο ηταν! Με κερδισε..

Πιστευω η Παπαοικονομου που εγραψε το σεναριο εκανε πολυ καλη δουλεια.. Βασιστηκε στο βιβλιο, εβαλε και δικα της πραγματα και μεχρι στιγμης το αποτελεσμα ειναι κορυφη (για εμενα)!

Εχω συγκινηθει απιστευτα.. Στο πρωτο επεισοδιο εκλαψα οταν ανακοινωνε η Ελενη στα παιδια της πως πρεπει να μεταφερθει στο λεπροκομειο, οπως επισης και οταν την εδειχνε να αποχωρει απο την Πλακα για τη Σπιναλογκα. Σημερα εκλαψα με τα κοριτσια της που την αναζητουσαν κι εκλαιγαν, με τον αντρα της που ο κοσμος τον απεφευγε λες και ηταν ο ιδιος λεπρος, με τη ζωη στη Σπιναλογκα που ηταν σε αθλια κατασταση (ειχαν μετα βιας νερο και η κυβερνηση τους αγνοουσε) και τελος αποτελειωθηκα οταν συναντηθηκε το ζευγαρι στο μωλο, εκλαιγαν αλλα δεν μπορουσαν να αγκαλιαστουν.. Ο Μαϊνας ηταν εξαιρετικος!

Αλλα ο,τι κι αν σου πω εγω, αν δεν το δεις δεν μπορεις να καταλαβεις για τι μιλαω! Εμενα παντως με εχει καθηλωσει!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια γεια και απο μενα.....

συγκλονιστικη σειρα ..που μας εχει καθηλωσει!!!!

εγω για να ειμαι ειλικρινης ουτε ηξερα οτι υπηρχε αυτο το νησακι [και εχω παει σ'αυτα τα μερη]....κα ποσο μαλλο την ιστορια του ....και απο την προηγουμενη δευτερα το εχω ψαξει πολυ!!!!δραματικο!!!

τωρα με την σειρα ....η πρωτη σκηνη του πρωτου επεισοδιου ...τωρα καταλαβα οτι ειναι η κορη του που την πηγαινει στη σπιναλογκα......!!!καλιο αργα παρα ποτε θα μου πεις....τελος παντων ....ειναι μια σειρα φανταστικη ....που δειχνει αληθειες γι'αυτο και μας αγγιζει τσο πολυ......καποια στιγμη ειχαν γινει....

να 'στε καλα κοριτσια να εχετε μια ομορφη μερα!!!


24/5/1999

16/8/2001

23/11/2006

28/1/2014

561874hhz1c12ps5.gif

1298739qm9p56dlj4.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Βαλτε με κι εμενα στο κλαμπ των απανταχου πλανταζωντων στο κλαμα!!!

Δεν εχω λογια...ακομα δε μπορω να βγαλω το χτεσινο επεισοδιο απο το μυαλο μου.....


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ εγω μαζι σας!!!!!διαβασα το βιβλιο κ τωρα οι σελιδες περνουν ζωη!!!!

κοριτσια το νησι δεν ειναι τηλεοραση ειναι σινεμα!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ εγω μαζι σας!!!!!διαβασα το βιβλιο κ τωρα οι σελιδες περνουν ζωη!!!!

κοριτσια το νησι δεν ειναι τηλεοραση ειναι σινεμα!!!!!!!!!!

μ΄αρεσει η υπογραφη σου! ;)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!!!!πραγματικα ειναι εκπληκτικο!!!το βιβλιο μεταμορφωνεται σε εικονες που καθηλωνουν!!!!μπραβο τους παντως, σε παραγωγη και ηθοποιους!!!!εχτες ο Μαινας και η Λέχου ηταν μαγεια!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...