Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας και απο μένα!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΤΟΜΠΛΕΡ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΝΕΑ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

και εγώ κική μου σήμερα έχω ραντεβού και μου φαίνεται οτι τα λεπτά δεν περνάνε με ΤΙΠΟΤΑ...:)

Μακάρι να είναι όλα καλά για να ξεκινήσω και εγώ τις ετοιμασίες για το μπεμπέ (έχω ήδη εκτυπώσει τη λίστα με τα απαραίτητα και μετά το γιατρό βουρ για ψώνια...)

Σας ευχαριστώ και για την παρέα αλλά και για τις πολύτιμες συμβουλές σας!!!

πολλα φιλιά σε σας και στα μπεμπέ σας!!!


an1cJQqVM2J0000MDAwMDYxMmR8MDAwMDExMWRhfHRvIG1wb3VtcG91a2kgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσακια!!

Κικακι και linja καλη βολτουλα στον γιατρο σας και καλα αποτελεσματα απο τα μπεμπακια!!!

εγω περιμενω να ξυπνησει ο αντρουλης να βγουμε για κατι ψωνια για μενα, πυτζαμες και τετοια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας και απο μένα!!!

και εγώ κική μου σήμερα έχω ραντεβού και μου φαίνεται οτι τα λεπτά δεν περνάνε με ΤΙΠΟΤΑ...:)

Μακάρι να είναι όλα καλά για να ξεκινήσω και εγώ τις ετοιμασίες για το μπεμπέ (έχω ήδη εκτυπώσει τη λίστα με τα απαραίτητα και μετά το γιατρό βουρ για ψώνια...)

Σας ευχαριστώ και για την παρέα αλλά και για τις πολύτιμες συμβουλές σας!!!

πολλα φιλιά σε σας και στα μπεμπέ σας!!!

ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ


XV8Fp2.png?r1Ro6Ema
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα ! Τωρα αξιωθηκα να ξυπνησω !!!

ηπια το γαλατακι μου εφαγα τα κουλουρακια μου κ να μαι σας διαβαζω !!!

Καλε ζυγιστηκα !!! δεν πηρα γραμμαριο ! τι ευτυχια ! κ γω ειμαι στα +6 αλλα εχω πριστει αρκετα ! δυστυχως !! κ στο προσωπο κ τα κιλα τα εχω βαλει ολα στην περιφερεια κ στα μπουτακια ! κλαψ κλαψ κλαψ ! για τη βερα δεν το συζητω! την εχω βγαλει καμια 20αρια μερες ! δεν μου κανει ουτε για αστειο !!!

Μαθηματα ανωδυνου δεν εχω κανει ουτε κ γω κ σκεφτομαι μηπως εκανα βλακεια μηπως μου χρειαστουν αλλα τι στο καλο δεν θα μας βοηθουν οι μαιες εκει ?

Βανιλακι μου ειδες που σου λεγαμε οτι θα ξεμπλεχτει ? ολα καλα ! Αντε τωρα βουρ για το δωματιο !!!

Περιμενουμε κ τα νεα απο τα κοριτσια που θα πανε στο γιατρο !

Μαρακι με γεια τα ρουχαλακια της καραμελιτσας σου !!!!!!!

κοριτσια χτες ηρθε η μαμα μου.... πλυναμε ενα καρο που ηταν για το χερι !

απο κουνουπιερα παντα υφασματα απο καροτσι απο ριλαξ απο καθισματακι αυτοκινητου τις τσαντες αλλαξιερες επισης κ καποια αλλα ! Πολυ κουραση για τη μανουλα....

σημερα επεται η συνεχεια ! Τωρα θα βαλω πλυντηρια με σεντονια της μικρης κ καποια ρουχα κ κουβερτουλες κ βλεπουμε !

