Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

εμενα ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη την 14η μερα μετα την ωοληψια οπου ηταν 140 κ μετα απο 2 μερες 300...

αυτο εγινε την παρασκευη..σημερα θα μιλησουμε να μου πει ποτε να παω...

περιμενα πολυ καιρο για να ερθει αυτη η στιγμη...

ειναι το καλυτερο τραγουδι που εχουμε ακουσει ποτε μας η καρδουλα του παιδιου μας..

ολα καλα να μας πανε κ τπτ αλλο..


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εμενα ο γιατρος μου ειπε να κανω χοριακη την 14η μερα μετα την ωοληψια οπου ηταν 140 κ μετα απο 2 μερες 300...

αυτο εγινε την παρασκευη..σημερα θα μιλησουμε να μου πει ποτε να παω...

περιμενα πολυ καιρο για να ερθει αυτη η στιγμη...

ειναι το καλυτερο τραγουδι που εχουμε ακουσει ποτε μας η καρδουλα του παιδιου μας..

ολα καλα να μας πανε κ τπτ αλλο..

Σε θαυμαζω Μαιρουλα μου!!!!Μπραβο σου!!!!

Πραγματηκα το καλυτερο τραγουδακι!!!!Τα καταφερατε κ σε λιγους μηνες θα κρατας στην αγκαλιτσα σου το μωρακι ή μωρακια σας!!!!!!Μας περιμενουνε πολυ ομορφες στιγμες κ θα ειμαστε εδω να τις μοιραζομαστε!!!!Περιμενουμε να μας πεις ποτε θα κλεισετε ραντεβου με τον γιατρο!!!!


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites

τι θαυμαζεις κοριτσακι μου??ολες τον ιδιο ποθο εχουμε..απλα καποιες ειναι λιγοτερο τυχερες...

εχω αποδεχτει πως με την τυχη δεν τα παω πολυ καλα..

τραβηξα πολλα αλλα ελπιζω το αποτελεσμα να με δικαιωσει.

κ εσενα το 1ο σου ειναι??τωρα ποτε θα πατε εσεις στον γιατρο??αθηνα μενεις??


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε στην παρεα μας συνεγκυμονουσες φιλες μας!!!!!

Σας/μας ευχομαι ολοψυχα να εχουμε μια τελεια εγκυμοσυνη, ολα να κυλανε φυσιολογηκοτατα μεχρι την φυσιολογηκη στιγμη του τοκετου και να κρατησουμε στην αγκαλιτσα μας τα γλυκα κ υγιεστατα μωρακια μας!!!!!

καλως σας βρηκα Ευακι μου,

τι θετικη ενεργεια ειναι αυτη, αο το πρωι νιωθω παρα πολυ καλα που ειμαι σε αυτην την παρεα.

καλα αυτο για τα διδυμακια μου το ειπε και μια αλλη φιλη..

βρες λες να εχουμε τετοια τρελλα νεα?

μωρε ας καταφερω να κανω ενα και γερο και για τιποτα αλλο δεν παρακαλαω τον θεοουλη....

Link to comment
Share on other sites

τι θαυμαζεις κοριτσακι μου??ολες τον ιδιο ποθο εχουμε..απλα καποιες ειναι λιγοτερο τυχερες...

εχω αποδεχτει πως με την τυχη δεν τα παω πολυ καλα..

τραβηξα πολλα αλλα ελπιζω το αποτελεσμα να με δικαιωσει.

κ εσενα το 1ο σου ειναι??τωρα ποτε θα πατε εσεις στον γιατρο??αθηνα μενεις??

Ναι Μαριλου μου το 1ο μας!!!!

Χθες καναμε τις προγεννετικες εξετασεις, θα παρουμε τα αποτελεσματα κ θα παμε στο γιατρο στις 3/11!!!!Παλι καλα μου βαζει σχεδον καθε 10-12 μερες παω στι γιατρο, γιατι αυτη η αναμονη μεχρι να ακουσεις οτι ολα πανε καλα, ειναι απιστευτη!!!! Αυτην την φορα Μαριλου μου η τυχη ειναι με το μερος σου κ την δικαιουσε!!!! Εσεις ποτε θα πατε στον γιατρο τελικα???

Στη Λαρισα μενουμε!!Εσυ απο Αθηνα???

καλως σας βρηκα Ευακι μου,

τι θετικη ενεργεια ειναι αυτη, αο το πρωι νιωθω παρα πολυ καλα που ειμαι σε αυτην την παρεα.

καλα αυτο για τα διδυμακια μου το ειπε και μια αλλη φιλη..

βρες λες να εχουμε τετοια τρελλα νεα?

μωρε ας καταφερω να κανω ενα και γερο και για τιποτα αλλο δεν παρακαλαω τον θεοουλη....

