Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επισης λεγκω κερναω κρεμα welleda την εχω αχρησιμοποιητη σχεδον....

αλλα δεν νομιζω οτι θα κανει τιποτα σε τετοιο συγκαμα.... (εμενα δεν εχουν συγκαει ποτε κανενα τους και ουτε τα αλλαζα και τοσο συχνα χαχαχαχα)

φανταζομαι κανεις ο,τι ειανι να κανεις, αερισμα κλπ και λαδακι βαλτης....αν ευρισκες κι βαλσαμολαδο ή και ελαιολαδο φανταζομαι κακο δεν κανει...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πορτοκάλι έχει καιρό να φάει, αχλάδι, μηλο και μπανάνα τρώει τελευταία.

Λάδια, ξύδια και μελάνια έχω την αίσθηση ότι το χειροτερεύουν όπως και η σουντοκρημ αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί... ίσως να μην το βελτιώνουν και να μου φαίνεται ότι το χειροτερεύουν.

Διάροια δεν είχε σε καμία περίπτωση.

Μέχρι και τις πάνες σκέφτηκα αλλά μέχρι τώρα ότι έβρισκα σε προσφορά έπαιρνα... τις έχει ξαναδοκιμάσει όλες γιατί να την πειράξουν τώρα...

Αν υποψιαστώ ότι την πήραξαν πάλι αυτά που τρώω θα αποθηλάσω αύριο κιολας... δεν παίζει να ξανακόψω τα γλυκά θα καταρεύσει το συμπαν μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Το συγκαμα εμενα το κανανε και οι δυο τις μερες που εβγαζαν δοντια. Η μανα μου (οχι η εγκυροτερη πηγη αλλα τες παν) ελεγε οτι τα σαλια εκεινες τις μερες ειναι πολυ οξινα και εξισου και τα τσισα κλπ. Δεν ξερω αν ισχυει παντως και οι δυο στα δοντια συγκαιαν ασχημα κι εβγαζαν και σπιθουρια γυρω απο το στομα με τα σαλια. Η Μυρτω δηλαδη ακομα, μονο 4 δοντια εχει βγαλει, στο καθενα το ιδιο βιολι. Δεν ξερω τι μελανι βαζεις, εγω βαζω γεντιανης και βοηθαει αρκετα. Επισης μπορεις να την ξαπλωσεις τσιτσιδη και να κρατησεις απο πανω της μια λαμπα, απο τις παλιες που βγαζουν θερμοτητα. Οσο πιο κοντα μπορεις ωστε να μην την καψεις, μερικα λεπτα καθε φορα. Οσο συχνοτερα τοσο καλυτερα. Αυτο ειναι παλιο αλλα καλο κολπο. Κανει δουλεια, αληθεια.

Και τηλεφωνο να παρεις οποτε θες, θα μου φτιαξεις το κεφι.

Για τον αποθηλασμο την ακολουθω και νιωθω οτι εκει το παει, αλλα θα σας τα πω αυριο, ηρθε ο Τασος τωρα και θελω να τον δω λιγακι...