θα κανουμε κ μια αλλαγη στα επιπλα στο δωματιο... στο ντεκορ εννοω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Εχτες πηγαμε στο γιατρουλη μας και ειδαμε τον τζουνιορ!!! Κουκλος το μωρο μου!!!! Κατι χειλακια, ματακια, μυτουλα...σουπερ!!! Φτασαμε τα 1903γρ και εγω τα +7!!! Κατα τα αλλα ολα τελεια!!! Ετσι οπως μας τα ειπε ο γιατρος θα τον παρουμε λογικα ολο τον 9ο. Μου εδωσε και το τηλ. της μαιας που θα συνεργαστουμε για να ερθουμε σε επαφη και να μιλησουμε για τον τοκετο... Εκλεισα και ραντεβου στο Γαια για ντοπλερ την Τεταρτη.


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μενα! Εχτες πηγαμε στο γιατρουλη μας και ειδαμε τον τζουνιορ!!! Κουκλος το μωρο μου!!!! Κατι χειλακια, ματακια, μυτουλα...σουπερ!!! Φτασαμε τα 1903γρ και εγω τα +7!!! Κατα τα αλλα ολα τελεια!!! Ετσι οπως μας τα ειπε ο γιατρος θα τον παρουμε λογικα ολο τον 9ο. Μου εδωσε και το τηλ. της μαιας που θα συνεργαστουμε για να ερθουμε σε επαφη και να μιλησουμε για τον τοκετο... Εκλεισα και ραντεβου στο Γαια για ντοπλερ την Τεταρτη.

Μαρακι τελεια η κοιλιτσα...!!!!Φουσκωσε!!!! Θα βαλω και την δικη μου!!!

Vanillaki, ευτυχως ολα καλα με το μωρακι σου!!! Και μην αγχωνεσαι για τα πραγματακια, ολα θα τα προλαβετε! Και εγω εχω ακομα πολλααααααα να κανω, αλλα ελπιζω μεχρι 20/5 που μπαινω στο μηνα μου να εχουμε τελειωσει. Ευτυχως, εχουμε τελειωσει με την γενικη...μονο τα ρουχαλακια θελω να πλυνω και να μαζεψω τα χειμερινα, αλλα και αυτος ο καιρουλης μας παει κοντρα φετος...:mad:

Μινουλα μου, μεγαλωσε και εσενα ο πριγκηπας σου!!! Υπομονη κοριτσακι με τις καουρες και τους εμετους...λιγο εμεινε θα περασει!

Virginia, καλως μας ηρθες!!!!

Φιλακια σε ολες τις μανουλες!!!!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα! Εχτες πηγαμε στο γιατρουλη μας και ειδαμε τον τζουνιορ!!! Κουκλος το μωρο μου!!!! Κατι χειλακια, ματακια, μυτουλα...σουπερ!!! Φτασαμε τα 1903γρ και εγω τα +7!!! Κατα τα αλλα ολα τελεια!!! Ετσι οπως μας τα ειπε ο γιατρος θα τον παρουμε λογικα ολο τον 9ο. Μου εδωσε και το τηλ. της μαιας που θα συνεργαστουμε για να ερθουμε σε επαφη και να μιλησουμε για τον τοκετο... Εκλεισα και ραντεβου στο Γαια για ντοπλερ την Τεταρτη.

Μαρακι τελεια η κοιλιτσα...!!!!Φουσκωσε!!!! Θα βαλω και την δικη μου!!!

Vanillaki, ευτυχως ολα καλα με το μωρακι σου!!! Και μην αγχωνεσαι για τα πραγματακια, ολα θα τα προλαβετε! Και εγω εχω ακομα πολλααααααα να κανω, αλλα ελπιζω μεχρι 20/5 που μπαινω στο μηνα μου να εχουμε τελειωσει. Ευτυχως, εχουμε τελειωσει με την γενικη...μονο τα ρουχαλακια θελω να πλυνω και να μαζεψω τα χειμερινα, αλλα και αυτος ο καιρουλης μας παει κοντρα φετος...:mad:

Μινουλα μου, μεγαλωσε και εσενα ο πριγκηπας σου!!! Υπομονη κοριτσακι με τις καουρες και τους εμετους...λιγο εμεινε θα περασει!

