Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια :P:p:p

Ανοίγω τόπικ για Μανούλες Ιουνίου για να τα λέμε και από εδώ :tongue::tongue: Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και αν όλα πάνε καλά έχω ΠΗΤ 09/06/2017

Ελπίζω να μαζευτούμε πολλά κορίτσια να λέμε τα νέα μας!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να'μαι κ γω!

Ακομη δε ξερω ποσο εβδομαδων ειμαι.Ισα που ειδαμε σακο τη προηγουμενη εβδομαδα.Ευελπιστω τη Πεμπτη να μαθω περισσοτερα.

Εχω και ενα μικροτερο κοριτσακι που γινεται 2 χρονων σε 3 μηνες!

Να γινουμε πολλες να τα λεμε ναι!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να'μαι κ γω!

Ακομη δε ξερω ποσο εβδομαδων ειμαι.Ισα που ειδαμε σακο τη προηγουμενη εβδομαδα.Ευελπιστω τη Πεμπτη να μαθω περισσοτερα.

Εχω και ενα μικροτερο κοριτσακι που γινεται 2 χρονων σε 3 μηνες!

Να γινουμε πολλες να τα λεμε ναι!

Καλημέρα Rock_Me και καλωσήρθες :tongue::tongue:

Ελπίζω να μαζευτούμε πολλές να λέμε τα νεάκια μας :P:p:p Θα υπολογίσεις πόσες βδομάδες είσαι από την 1 μέρα της τελευταίας περιόδου σου :D:D:D

Σε φιλώ γλυκά!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 8 εβδομαδων και 3 ημερών. Εχω πητ 10/6. Ειναι η Τρίτη μου εγκυμοσυνη. Εχω ενα αγοράκι 3μιση χρόνων και η δεύτερη δυστυχώς ήταν παλινδρομη. Χτες πήγα για υπέρηχο και είδαμε κεφαλάκι χερακια και ποδαράκια! Εχω φοβερές ναυτίες απο την 5η εβδομάδα αλλα ευτυχώς όχι εμετούς! Μου βρομάνε ολααααα!! Καλές και τέλειομηνες εγκυμοσύνες να έχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Lover μου ετσι τα υπολογισα και μου βγαινει καπου 22 με 26 Ιουνιου αλλα για σιγουρια θα περιμενω την ΠΗΤ τιυ γιατρου.

Καλως ηρθες Ξενια.Ευχομαι τα καλυτερα.Θετικη σκεψη! Στη προηγουμενη εγκυμοσυνη μου δεν ειχα συμπτωματα και την εβγαλα σουπερ.Τωρα δε ξερω πως θα με παει,προς το παρων ησυχα χεχε.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 8 εβδομαδων και 3 ημερών. Εχω πητ 10/6. Ειναι η Τρίτη μου εγκυμοσυνη. Εχω ενα αγοράκι 3μιση χρόνων και η δεύτερη δυστυχώς ήταν παλινδρομη. Χτες πήγα για υπέρηχο και είδαμε κεφαλάκι χερακια και ποδαράκια! Εχω φοβερές ναυτίες απο την 5η εβδομάδα αλλα ευτυχώς όχι εμετούς! Μου βρομάνε ολααααα!! Καλές και τέλειομηνες εγκυμοσύνες να έχουμε!!

Καλωσήρθες Xenia μου :P:p

Εύχομαι και εγώ να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :tongue::tongue: Με το καλό και το δεύτερο παιδάκι σου!! Το 2014 είχα και εγώ μία παλίνδρομη και θέλω να μην το θυμάμαι καθόλου... αν και λίγο δύσκολο καθώς πολλές φορές αγχώνομαι να πάνε αυτήν την φορά όλα κατευχήν ;);)

Σας φιλώ!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Lover μου ετσι τα υπολογισα και μου βγαινει καπου 22 με 26 Ιουνιου αλλα για σιγουρια θα περιμενω την ΠΗΤ τιυ γιατρου.

Καλως ηρθες Ξενια.Ευχομαι τα καλυτερα.Θετικη σκεψη! Στη προηγουμενη εγκυμοσυνη μου δεν ειχα συμπτωματα και την εβγαλα σουπερ.Τωρα δε ξερω πως θα με παει,προς το παρων ησυχα χεχε.

Το καλύτερο είναι να περιμένεις τον γιατρό σου ;););)

Αν θέλεις δες το παρακάτω link θα σε βοηθήσει αρκετά :tongue::tongue::tongue:

http://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistis-kyhshs


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως παει;; Πως είστε απο συμπτώματα και ψυχολογία; Εγώ νιώθω φοβερές τύψεις για τον πρώτο μου τον γιο. Νιώθω πως τον προδίδω.. Δεν του το έχουμε πει ακόμα βεβαια. Νιώθει καμία μανούλα ετσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερααα!

