Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μάχη Τιτάνων!


lucky2012

Recommended Posts

Καλημερα.κατα βαση συμφωνω με τη ζοζεφιν.εξαρταται απο το ποσο θες να το τραβηξεις,αλλα κατα τη γνωμη μου δ πρεπει να σκεφτεσαι πως θα αντιδρασουν τα πεθερικα αλλα ουτε να αναλωνεστε σε τετοια αντι να χαιρεστε τα παιδακια σαςκ να ετοιμαζετε χαρουμενοι τη βαπτιση του μικρου.

Λογικο να σκεφτεσαι οτι ο συζηγος σε "ριχνει".γτ δ φαινεται να εκτιμα τη βοηθεια των γονιων σου αλλα ειναι κ σαν να μην εχεις λογο στο ονομα του παιδιου σου.κ σαν να σε ξεγελασε στο πρωτο

Εσυ τι σκεφτεσαι;

Το πόσο συμφωνώ, δεν λέγεται! Από σεβασμό στους γονείς σου και από ευγνωμοσύνη σε αυτούς τους ανθρώπους θα έπρεπε να βγει κάποιο από τα ονόματα τους. Αμέσως επόμενη καλύτερη επιλογή; Το τάμα! Πρώτο και μοναδικό... για να μην έχεις και παρεξηγήσεις ούτε με τους μεν ούτε με τους δε.

Ακόμη όμως και αν δεν το δεχθεί ο σύζυγος, όσο και αν σε ενοχλήσει, δεν αξίζει να στεναχωριέσαι. Κάνε μια ειλικρινή συζήτηση εσύ με τους γονείς σου... γιατί όσο ανοιχτόμυαλοι και καλοί άνθρωποι και αν είναι, μια μικρή πικρία θα τους δημιουργηθεί για λίγο. Εξήγησε τους και δείξε τους ΕΣΥ πόσο εκτιμάς την υποστήριξη τους. Αυτό πρέπει να ξέρουν! Στην τελική, όπως και να τα λένε τα παιδιά, σημασία έχει ποιόν αγαπάνε και εμπιστεύονται... και αυτοί θα είναι οι γονείς σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Σορι κι ολας αλλα ο αντρας σου φταιει ....

Σε μας οι γονεις μενουν μακρια κ των δυο ..μετα απο αγωνα 6 χρονων κ εξωσωματικων ειμαι τριων μηνων κ το παιδι μας ειναι ταμενο σαν δευτερο ονομα στην Αγ Ειρηνη.

Ο αντρας μου απο μονος του ειπε αν ειναι κορη θα παρει της μαμας σου αν ειναι γιος του πατερα μου κ συμφβνησα( οχι να μου χαν κανει οτι εσενα) γιατι??? για να ρθουν σαν γυφτικα σκεπαρνια στην εκκλησια?? τα πεθετικα μου δεν εχουν αλλα εγγονια κ δεν θα αποκτησουν εκτος αν ξαναμεινω εγκυος κι ομως κι οι ιδιοι μου λενε αν το εταξες κ θελεις μονο της Αγιας αυτης να βαλεις...

Μου φαινεται οι δικοι σου δεν εχπυν δει τα δυσκολα...το ονομα του πατερα μου θα βαζα κι ας μη μου ξαναμιλαγαν κι οσον αφορα τον αντρα σου απλα θα το ανακοινωνα αφου ειναι ετσι...

Ειμαι απολυτη σε αυτα...κι αυτα τα δεν με χωνεψαν δεν ισχυουν μετα απο 2 παιδια...οι ανθρωποι απλα δεν αγαπουν το δθκο τους παιδι..γιατι πια δεν εισαι νυφη τους εισαι μανα των εγγονων τπυς...ασυζητιτο λοιπον Ανδρεας

Κι οτι κ να σου πουν να σκεφτεσαι οσα περασες κ να ξερεις πως καβεις το σωστο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

Διάβασα προσεκτικά τη δημοσίευσή σου και τις απαντήσεις και ομολογώ ότι με ενόχλησε το όλο θέμα. Φαντάζομαι πόσο θα ενόχλησε εσένα που σε αφορά..

Τελικά, τί έγινε; Πού καταλήξατε με το όνομα;

Ελπίζω να μην υποχώρησες..

  • Μου αρέσει 1

eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γνώμη μου είναι να δίνουν οι γονείς ονόματα που να μη σχετίζονται με παππούδες και γιαγιάδες, άσχετα με το ποιος βοηθάει και ποιος όχι. Έτσι θα φανεί ποιος αγαπάει πραγματικά το παιδί και ποιος όχι. Επιπλέον η επιλογή ονόματος που να αρέσει και στους δυο γονείς και σε αδερφάκια του παιδιού που θα βαφτιστεί, ενώνει την οικογένεια. Η επιλογή ονομάτων παππούδων και γιαγιάδων χωρίζει την οικογένεια σε στρατόπεδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...