Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Μολις πηρα τη 2η β χοριακη και επιβεβαιωθηκε η πρωτη μας εγκυμοσυνη!επομενη σταση υπερηχος την επομενη εβδομαδα ειπε ο γιατρος κ αν ολα πανε καλα η πητ που δινει το net ειναι 6/7/17.υπαρχει καμια κοπελα που μολις εμαθε τα καλα νεα να κανουμε παρεα?


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!

Την προηγούμενη βδομάδα πήρα την θετική χοριακή και η δεύτερη ήταν καλή, επίσης.:D

Έχω τρομερό άγχος!;) Δεν έχω άλλο παιδάκι και προσπαθούμε πολύ τα τελευταία χρόνια, με πολλές εξωσωματικές, εγκυμοσύνες που δεν ολοκληρώθηκαν, φυσιολογικές συλλήψεις, κ.ο.κ. Ελπίζω αυτή την φορά να πάει καλά και να τα λέμε από εδώ!

Εσύ πώς νιώθεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Την προηγούμενη βδομάδα πήρα την θετική χοριακή και η δεύτερη ήταν καλή, επίσης.:D

Έχω τρομερό άγχος!;) Δεν έχω άλλο παιδάκι και προσπαθούμε πολύ τα τελευταία χρόνια, με πολλές εξωσωματικές, εγκυμοσύνες που δεν ολοκληρώθηκαν, φυσιολογικές συλλήψεις, κ.ο.κ. Ελπίζω αυτή την φορά να πάει καλά και να τα λέμε από εδώ!

Εσύ πώς νιώθεις;

Καλημερα κ συγχαρητηρια κουκουρουκου!!!!κ εγω μια απο τα ιδια!!!!αγχος μη γινει καμια στραβη γιατι κ εμας ειναι η 4η εξωσωματικη.οι πρωτες 2 ηταν ανεπιτυχεις κ η 3η απεβαλα λογω αδειου σακου.μετα απο αυτα η ρουτινα μας ηταν να παιρνουμε στο τελος κακα μαντατα οποτε δυσκολευομαι να το πιστεψω ακομα!!!υπερηχο ποτε θα κανεις?εμενα μου ειπαν τελος εβδομαδας!ευχομαι να εχουμε μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ συγχαρητηρια κουκουρουκου!!!!κ εγω μια απο τα ιδια!!!!αγχος μη γινει καμια στραβη γιατι κ εμας ειναι η 4η εξωσωματικη.οι πρωτες 2 ηταν ανεπιτυχεις κ η 3η απεβαλα λογω αδειου σακου.μετα απο αυτα η ρουτινα μας ηταν να παιρνουμε στο τελος κακα μαντατα οποτε δυσκολευομαι να το πιστεψω ακομα!!!υπερηχο ποτε θα κανεις?εμενα μου ειπαν τελος εβδομαδας!ευχομαι να εχουμε μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Καλημέρα!

Έτσι είναι... όταν μας έρχεται καλό νέο, είναι πια δύσκολο να το πιστέψουμε, μετά από όλα αυτά που έχουμε ήδη βιώσει.:(

Υπέρηχο δεν θα κάνω ακόμα... θέλει ο γιατρός να κάνω και άλλη μία χοριακή... φοβάμαι ότι είναι χαμηλή και θέλει να βεβαιωθεί, πριν κάνουμε υπέρηχο... δεν τολμάω καν, να τον ρωτήσω για υπέρηχο. Σήμερα του τηλεφώνησα, μήπως κάνω την χοριακή λίγο νωρίτερα, αλλά μου είπε την Πέμπτη, όπως είπαμε αρχικά... ουφ! πώς αντέχει κανείς μέχρι την Πέμπτη;!:mad:

Εσύ τι νούμερο χοριακής έχεις; και πόσα έβαλες;

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά, γιατί κάθε γυναίκα αξίζει να γίνει μανούλα, ειδικά όταν το θέλει τόσο πολύ!

Χτες το βράδυ, άκουγα τους χτύπους της καρδιάς, στην κοιλιά μου... μου φαίνεται φαντασιώνομαι, ότι έχουμε ήδη καρδούλα... χα χα χα... θα λαλήσω στο τέλος!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έτσι είναι... όταν μας έρχεται καλό νέο, είναι πια δύσκολο να το πιστέψουμε, μετά από όλα αυτά που έχουμε ήδη βιώσει.:(

Υπέρηχο δεν θα κάνω ακόμα... θέλει ο γιατρός να κάνω και άλλη μία χοριακή... φοβάμαι ότι είναι χαμηλή και θέλει να βεβαιωθεί, πριν κάνουμε υπέρηχο... δεν τολμάω καν, να τον ρωτήσω για υπέρηχο. Σήμερα του τηλεφώνησα, μήπως κάνω την χοριακή λίγο νωρίτερα, αλλά μου είπε την Πέμπτη, όπως είπαμε αρχικά... ουφ! πώς αντέχει κανείς μέχρι την Πέμπτη;!:mad:

Εσύ τι νούμερο χοριακής έχεις; και πόσα έβαλες;

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά, γιατί κάθε γυναίκα αξίζει να γίνει μανούλα, ειδικά όταν το θέλει τόσο πολύ!

