Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

πωπω Aggeliv!!!! Ποια Παρασκευή;; αύριο;; Τρελάθηκα! έφτασε ο καιρός; με το καλό! Μια χαρά θα τα καταφέρεις κι όλα θα πάνε καλά! Βαθιές ανάσες και χαμόγελο. :) 

Ελπίδα και κουκουτσάκι σε τι φάση είστε; εμείς κάναμε το ντοπλερ, αλλά δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. εννοώ ότι η εξέταση δεν κράτησε παραπάνω από συνήθως. Ο γιατρός είπε "όλα καλα" αλλά τι εννοούσε... αγνοώ. Το μωρό είναι καλά, σχεδόν 1800γρ αλλά ο πλακούντας εξακολουθεί να ναι χαμηλός,οπότε προετοιμάζομαι κι εγώ ψυχολογικά για καισαρική. Και το επόμενο ραντεβού πάλι αργεί, θα με ξαναδει σε 3 βδομάδες :( Πλησιάζει ο καιρός κι αρχίζω να ανυπομονώ. 

Σε ό,τι αφορά τις προετοιμασίες, τσούκου-τσούκου τα φτιάχνουμε. Επειδή οι τιμές σε συρταριέρες από καταστηματα με παιδικά έπιπλα είναι αρκετά τσιμπημένες, πήραμε από αλλού. Δεν έχει σχεδιάκια κι αρκουδάκια και πεταλουδίτσες και καλύτερα δηλαδή, γιατί όταν το παιδί πάει 10-12 χρονών θα μας την έφερνε στο κεφάλι. Να κοιτάτε να είναι βαθιά τα συρτάρια. Βαλίτσα ακόμα δεν έχω φτιάξει - για μένα δεν έχω πάρει τίποτα. Δεν ξέρω και τι νούμερο να πάρω τα εσωρουχα και τα νυχτικά. Με τα μαθήματα βγάλατε καμιά άκρη;; εμένα μπορώ να πω με βοήθησαν αρκετά, μιλήσαμε πολύ και για λεπτομέρειες που δε με είχαν απασχολήσει αλλά θα τις έβρισκα μπροστά μου αργότερα. Μόνο οι αναπνοές απ'ό,τι φαίνεται πήγαν τσάμπα! Αυτάααα!!! :):) 

aggeliv μη μας ξεχάσεις, περιμένουμε νέα σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Υρω30 είπε:

πωπω Aggeliv!!!! Ποια Παρασκευή;; αύριο;; Τρελάθηκα! έφτασε ο καιρός; με το καλό! Μια χαρά θα τα καταφέρεις κι όλα θα πάνε καλά! Βαθιές ανάσες και χαμόγελο. :) 

Ελπίδα και κουκουτσάκι σε τι φάση είστε; εμείς κάναμε το ντοπλερ, αλλά δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. εννοώ ότι η εξέταση δεν κράτησε παραπάνω από συνήθως. Ο γιατρός είπε "όλα καλα" αλλά τι εννοούσε... αγνοώ. Το μωρό είναι καλά, σχεδόν 1800γρ αλλά ο πλακούντας εξακολουθεί να ναι χαμηλός,οπότε προετοιμάζομαι κι εγώ ψυχολογικά για καισαρική. Και το επόμενο ραντεβού πάλι αργεί, θα με ξαναδει σε 3 βδομάδες :( Πλησιάζει ο καιρός κι αρχίζω να ανυπομονώ. 

Σε ό,τι αφορά τις προετοιμασίες, τσούκου-τσούκου τα φτιάχνουμε. Επειδή οι τιμές σε συρταριέρες από καταστηματα με παιδικά έπιπλα είναι αρκετά τσιμπημένες, πήραμε από αλλού. Δεν έχει σχεδιάκια κι αρκουδάκια και πεταλουδίτσες και καλύτερα δηλαδή, γιατί όταν το παιδί πάει 10-12 χρονών θα μας την έφερνε στο κεφάλι. Να κοιτάτε να είναι βαθιά τα συρτάρια. Βαλίτσα ακόμα δεν έχω φτιάξει - για μένα δεν έχω πάρει τίποτα. Δεν ξέρω και τι νούμερο να πάρω τα εσωρουχα και τα νυχτικά. Με τα μαθήματα βγάλατε καμιά άκρη;; εμένα μπορώ να πω με βοήθησαν αρκετά, μιλήσαμε πολύ και για λεπτομέρειες που δε με είχαν απασχολήσει αλλά θα τις έβρισκα μπροστά μου αργότερα. Μόνο οι αναπνοές απ'ό,τι φαίνεται πήγαν τσάμπα! Αυτάααα!!! :):) 

aggeliv μη μας ξεχάσεις, περιμένουμε νέα σο

 

Link to comment
Share on other sites

Aggeliv η σκεψη μας θα ναι σε σενα. Ολα να πανε καλα και σε λιγα 24ωρα θα σαι με το μωρακι σου αγκαλια. Ο θεος και η Παναγια μαζι σου.

