Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Περιφημη η Εφουλα!!!! Μπραβο το κοριτσι μας!!!! Αντε να δουμε τι θα μας πει και εμας για τα φαγητα. Απο λαχανικα, δινω σχεδον τα παντα εποχης. Απο κρεατα εχει φαει μονο κοτοπουλο και μοσχαρι. Αρχι,κατσικι ή κουνελι δεν ετυχε να αγορασω (τα 2 πρωτα δε τα τρωω κιολας). Τωρα οσον αφορα το απογευματινο, εχω μια απορια... οταν ειναι να φανε γιαουρτι,τρωνε μονο το γιαουρτι? Και χορταινουν??? Ο δικος μου τρωει περιπου 200γρ κρεμα. Την ημερα που του εδω σα γιαουρτι, μετα απο καμμια ωρα του εφτιαξα και 100γρ κρεμα και την εφαγε ολη και με κοιταζε...!!! Οσον αφορα τα παπουτσια, μου ελυσες μια απορια...γιατι και εμεις του βαλαμε κανονικα απο τοτε που ξεκινησε να σηκωνεται και να κανει βηματακια. Και φοβομουν μηπως καναμε λαθος. Ολα τα οσπρια τα επετρεψε? Και παντα με κρεας? Και πως μαγειρεμενα???? Για αυγο, τυρι ή ψαρι σου ειπε τιποτα??? Για αντηλιακο, σοπυ ειπε καποιο συγκεκριμενο??? Ουφ...εχω τοσες αποριες και οταν παμε γιατρο το ξεχναω...πρεπει να τα γραψω!!!!!!!! Φιλακια στο αστερακι,την Εφουλα μας!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αγγελικουλα μου ειπε να βαλω φακες ή ρεβυθια μαζι με μοσχαρι κατα προτιμηση.Τωρα για αρχη με κρεας ναι, τα τα βρασω με λιγο λαδι, καροτο και σελινο οχι πιπερι, μπαχαρια, και δαφνες εννοειτε και μετα να λιωσω και το κρεας.

Επισης δεν την ρωτησα για την ποσοτητα του γιαουρτιου αλλα αν το φαει ολο κι πειναει θα δωσω γαλα. εμενα το απογευμα τρωει 150γρ με το ζορι και πειναει μετα απο κανα δυωρο.

Αυγο, τυρι και ψαρι οχι ακομα, μονο γιαουρτι και κανα μπισκοτο αμα θελω αλλα εγω δεν θελω..

Γενικα μου ειπε να ακουω το παιδι μου και για τις μη αλεσμενες τροφες που την ρωτησα μου ειπε οτι ειναι νωρις αλλα θα το καταλαβω οταν ερθει η ωρα απο την ιδια την Εφη, θα μου το δειξει μου ειπε.. Οπως και η Βικτωρια, φανταζομαι!!

Αντηλιακο μου ειπε οτι θελω, μαλλον της avene θα παρω και βλεπουμε.. δεν το εχω ψαξει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

maraki μια χαρα η μικρη! πηρε υψος μη σκας!

δλδ τι γιαουρτακι σου ειπε να δωσεις ? αυτο με το προβειο οτι δεν κανει ακομα τοι χε πει κ η δικια μου..... η συγκεκριμενη πρωτεινη τους πεφτει βαρια!!!!! κ μου ειπε απο 13 μηνων κ μετα! εγω εκανα αποπειρα εδωσα κ το ξερασε! πηρα κ ολυμποε βιολογικο ουτε να το δει! τωρα η επομενη επιλογη ειναι ADvance

Link to comment
Share on other sites

advance πηρα το σκετο και με δημητριακα, θα δουμε τι της αρεσει.

λεω να λιωσω μια μπανανουλα μεσα στο σκετο.

Να σου πω Βιργινακι μου, δεν πολυθελα να δωσω αλλα να κανω δοκιμες μονη μου χωρις την εγκριση της, δεν το κανω..

Οποτε advance και βλεπουμε, προβειο μετα το χρονο ή οποτε μου πει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω αν δεν φαει Ολυμπος θα παρω και θα δουμε..

θα ηθελα ομως να μου εδινε και τυρακι να δωσω αλλα ειπαμε δεν θελω να κανω του κεφαλιου μου..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εντελλει advance εδωσα το σκετο, αλλα εχω παρει και με δημητριακα. Μπισκοτακι του εδωσα ενα εχτες και ενα σημερα. Ειχε πολυ γελιο...!!!! Αλλα δε θελω να πολυμαθαινει...!!!! Παπουτσακια, πηρα απο το ζαρα. Ειχαν καποια ωραιοτατα ορθοπεδικα αθλητικα, τα οποια ηδη τα ψιλοχαλασε στις κουνιες με το μπουσουλημα απο πανω!!! Του εχουν φερει δωρο και ενα ζευγαρι puma, αλλα ακομα ειναι λιγο μεγαλα. Θα παω και στα crocodillino τωρα, και μαζι με της βαφτιστιρας μου, θα παρω και του μικρου!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου!!!!:D :D :D :D :D

με το γιαουρτακι και εγω ειχα παρει ολυμπος βιο αλλα δεν του πολυαρεσε...δεν ειχα σκεφτει να βαλω φρουτακι μεσα μμμμ καλη ιδεα μαρακι!!!!