Χτες το βράδυ, άκουγα τους χτύπους της καρδιάς, στην κοιλιά μου... μου φαίνεται φαντασιώνομαι, ότι έχουμε ήδη καρδούλα... χα χα χα... θα λαλήσω στο τέλος!:P

Κουραγιο κουκουρουκου μου κ οντως αυτο με τις επαναληπτικες χοριακες ηταν κινεζικο μαρτυριο!σε αυτη την εξωσωματικη εβαλαν 2βλαστοκυστες 5ημερων κ η χοριακη 11μερες μετα εμβρυομεταφορας 672,9 κ μου ειπαν οτι τελος χοριακες ομως την προηγουμενη ηταν 15,87 η πρωτη χοριακη 10η μερα μετα εμβρυομεταφορας κ καναμε 6επαναληψεις!αλλες κοπελες που ξερω με αρχικη χαμηλη τιμη τα πηγαν τελεια (σε εμενα ετυχε αδειος σακος).ετσι κ αλλιως νομιζω πανω απο 1500 χρειαζεται να ειναι για τον υπερηχο.ποσο ειναι η χοριακη σου τωρα?ευχομαι κ εγω με ολη την καρδια μου να ειναι η τυχερη μας προσπαθεια!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κουραγιο κουκουρουκου μου κ οντως αυτο με τις επαναληπτικες χοριακες ηταν κινεζικο μαρτυριο!σε αυτη την εξωσωματικη εβαλαν 2βλαστοκυστες 5ημερων κ η χοριακη 11μερες μετα εμβρυομεταφορας 672,9 κ μου ειπαν οτι τελος χοριακες ομως την προηγουμενη ηταν 15,87 η πρωτη χοριακη 10η μερα μετα εμβρυομεταφορας κ καναμε 6επαναληψεις!αλλες κοπελες που ξερω με αρχικη χαμηλη τιμη τα πηγαν τελεια (σε εμενα ετυχε αδειος σακος).ετσι κ αλλιως νομιζω πανω απο 1500 χρειαζεται να ειναι για τον υπερηχο.ποσο ειναι η χοριακη σου τωρα?ευχομαι κ εγω με ολη την καρδια μου να ειναι η τυχερη μας προσπαθεια!

Πολύ καλή η χοριακή σου!:D Σε βλέπω για δίδυμα! Καλά να πάνε όλα και ότι θέλει, να ΄ρθει με το καλό βέβαια! Η προηγούμενη όντως ήταν σκέτο μαρτύριο: 6 επαναλήψεις!:o Η δικιά μου ήταν 66 την 12η μέρα, αλλά δε βάλαμε βλαστοκύστες, αλλά φρέσκα... μετά από 2 μέρες, πήγε 122. Το βασανιστήριο της σταγόνας, που λέμε...

Μου αρέσει το στικεράκι σου:D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η χοριακή σου!:D Σε βλέπω για δίδυμα! Καλά να πάνε όλα και ότι θέλει, να ΄ρθει με το καλό βέβαια! Η προηγούμενη όντως ήταν σκέτο μαρτύριο: 6 επαναλήψεις!:o Η δικιά μου ήταν 66 την 12η μέρα, αλλά δε βάλαμε βλαστοκύστες, αλλά φρέσκα... μετά από 2 μέρες, πήγε 122. Το βασανιστήριο της σταγόνας, που λέμε..

Μου αρέσει το στικεράκι σου:D

Ευχαριστω πολυ!!!:P κ συμφωνω!οτι θελει ας ειναι αρκει να ερθουν στις αγκαλιτσες μας γερα!παντως η χοριακη σου πολυ καλη φαινεται αφου διπλασιαζεται κ τελεια!2μερες ακομη σου εμειναν για επομενη χοριακη κ ευχομαι να περασουν γρηγορα!!!αρα επομενη εβδομαδα υπερηχος!!!:P


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!:P κ συμφωνω!οτι θελει ας ειναι αρκει να ερθουν στις αγκαλιτσες μας γερα!παντως η χοριακη σου πολυ καλη φαινεται αφου διπλασιαζεται κ τελεια!2μερες ακομη σου εμειναν για επομενη χοριακη κ ευχομαι να περασουν γρηγορα!!!αρα επομενη εβδομαδα υπερηχος!!!:P

Καλημέρα!

Για πες εσύ τι νιώθεις... κανένα πονάκι, υπνηλία; Εγώ γύρω στις 11 (τώρα δηλαδή) με πιάνει φοβερή υπνηλία και το απόγευμα πάλι...είναι όμως και τα utrogestan και τα υπόλοιπα που παίρνω, οπότε.... σήμερα το πρωί, με έπιασε και το παράπονο... σκέφτομαι πολύ αρνητικά....ή οι ορμόνες της εγκυμοσύνης... τι να πω;

Εντωμεταξύ δεν εργάζομαι και καθώς είμαι σπίτι, το σκέφτομαι αρκετά συχνά.