 

Ηρω εχω ετοιμασει τα παντα βαλιτσα μπεμπη καο δικη μου εννοω. Το Μεγαλο Σαββατο μπαινω στον μηνα μου βαση ΠΗΤ αλλα 36εβδ θα μαι Δευτερα του Πασχα. Το τελευταιο διαστημα εχω πολλα πετρωματα και τις τελευταιες μερες συσπασεις με πονακια. Ετσι ημουν στα αλλα μου παιδια λιγο πριν γεννησω. Τωρα νωριτερα. Αλλα μετα απο ολα αυτα τωρα πλεον που εφθασα σ αυτο το σημειο ειμαι πιο αισιοδοξη και οι γιατροι μαζι μου γτ δεν θα υπαρχει προβλημα και κατι να γινει.

Χαχαχα μ αρεσε Ηρω αυτο που ειπες για τα σχεδια. Συμφωνω και να πω την αληθεια υπαρχει μια εκμεταλλευση σ οτι αφορα τα βρεφικα.

Ο τραχηλος σου δλδ ειναι ακομα παραχειλιος; Να θυμασαι αυτο που μετρα ειναι να κρατησεις γερο μωρακι στην αγκαλια σου και αε κανεις και καισαρικη.

κουκουτσακι αστερακι τι κανετε;

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία βρε κορίτσια που πέρασε ο καιρός! Σε λίγο θα έχουμε κ το πρωτο μωρακι της παρέας! Aggeliv όλα να πάνε τέλεια εύχομαι! Ο δικός μου ο μπέμπης θα ερθει το πρωτο 10ημερο του Μαϊου, αν μας κανει την χάρη να περιμένει μέχρι τοτε.. Απο πετρωματα Ελπίδα μου άλλο τίποτα.. Απο την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά τώρα πολύ περισσότερα.. Κάτι μικρολεπτομέρειες μου εμειναν κ εμενα να αγοράσω κ να φτιαξω τη βαλίτσα. Τα περισσότερα ρουχαλακια μας τα επλυνα κ τα σιδερωσα! Κ εκεί που έλεγα οτι δεν θα πάρω τίποτα σε μπλε χρωμα ξαφνικα γεμισα! :) Άντε βρε κορίτσια να περάσουμε ενα ομορφο Πάσχα χωρίς άγχος κ να μαζεψουμε δυνάμεις!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εφτασε η μεγαλη ωρα!!! Αυριο γενναμε! Εχω κανει εισαγωγη εδω κ τρεις μερες στο αττικο,για παρακολουθηση κ τελικα αυριο θα ερθει η μπουμπου στον κοσμο! Ολα πολυ περιεργα...! Δε μπορω να νιωσω ακομη αυτο που θα συμβει...θα σας στειλω αφου το νιωσω κ δω πως ειναι! Θα σας ενημερωσω με πρωτη ευκαιρια! Ευχαριστω για τις ευχες σας κ ευχομαι κ σε σας με το καλο τα γλυκα σας μωρακια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Aggeliv είπε:

Κοριτσια μου εφτασε η μεγαλη ωρα!!! Αυριο γενναμε! Εχω κανει εισαγωγη εδω κ τρεις μερες στο αττικο,για παρακολουθηση κ τελικα αυριο θα ερθει η μπουμπου στον κοσμο! Ολα πολυ περιεργα...! Δε μπορω να νιωσω ακομη αυτο που θα συμβει...θα σας στειλω αφου το νιωσω κ δω πως ειναι! Θα σας ενημερωσω με πρωτη ευκαιρια! Ευχαριστω για τις ευχες σας κ ευχομαι κ σε σας με το καλο τα γλυκα σας μωρακια!!!