Γιατρο ειχα σημερα,7 εβδομαδων ειμαι με πητ τελικα 22/6 καρδια ακουσαμε ολα κομπλε.Μου εδωσε ενα κατεβατο εξετασεις μιας και ειναι οι πρωτες.Ποσες μερες κανανε οι πρωτες σας εξετασεις να βγουν; Για να υπολογισω ποτε να παω.

Συμπτωματα εγω Ξενια μου δεν εχω περαν του οτι μισησα το κουνουπιδι που τρελαινομουν πιο πριν.Οσο για τη μικρη μου και εγω λυπαμαι για το πως μπορει να νιωσει αλλα θα βαλω τα δυνατα μου να το περασει ανωδυνα.Την προετοιμαζω ηδη.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα!

Γιατρο ειχα σημερα,7 εβδομαδων ειμαι με πητ τελικα 22/6 καρδια ακουσαμε ολα κομπλε.Μου εδωσε ενα κατεβατο εξετασεις μιας και ειναι οι πρωτες.Ποσες μερες κανανε οι πρωτες σας εξετασεις να βγουν; Για να υπολογισω ποτε να παω.

Συμπτωματα εγω Ξενια μου δεν εχω περαν του οτι μισησα το κουνουπιδι που τρελαινομουν πιο πριν.Οσο για τη μικρη μου και εγω λυπαμαι για το πως μπορει να νιωσει αλλα θα βαλω τα δυνατα μου να το περασει ανωδυνα.Την προετοιμαζω ηδη.

Με το καλό Rock_Me όλα να είναι καλά :P:p τις εξετάσεις και εγώ ακόμα δεν τις έχω κάνει μου είπε απλά να τις έχω μαζί μου στις 28/11 που θα πάω για την αυχενική οπότε λογικά θα τις κάνω μια βδομάδα νωρίτερα :tongue::tongue: Νομίζω ότι θέλουν 2-3 μέρες το πολύ να βγουν!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως παει;; Πως είστε απο συμπτώματα και ψυχολογία; Εγώ νιώθω φοβερές τύψεις για τον πρώτο μου τον γιο. Νιώθω πως τον προδίδω.. Δεν του το έχουμε πει ακόμα βεβαια. Νιώθει καμία μανούλα ετσι; οΏ½οΏ½οΏ½οΏ½

Xenia μου καλησπέρα :-P:razz:

Εγώ από συμπτώματα έχω αναγούλες πολλές, συχνοουρία και πολλά φουσκώματα με ότι φάω :tongue::tongue: κατά τα άλλα από ψυχολογία καλά είμαι προσπαθώ ακόμα να το συνειδητοποιήσω :-P:razz::-P


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις εξετάσεις τις έκανα και σήμερα το απογευμα θα παω να πάρω τα αποτελέσματα. Με τον πρώτο μου γιο στις 9 βδομάδες μου σταμάτησαν τα συμπτώματα και ήμουν σούπερ. Τώρα δεν το βλέπω να ξεμπέρδευω γρήγορα.. Rock_me με το καλό ολα! Lover bird εγώ εχω αυχενική στις 25/11 και εχω πολλή αγωνία.. Ελπίζω να πάνε ολα καλα. Στον μικρο ακόμα δεν του έχουμε πει τπτ γιατι φοβάμαι μήπως τύχει καμία στραβή. Ας μπω στο 2ο τρίμηνο με το καλό και θα του το πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις εξετάσεις τις έκανα και σήμερα το απογευμα θα παω να πάρω τα αποτελέσματα. Με τον πρώτο μου γιο στις 9 βδομάδες μου σταμάτησαν τα συμπτώματα και ήμουν σούπερ. Τώρα δεν το βλέπω να ξεμπέρδευω γρήγορα.. Rock_me με το καλό ολα! Lover bird εγώ εχω αυχενική στις 25/11 και εχω πολλή αγωνία.. Ελπίζω να πάνε ολα καλα. Στον μικρο ακόμα δεν του έχουμε πει τπτ γιατι φοβάμαι μήπως τύχει καμία στραβή. Ας μπω στο 2ο τρίμηνο με το καλό και θα του το πούμε.

Αν ειναι σε ηλικια που καταλαβαινει ο μικρος σου καλα κανεις.Αυχενικη φτασατε κιολας; Νωρις νωρις μου φαινεται.Εμενα παλι σε μια βδομαδα μου ειπε.Πολυ συντομα γιατι θελει να καταγραψει καρδιακο παλμο,κουνιοταν η μητρα μου σημερα οπως ανασαινα και δε μπορουσε.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...