τωρα εγω προς το παρον του δινω advance του αρεσει πολυ δεν μου δειχνει να πειναει μετα αγγελικουλα.......στις 3 ωρες πινουμε γαλατακι μετα....

αυγο μου ειπε μετα τους 10 και ψαρι μετα τους 12 αν θυμαμαι καλα οταν ξαναπαμε θα ρωτησω ξανα!!!:rolleyes:

προς τοπαρον δεν κανουμε εμβολια να φυγουν λιγο οι ιωσεις και ο ασχημος καιρος....και τα κανουμε κατα την ανοιξη....εχω χαρει πολυ που επιτελους εχω συννενοηση με τον γιατρο μου!!!!φιλακια μανουλες..

ααα μαλλον πρεπει να αλλαξω τικερακι το εχε φαει το κρυο το παιδακι μου μεσα στο τσουβαλακι χαχαχαχαχαχααχ!!!

και δεν θυμαμαι καθολου πως...............:confused: :confused: :confused:


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

maraki μου ενταξει αναλογα σε τι ! εγω πχ που η δικια μου με ειχε με πατατ καροτο κολυκυθι ποσους μηνες δεν το δεχτηκα αποφασισα να εισαγω αφου ειχα διβασει παπαβεντση κ αφου ειχα παρει εγκριση δευτερης παιδιατρου ! απο τοτε εφοσον ειπε ολα επιτρεπονται βαζω διαφορα χωρις να ενημερωνω τη γιατρο ! την ακολουθω στο αυγο, κ στο ψαρι ομως τη δικια μου ! χεχε !

στο γιαουρτι κ μενα ειπε οχι εγω εκανα ενα τσεκαρισμα δεν της αρεσε αλλα τα αντβανς μαρακι μου δεν ειναι γιαουρτια ! ειναι επιδορπια κ τιγκα στις ζαχαρες ! τεσπα κ γω εκει θα καταληξω κ το ξερω............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιργινακι συμφωνω αλλα δεν θελω να της δωσω κατι και μετα να την πειραξει και να μην ξερω τι να της πω..

Κοιτα τα λαχανικα που εβαλες εσυ ας πουμε δεε θα την πειραζαν οπως το ψαρι ή το αυγο ή το προβειο..

Το ξερω οτι δεν ειναι γιαουρτια, τελικα το noulac της νουνου πηρα, οχι το advance λαθος εκανα.

της το εδωσε ο μπαμπας της το απογευμα εγω ειχα παει χορο, εφαγε καμια 10αρια κουταλιτσες αλλα οχι με πολυ ευχαριστηση..

Της εβαλε και μπανανα μεσα αλλα δεν ειχε διαφορα..

αυριο θα της δωσω με δημητριακα και βλεπουμε.. αν τον αλλο μηνα με αφησει αν δωσω προβειο θα δωσω και τωρα με φειδω θα το κανω 2-3 φορες την εβδομαδα θα δινω..

και μπισκοτα μιραντα δεν της δινω, θα κανω μονη καποια συνταγη..

Αληθεια εχετε καμια?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαρακι μου! σημερα κ γω θα δοκιμασω παιδικο γιαουρτι. μπισκοτα εχω δωσει κανα δυο φορες της αρεσουν πολυ κ σκεφτομαι να της φτιαξω με πετιμεζι που εχει κ πολυ σιδηρο. εχει η μαμα μου νομιζω σνταγη θα στην πω αυτες τις μερες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Βιργινακι, μου αρεσει που μιλαμε εδω..

ναι να μας την δωσεις την συνταγη..

καλη επιτυχια στο γιαουρτι σημερα!!

Πως κοιμηθηκατε σημερα?

Link to comment
Share on other sites

μαρακι ναι μωρε ωραια ειναι εδω επρεπε να ημασταν ας ειναι καλα οι φωτο διπλα! χαλια κοιμηθηκαμε κ το πρωι τρελλη γκρνια τωρα θα παμε βολτουλα !!! ρε συ δεν εχω καθολου χρονο γμτ τι θα γινει τωρα στη δουλεια ??? πππφφφφ πηγα κ εκει θα σας πω τα νεα μου μετα

Link to comment
Share on other sites

Αχ εχουμε καιρο να τα πουμε και απο εδω εε???

Το νινι μας ειναι μια χαρα..η γενικη ειναι καθαρη και περιμενουμε την καλλιεργεια μαλλον σε 2 24ωρα!!

:D

Και εδω μ'αρεσει και στο φεις μ'αρεσει με τις φωτο και ολα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...