Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Βαφτίσια: Ποια εποχή είναι η καλύτερη;


pastakia

Βαφτίσια: Ποια είναι/ήταν η ιδανική εποχή για εσάς;  

49

  1. 1. Βαφτίσια: Ποια είναι/ήταν η ιδανική εποχή για εσάς;

    • Χειμώνας
    • Άνοιξη
    • Καλοκαίρι
    • Χειμώνας
      0


Recommended Posts

Όχι, δεν ήτανε γι' αυτό, καμία σχέση. Δεν έχω συναλλαγές, μόνο κάτι κουπόνια έχω δωρίσει.

Τη μια κάρτα την έφαγα γιατί άνοιξα θέμα που προϋπήρχε, σ' αυτό ΟΚ, αλλά την άλλη γιατί λέει ήτανε πολύ μεγάλη η υπογραφή μου (που την έχω εδώ κι ένα μήνα), το ίδιο απόγευμα που έκανε ένα σχόλιο αναφορικά με τους εγκληματίες μετανάστες... :rolleyes:

Τα συμπεράσματα δικά σας.

είσαι εκτός θέματος αγαπητή μου. θα σε αναφέρωωωωωωωωωωωωωωω!

:tongue::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι, δεν ήτανε γι' αυτό, καμία σχέση. Δεν έχω συναλλαγές, μόνο κάτι κουπόνια έχω δωρίσει.

Τη μια κάρτα την έφαγα γιατί άνοιξα θέμα που προϋπήρχε, σ' αυτό ΟΚ, αλλά την άλλη γιατί λέει ήτανε πολύ μεγάλη η υπογραφή μου (που την έχω εδώ κι ένα μήνα), το ίδιο απόγευμα που έκανε ένα σχόλιο αναφορικά με τους εγκληματίες μετανάστες... :rolleyes:

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Τα κουπόνια που έχεις δώσει εντάσσονται στις αγγελίες, και αξιολογούν αν είσαι αξιόπιστη ή όχι...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως οι πόντοι που συνοδεύονται με την κάρτα δεν έχουν σχέση με τις αγορές. Δηλαδή με κίτρινη χωρίς πόντους απλά γίνεται μια επίπληξη. Με 2-3 κίτρινες και 3 πόντους είναι προσωρινός αποκλεισμός για μια βδομάδα κτλ κτλ. δεν τα θυμάμαι βέβαια καλά.

ΝΑΙ ΝΑΙ ΞΕΡΩ!!! off topic! αναφέρτε με:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως οι πόντοι που συνοδεύονται με την κάρτα δεν έχουν σχέση με τις αγορές. Δηλαδή με κίτρινη χωρίς πόντους απλά γίνεται μια επίπληξη. Με 2-3 κίτρινες και 3 πόντους είναι προσωρινός αποκλεισμός για μια βδομάδα κτλ κτλ. δεν τα θυμάμαι βέβαια καλά.

ΝΑΙ ΝΑΙ ΞΕΡΩ!!! off topic! αναφέρτε με:tongue:

Εγώ δεν μιλάω για τις κάρτες αλλά για την αξιολόγηση και μόνο!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα κουπόνια που έχεις δώσει εντάσσονται στις αγγελίες, και αξιολογούν αν είσαι αξιόπιστη ή όχι...

Μα αφού πήγαν όλα στον προορισμό τους! Και μου στείλανε πμ να με ευχαριστήσουνε τα κορίτσια, τα 'χω κρατημένα στο mailbox!

Ωχ δεν ξέρω. Εγώ θα κάνω ό,τι καταλαβαίνω κι ας κάνουνε κι εκείνοι το ίδιο. Δεν θα σκάσουμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είχαν βγάλει ανακοίνωση οι admins πως η αξιολόγηση για τις αγορές δεν λειτουργεί ακόμα και είναι σε δοκιμαστικό στάδιο....

είσαι καλή μαθήτρια!

εύγε!

άλλο αυτό με τα κουπόνια, αγορές, συναλλαγές. γι' αυτό είχαν βάλει δοκιμαστικά τα κουτάκια με τα χρώματα. αυτό που λέει η Αγγελίνα έχει να κάνει με τις κάρτες.

έλα να μιλάμε για το θέμα της βάφτισης και της εποχής!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαρη παστακια εβαλες 2 φορες χειμωνας:shock::tongue:

Δημητρα, άλλο ασχετο τώρα, αλλά μια και σε βρήκα....

Είχες προτείνει κάπου το site mytoys για μια κουζίνα miele παιδική, αλλά δεν έχει αποστολή στην Ελλάδα!

Κι όχι τίποτα άλλο αλλά μόλις την είδα έιπα να τι δώρο θα κάνω στο κοριτσάκι μου για τα Χριστούγεννα!

Μήπως ξέρεις κάτι;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

ε, ψιτ! κοπελιές! βάφτιση; γουργούρης; οφφ τόπικ που λέμε και στην καθομιλουμενη;...ντα ντα! θα σας αναφέρω!!!:P:p:p

Νομίζω ότι η πιο όμορφη εποχή είναι η ανοιξη!!

Ετσί όπως είναι στολισμένη με τα καλά της η φύση, σε προτρέπει τις πιο όμορφες στγμές να τις ζεις τότε!!

Εμεις βαφτίσαμε 10 Μαϊου!!

Παστάκια, άντε να φάμε κανένα κουφέτο από τον γουργουράκο...Τι περιμένεις;:rolleyes:

Περιμένω να ξεχειμωνιάσει ολιγον...θα ειδούμε....