Μαριοελπιδακι μου στο λεω γιατι η συνηφαδα μαου στην 3η μερα καθθυστερησης ειχα χοριακη 800και κατι κ τελικα εκανε διδυμακια!!!! Και ειναι μια γλυκα!!!! Ειτε ενα ειτε δυο ειναι απιστευτη ευτυχια!!!!

Ναι ειδες τι ωραια παρεουλα χτιζουμε!!!!???

Πολυ χαιρομαι που βρεθηκαμε!!!

Σας στελνω πολλα πολλα φιλακια ματς μουτς κ χαδακια στις κοιλιτσες μας που ειναι μεσα τα πιο ομορφα κ καλα παιδακια του κοσμου!!!!


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα Ευακι

πως πανε τα κεφια σημερα?

εγω μια χαρουλα, ξυπνησα πηρα το πρωινο μου και καθομαι στο laptop.

μπορεις να με λες μονο Μαρια, ετσι με λενε, το Ελπιδα το εχω βαλει διπλα για να θυμαμαι να μην την χανω...

σου εγραψα και στο μανουλες 2011 οτι μαλλον στην Λαρισα εγινε η συληψη, ειμουν εκει..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Ευακι

πως πανε τα κεφια σημερα?

εγω μια χαρουλα, ξυπνησα πηρα το πρωινο μου και καθομαι στο laptop.

μπορεις να με λες μονο Μαρια, ετσι με λενε, το Ελπιδα το εχω βαλει διπλα για να θυμαμαι να μην την χανω...

σου εγραψα και στο μανουλες 2011 οτι μαλλον στην Λαρισα εγινε η συληψη, ειμουν εκει..

Το διαβασα Μαρακι μου, σε απαντησα...!!!!!

Απο κεφια μια χαρα σημερα, χθες το απογευμα με ειχαν τσακισει οι ορμονες μου!!!Μολις πηγαινα να σηκωθω, ζαλιζομουνα κ ενιωθα λιγοψυχια, μετα μου μυριζανε ολα κ με ενοχλουσανε, δεν ειχα αρκετο οξυγονο, δεν μπορουσα να βολευτω πουθενα, μια ζεσταινομουνα- μια κρυωνα!!!Ολα αυτα απο τις 8 και καταφερα να ηρεμησω κατα 2μιση το βραδυ!!!Εσυ εχεις καθολου τετοια???


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites

ακομα οχι, καλα ειμαι μονο η οσφρηση μου ειναι φουλ και μυριζω ολη την γειτονια..

βεβαια ειμαι και σπιτι ολη την ημερα και δεν κανω τιποτα μεχρι αν ακουσουμε καρδουλα ειπε ο γιατρος.

εχω τραβηξει και τοσα... και ο γιατρος μου ειπε να προσεχω παρα πολυ.

εσυ δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

ακομα οχι, καλα ειμαι μονο η οσφρηση μου ειναι φουλ και μυριζω ολη την γειτονια..

βεβαια ειμαι και σπιτι ολη την ημερα και δεν κανω τιποτα μεχρι αν ακουσουμε καρδουλα ειπε ο γιατρος.

εχω τραβηξει και τοσα... και ο γιατρος μου ειπε να προσεχω παρα πολυ.

εσυ δουλευεις?

Αχ κοριτσια μπραβο σας, πολυ σας θαυμαζω!!!! Η συληψη εγινε κανονικα ζουζουνα???? Υπομονη, οτι σου πει ο γιατρος, τα παντα για το μωρακι μας!!!!!

Καλα τυφλα να εχουν τα σκυλια!!!!Βρισκουμε τα παντα με την μυρωδια!!!!

Ναι Μαρακι μου δουλευω, δυστυχως!!!και θα δουλευω οσο μπορω, εαν εχω καλη εγκυμοσυνη θα το τραβηξω μεχρι τελος γιατι θα μου δωσουνε 4 μηνες αδεια κ προτιμω να τις παρω οταν γεννηθει το μωρακι μας!!!

Καρδουλα θα ακουσετε την αλλη εβδομαδα, ετσι δεν ειναι???το σακο τον εχετε δει???ειναι ενας???;)


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μπραβο σας, πολυ σας θαυμαζω!!!! Η συληψη εγινε κανονικα ζουζουνα???? Υπομονη, οτι σου πει ο γιατρος, τα παντα για το μωρακι μας!!!!!

Καλα τυφλα να εχουν τα σκυλια!!!!Βρισκουμε τα παντα με την μυρωδια!!!!

Ναι Μαρακι μου δουλευω, δυστυχως!!!και θα δουλευω οσο μπορω, εαν εχω καλη εγκυμοσυνη θα το τραβηξω μεχρι τελος γιατι θα μου δωσουνε 4 μηνες αδεια κ προτιμω να τις παρω οταν γεννηθει το μωρακι μας!!!

