Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μενα! 

Καλως ήρθατε οι καινούργιες και κουράγιο στις παλιές!! 

Εγω είμαι 30+3 σήμερα, χτες πήγα στο γιατρό ολα καλα με την μπουμπου 1.500kg ειναι. Επόμενο ραντεβού έχουμε σε ενα μηνα αλλα μου ειπε ξεκούραση γιατι εχω αρκετές συσπάσεις ( το σώμα ξέρει τώρα απο την πρώτη εγκυμοςυνη και προετοιμάζεται..). Εγώ εχω ετοιμάσει ρουχαλάκια, πετσετακια,σέλτεδακια και τώρα πρέπει να συναρμολογησουμε την κουνιτσα και την αλλαξιερα..! Όχι πολλά ακόμα δλδ. Αυτό που με αγχώνει ειναι οτι πρέπει να βγάλω τα χάλια κάποια στιγμή και να αλλάξω χειμερινά-καλοκαιρινά ρούχα..

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 hours ago, Xenia_A said:

Καλησπέρα και απο μενα! 

Καλως ήρθατε οι καινούργιες και κουράγιο στις παλιές!! 

Εγω είμαι 30+3 σήμερα, χτες πήγα στο γιατρό ολα καλα με την μπουμπου 1.500kg ειναι. Επόμενο ραντεβού έχουμε σε ενα μηνα αλλα μου ειπε ξεκούραση γιατι εχω αρκετές συσπάσεις ( το σώμα ξέρει τώρα απο την πρώτη εγκυμοςυνη και προετοιμάζεται..). Εγώ εχω ετοιμάσει ρουχαλάκια, πετσετακια,σέλτεδακια και τώρα πρέπει να συναρμολογησουμε την κουνιτσα και την αλλαξιερα..! Όχι πολλά ακόμα δλδ. Αυτό που με αγχώνει ειναι οτι πρέπει να βγάλω τα χάλια κάποια στιγμή και να αλλάξω χειμερινά-καλοκαιρινά ρούχα..

Σας φιλώ!

Καλημέρα κορίτσια μου :) πως είναι οι κοιλίτσες σας?

Και εγώ Ξένια μου το ίδιο άγχος έχω με σένα πως θα προλάβω τα ρούχα + ότι πρέπει μετά το Πάσχα να βάψουμε τα δωμάτια!! Πιστεύω με υπομονή και ηρεμία όλα θα γίνουν :):):). Τα έπιπλα του Μπέμπη ευτυχώς τα παραγγείλαμε και τα περιμένω μέχρι τις 15/05!!!

Σας φιλώ όλες!!!

  • Μου αρέσει 1

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lover bird said:

Καλημέρα κορίτσια μου :) πως είναι οι κοιλίτσες σας?

Και εγώ Ξένια μου το ίδιο άγχος έχω με σένα πως θα προλάβω τα ρούχα + ότι πρέπει μετά το Πάσχα να βάψουμε τα δωμάτια!! Πιστεύω με υπομονή και ηρεμία όλα θα γίνουν :):):). Τα έπιπλα του Μπέμπη ευτυχώς τα παραγγείλαμε και τα περιμένω μέχρι τις 15/05!!!

Σας φιλώ όλες!!!

Εγώ το παιδικό το είχα βάψει περισυ το καλοκαίρι γιατι έβαλα μεγάλο κρεβάτι στον γιο μου και του το φτιάξαμε. Το υπόλοιπο σπίτι βεβαια... άσε! Λέω ας περάσει και τους βανδαλισμούς του δεύτερου παιδιού κ μετά το βάφουμε μια και καλη! 

Αυτο ακριβώς που είπες υπομονή και ηρεμία!! 

Φιλακια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ειχα γιατρο σημερα ολα καλα με τις εξετασεις μου.1200 ο μπεμπης.Επομενη επισκεψη τελος Απριλη για το ντοπλερ.Μολις κλεισω τις 38 θα κανουμε τη καισαρικη μου ειπε.

Οσο για το παιδικο δωματιο εμενα ηταν ηδη βαμμενο ολο σομον απο τον ιδιοκτητη οποτε αντι να το βαψω που δε θα προλαβαινα εβαλα ταπετσαρια με ουδετερο χρωμα να καλυπτει και τα δυο φυλα χεχε.

