Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Πως λέτε θα αντιδρούσαν τα tech-freak παιδάκια μας αν επέστρεφαν μια μέρα απ το σχολείο και έβρισκαν μια τέτοια μπάλα στο δωμάτιό τους;

5a06b48d00bb87a0851d7a95a6b80ca8.jpg

"Αγάπη μου είδες τρόπο που βρήκε ο Άγιος Βασίλης να βλέπει αν είσαι καλό παιδί;"

Υπεροχο..!θα το εχω στα υποψιν για το μελλον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας καλημερίζω με το πιο όμορφο, γλυκό δωράκι!

532be79926d06ec567bc4ff8f978f3ca.jpg

Αχ να ήμουν τόσο χρυσοχέρα, αυτό θα ήταν το δώρο μας για φέτος....! Είναι υπέροχο!

Πως λέτε θα αντιδρούσαν τα tech-freak παιδάκια μας αν επέστρεφαν μια μέρα απ το σχολείο και έβρισκαν μια τέτοια μπάλα στο δωμάτιό τους;

5a06b48d00bb87a0851d7a95a6b80ca8.jpg

"Αγάπη μου είδες τρόπο που βρήκε ο Άγιος Βασίλης να βλέπει αν είσαι καλό παιδί;"

:tongue::tongue::tongue: Τέλεια ιδέα! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Συζητούσατε για τους χρωματισμούς... Όσα χρόνια ζω στο δικό μου σπίτι, έχω κάνει διάφορους συνδυασμούς ώστε ποτέ το δέντρο να μην είναι ίδιο με την προηγούμενη χρονιά. Μπλε σκούρο με ασημί, σκέτο ασημί με μπλε-ασημί κορδέλα, ασημί με σκούρο καφέ, ασημί με κόκκινα στοιχεία κ.α.

Επειδή το σαλόνι μου έχει καφέ, γαλάζιο στα έπιπλα, ασημί σε πόμολα, κουρτινόξυλα και πόδια καναπέ αλλά και χρυσο-καφέ στις κουρτίνες, αν και προς στιγμήν σκέφτηκα φέτος να διατηρήσω το ασημί σε έναν μικρό βαθμό, να επαναφέρω το καφέ και να προσθέσω κάποια τσαχπινιά σε γαλάζιο, δεν θα το κάνω καθώς επένδυσα σε μια υπέροχη κορδέλα για δυο χρόνια και θέλω να την διατηρήσω.

Εδώ βλέπετε την κορδέλα και μέρος του περυσινού στολισμού του δέντρου μας

f1992c37686e13f9589cc45cd1191eb7.jpg

Τώρα σκέφτομαι πως ίσως μειώσω τα ασημί, προσθέσω τα καφέ και αγοράσω ή με κάποιο τρόπο φτιάξω μπορντώ (wine red το λένε τώρα χεχε!) στολίδια.

Σαν αυτά...

7c477c3e7d2778a6807916e7ea2846f8.jpg

ή τώρα που το σκέφτομαι, γιατί να προβώ σε μόνιμη αλλαγή των στολιδιών μου ενώ μπορώ με λινάτσα που ήδη έχω και με μια υπέροχη κορδέλα σε σκούρο κόκκινο χρώμα να κάνω τέτοια στολίδια;

a3de9b4e704c195af9cbecc8b67848be.jpg

Πέρυσι, έψαχνα λουλούδια που να μου αρέσουν ώστε να γεμίσω το δέντρο μου με κάτι διαφορετικό. Δεν βρήκα... Αλλά μόλις είδα αυτό... Εύκολο στην κατασκευή, όμορφη στην όψη. Χμ...

2c023af9809f15ccd77d968df8e0ca63.jpg

Όμορφα, εύκολα και κυρίως μοναδικά στολίδια είναι και αυτά

49d95379894041aec81bf5328a12a9cc.jpg

Τι λέτε;


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Η κορδελα πολυ ωραια!χρυσο με μπορντω δ ειναι;τα μασουρακια εμενα προσωπικα δ μου αρεσαν.τα αλλα τρια πολυ..κ σπαγκο μπορεις να χρησιμοποιησεις σε μπαλες(μονιμα ομως)η κανενα παλιο κοκκινο πουλοβερ.