Καρδουλα θα ακουσετε την αλλη εβδομαδα, ετσι δεν ειναι???το σακο τον εχετε δει???ειναι ενας???;)

ναι φυσιολογικη ειναι η συλληψη και δοξα το θεο και πολυ γρηγορη, μονο 3 μηνες προσπαθειας.

εγω Ευακι μου ειχα διαφραγματικη μητρα και δυο εγκυμοσυνες που χαθηκαν νωρις λογω του διαφραγματος.

εκανα χειρουργειο και το αφαιρεσα αλλα και παλι ο γιατρος μου θελει αν προχεξω πολυ.

δουλευω και πωλητρια σε καταστημα ηλεκτρικων και εχει πολυ ορθοστασια και κουβαλημα, οποτε δεν γινοταν να δουλευω.

μια μικρη κουκιδιτσα ειδαμε και φαινεται να ειναι μια.

τωρα τι να σου πω, αν ειναι και δυο!!!!

βεβαια δεν πολυθελω δυο γιατι φοβαμια για την χωρετηκοτητα της μητρας, λογω του χειρουργειου..

θα δουμε ο,τι πει η φυση και ο θεος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι φυσιολογικη ειναι η συλληψη και δοξα το θεο και πολυ γρηγορη, μονο 3 μηνες προσπαθειας.

εγω Ευακι μου ειχα διαφραγματικη μητρα και δυο εγκυμοσυνες που χαθηκαν νωρις λογω του διαφραγματος.

εκανα χειρουργειο και το αφαιρεσα αλλα και παλι ο γιατρος μου θελει αν προχεξω πολυ.

δουλευω και πωλητρια σε καταστημα ηλεκτρικων και εχει πολυ ορθοστασια και κουβαλημα, οποτε δεν γινοταν να δουλευω.

μια μικρη κουκιδιτσα ειδαμε και φαινεται να ειναι μια.

τωρα τι να σου πω, αν ειναι και δυο!!!!

βεβαια δεν πολυθελω δυο γιατι φοβαμια για την χωρετηκοτητα της μητρας, λογω του χειρουργειου..

θα δουμε ο,τι πει η φυση και ο θεος!

Ταλαιπωριθηκες μωρε ψυχιτσα!!!!!

Σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη να εχεις κουκλιτσα μου, κ με το καλο να γεννησεις το υγιεστατο μωρακι σου κ να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου!!!!!!


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites

μακαρι Ευακι μου, ας κανω ενα γερο μωρο, οπως φυσικα και για ολες μας το ευχομαι αυτο, και χαλαλι ολη η ταλαιπωρια, πραγαματικα δυο χρονια τωρα δεν εχω ευχαριστηθει τον γαμο μου αλλα τωρα θελω και πρεπει να τα παω καλα..

ειπαμε ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ και ΜΟΝΟ!!!!

να σου πω βεβαια οτι οταν βλεπω και αλλες περιπτωσεις πιο δυσκολες απο εμενα, πραγματικα ευχαριστω τον θεο που εχω περασει και μονο τοσα...

εσυ ευκολα το επιασες ετσι??

εισουνα τσαχπινουλα απο οτι καταλαβαινω ετσι???????

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια μου κάλώς ήρθατε εύχομαι σε όλες να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε υγιέστατα μωράκια, δυστυχώς δεν προλαβαίνω να μπαίνω, λίγο το τρέξιμο στη δουλειά, λίγο ο μικρός στο σπίτι. Χθες είχα λίγα καφέ, ελπίζω να μην είναι τίποτα, ευτυχώς δεν πονάω, παίρνω και utrogestan, σήμερα το μεσημέρι θα φύγουμε έχουμε ταξίδι να κάνουμε κρήτη, παντρεύεται ο αδελφός μου το σάββατο. Γιατρό θα πάω πάλι γύρω στις 5/11 και ελπίζω να είναι όλα καλά. Το μόνο που έχω είναι ανακατωσούρες, εμετό ευτυχώς δεν κάνω, και κούρασει πολύ δεν το συζητώ. Η κοιλίτσα μου έχει πεταχτεί, είναι λίγο νωρίς βέβαια, αλλά δεύτερη εγκυμοσύνη είναι αυτή, τι να κάνω, και απο κιλά τίποτα παραμένω σταθερά 48, δείγμα απο άνθρωπο.

Σας φιλώ


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

μακαρι Ευακι μου, ας κανω ενα γερο μωρο, οπως φυσικα και για ολες μας το ευχομαι αυτο, και χαλαλι ολη η ταλαιπωρια, πραγαματικα δυο χρονια τωρα δεν εχω ευχαριστηθει τον γαμο μου αλλα τωρα θελω και πρεπει να τα παω καλα..

ειπαμε ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ και ΜΟΝΟ!!!!