Φιλια!

 

  • Μου αρέσει 1

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2017 at 0:54 ΜΜ, taurine είπε:

Καλημερα κι απο εμενα,ειμαι στις 29 εβδομαδες και περιμενω το 3ο μου κοριτσακι. Στις 2 προηγουμενες πηρα 30 και 28 κιλα, αλλα 10 μηνες μετα ρα εχανα ολα. Αν οι εξετασεις σου ειναι ολες καλες, μη φοβασαι,απλα γιαβτις λιγουρες ενα φρουτακι κανει πολυ καλο. Προτιμησε το απο ενα γλυκο. Το συμπληρωμα μαγνησιου βοηθαει αρκετα για το πρηξιμο και ο περιορισμος στο αλατι καλος θα ηταν.

Ευχομαι να πανε οοοολα καλα και θα δεις που ετσι θα ειναι!

Καλη εβδομαδα κι απο εμενα!

Κούκλα μου σε Ευχαριστώ που με ηρεμεις.αύριο θα πάω για τα αποτελέσματα.θα δείξει εύχομαι να είναι όλα καλά.

Εμείς κορίτσια Τώρα θα αρχίσουμε να παίρνουμε πράγματα δεν έχουμε πάρει ακόμα τίποτα.σιγά σιγά να τελειώνουμε να μην έχω πολλα.

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
15 ώρες πρίν, Xenia_A είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρονια πολλά! Χαθήκαμε! Πως πάτε;; 

Πραγματικα χαθηκαμε.Που να γεννησουμε κιολας! Ελπιζω να περασατε καλα στις γιορτες.Εγω αντιθετως.Εχασα τον μπαμπα μου τελικα Μ.Πεμπτη και ηταν και ειναι οτι πιο δυσκολο εχω περασει στη ζωη μου αλλα και στην εγκυμοσυνη μου.

Αυριο εχω ντοπλερ.Τελικη ευθεια πια.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rock_Me είπε:

Πραγματικα χαθηκαμε.Που να γεννησουμε κιολας! Ελπιζω να περασατε καλα στις γιορτες.Εγω αντιθετως.Εχασα τον μπαμπα μου τελικα Μ.Πεμπτη και ηταν και ειναι οτι πιο δυσκολο εχω περασει στη ζωη μου αλλα και στην εγκυμοσυνη μου.

Αυριο εχω ντοπλερ.Τελικη ευθεια πια.

Rock me συλλυπητήρια! να εισαι καλα να τον θυμασαι! Ειμαι σιγουρη πως το μωρακι σου θα απαλυνει λιγο τον πονο!

εγω ειμαι 35 εβδομαδων σημερα:-P!

ευχομαι τα αποτελεσματα των doppler σας να ειναι εξαιρετικα! οπως και τα δικα μου!

εγω ειχα χθες γιατρο εχει παει 2700 ο μικρουλης μου!

 

φιλακια σε ολες:-D!

  • Μου αρέσει 2

Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!εχω καιρο να μπω να μιλησουμε.ειμαι στην 31 εβδομαδα.την προηγουμενη που πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι η μπεμπα μου ειναι γυρω στο 1700.elris μακαρι τα doppler μας να βγουν τελεια! rockme συλληπητηρια δεν ξερω τι να σου πω,πριν πολλα χρονια εχασα κ εγω τον μπαμπα μου κ σε καταλαβαινω απολυτα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rock_Me είπε:

Πραγματικα χαθηκαμε.Που να γεννησουμε κιολας! Ελπιζω να περασατε καλα στις γιορτες.Εγω αντιθετως.Εχασα τον μπαμπα μου τελικα Μ.Πεμπτη και ηταν και ειναι οτι πιο δυσκολο εχω περασει στη ζωη μου αλλα και στην εγκυμοσυνη μου.

Αυριο εχω ντοπλερ.Τελικη ευθεια πια.