Εγω περυσι ηθελα να το κανω πιο παιδικο κ εβαλα λουτρινα ταρανδακια,αγιοβασιλακια,πιγκουινακια,ξωτικα κ ζαχαρωτα-μπαστουνακια που φυσικα φαγαμε στο ξεστολισμα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένο μου ξωτικό

Θα σου πω τη γνώμη μου και φυσικά εσύ και μόνο εσύ, αποφασίζεις.

Η υπέροχη κορδέλα σου, με πάει απευθείας σε καφέ, λινάτσα και μπορντώ {το χρώμα του κρασιού :mrgreen: }.

Αφού θέλεις ν αλλάξεις λιγάκι και γω θα έβγαζα το ασημί και θα έβαζα περισσότερο καφέ και μποντώ.

Σου έχω κάποιες προτάσεις, που εσύ, αν κάτι σου αρέσει και επειδή εισαι και χρυσοχέρα, μπορεις να φέρεις στα μέτρα σου:

Κάτι σαν αυτό:

rav2_zpsyuh6bpck.jpg

Ή ακόμα και μία πολύ διαφορετική πρόταση {αυτό βασικά είναι για όλα τα ξωτικά} είναι οι πλεκτές μπάλες, που μπορουν να γίνουν στο χρώμα επιλογής μας:

rav_zpsb85jnpeo.jpg

rav4_zpseounleqi.jpg

rav1_zpsr1w5c4io.jpg

Και για σένα, αυτό:

rav3_zpsvpnmdl9e.jpg

Και κάτι τέτοιο, θα ταίριαζε νομίζω πολύ

riv_zpsvanvjlks.jpg

Τα στολίδια που έβαλες, με το κόκκινο, μου αρεσαν πολύ. Πολύ! Ειναι υπέροχα και διαφορετικά!

Γενικά αγαπώ πολύ ξύλο και καφέ χρώμα {σκούρο}. Νομίζω ότι είναι τόσο σικάτο και ελπίζω φέτος να καταφέρω να βάλω μερικές ακόμα, σκούρες μπαλίτσες στο δεντράκι μας.

Εδώ βλέπετε την κορδέλα και μέρος του περυσινού στολισμού του δέντρου μας

f1992c37686e13f9589cc45cd1191eb7.jpg

Τώρα σκέφτομαι πως ίσως μειώσω τα ασημί, προσθέσω τα καφέ και αγοράσω ή με κάποιο τρόπο φτιάξω μπορντώ (wine red το λένε τώρα χεχε!) στολίδια.

Σαν αυτά...

7c477c3e7d2778a6807916e7ea2846f8.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ Ειρήνη μας! Η αλήθεια είναι πως (φάνηκε νομίζω κιόλας) άλλο ξεκίνησα να σας δείχνω και άλλο αποφάσισα εν τέλει πως ταιριάζει. Πραγματικά, μάλλον θα αφαιρέσω τα ασημί για φέτος!

Η άλλη αλλαγή που σκοπεύω να κάνω, αφορά την εξώπορτα. Οι κορδέλα σε δέσιμο δώρου, σα να πολυφορέθηκε στο δικό μου σπίτι! Σκέφτομαι να φτιάξω μια σύνθεση - στεφάνι με είδη που ήδη υπάρχουν στην αποθήκη μου.

Μερικές απ τις ιδέες που "κλέβω" ώστε να φτιάξω κάτι δικό μου...

82334498f26d4586ae9093ea795a1687.jpg

e9625770abf22b387a1e5923028ae464.jpg

2ac83bff3775c49301c34dbc7f217aeb.jpg

2f0ab638efbfae0ef57af67bfcdba9d9.jpg

Tip: Αυτό με ένα απ τα ρεσό με τη μπαταρία μέσα στο φαναράκι δεν θα ταν όμορφη ιδέα;


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Η άλλη αλλαγή που σκοπεύω να κάνω, αφορά την εξώπορτα. Οι κορδέλα σε δέσιμο δώρου, σα να πολυφορέθηκε στο δικό μου σπίτι! Σκέφτομαι να φτιάξω μια σύνθεση - στεφάνι με είδη που ήδη υπάρχουν στην αποθήκη μου.

Μερικές απ τις ιδέες που "κλέβω" ώστε να φτιάξω κάτι δικό μου...