Virginia, καλως μας ηρθες!!!!

Φιλακια σε ολες τις μανουλες!!!!!!!!!!!!

Αγγελικη εχουμε 3 μερες διαφορα, και συγκρινω τα αγορια μας!! Εμενα θαναι λιγο πιο μικρουλης αποτι φαινεται, αλλα του λεω του γιατρου, καλυτερα να μπορει να βγει και απο κει κατω!!! Εχει παρει θεση αλλα μου ειπε οτι ισως και να αλλαξει μεχρι να μπω στον μηνα μου, αλλα να μην ανησυχω για τιποτα. Οπως και ναχει, ολα καλα.

Εχω αφησει πολλα, δυστυχως ολα πρεπει να τα σκεφτομαι εγω και να τρεχω, οποτε οτι κανω μεχρι τελη Μαιου, μην τρεχω ετοιμογεννη για πραγματα!

Θελω να τελειωσω μετο δωματιο του, να φερουν και τα επιπλα, να πλυνω, να τακτοποιησω, να κανω ντουλαπες και γενικη... Εντωμεταξυ εδω δεν εχω κανεναν, με βλεπω να ανεβαινω στις σκαλες μονη μου να κανω τις ντουλαπες:S. (Μεχει πιασει η γκρινια μου σημερα χαχαχα)


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλες τις μανούλες.

Εμείς σήμερα είχαμε το ντόπλερ. Σηκώθηκα και ντύθηκα (ΟΥΑΟΥ) με ρούχα μετά από πολύ καιρό, σαν ζόμπι ένιωσα όταν βγήκα έξω.

ΟΛΑ είναι καλά. Τα μωράκια μας είναι 1800 γραμ. το καθένα, τα αμνιακά μας είναι καλά, η τροφοδοσία τους από τις μητριες μου αρτηρίες και τον ομφάλιο τους επίσης καλά, λίγο οι πλάκουντες γέρασαν αλλά είναι αναμενόμενο. Α! και ο τράχηλος που ενώ κρατούσε μέχρι πριν λίγο καιρό έχει αρχίσει και τα παίζει και αυτός και μικρυνε.

Ο γιατρός όμως ήταν ικανοποιημένος. Καλά πάνε τα μωρά μου είπε και για δίδυμα έχουν καλή ανάπτυξη. Η μικρή μας έχει αρχίσε και αναπνευστική λειτουργία!!! Θα κάνουμε και πάλι ενέσεις κορτιζόνης και ελπίζω να ωριμάσουν και των δύο τα πνευμονάκια.

Ξεχασα να ρωτήσω από την αγωνία μου αν έχουν μαλλάκια, μιας και έχω αδυναμία στα μελαχρινά μωράκια (έτσι ήταν και η "μεγάλη" μου κοράκλα).

Τέλος, φεύγοντας τον ρώτησα για τους αφορητους ειλικρινά πόνους που έχω από κάτω (ξέρετε) και για τις συσπάσεις που πλέον με πονάνε και την κοιλούμπα την τεράστια που αν δεν την κρατάω δεν μπορώ ούτε τουαλέτα να πάω και μου είπε : Ετσι είναι οι δίδυμες κυήσεις και τώρα είναι το πιο δυσκολο κομμάτι και να κάνω υπομονή και ... οσο αντέξει και κρατήσει το σώμα μου προχωράμε. Με όριο φυσικά την 25 Μαίου.

Είμαι ευτυχισμένη που όλα είναι καλά... θα ήθελα να δω και εγώ λίγο προσωπάκι, χεράκια, μαγουλάκια, χειλάκια κτλ. όμως όσο και να τους το ζητάω μου λένε αποκλείεται γιατί στα δίδυμα καθότι στριμωγμένα είναι δύσκολο να δεις τέτοιες λεπτομέρειες.

