Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όλα ωραία ravt!! Και το δώρο ημερολόγιο με φώτος πολύ καλό!! Το έχω λάβει, δεν το έχω κάνει αλλά ωστόσο το λάτρεψα.

Το γλυκό στο βαζάκι είναι αχλάδι; :D

Να πω πως έχω κάνει λίστα δώρων μετά το καλοκαίρι και 2 δώρα τα έχω ήδη αγοράσει.... :);)

Είναι ένα εξαιρετικό δώρο. Φτιαγμένο με αγάπη και ειδικά για αγαπημένα πρόσωπα.

Οι δικοί μας, το είχαν όλο το χρόνο, στο ψυγείο τους.

Ααααααααααααααααααααα!!!! :shock::shock: Είσαι απιστευτη!!! :tongue::tongue:

Εγώ μόνο το δώρο του αδελφού μου (και νονού του γιου μου) έχω παραγγείλει. Έχει 4 ρολόγια οπότε του πήρα μια 3πλη θήκη ρολογιών από δερματίνη ώστε να προστατεύει τα 3 όσο φοράει το 4ο!

Edit: Ναι Ειρήνη μου, εννοείται άνευ φωτογραφίας. Μόνο ιδέες!

Τι ωραίο, πρωτότυπο και χρήσιμο δώρο!!! Μπράβο!

Τέλεια, το σκέφτηκες, θα μας βοηθήσει πολύ!

Ειδικά για τα δώρα σε φίλους, επειδή είνα κάτι που αγαπώ και με απασχολεί πολύ, έχω ειδικό αρχείο "GIFTS", με φωτογραφικό υλικό, ώστε να οργανωνομαι όσο καλύτερα μπορώ. Έχουμε να πούμε άπειρα για το θέμα. Σιγά-σιγά για να τα ευχαριστιόμαστε στο έπακρο! :-P

αχ βρε κοριτσια τι ωραια που τα λετε και τι ωραιες ιδεες μας δινεται...!!!! χερομαι πολυ που θα βρισκομαι εδω αυτα τα χριστουγεννα!!!!

Να γράφεις και να μας λες οτιδήποτε σε απασχολεί.

Το χαιρόμαστε όλες!

Υ.Γ. Περιμένω κι άλλες παρουσίες :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα με οικογενειακή φωτογραφία την έχω κάνει. Την εκτίμησαν πολύ όλοι οι φίλοι μας στο εξωτερικό. Εδώ στην Ελλάδα μάλλον όχι... Θεωρείται ξεπερασμένο και δεν μου έχει απαντήσει ποτέ κανείς, εκτός από την κολλητή μου που είναι χρυσοχέρα και φτιάχνει τα άπειρα χειροποίητα πράγματα από μικρή.

Τα δώρα τα ξεκίνησα νωρίς γιατί εκμεταλλευτηκα προσφορές που δεν ήθελα να χάσω και επίσης επιμεριζω το κόστος για να μην έχω μαζεμένα έξοδα τον Δεκέμβριο.

Ravt θα ήθελα πολύ την συνταγή φιρίκι.

Πέρυσι είχα βάλει ρολά κανέλας άψητα σε μικρά ταψακια μιας χρήσης για δώρο σε επίσκεψη τις γιορτές. Άρεσαν σε όλους και θα το επαναλάβω αφού είχε επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα με οικογενειακή φωτογραφία την έχω κάνει. Την εκτίμησαν πολύ όλοι οι φίλοι μας στο εξωτερικό. Εδώ στην Ελλάδα μάλλον όχι... Θεωρείται ξεπερασμένο και δεν μου έχει απαντήσει ποτέ κανείς, εκτός από την κολλητή μου που είναι χρυσοχέρα και φτιάχνει τα άπειρα χειροποίητα πράγματα από μικρή.

Τα δώρα τα ξεκίνησα νωρίς γιατί εκμεταλλευτηκα προσφορές που δεν ήθελα να χάσω και επίσης επιμεριζω το κόστος για να μην έχω μαζεμένα έξοδα τον Δεκέμβριο.

Ravt θα ήθελα πολύ την συνταγή φυρίκι.

Πέρυσι είχα βάλει ρολά κανέλας άψητα σε μικρά ταψακια μιας χρήσης για δώρο σε επίσκεψη τις γιορτές. Άρεσαν σε όλους και θα το επαναλάβω αφού είχε επιτυχία.