Κοριτσακι μου ολα να πανε καλα!!! Οι σκεψεις μας θα ναι σε σενα!!! Με το καλο να ερθει η μπεμπα σας. Κοιτα να χαλαρωσεις οσο γινεται σημερα!!! Εννοειται οποτε συνελθεις και ευκαιρησεις θα περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ομορφα κ γλυκα γεννησαμε το Σαββατο!!!! Δεν εχω λογια να περιγραψω αυτο που ενιωσα κ νιωθω...σαν πρωτοτοκος εχω να πω πως ουτε η εγκυμοσυνη,ουτε η γεννα σε καθηλωνουν.αυτο που πραγματικα σε καθηλωνει ειναι η καθημερινη επαφη με αυτο το πλασματακι,η εξαρτηση σου απο σενα κ η φροντιδα του...!! Λιωνεις....εχω γινει υπερευαισθητη,κλαιω που της παιρνουν αιμα κ την τσιμπανε,κλαιω οταν κλαιει κ μελανιαζουν τα χειλακια της κ τρεμει,κλαιω ακομη κ οταν σημερα χρειαστηκε να μπει στη λαμπα για ικτερο κ ενιωθα πως υποφερει! Ειναι ενα υπεροχο λεπτεπιλεπτο πλαδματακι,που οταν το ακουμπησαν πανω μου κ οταν το επιασε ο μπαμπας της,ηρεμησε αμεσως! Κατι απιστευτο πραγματικα! Ειμαστε ηδη 3 ημερων κ επειδη την εχω ολη μερα μαζι μου,εχω μαθει κ εχει μαθει πολλα κ νιωθω αρκετα ετοιμη για τη φροντιδα στο σπιτι! Οσον αφορα την καισαρικη,οπως τη φανταζομουν ακριβως! Δεν καταλαβα τιποτα...! Ο πονος ειναι ελαχιστος κ υποφερτος κ περπατησα την ιδια μερα! Εχω τα καλυτερα να πω κ να δηλωσω πως ειμαστε πολυ ευλογημενες που ζησαμε η που θα ζησουμε αυτα τα υπεροχα συναισθηματα! Εσεις που ηδη εχετε παιδια,τα γνωριζετε ηδη,οι υπολοιπες θα ζησετε κατι πραγματικα μαγικο! Σας φιλω προς το παρον μανουλες μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Aggeliv είπε:

Κοριτσια μου ομορφα κ γλυκα γεννησαμε το Σαββατο!!!! Δεν εχω λογια να περιγραψω αυτο που ενιωσα κ νιωθω...σαν πρωτοτοκος εχω να πω πως ουτε η εγκυμοσυνη,ουτε η γεννα σε καθηλωνουν.αυτο που πραγματικα σε καθηλωνει ειναι η καθημερινη επαφη με αυτο το πλασματακι,η εξαρτηση σου απο σενα κ η φροντιδα του...!! Λιωνεις....εχω γινει υπερευαισθητη,κλαιω που της παιρνουν αιμα κ την τσιμπανε,κλαιω οταν κλαιει κ μελανιαζουν τα χειλακια της κ τρεμει,κλαιω ακομη κ οταν σημερα χρειαστηκε να μπει στη λαμπα για ικτερο κ ενιωθα πως υποφερει! Ειναι ενα υπεροχο λεπτεπιλεπτο πλαδματακι,που οταν το ακουμπησαν πανω μου κ οταν το επιασε ο μπαμπας της,ηρεμησε αμεσως! Κατι απιστευτο πραγματικα! Ειμαστε ηδη 3 ημερων κ επειδη την εχω ολη μερα μαζι μου,εχω μαθει κ εχει μαθει πολλα κ νιωθω αρκετα ετοιμη για τη φροντιδα στο σπιτι! Οσον αφορα την καισαρικη,οπως τη φανταζομουν ακριβως! Δεν καταλαβα τιποτα...! Ο πονος ειναι ελαχιστος κ υποφερτος κ περπατησα την ιδια μερα! Εχω τα καλυτερα να πω κ να δηλωσω πως ειμαστε πολυ ευλογημενες που ζησαμε η που θα ζησουμε αυτα τα υπεροχα συναισθηματα! Εσεις που ηδη εχετε παιδια,τα γνωριζετε ηδη,οι υπολοιπες θα ζησετε κατι πραγματικα μαγικο! Σας φιλω προς το παρον μανουλες μου!

:-P:) Να σας ζησει!!!!!!!!!!!!!!

Με συγκινησε πολυ η δημοσιευση σου. Αχχχ ειναι το πιο ομορφο ραντεβου και ανυπομονω τοσο μα τοσο πολυ. Ενταξει δεν περιγραφετε με λογια

Τι ωραια που πηγαν ολα καλα!!!! Να σας γεμισει μονο χαρες. Και νομιζω θα ναι το πιο ωραιο Πασχα τη ζωη σας.

Με το καλο και στις υπολοιπες κοριτσια. Να μαθαινουμε τετοια ευχαριστα και ωραια νεα