να σου πω βεβαια οτι οταν βλεπω και αλλες περιπτωσεις πιο δυσκολες απο εμενα, πραγματικα ευχαριστω τον θεο που εχω περασει και μονο τοσα...

εσυ ευκολα το επιασες ετσι??

εισουνα τσαχπινουλα απο οτι καταλαβαινω ετσι???????

Γιατι βρε με λες τσαχπινουλ:oops:α?????χαχαχαχαχαχα!!!!:tongue::tongue:

Ξεκινησαμε τις προσπαθειες την πρωτη νυχτα του γαμου μας, στον 3ο μηνα προσπαθειων τα καταφεραμε!!!!!Σχετικα ευκολα, αλλα νομιζα πως θα ηταν ακομα πιο ευκολο, οτι με την πρωτη θα τα καταφερναμε!!!!

Koριτσάκια μου κάλώς ήρθατε εύχομαι σε όλες να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε υγιέστατα μωράκια, δυστυχώς δεν προλαβαίνω να μπαίνω, λίγο το τρέξιμο στη δουλειά, λίγο ο μικρός στο σπίτι. Χθες είχα λίγα καφέ, ελπίζω να μην είναι τίποτα, ευτυχώς δεν πονάω, παίρνω και utrogestan, σήμερα το μεσημέρι θα φύγουμε έχουμε ταξίδι να κάνουμε κρήτη, παντρεύεται ο αδελφός μου το σάββατο. Γιατρό θα πάω πάλι γύρω στις 5/11 και ελπίζω να είναι όλα καλά. Το μόνο που έχω είναι ανακατωσούρες, εμετό ευτυχώς δεν κάνω, και κούρασει πολύ δεν το συζητώ. Η κοιλίτσα μου έχει πεταχτεί, είναι λίγο νωρίς βέβαια, αλλά δεύτερη εγκυμοσύνη είναι αυτή, τι να κάνω, και απο κιλά τίποτα παραμένω σταθερά 48, δείγμα απο άνθρωπο.

Σας φιλώ

Αχ Bloublou μου, πριν φυγεις ταξιδι, παρε τηλ τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις!!!!!Στο ταξιδι που θα πας να προσεχεις πααααααααααααααρααααα πολυ να μην κουραζεσαι, κ μακρυα απο λακουβες, διοτι ως γνωστο η Κρητη δεν εχει κ τους καλυτερους δρομους!!!!Να προσεχεις πολυ πολυ!!!Με το καλο ο αδερφουλης σου, να τους χαιροσαστε!!!!


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε με λες τσαχπινουλ:oops:α?????χαχαχαχαχαχα!!!!:tongue::tongue:

Ξεκινησαμε τις προσπαθειες την πρωτη νυχτα του γαμου μας, στον 3ο μηνα προσπαθειων τα καταφεραμε!!!!!Σχετικα ευκολα, αλλα νομιζα πως θα ηταν ακομα πιο ευκολο, οτι με την πρωτη θα τα καταφερναμε!!!!

εγραψες πριν για το ταξιδι στο Μπαλι και νομιζα οτι εμεινες αμεσως, καλα δεν αργησες κιολας τσακ-μπαμ!!!

εγω και τις 3 αποβολες που ειχα (2 αποξεσεις και 1 βιοχημικη) και τωρα εμεινα με μεσο ορο 3 μηνες προσπαθεια..

Koριτσάκια μου κάλώς ήρθατε εύχομαι σε όλες να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε υγιέστατα μωράκια, δυστυχώς δεν προλαβαίνω να μπαίνω, λίγο το τρέξιμο στη δουλειά, λίγο ο μικρός στο σπίτι. Χθες είχα λίγα καφέ, ελπίζω να μην είναι τίποτα, ευτυχώς δεν πονάω, παίρνω και utrogestan, σήμερα το μεσημέρι θα φύγουμε έχουμε ταξίδι να κάνουμε κρήτη, παντρεύεται ο αδελφός μου το σάββατο. Γιατρό θα πάω πάλι γύρω στις 5/11 και ελπίζω να είναι όλα καλά. Το μόνο που έχω είναι ανακατωσούρες, εμετό ευτυχώς δεν κάνω, και κούρασει πολύ δεν το συζητώ. Η κοιλίτσα μου έχει πεταχτεί, είναι λίγο νωρίς βέβαια, αλλά δεύτερη εγκυμοσύνη είναι αυτή, τι να κάνω, και απο κιλά τίποτα παραμένω σταθερά 48, δείγμα απο άνθρωπο.

bloublou μου καλως σε βρηκαμε και με το καλο και σιδερενιες οι εγκυμοσυνες μας..

να παρεις τηλεφωνο σιγουρα τον γιατρο σου και να προσεχεις πολυ, πολυ!!!!

με το καλο ο γαμος του αδελφου σου και καλο ταξιδι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...