Αφροδιτούλα μου,

Εγώ δεν το θεωρώ καθόλου ξεπερασμένο. Το αντίθετο. Πιστεύω πως ελάχιστες οικογένειες, έχουν την όρεξη και τη φροντιδα να φτιάξουν από την αρχή μια τέτοια κάρτα.

Όταν την έκανα εγώ, την έστειλα μόνο σε 1 άτομο στο εξωτερικό, την οικογένεια του αδερφού του άντρα μου. Οι άλλοι, ήταν εδώ, φίλοι και δικοί μας.

Την είχαν σε μέρη που μας τίμησαν, πιστευω... άλλοι κρεμασμένη στα χριστουγεννιάτικα δέντρα τους.. άλλοι στο πάσο τους... γενικά, είχα θετικές αντιδράσεις. Πολύ θετικές.

Ομως, δεν θέλω να στεναχωριέσαι εσύ, για τέτοια! Σε καμία περίπτωση! Το κάνεις για σένα και την οικογένειά σου. Οποιος δεν μποιρεί να το εκτιμήσει απλώς δεν.... ;) .

Για τα δώρα, κάνεις άριστα! Αριστα! Αυτό είναι και το όλο θέμα! Αυτό ξεκινάμε και εμείς. Μπράβο που οργανώνεσαι τόσο καλά!

Υ.Γ. Αγαπώ ρολά κανέλας!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ραβτ το δωρο που πηρες πολυ πρακτικο!οπως κ ολες οι ιδεες που προτεινες.εγω για την καρτα λεω να ντυσω τα μικρα στο θεμα

Ολα οσα ανεβαζετε ειναι υπεροχα..εγω εχω μπει ηδη στο κλιμα..αν κ σημερα εδω εχει πολυ ζεστη κ ηλιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ τα γουρια μου αρεσουν πολυ σαν δωρο!λετε να κανω μονη φετος μερικα;

Στολιδακια για το δεντρο προσπαθησε να κανει ο αντρας μου με "ξυλο μπαλσα" η κτ τετοιο αλλα δ ηταν πολυ πετυχημενα:(

Επισης παντα εχω δωρακι για οποιον κερδισει το φλουρι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!Παρούσα κ εγω! :D

Δεν είμαι ακόμα στο κατάλληλο Mood αλλά θα μπω σιγά σιγά γιατί μάλλον και το δικό μου μυαλό χρειάζεται να χαλαρώσει...:rolleyes: .

Το μόνο σίγουρο είναι ότι και εγω εχω αρχίσει -στο μυαλό μου αρχικά - τη λίστα δώρων δειλά δειλά...ξεκινάω να ψωνίζω από τέλη Οκτωβρίου τα δωράκια γιατι αν τα αφήσω για το μισθό του Δεκεμβρίου θα πιεστώ πολύ. Κάποτε τα ψώνιζα όλα αυτά και διπλά και τρίδιπλα με το δώρο των Χριστουγέννων, αυτό που τώρα δεν..τέλοσπάντων...εχω να πάρω σίγουρα δυο δώρα για δασκάλες, συν παιδιά νονών, συν γιαγιάδες συν πιατέλες με γλυκά ή μπισκότα χειροποίητα συν ό,τι άλλο προκύψει για τις επισκέψεις των ημερών. Να μαστε καλά να τα φτιάξουμε όλα όμορφα όπως κάθε χρόνο!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ τα γουρια μου αρεσουν πολυ σαν δωρο!λετε να κανω μονη φετος μερικα;

Στολιδακια για το δεντρο προσπαθησε να κανει ο αντρας μου με "ξυλο μπαλσα" η κτ τετοιο αλλα δ ηταν πολυ πετυχημενα:(

Επισης παντα εχω δωρακι για οποιον κερδισει το φλουρι!

Δεν πειράζει που δεν ήταν πετυχημένα... προσπαθήσατε!

Και μεις το έχουμε οικογενειακή παράδοση αυτό. Δωράκι πάντα για τον κερδισμένο!

καλησπέρα!Παρούσα κ εγω! :D

Δεν είμαι ακόμα στο κατάλληλο Mood αλλά θα μπω σιγά σιγά γιατί μάλλον και το δικό μου μυαλό χρειάζεται να χαλαρώσει...:rolleyes: .

