Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!!

Μόλις επέστρεψα από τον γιατρό μου όπου κάναμε τον πρώτο υπέρηχο.:P

Σας διαβάζω εδώ και μερικές μέρες που ανακαλύψαμε ότι περιμένουμε παιδί, αλλά πριν γίνω μέλος στην παρέα σας ήθελα να έχω μία πιο ξεκάθαρη εικόνα. :D

Με ΠΗΤ 14/5/17 είπα το πρώτο μου post να είναι κ το άνοιγμα αυτού του thread για να τα λέμε....

Καλή επιτυχία σε όλες μας λοιπόν, με τελειομηνες εγκυμοσύνες για τις εγκυουλες και με καλά νέα για όσους προσπαθούν.


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα.Εχω ενα γιο 26 μηνων και ειμαι παλι εγκυος με πητ 15/5/17.Θα χαρω να τα λεμε.

Καλημέρα Ευάκι!! Να σου ζήσει ο γιος και με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογένειας!!! ;)

Εσύ θα μας βοηθήσεις και με την εμπειρία σου από το πρώτο. Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω αρκετό άγχος να πάνε όλα καλά...

Ήδη ανυπομονώ να πάμε σε δύο εβδομάδες στο γιατρό να δούμε πάλι το σποράκι μας <3


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ευάκι!! Να σου ζήσει ο γιος και με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογένειας!!! ;)

Εσύ θα μας βοηθήσεις και με την εμπειρία σου από το πρώτο. Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω αρκετό άγχος να πάνε όλα καλά...

Ήδη ανυπομονώ να πάμε σε δύο εβδομάδες στο γιατρό να δούμε πάλι το σποράκι μας <3

Εγω έχω ραντεβού 3/10

Κοριτσια εμένα ο προβληματισμός μου ειναι ο εξής.....

Ενώ όλοι γύρο μου έχουν ξετρελαθεί, εγω δεν αισθανομαι τίποτα.....

😳😳😳😳😳


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα.Εχω ενα γιο 26 μηνων και ειμαι παλι εγκυος με πητ 15/5/17.Θα χαρω να τα λεμε.

Να σου ζήσει!!

Για να κανείς κ δεύτερο, δεν ειναι τίποτα το πρώτο....?

Πως ήταν η γεννά, φυσιολογικά γέννησες?

Ενημέρωσε μας.....

Όσο να το πεις...μια έννοια την εχω...


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ δυσκολη κι αυτη προεκυψε κατα λαθος χαχχα.Θα σας πω το μεσημερι που θα κοιμηθει ο μικρος γιατι τωρα τον κυνηγαω.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ δυσκολη κι αυτη προεκυψε κατα λαθος χαχχα.Θα σας πω το μεσημερι που θα κοιμηθει ο μικρος γιατι τωρα τον κυνηγαω.

👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽👍🏽


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..απο την 7η εβδ. κι ενω καναμε τον προγεννητικο η γενικη αιματος εδειξε πολυ χαμηλα αιμοπεταλια.Για να μη τα πολυλογω ολο αυτο κ μετα απο φοβο τον γιατρων για λευχαιμια οδηγησε στη διαγνωση ενος αυτοανοσου αρκετα σοβαρου το οποιο χρειαζοταν συνεχεις νοσηλιες στην εγκυμοσυνη.Γεννησα με καισαρικη γιατι δν γνωριζαμε αν το μωρο ειχε χαμηλα αιμοπεταλια κ σε αυτη τη περιπτωση μπορει το κεφαλακι του λογω της πιεσης να αιμορραγουσε.Ευτυχως γεννηθηκε υγιεστατος.Μετα τη γεννα ενω οι γιατροι θεωρουσαν οτι θα περασει οπως ηρθε στην εγκυμοσυνη δυστυχως δεν περασε.Ακολουθησαν κι αλες θεραπειες,κορτιζονες κ τελικα χειρουργειο τον ιουνιο του 15.Απο τοτε ειμαι οκ.Σε 2η εγκυμοσυνη ειναι πραγματικα 50-50 να ξαναχουμε τα ιδια.Αλλα αφου ηρθε χωρις να το επιδιωξουμε εχω πιστη οτι ολα θα πανς καλα.Αυριο θα παω για εξετασεις.