82334498f26d4586ae9093ea795a1687.jpg

e9625770abf22b387a1e5923028ae464.jpg

2ac83bff3775c49301c34dbc7f217aeb.jpg

2f0ab638efbfae0ef57af67bfcdba9d9.jpg

Tip: Αυτό με ένα απ τα ρεσό με τη μπαταρία μέσα στο φαναράκι δεν θα ταν όμορφη ιδέα;

Μεγάλα θέματα ανοίγεις, Ραβάκι μου! Είναι μία και απο τις δικές μου αλλαγές για φέτος.

Ήδη, από πέρσι, βαρέθηκα το στολισμό με τον γνωστό φιόγκο και έτσι έβαλα ένα στεφάνι. Όμως θα ήθελα κάτι διαφορετικό και ήδη το ψάχνω και γω.

Για δες μερικές, πρώτες, ιδέες:

Μία απλή δημιουργία, που μ άρεσε πολύ και μπορεί να βάλει η κάθε μία οτιδήποτε της αρέσει

door1_zpskungoleg.jpg

Μία άλλη ιδέα

door_zpsfhrgugfc.jpg

Πόσο διαφορετικό?! Εύκολο να γίνει και τόσο γλυκό

door2_zpsgetz9nj2.jpg

Σε κάτι τέτοιο προσανατολίζομαι εγώ

door3_zps0upwont7.jpg

Και ένα ξύλινο διακοσμητικό, ανάλογα τι αρέσει στην κάθε μία

door5_zpsxp3llw8r.jpg

Σε όλα τα παραπάνω, μπορεί η κάθε μία να βάλει οτιδήποτε της αρέσει και να τα προσαρμόσει στα γούστα της.

Πάρτε ιδέες ;)

Υ.Γ. Γι αυτό που λες, σχετικά με το φαναράκι, αν μπορείς να βρεις τρόπο να το κρεμάσεις, εννοείται είναι υπέροχο. Το πρόβλημά μου, κάθε φορά που βάζω κάτι "κρεμαστό", είναι το που θα το στερεώσω...

Σας φιλώ όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες μπαλες ππυ ανεβασε η ειρηνη κ τα κουκουναρια μου αρεσουν πολυ!τα κουκουναρια τα χρησιμοποιω κ γω πολυ

Τοστεφανι στην πορτα πολυ ωραια ιδεα.

Κστο πατρικο μου καναμε πολλες κατασκευες για το στολισμο

Link to comment
Share on other sites

Δε σας είπα! Χθες το απόγευμα, επειδή μια ψύχρα την είχε, ανάψαμε το τζάκι για 1η φορά φέτος! Έβρασα κάστανα που τους είχα υποσχεθεί από μέρες και έφτιαξα αυτά τα πεντανόστιμα κεκάκια μήλου-κανέλας!

http://womanfulltimejob.blogspot.gr/2016/10/apple-and-cinnamon-muffins.html

Μέχρι και ο σύζυγος αναφώνισε: "Σα Χριστούγεννα μυρίζει εδώ μέσα!" Χεχε! Είναι θέμα χρόνου όλοι να ασχολούνται από νωρίς με τα Χριστούγεννα! Δυστυχώς, το χουμε ΤΟΣΗ ανάγκη!

14650154_10210956777177864_3144961904679094033_n.jpg?oh=77a9f715ba854b884b8d69fb0538226b&oe=58A406B0


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπω ραβτ υπεροχα!

Κ μεις θα φαμε καστανακια σημερα!κ μηλοπιτα θελω να κανω αλλα δ ξερω ποτε.εχω κ τις ετοιμασιες για το μπεμπε..

Εμεις τζακι εχουμε μονο στο εξοχικο..

Link to comment
Share on other sites

Το κρεμαστό είναι πάντα πρόβλημα αλλά αν είναι κάτι σχετικά ελαφρύ υπάρχει τρόπος να στηριχθούν. Έχω δει στην αγορά αυτοκόλλητα γαντζάκια 3Μ που κρατάνε αρκετό βάρος χωρίς να αφήνουν σημάδια αλλά δεν ξέρω τι υλικά συγκρατούν.