Τώρα πια λέμε να αρχίσουμε τις ετοιμασίες. Γιάτί μέχρι τώρα δεν εχουμε κάνει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως!!! Μας βλεπω να τρεχουμε μετά ...

Σας κούρασα με το σεντόνι που άπλωσα, sorry!!

Καλή επιτυχία εύχομαι και στα άλλα δύο κοριτσάκι που θα πάνε στο γιατρό σήμερα και περιμένουμε τα νέα σας.

Συγχωρέστε αν ξεχνώ, τα έχω διαβάσει τα νέα σας αλλά κάτι η σημερινή ταλαιπωρία, κάτι ο ενθουσιασμός μου για τα μωράκια μου ....... ξέρετε

Φιλιά πολλά σε όλες


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΝΕΡΟ, Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 2,100 ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΥΤΑ ΕΝΩ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΚΕΦΙΑ, ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ


XV8Fp2.png?r1Ro6Ema
Link to comment
Share on other sites

kiki όμορφα νέα........;);) δεν είσαι η μόνη που έχει ακεφιά..........

το ίδιο χάλι έχω κ εγώ και ευτυχώς η μπεμπούλα κλωτσάει συνέχεια και ο Θωμούλης είναι ασταμάτητος αλιώς θα με έπιανε το ασταμάτητο κλάμα μου πάλι σήμερα.:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Virgi ούτε κι εγώ έχω κάνει μαθήματα ανώδυνου τοκετού... Καλή αλλαγή ντεκόρ:tongue:

Aggeliki, super ο κούκλος σου, όλα βαίνουν καλά;)

Μινούλα μην αγχώνεσαι , κι εγώ τώρα ξεκινώ (όσο για την γκρίνια,,, εγώ να δεις!!!)

Rena, διδυμομανούλα υπομονή κουκλίτσα μου, μια χαρά θα αντέξει το σώμα σου!!!

Kiki μου γιατί ακεφιές κούκλα μου? τα νέα από τον doc σου είναι τέλεια;)

Linaki κι εσύ στο club της ακεφιάς??

Οπότε μάλλον μέσα σε αυτό το κλίμα που είστε αγαπούλες δεν με παίρνει να σας γράψω τα νέα μου,,,, θα περιμένω να βρείτε το κέφι σας κ θα σας γράψω τα συγκλονιστικά νέα μου:D


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κεφια!!!!

Για πες!!!!!!!!!!

Καλά αφού με πιέζεις θα τα γράψω τα νέα μου:tongue::tongue::tongue:

Μέχρι χθες αν είχες διαβάσει δεν είχα κάνει τίποτα μα τίποτα,,, μια οι συσπάσεις,,, μια τα αυτά μια τα άλλα είχα μείνει πίσω,,,,,

Εεεε λοιπόν μέσα σε μια μέρα τα αλλάξαμε όλα με τον συζυγούλη,,, παραγγείλαμε τα έπιπλα της μπεμπούλας, της αγοράσαμε ρουχαλάκια, σαλιάρες, πάνες αγκαλιάς, μπιμπερό, ομφαλεπιδέσμους, πιπίλες, χτενούλες, νυχοκόπτες, σκουφάκια, σουτιέν θηλασμού,, και πολλά πολλά πολλά ακόμα,,,

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ πως το κάναμε?????? πως????? μέσα σε μια μέρα????? πώς έγινε αυτό??????:shock::shock:


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

xa xa xa!!!!!!!!!!!!! Με γεια σας!!!! Με το καλο! Προφανώς ειστε ζευγάρι που παιρνει γρήγορα αποφάσεις..χα χα χα!!!!Ηταν να μην πάρετε φορα βρε!!!!

ΑΧ τι ωραια!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...