καλά κάνεις, αν το βλέπεις έτσι. συγνώμη για την επιμονή. ;)

αλλά βρε παστάκια, δηλαδή πρώτα σκέφτηκες το όνομα του πατέρα σου και μετά το τάμα για να δέσει;:roll:

ο σύζυγός σου σε όλο αυτό συμφωνεί;:o:confused:

φιλικά, ε!

Σεβούλα φιλικά: έχω χάσει τον μπαμπά μου από καρκίνο και είχα κάνει τάμα σε τρεις μεριές αγίους οτι αμα τον βοηθήσουν να το ξεπεράσει θα βαφτίσω το α' μου παιδί με το ονομα του αγίου του μπαμπά μου και τον επόμενο που ήμουν στην ενορία του..τώρα τους Αγιους Ανάργυρούς δεν τους έμπλεξα στο όνομα του παιδιού, που είναι το τρίτο μέρος που ζήτησα βοήθεια, αλλά δεν πειράζει, είναι οι γιατροί του κόσμου και ελπίζω να τον φυλάνε.....κι επειδή ο άνδρας μου το έζησε όλο αυτό με τον μπαμπά μου και ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ και με πονάει ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ, γιατί και τον γουργούρη δυσκολευτήκαμε να τον κάνουμε και δεν κοιτάει τις μικρότητες! Και την έχει κόψει την φόρα κι από παντού...Σκέψου είμαστε από 21 χρονών μαζί και αυτό έγινε όταν πρωτογνωριστήκαμε και ΑΚΟΜΑ ΙΣΧΥΕΙ...άρα μην μου αγχωνεσαι, το έχω μονταρει το θέμα μετα συναίνεσης συζύγου.....(Ελπίζω να σε κατατόπισα):rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Έχουμε νονά με νονό και 2 νονάκια! Η κολλητή μου που τη γνώρισα την πρώτη μέρα που πήγα να γραφτώ στη σχολή στη Θεσσαλονίκη (πριν από αιώνες:tongue:)!!!!

Το ξέρουμε πως ζουν μακριά αλλά λατρεύουν τη μικρή και οι σχέσεις μας έχουν αντέξει πάρα πολλά, οπότε δεν διακινδυνεύουμε τίποτα. Έχω ακούσει να γίνονται "τέρατα" μετά από κάποιες κουμπαριές.

Πάντως thanks για την προσφορά, θα σας έχουμε υπ'όψιν στο δεύτερο!!!! (όταν και αν).:P

Κορίτσια εμάς μας παντρέψαν 2 κοπέλες. Με την 1 έχουμε χ#στεί γιατί κόλλαγε στον άνδρα μου!!!και εγώ δεν είμαι και πολύ ευγενική σε αυτά...δεν σκαμπάζω από κουμπαριες... και η άλλη είναι ακριβώς το αντίθετο η κοπέλα και ύστερα από 6 χρόνια γάμου θα γίνει και νονά του μπεμπη και ας είναι αυτή Αθήνα και εμείς Πάτρα...είναι πολύ καλή κοπέλα...

μαρη παστακια εβαλες 2 φορες χειμωνας:shock::tongue:

Μαρή Δήμητρα τώρα το είδα, δίκιο έχεις!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes: αλλά έτσι που πάει ο σκατόκαιρος, μόνο χειμώνα και καλοκαίρι και λίγη άνοιξη θα έχουμε...άρα μέσες-άκρες σωστή πρόκειται να γίνω....

Αυτό είπα κι εγώ! Πού είναι το φθινόπωρο (οέο);

έχετε δίκιο οεο!!!!


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites

ε, ψιτ! κοπελιές! βάφτιση; γουργούρης; οφφ τόπικ που λέμε και στην καθομιλουμενη;...ντα ντα! θα σας αναφέρω!!!:P:p:p

Περιμένω να ξεχειμωνιάσει ολιγον...θα ειδούμε....

Σεβούλα φιλικά: έχω χάσει τον μπαμπά μου από καρκίνο και είχα κάνει τάμα σε τρεις μεριές αγίους οτι αμα τον βοηθήσουν να το ξεπεράσει θα βαφτίσω το α' μου παιδί με το ονομα του αγίου του μπαμπά μου και τον επόμενο που ήμουν στην ενορία του..τώρα τους Αγιους Ανάργυρούς δεν τους έμπλεξα στο όνομα του παιδιού, που είναι το τρίτο μέρος που ζήτησα βοήθεια, αλλά δεν πειράζει, είναι οι γιατροί του κόσμου και ελπίζω να τον φυλάνε.....κι επειδή ο άνδρας μου το έζησε όλο αυτό με τον μπαμπά μου και ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ και με πονάει ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ, γιατί και τον γουργούρη δυσκολευτήκαμε να τον κάνουμε και δεν κοιτάει τις μικρότητες! Και την έχει κόψει την φόρα κι από παντού...Σκέψου είμαστε από 21 χρονών μαζί και αυτό έγινε όταν πρωτογνωριστήκαμε και ΑΚΟΜΑ ΙΣΧΥΕΙ...άρα μην μου αγχωνεσαι, το έχω μονταρει το θέμα μετα συναίνεσης συζύγου.....(Ελπίζω να σε κατατόπισα):rolleyes::rolleyes::rolleyes:

!!!

Πατρινιά μου, μανούλα του γουργούρη, μια χαρά, καλά κάνεις! άντε με το καλό το όνομα.:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Πατρινιά μου, μανούλα του γουργούρη, μια χαρά, καλά κάνεις! άντε με το καλό το όνομα.:):):):)

Θένκς Λάρισα, Λάρισα σε είδα και λαχτάρησα!!!!ααααχχχχ!!!!!

Και εσύ να ε'ισαι πάντα καλά με την οικογένειά σου.


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...