Στην ανάγκη, σκέφτομαι αυτό:

14d66ba93693b8814e2f6a1b32763253.jpg

Εναν κλασσικό γάντζο, κολλημένο με ταινία διπλής όψης στην μέσα μεριά της πόρτας ώστε να κρατήσει την εξωτερική σύνθεση. Εννοείται δεν ξεχνάμε να το καλύψουμε εσωτερικά να μην είναι αντιαισθητικό!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Να φτιάξουμε λιγάκι τα κέφια μας με ένα τραγούδι, που μας θυμιζει οτι έρχονταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

Σας φιλώ όλες

Υ.Γ. Το θέμα μας, σε 3 μέρες, έχει ήδη πάνω από 700 αναγνώσεις. Ελπίζω και άλλα κορίτσια, που βλέπω οτι μας διαβάζουν, να μας πουν ένα γεια. :D

Ανεξάρτητα, ελπίζω να σας χαλαρώνει όλες και να το χαίρεστε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kalά δε σε πιστεύω! Από τώρα;;; Το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες και λεω μπααααα νωρίς είναι ακόμα!! Πόσο χαίρομαι! Αν και κάπου στην πορεία το χάνω και φέτος με τα τρία μου ταρζανάκια να δω τι θα καταφέρω να παρακολουθήσω!! ΣΑς παρακαλώ πολύ να με βοηθήσετε! Γκουγκλάρω κ όλας αλλά χρειάζομαι και την βοήθειά σας!! Απασχολώ ενήλικες με νοητικά προβλήματα κυρίως ΌΜΩΣ αυτοεξυπηρετούμενοι και λειτουργικοί σε μεγάλο βαθμό! Είναι δλδ αυτοεξυπηρετούμενοι! Είναι κάτι σαν ειδικό σχολείο για ενήλικες αλλά φτιάχνουμε κατασκευές για τα παζάρια μας όπου μαζεύουμε χρήματα για τις δραστηριότητές μας, εκδρομές, εξορμήσεις, καφεδάκια κτλ! Εγώ έχω αναλάβει το τμήμα με δέρματα! Ξεκινήσαμε τα χριστουγεννιάτικα! Φτιάξαμε μέχρι στιγμής κάλτσες και ρόδια! Θα ήθελα όμως ιδέες πρωτότυπες και εύκολες και με φωτο αν γίνεται! Ιδέες για διακόσμηση όσων ήδη κάναμε ή τι άλλο θα μπορούσαμε να κάνουμε! Αν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες θα σας πω! Ααααααα ξέχασα να σας πω ότι το κάνουμε κρεμαστό στολίδι για δέντρο! Είμαι όμως σίγουρη πως θα έχετε κ άλλες ιδέες! Επίσης και με άλλο εύκολο υλικό οτιδήποτε σκεφτείτε αλλά μην ανεβαίνει πολύ το οικονομικό κομμάτι καταλαβαίνετε γιατί!! Στο ίδιο μοτίβο σκέφτηκα και κάποια ακόμα σχεδιάκια αλλά θέλω να ξεφύγω και λίγο βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια! Να πω ότι έχω μόλις ένα μήνα που ανέλαβα το τμήμα, δεν το έχω ιδιαίτερα με τις κατασκευές, έχω τρία μωράκια που ελάχιστο χρόνο μου αφήνουν να το ψάξω στο σπίτι αλλά θέλω να είμαι δημιουργική στη δουλειά μου και να περνάνε καλά οι "μαθητές" μου! Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά είμαι σίγουρη πως έγραψα στο σωστό μέρος !!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

ΥΓ: όσες θέλετε να ποστάρετε κάτι και δεν μπορείτε εδώ ευχαρίστως να σας στείλω μειλ μου με πμ!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

http://3.bp.blogspot.com/-oIN7UWjkPDs/VFvLZwUfjlI/AAAAAAAAQRo/FlBKUODVWM0/s1600/diy-xristougeniatika-stefania4.jpg

Απο στεφανια μου αρεσει αυτο.γενικα να αξιοποιησουμε παλιες μπαλες

http://3.bp.blogspot.com/-cehnG-xdelc/VFvLayA-PpI/AAAAAAAAQR4/tzg5acTvjW4/s1600/diy-xristougeniatika-stefania7.jpg

Αλλα κ αυτο.με τις κορδελες σε πιο χριστουγεννιατικα χρωματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...