Link to comment
Share on other sites

Aggeliv μου τι όμορφα που τα περιγράφεις! Μπράβο σου κορίτσι μου! Να σας ζησει το μωρακι σας και μονο χαρές να έχετε στη ζωή σας! Παίρνω δυναμη με αυτά που γράφεις για την καισαρική και χαίρομαι που δεν ταλαιπωρηθηκες.. Άντε να δουμε ποια θα έχει σειρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια. Δεν ξερω αν κολαει να ποσταρω εδω παντως το μαιο γενναω το δευτερο παιδακι μου. Εχω ενα θεμα με την αναρρωτικη και χρειαζομαι λιγο τα φωτα σας αν εχετε εμπειρια.Συγκεκριμένα με το ραντεβου της αναρρωτικης. Πηρα τηλ σημερα να ρωτησω τη διευθυνση του κ.υγειας που περνουσα επιτροπη υποτιθεται την παρασκευη και μου λενε οτι δεν εχει αυτην την βδομαδα επιτροπες και οτι επιτροπες ειναι ετσι και αλλιως καθε τριτη. Μου ειπαν οτι μαλλον το σημειωσα λαθος. Τους λεω θυμαμαι πολλη καλα. Τους λεω να τους δωσω αρ.πρωτοκολου να το τσεκαρουν μου λενε λειπε σε αδεια η γραμματεια επιτροπων αυτη τη βδομαδα δε γινεται. Με τα πολλα μου λενε θα μιλησουν μαζι της και θα με παρουν αυριο γιατι τους ειπα οτι εχω αναγκη τα χρηματα. Με το ζορι ολο αυτο κλεινοντας το μου σχεδον στη μουρη. Αμα εχει περασει το ραντεβου ξερετε αμα γινετε να κλειστει καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kορίτσια, τι κάνετε;; που χαθήκατεεε; Aggeliv πώς είσαι; πώς είναι η ζωή με το καινούριο μπεμπε;; lilika26, δυστυχώς δεν έχω ιδέα, μακάρι να μπορούσα να βοηθησω.. Κατα τα λοιπά... πήγα γιατρο. Εν τελει δεν τη γλιτώνω την καισαρική... Το μωρό είναι καλά αλλα μόλις συμπληρώσω τις 38 βδομάδες θα πάω προγραμματισμένα. Κοντοζυγώνουμε... Ξέρουμε αν κάποιο από τα υπόλοιπα κορίτσια απ το φουμπου γέννησε; Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πως ειστε; lilika ουτε εγώ ξέρω για να σε βοηθήσω.. Ελπίζω να εβγαλες άκρη.. Υρω30 αφού δεν μπορούμε να γλυτωσουμε την καισαρική θα απολαυσουμε τα θετικά της!! Επισκληριδιο θα κανεις ή ολική;

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2017 at 8:07 ΜΜ, asteraki_mou είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πως ειστε; lilika ουτε εγώ ξέρω για να σε βοηθήσω.. Ελπίζω να εβγαλες άκρη.. Υρω30 αφού δεν μπορούμε να γλυτωσουμε την καισαρική θα απολαυσουμε τα θετικά της!! Επισκληριδιο θα κανεις ή ολική;

Aστεράκι κι εσύ καισαρική; πολλές λεπτομέρειες δεν είπαμε με το γιατρό, θα ξαναπάω σε μερικές μέρες να δούμε πώς πάμε. Πάντως κάτι μου είπε για ραχιαία. Δεν ξέρω ποια η διαφορά της με την επισκληρίδιο. Ολική δε θέλω, γιατί θέλω να βλέπω και να ακούω.Να μην είμαι και σαν το ζόμπι μετά όταν θα μου φέρνουν το μωράκι μου... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλα μου κοριτσια! Καλο μηνα! Πως ειστε? Εμεις ανελπιστα καλα! Η μικρουλα ειναι πολυ βολικη κ δεν μας εχει κουρασει καθολου! Ξυπναει ανα 3ωρο τρωει κ κοιμαται! Εχει προγραμμα εξ αρχης κ δε μπορω να πω πως μας εχει φαει το ξενυχτι! Λιγο κατο πονκια στην κοιλιτσα μας ταλαιπωρουν,αλλα αυτο το πλασματακι δε γκρινιαζει καθολου... ειδα που γραφετε για την καισαρικη! Μη φοβαστε τιποτα! Το ξαναλεω,δεν καταλαβα απολυτως τιποτα κ δεν υπερβαλω,το εννοω! Απειρες γνωστες μου εχουν φαει τους πονους της γεννας κ στο τελος τρωνε κ την καισαρικη,οποτε σκεφτειτε πως προγραμνατοσμεβα γλιτωνετε τουλαχιστον τους πονους της γεννας κ το σωμα ειναι πιο ξεκουραστο! Ειλικρινα μη φοβαστε τιποτα! Εγω γεννουσα ξανα με αυτη τη διαδικασια! Εκανα επισκληριδιο,ενιωθα τα παντα χωρις να ποναω κ ειχα κ επαφη με τη μικρη μου μολις τη γεννησα! Απιστευτη στιγμη! Την ιδια μερα ειχα σηκωθει κ κανενα απο τα πονακια που ενιωσα τις επομενες μερες δεν ηταν ανυποφορο! Αντιθετα στον φυσιολογικο τοκετο ειναι πολλες φορες ανυποφοροι οι πονοι! Εχετε θαρρος κ μη φοβαστε τιποτα! Ολα θα πανε καλα! Με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...