Το μόνο σίγουρο είναι ότι και εγω εχω αρχίσει -στο μυαλό μου αρχικά - τη λίστα δώρων δειλά δειλά...ξεκινάω να ψωνίζω από τέλη Οκτωβρίου τα δωράκια γιατι αν τα αφήσω για το μισθό του Δεκεμβρίου θα πιεστώ πολύ. Κάποτε τα ψώνιζα όλα αυτά και διπλά και τρίδιπλα με το δώρο των Χριστουγέννων, αυτό που τώρα δεν..τέλοσπάντων...εχω να πάρω σίγουρα δυο δώρα για δασκάλες, συν παιδιά νονών, συν γιαγιάδες συν πιατέλες με γλυκά ή μπισκότα χειροποίητα συν ό,τι άλλο προκύψει για τις επισκέψεις των ημερών. Να μαστε καλά να τα φτιάξουμε όλα όμορφα όπως κάθε χρόνο!

Καλώς ήρθες, πιστό μου Ερσάκι!!

Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου... ένας λόγος που άνοιξα το θέμα, νωρίς, είναι γιατί και το δικό μου μυαλό χρειάζεται να χαλαρώσει....

Σιγά-σιγά οργανώσου, αν και το χεις. Είμαι σίγουρη πως θα κάνεις εξαιρετικές αγορές!

μα αυτο εννοειτε, πιστευω πως συγουρα θα χρειαστω τα φωτα σας και τις υπεροχες ιδεες σας!!

Οτιδήποτε χρειαστείς.. εδώ είμαστε. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα ξωτικά,

Αγαπώ πολύ, το θέμα που συζητάτε... τα δώρα που θα προσφέρουμε!

Είναι από τ αγαπημένα μου!

Προσωπικά, λατρεύω τα δώρα με "χαρακτήρα"! Τα δώρα, που μου δείχνουν οτι ο άλλος ξοδεψε σκέψη και χρόνο για να μου το προσφέρει.

Τέτοια δώρα προσφέρω πάντα και γω.. είτε είναι η δασκάλα του μικρού μου, είτε είναι κάποιο πολύ δικό μου άτομο.

Είτε είναι ένα σετ καφέ, είτε είναι ένα μπουκάλι χειροποίητο λικέρ, είτε είναι μπισκότα, θέλω να δείχνει φροντίδα.

Θα προτείνουμε όλες πολλά δωράκια και εννοείται χρειάζεται γιατί θέλουμε ιδέες, οπότε ας δούμε και μία διαφορετική πρόταση:

Γλαστράκια, τα οποία έχουμε ζωγραφίσει εμείς ή τα βλασταράκια μας και μέσα μπορούμε να τοποθετήσουμε οτιδήποτε θέλουμε... καφέ, γλυκά, καλλυντικά, είδη μπάνιου.. οτιδήποτε:

glastrakia_zpshwbn927m.jpg

glastrakia2_zpsgcgdlz2i.jpg

glastrakia1_zpsuuc3jnni.jpg

Η ζωγραφική τους ειναι πραγματικά πανεύκολη. Έχω ήδη ένα τέτοιο γλαστράκι, σε κατακόκκινο χρώμα, ζωγραφισμένο από τον μικρό μου, πάνω στο γραφείο του και βάζουμε εκεί τους μαρκαδόρους του.:)

Σας φιλώ γλυκά μου ξωτικά


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά,

Μιας που ανταλλάσουμε ιδέες για τα δώρα, ένα μεγάλο κομμάτι των χριστουγέννων, δείτε πόσο απλά μπορούμε να φτιάξουμε ένα πανέμορφο και ξεχωριστό αμπαλάζ:

χρησιμοποιώντας ένα απλό γλυφιτζούρι, το οποίο είναι και εξαιρετικά φτηνό:

f462914100542a220224e0a94cc605ae_zpsabbotakq.jpg

Υπέροχη ιδέα και αν τελικά χρησιμοποιήσω σακουλάκια σε κάποια από τα δώρα μας, τότε θα το κάνω. Είναι τόσο απλό! Μπορουμε να το δέσουμε σε ένα χριστουγεννιάτικο σπάγγο ή να το περάσουμε μέσα στη σακούλα όπως στη φωτογραφία.

Σας φιλώ όλες! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως λέτε θα αντιδρούσαν τα tech-freak παιδάκια μας αν επέστρεφαν μια μέρα απ το σχολείο και έβρισκαν μια τέτοια μπάλα στο δωμάτιό τους;

5a06b48d00bb87a0851d7a95a6b80ca8.jpg

"Αγάπη μου είδες τρόπο που βρήκε ο Άγιος Βασίλης να βλέπει αν είσαι καλό παιδί;"


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...