Αυτα... Ας συστηθουμε καλεεεεε.Ειμαι η Ευα 28 χχρονων απο Κρητη.ειναι η Τριτη μου εγκυμοαυνη, η πρωτη ηταν παλινδρομη και ειμαι καλα.χαχα.Ακουσαμε καρδουλα τη Παρασκευη κ ξαναεχουμε ραντεβου στις 30/9


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..απο την 7η εβδ. κι ενω καναμε τον προγεννητικο η γενικη αιματος εδειξε πολυ χαμηλα αιμοπεταλια.Για να μη τα πολυλογω ολο αυτο κ μετα απο φοβο τον γιατρων για λευχαιμια οδηγησε στη διαγνωση ενος αυτοανοσου αρκετα σοβαρου το οποιο χρειαζοταν συνεχεις νοσηλιες στην εγκυμοσυνη.Γεννησα με καισαρικη γιατι δν γνωριζαμε αν το μωρο ειχε χαμηλα αιμοπεταλια κ σε αυτη τη περιπτωση μπορει το κεφαλακι του λογω της πιεσης να αιμορραγουσε.Ευτυχως γεννηθηκε υγιεστατος.Μετα τη γεννα ενω οι γιατροι θεωρουσαν οτι θα περασει οπως ηρθε στην εγκυμοσυνη δυστυχως δεν περασε.Ακολουθησαν κι αλες θεραπειες,κορτιζονες κ τελικα χειρουργειο τον ιουνιο του 15.Απο τοτε ειμαι οκ.Σε 2η εγκυμοσυνη ειναι πραγματικα 50-50 να ξαναχουμε τα ιδια.Αλλα αφου ηρθε χωρις να το επιδιωξουμε εχω πιστη οτι ολα θα πανς καλα.Αυριο θα παω για εξετασεις.

Αυτα... Ας συστηθουμε καλεεεεε.Ειμαι η Ευα 28 χχρονων απο Κρητη.ειναι η Τριτη μου εγκυμοαυνη, η πρωτη ηταν παλινδρομη και ειμαι καλα.χαχα.Ακουσαμε καρδουλα τη Παρασκευη κ ξαναεχουμε ραντεβου στις 30/9

Ειμαι η βιολα 27 χρ πρώτη εγκυμοσυνη

Και προσπαθώ να ειμαι καλά.....

Δεν εχω ακούσει ακομα καρδιά γτ είχα παει 5 εβδομαδων

Τωρα στον επόμενο 3/10 ....

Το παιδάκι ειναι ενταξει?? δεν επιρεαστηκε απο το αυτο ανάσο...?

ΕΣΥ εισαι ενταξει η συνεχίζεται ακομα....


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο μικρουλης ειναι μια χαρα.Αν επηρεαζοταν θα επηρεαζοταν τις πρωτες μερες μεχρι να λεοτουργει ο οργανισμος -του μονος του κ θα χρειαζοταν μοναδα.Αλλα ευτυχως πηγαν ολα τελεια.Εγω μετα το χειρουργειο ειμαι σε υφεση.Απλα τωρα δεν ξερουμε αν θα υποτροπιασει.Πηγα κι εγω πρωτη φορα 5 εβδομαδων ακριβως κι ειδαμε σακο κ εμβρυια στοιχεια και ξανα προχτες που ακουσαμε καρδια


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρουλης ειναι μια χαρα.Αν επηρεαζοταν θα επηρεαζοταν τις πρωτες μερες μεχρι να λεοτουργει ο οργανισμος -του μονος του κ θα χρειαζοταν μοναδα.Αλλα ευτυχως πηγαν ολα τελεια.Εγω μετα το χειρουργειο ειμαι σε υφεση.Απλα τωρα δεν ξερουμε αν θα υποτροπιασει.Πηγα κι εγω πρωτη φορα 5 εβδομαδων ακριβως κι ειδαμε σακο κ εμβρυια στοιχεια και ξανα προχτες που ακουσαμε καρδια

Αντε όλα καλά να πάνε......

Εγω δεν ξερω ειμαι μπερδεμενηη ενώ περίμενα πως κ πως ποτε θα μείνω εγκυος...

Τωρα μου έχει ερθει κάπως....


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πανικοβληθηκα τις πρωτες μερες αλλα μετα που ακουσα καρδια το χωνεψα.Δν προλαβαινω να το πολυσκεφτω κ με το μικρο

😍😍😍😍😍😍

Μακάρι να ειναι έτσι κ με μένα ...


????????????????????????????????????????

bTERp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι η Ειρήνη και είμαι 29 χρόνων. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είναι κάτι που θέλαμε με τον άντρα μου. Νιώθω πολύ ευλογημένη που τα καταφέραμε και εύχομαι όλα να πάνε καλά :-)

Εμείς καρδούλα δεν ακούσαμε αλλά την είδαμε να πάλλεται. Ελπίζω σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάμε να την ακούσουμε :wink:


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...