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Δεν το κανω αυτο καθε μερα βρε Αφροδιτη, συνηθως ξυπνω 7.30, 8 το πολυ με τη Μυρτω, απλα επειδη ο καλος μου αναλαμβανει τη Σεμελη δεν χρειαζεται να πεταχτω και να αρχισω το τρεξιμο κατευθειαν, μπορω να χουζουρεψω οσο με παιρνει με τη μικρη εκει γυρω. Το σημερινο ηταν εξαιρεση γιατι κατι επαθε και ταβλιαστηκε στον υπνο. Παντως και 7 να ξυπνησω και πιο πριν αμα παιξει κανενας εφιαλτης παλι πριν τις 2 δεν προκειται να την πεσω, μαλλον αργοτερα. Ασε που σχεδον καθε βραδυ ειναι εδω καποιος ρεμπελος, οποτε μεχρι να φυγουν και να ψιλομαζεψω παει αργαμιση...
Καλε μην μου απαντας σοβαρά... Και γω σημερα 3 με 5 ημουν ξυπνια και το επαιζα μουμια με το σεντονι... Περιττό να σας πω οτι ζηλευω τρελλα τη φαση που περνατε τωρα- ειδικα αυτο με τις επισκεψεις των ρεμπελων- εχω πηξει απίστευτα με το πρωινο τρεξιμο αλλα και με τη φαση "δεν προλαβαινω". Ειδικα αυτα τα καθημερινα τασκς, με εχουν ηδη κουρασει. Και δεν εχουμε αρχισει ακομα διαβασματα! Και φυσικά το κερασάκι ειναι οτι δεν βρίσκω κανενα ενδιαφερον στη δουλεια και θελω να παραιτηθώ, αλλα τα οικονομικά μας πανε απο το κακο στο χειρότερο... Και πειτε μου λοιπον εσεις, εκει που βλεπω οτι δεν προλαβαινω τα βασικα γα την ομαλη ανατροφή των παιδιων μου και τη σχετικά φυσιολογική δική μου καθημερινότητα, με τι κουραγιο να τρωω 9 ωρες τη μερα-κάθε μερα στη δουλεια που μονο αγχη με φορτωνει για πραγματα που μου φαινονται παντελώς άεργα... Σορρι για την γκρινια αλλα με εχει πιασει εδω και καμποσο καιρο τετοια απεχθεια για τη δουλεια που ακομα και με τις φεμινιστριες και την απελευθέρωση της γυναικας τα εχω βαλει...
Και το άλλο θέμα είναι ότι έχει πολύ άσκημο σύγκαμα (;) μόλυνση (;) στο πιπί της και στον πωπω της δεύτερη βδομάδα τωρα... είναι κόκκινο με μικρά μικρά μπιμπικάκια... την προηγούμενη βδομάδα της έβαλα κάποια στιγμή αλοιφη με αντιβίωση αλλά μόλις σταμάτησα φούντωσε πάλι και σήμερα είπα να βάλω μελάνι... αν δείτε πως έγινε το παιδάκι μου, έχει πρηστει κιόλας εκτός απο κόκκινο (και μπλε απ'το μελάνι) αναγλυφο. Η σουντοκριμ δεν κάνει τίποτα απολύτως!
οντως ειναι χειροτερα με τη σουντοκριμ. Και παιζει πιθανοτητα να ειναι απο τα δοντια, μου το εχει πει κ η παιδιατρος αυτο που λεει η μαμα του ντανσεμιδιου, γιατι και μας ειχε τυχει σε αυτη την φαση και με τα δυο. Πλυσιμο με φυσιολογικο ορο μου ελεγε, πολυ καλο στεγνωμα της περιοχης (εβαζα και πιστολάκι αμα ειχε κρυο) και οσο το δυνατο περισσοτερος γυμνισμός. Και μενα το μελανι ειχε βοηθησει πολυ παντως, τουλαχιστον εκλεινε τις ανοιχτες πληγουλες.Αλλα οντως οταν ανοιγεις την πανα-και ειδικα αμα το εχεις ξεχασει οτι εβαλες μελανι- παθαινεις σοκ απο το θεαμα.

Αχ, βρε γιουπιδι μου ερχεται παλι να τα παρω στο κρανος με τα βρωμοεμβολια τωρα που το θυμησες. Μου αρεσει που ειχα ενδιασμους τελευταια επειδη μου εβαλε χερι ο παιδιατριος που δεν τα εχουμε κανει...

Καλε αθηνα, τι αγχος εχεις παιδι μου με τον αποθηλασμο? Τελειο μου ακουγεται εμένα!

Τζεν, περαστικά στον μικρουλη. Ουτε με παυσιπονο δεν περνάει ο πονος? Ειναι ανυποφορος...

Αντε καλη μας μερα και σορι για την πρωινή γκρίνια :oops:


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα!!

Τζενακι περαστικα στον Στεφανακο!!!

Λεγκω κ εγω απο δοντια νομιζω ειναι το συγκαμα. Αν θες παντος βαλσαμολαδο εχω λιγο να σου δωσω.

Αθηνουλι ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι.Καλα γιατι ανησυχεις για τον αποθηλασμο βρε χαζο? Ισα ισα 2 χρονια κ 2 μηνες δεν ειναι κ λιγος καιρος !!!!

Αφροδιτακι ολοι στην ιδια φαση νομιζω ειμαστε κ λυση καμια δυστυχως....

Ελενη κ τι θα τον κανεις τον Αλεκο μετα βρε κοριτσι?

Σοφακι αποκελιστικοτητες η Αριστεα ε? Ποιος την χαρη της!!

Εμενα ο Δημητρης εχει ζητησει 2-3 φορες κ πανω που παει να δοκιμασει βαζει τα γελια κ λεει τελειο ειναι το πιο ωραιο γαλα κ φευγει!! Για το Νικολα κ εμενα μεσα στην μερα δεν θηλαζει κ αθολου, σπανια να θηλασει καμια φορα μεσημερι.Το βραδυ συνηθως τον κοιμιζουμε ανε βζ αγκαλιτσα βολτιτσα αλλα ξυπναει μεσα στην νυχτα κ τις περισσοτερες φορες θελει βζ για να ξανακοιμηθει κ αυτο ειναι που με εχει σκοτωσει.Καθε 3 κ λιγο ξυπνηματα .... Πως να του το κοψω αυτο μπας κ στρωσει λιγο ο υπνος του βρε κοριτσια?

Παντος τις τελευταιες μερες που εβγαζε πισω δοντια περασε γερο λουκι ο καημενος πρπ να ποναγε πολυ ξυπναγε 4145646 φορες κ εκλαιγε κ γενικα μια ανησυχια την ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κουμπαρούλα, εμένα μια δυο φορές μου'χουν συγκαεί και τους πέρασε με sebamed....αλλά δεν ήταν και πολύ έντονο....

