Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Κορίτσια μήνα αλλάζουμε την ανα΄λογη ημερομηνία που έχουμε ΠΗΤ. δλδ εγω κάθε 8 του μήνα αλλάζω μήνα.στον 7ο θα μπώ 8 Απριλίου.

οι αναρρωτικες εγκυμοσύνης δεν περνούν πλέον από επιτροπή εκτός και είναι 30 ημέρες και τότε θέλουν εισητήριο - εξιτήριο.......

χαχαχχαα τι μπερδεμα !

Καλε εγω απο τοτε που εμεινα εγκυος παιρνω αδειες μηνιαιες απο επιτροπη κ ουδεμια σχεση ειχα ποτε με εξιτηρια κ τετοια !

ρε μπαχαλο λεμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τα 700 ειναι το επιδομα που παιρνουμε μετα τη γεννα? Καθαρα ή μικτα? Μου ειχαν πει απο το ΙΚΑ οτι παιρνουμε και απο τον ΟΑΕΔ...κατι...

αυτα που λεμε ειναι του οαεδ κ ειναι καθαρα 690 ευρω ! ειναι το 6μηνο δλδ !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσαρες μου γραψατε πολλα. Θα γραψω την εμπειρεια μου απο την πρωτη γεννα που ηδη ειχε ψηφιστει και το 6μηνο.

Λοιπον 56 μερες πριν την ΠΗΤ θα εχετε ηδη παρει χαρτι απο γιατρο ΙΚΑ οχι απο ιδιωτη, δεν το δεχονται και θα καταθεσετε στο ΙΚΑ θα σας δωσουν τα πρωτα χρηματα την ιδια μερα βαση του μισθιου σας, εγω ημουν 4ωρο τοτε, πηρα περιπου 760 Ευρω. Αφοτου γεννησετε η εσεις η καποιος δικος σας, θα παει παλι στο ΙΚΑ με την ληξιαρχικη πραξη γεννησης του μωρου και θα παρετε επιδομα λοχειας και τοκετου, πηρα συνολο γυρω στα 1600 Ευρω. Την ιδια μερα πηγε η μητερα μου στον ΟΑΕΔ και πηρε αλλα 600 κατι Ευρω με την ληξιαρχικη πραξη γεννησης και τα ηδη χαρτια που εχετε απο τον ΙΚΑ.

Αφου περασουν οι 63 ημερες και αφου παρετε την αδεια που δικαιουμαστε απο τον εργοδοτη μας ολου του ετους, ενας μηνας περιπου και και κατι ακομα δεν το θυμαμαι ακριβως, θα ρωτησετε ΟΑΕΔ κανετε τα χαρτια σας για το εξαμηνο. Το πηρα και τα χρηματα που μπαινανε καθε μηνα σε λογαριασμο στην Εθνικη ηταν 600 κατι, δεν θυμαμαι ακριβως, ημουν γραμμενη 4ωρο αλλα 23 μερες την εβδομαδα. Οποτε Κατερινα τα παιρνεις κανονικα.

Σορυ που δεν βαζω τονους αλλα τα εχει παιξει το πληκτρολογιο.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνολο πηρα περιπου 3.000 Ευρω και 1.500 απο την ιδιωτικη ασφαλεια, καλα ειναι.

τρικαλα ειναι οχι απλα καλα !

κ γω καπου τοσο υπολογιζψ να παρω συνολο !

αρα εσυ πληρωθηκες απο τη γεννα κ μετα σαν 8ωρη κανονικα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι 600 κατι , το μονο που χρειαζεται ειναι ληξιαρχικη πραξη και τα χαρτια απο το ΙΚΑ οτι πηρες το επδικο λοχειας και τοκετου και στα δινουν εκεινην ωρα.

Θυμαμαι χαρα που εκανα ηρθε η μανουλα μου φορτωμενη λεφτα.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ετσι ακριβως Βιργινια μου.

Τωρα ειμαι γραμμενη 3ωρο, οποτε θα παρω λιγοτερα, δεν πειραζει, ουτως η αλλως μου τα δινει ο εργοδοτης στο χερι, αυτα που γλιτωνουμε απο το ΙΚΑ.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα μπλουμπλου μου !!!!

Επισης περα απο το Ικα κ τον Οαεδ οταν γεννας πλρωνεσαι κ κατι ακομα απο τον εργοδοτη σωστα ? τα οποια μια κοπελα της τα εδωσαν σε τρεις μηνες κ ηταν κατι λιγοστα γυρω στα 300 ευρω !

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι τα λεφτουδάκια, εγώ εννοούσα ότι με τον υπέρηχο που έχουμε κάνει σε ιδιώτη μπορούμε να πάμε στο ΙΚΑ και ότι δε χρειάζεται να κάνουμε υπέρηχο στο ΙΚΑ. Κάνω λάθος;; Πάμε με το χαρτί που έχουμε κι ένας γιατρός του ΙΚΑ γράφει την άδεια. Σωστά;;


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...