Ο υπέρηχος σου είναι την Παρασκευή;

Θα βάλω και εγώ στικεράκι, μήπως και αλλάξει η διάθεση μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Για πες εσύ τι νιώθεις... κανένα πονάκι, υπνηλία; Εγώ γύρω στις 11 (τώρα δηλαδή) με πιάνει φοβερή υπνηλία και το απόγευμα πάλι...είναι όμως και τα utrogestan και τα υπόλοιπα που παίρνω, οπότε.... σήμερα το πρωί, με έπιασε και το παράπονο... σκέφτομαι πολύ αρνητικά....ή οι ορμόνες της εγκυμοσύνης... τι να πω;

Εντωμεταξύ δεν εργάζομαι και καθώς είμαι σπίτι, το σκέφτομαι αρκετά συχνά.

Ο υπέρηχος σου είναι την Παρασκευή;

Θα βάλω και εγώ στικεράκι, μήπως και αλλάξει η διάθεση μου.

Νιωθω στην κοιλια σαν τσιμπηματακια αλλα οχι καθε μερα.επειδη μεγαλωνει η μητρα κ μου ειχαν πει οι μαιες να παρω ταμπλετες μαγνησιου.δευτερα εκλεισα τελικα υπερηχο!επισης εχω υπνηλια κ πρησμενο στηθος κ συχνοουρια.παντως κ εμενα σημερα με επιασαν οι ακεφιες!επισης εδω κ ενα χρονο ουτε κ εγω εργαζομαι για λογους εξωσωματικων.εργαζομουν οσο εμενα ελλαδα αλλα μολις μετεγκατασταθηκαμε λογω δουλειας αντρα μου ετυχε αυτο ολο κ αποφασισα ενα χρονο να προσπαθησω εντατικα .αν κατι παει στραβα παλι θα κανω μικρη παυση κ θα επιστρεψω στην αναζητηση εργασιας.ως τοτε ομως τα μωρακια μας θελουν ηρεμια κ προσοχη κ προσπαθω να μαι cool!:-Dεπισης εδω κ 5 μερες ο γιατρος μου εγραψε φυλικο οξυ 5mg.εσενα σου ειπαν για καποιο συμπληρωμα?περιμενω στικερακι!!!!!:P


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν εργάζομαι, λόγω εξωσωματικών... είχαν προκύψει και εγκυμοσύνες εντωμεταξύ, συν ένα πρόβλημα, που έπρεπε να είμαι στο κρεβάτι, οπότε αναγκαστικά, έμεινα σπίτι.

Φυλικό οξύ ξεκίνησα πριν την εξωσωματική και παίρνω επίσης σαλοσπίρ, πρεζολόν και σικλακούρ, μόνο τα άσπρα... ολόκληρο φαρμακείο!:o Αφού για να μην μπερδέψω τις ποσότητες, σημειώνω σε ένα χαρτάκι γραμμούλες κάθε φορά που παίρνω... σαν τους φυλακισμένους που σημειώνουν στον τοίχο.. χα χα!

Στικεράκι τελικά δεν θυμάμαι πώς βάζουν... για ρίξε καμία χείρα βοηθείας!:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν εργάζομαι, λόγω εξωσωματικών... είχαν προκύψει και εγκυμοσύνες εντωμεταξύ, συν ένα πρόβλημα, που έπρεπε να είμαι στο κρεβάτι, οπότε αναγκαστικά, έμεινα σπίτι.

Φυλικό οξύ ξεκίνησα πριν την εξωσωματική και παίρνω επίσης σαλοσπίρ, πρεζολόν και σικλακούρ, μόνο τα άσπρα... ολόκληρο φαρμακείο!:o Αφού για να μην μπερδέψω τις ποσότητες, σημειώνω σε ένα χαρτάκι γραμμούλες κάθε φορά που παίρνω... σαν τους φυλακισμένους που σημειώνουν στον τοίχο.. χα χα!

Στικεράκι τελικά δεν θυμάμαι πώς βάζουν... για ρίξε καμία χείρα βοηθείας!:D

Αντε να περασουμε 'απεναντι'στη μητροτητα κ μετα ολα θα τα κανουμε!καμια φορα οι συνθηκες σε φερνουν σε καταστασεις που δεν πιστευες ποτε πως θα ζησεις αλλα γνωριζεις κ τον εαυτο σου καλυτερα μεσα σε ολο αυτο.οι προηγουμενες εγκυμοσυνες γιατι σταματησαν?αδειος σακος?φαρμακειο εχω κ εγω:παιδικη ασπιρινη,αντιπικτικες,φυλικο,ciclacur,utrogestan!με ανυσηχει που η οιστραδιολη μονο ειναι λιγο χαμηλη οσα χαπια κ αν παρω ομως ο γιατρος ειπε δεν πειραζει.η προγεστερονη οκ,μειωσαμε κ 1 χαπι απο τις εξετασεις σαββατου!το στικερ η ξαδερφη μου μου το εφτιαξε διοτι κ εγω μπερδευτικα!


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...