Λοιπόν, βλακεία ιδέα το γκάλοπ, σας ευχαριστώ, μην συνεχίζετε! Εντάξει είμαστε οι πιο αργοί, το έπιασα, τώρα καταλάβατε γιατί πάντα φτάνουμε τελευταίοι!!!Σήμερα κάναμε χρόνο ρεκόρ όμως, 45 λεπτά, γιεεεεεε!!!

Α, και όποιος ξαναπεί σούπερμαν τον σούπερμαν να τον πάρει στο σπίτι του!!!!

Αυτός ζήτημα αν έχει ετοιμάσει πέντε φορές τα παιδιά για το σχολείο! Αφού και νεογέννητο που ήταν ο Μάριος μου έκανε 10 μέρες τη χάρη να πηγαίνει τη Λήδα και μετά ζαλωνόμουνα το μωρό και την πήγαινα. Εντωμεταξύ και αν τύχει και ξυπνήσει την ώρα που τα ετοιμάζω του δίνω μια στο κεφάλι για να ξανακοιμηθεί γιατί μου τα εκνευρίζει και καταλήγουμε να δίνουμε πρωινό ρεσιτάλ υστερίας!!!

Α, μια συγχισούλα την πήρα πάντως, δε μπορώ να πω!!!

Τι άλλα;;;;


 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ, τώρα το διάβασα καλύτερα...Αυτό το κόκκινο με μπιμπίκια το είχε και η Λήδα και δεν πέρναγε με τίποτα και τελικά ήταν μύκητες....μήπως να την πας στο γιατρό μια βόλτα;


 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι λεγκ, ηθελα να στο πω οτι μαλλον ειναι μυκητες, και για αυτο βελτιωθηκε με την αλοιφη που λες.... το ειχε παθει το βαφτηστηρακι και μετα απο οοοοολα τα ματζουνια, κρεμες, αερισματα, μελανια, χιλια δυο τιποτα δεν γινοταν και ειχε μυκητες το πιπι.

(καλα ο δικος μας ο εναλλακτικος συνεχιζε να της λεει να βαζει καλεντουλα κλπ κι ας ειναι μυκητες, περνανε, αλλα τη φρικη του μωρου κανεις δεν την υπολογιζει τοσο καιρο να υποφερει το καημενο!)


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ νομίζω ότι είναι μήκητες και όχι συγκαμα... γιατί ότι έβαλα που βελτιώνει το σύγκαμα (σουντοκρημ, λαδι, μελάνι) το χειροτέρεψε... αύριο έχουμε παιδιατρο και θα τα δει.

Αθηνά μου ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά... καλά αποτελέσματα και αγχωλυτικά κοριτσάκι μου!

Αφροδιτάκο τα ρεμάλια το βράδυ έρχονται γιατι ή δουλεύεουν ή ψάχνουν απελπισμένα για δουλεια.

Κι εγώ σκεφτομαι τα ανάποδα χαχαχα. Θα ήθελα μανιωδώς να είμαι στη θέση σου για να μπορεί κι ο γιωργάκος να βρει μια νορμάλ δουλεια και να τον βλέπω και λίγο, να βλεπει κι αυτός λίγο τα παιδια (ή είναι κοιμισμένα ή ετοιμάζονται να ξαπλώσουν όταν έρχεται), να βοηθάει λίγο την κατάσταση και να είμαστε λιγο πιο ανθρώπινα αλλά και να βγω και λίγο απο τη φάση της ιδρυματοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Ααα για θέρμανση καταλήψαμε σε υγραερίου και ένα μικρό σώμα λαδιου... εσείς τι σκεφτεστε;

Αφρο γιατί δεν στελνεις κανα βιογραφικό αφού δεν την παλεύεις εκεί που είσαι; Δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λέγκωωωωωω με προλάβε η κουμπάρα σου!!!! Μυκήτας είναι! Άκου θα πάρεις Fongamil ή Canesten 1% αλοιφή και θα βάλεις.


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

Μύκητες είχε και ο Στέφανος, αλλά δεν έχουν καμιά σχέση με σύγκαμα εμφανισιακά. Εμάς περνούσε με καλό αερισμό, καλό στέγνωμα και μετά αντί για κρέμα βάζαμε κεραλοιφή ή κάτι με λάδι τελοςπάντως που να μην επιτρέπει δηλαδή την υγρασία από τα τσίσα να έρθει σε επαφή με το δέρμα.

Πάντως Λέγκω σκεφτόμουν ότι το γεγονός δεν κάθεται κάτω η Μυρσίνη και θέλει όλο αγκαλιά μάλλον συνδυάζεται και από το ότι ίσως πονάει αν κάτσει στο πωπό της. Δηλαδή αν λύσεις το θέμα του πωπού, ίσως ηρεμήσει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...