Αχ βρε κορίτσι μου συλλυπητήρια! Ζωή σε σας! Αυτή η μεγάλη βδομάδα ήταν άσχημη για πολλούς.. Εμένα ήταν ο άντρας μου στο νοσοκομείο με αστάθεια,ζάλη, δυσκολίες στην όραση. Έμεινε όλη τη μεγάλη βδομάδα. Φοβόμασταν για διαφορά, μέχρι και για αυτοάνοσο μας είπαν ( που το φοβάμαι πολυ γιατι εχει και η μαμα μου) αλλα δεν του βρήκαν κάτι. Πέρασα παρά πολυ άγχος και στρες και ακόμα δηλαδη γιατι φοβάμαι μην του ξανασυμβεί. Τελοσπαντων με αυτα και με εκείνα έφτασα στην 34η. Έχω σε μια βδομάδα ραντεβού με τον γιατρό. Ελπίζω να ειναι ολα καλα και απο κεί!  Elris μπράβο για τις εξετάσεις σου, evalex σιγά σιγά μας φτάνεις!! Φιλακια σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Xenia_A είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου συλλυπητήρια! Ζωή σε σας! Αυτή η μεγάλη βδομάδα ήταν άσχημη για πολλούς.. Εμένα ήταν ο άντρας μου στο νοσοκομείο με αστάθεια,ζάλη, δυσκολίες στην όραση. Έμεινε όλη τη μεγάλη βδομάδα. Φοβόμασταν για διαφορά, μέχρι και για αυτοάνοσο μας είπαν ( που το φοβάμαι πολυ γιατι εχει και η μαμα μου) αλλα δεν του βρήκαν κάτι. Πέρασα παρά πολυ άγχος και στρες και ακόμα δηλαδη γιατι φοβάμαι μην του ξανασυμβεί. Τελοσπαντων με αυτα και με εκείνα έφτασα στην 34η. Έχω σε μια βδομάδα ραντεβού με τον γιατρό. Ελπίζω να ειναι ολα καλα και απο κεί!  Elris μπράβο για τις εξετάσεις σου, evalex σιγά σιγά μας φτάνεις!! Φιλακια σε όλες!

Αχ ευχομαι να εφυγε η ταλαιπωρια σας και τοσο να ηταν μονο.Ειμαι πολυ δυνατος ανθρωπος γενικα αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη και τις ορμονες ειδα τι θα πει ζορι.

Ολα καλα με το doppler. 2030 τον βγαζει τον μπεμπη.Σε 15 μερες τωρα αρχιζω non stress.

  • Μου αρέσει 2

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κανετε; Χαθηκαμε παλι! Εκανα το πρωτο νον στρες σημερα.Ολα καλα.Μου εδωσε ημερομηνια για την καισαρικη στις 5 Ιουνιου η οποια ειναι και η μερα που εχω γενεθλια χεχε.

  • Μου αρέσει 1

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

On ‎12‎/‎5‎/‎2017 at 8:32 ΜΜ, Rock_Me είπε:

Τι κανετε; Χαθηκαμε παλι! Εκανα το πρωτο νον στρες σημερα.Ολα καλα.Μου εδωσε ημερομηνια για την καισαρικη στις 5 Ιουνιου η οποια ειναι και η μερα που εχω γενεθλια χεχε.

Συλλυπητήρια Rock_Me μου να είστε γεροί να τον θυμόσαστε τον μπαμπάκα σου!!

Με το καλό και το μωράκι σας όλα να πάνε κατευχήν!!!

Και εγώ έχω μπει στον μήνα μου και περιμένω με αγωνία να τον σφήξω στην αγκαλιά μου :):):) 

Σε φιλώ γλυκά!!

On ‎27‎/‎4‎/‎2017 at 7:36 ΜΜ, Xenia_A είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου συλλυπητήρια! Ζωή σε σας! Αυτή η μεγάλη βδομάδα ήταν άσχημη για πολλούς.. Εμένα ήταν ο άντρας μου στο νοσοκομείο με αστάθεια,ζάλη, δυσκολίες στην όραση. Έμεινε όλη τη μεγάλη βδομάδα. Φοβόμασταν για διαφορά, μέχρι και για αυτοάνοσο μας είπαν ( που το φοβάμαι πολυ γιατι εχει και η μαμα μου) αλλα δεν του βρήκαν κάτι. Πέρασα παρά πολυ άγχος και στρες και ακόμα δηλαδη γιατι φοβάμαι μην του ξανασυμβεί. Τελοσπαντων με αυτα και με εκείνα έφτασα στην 34η. Έχω σε μια βδομάδα ραντεβού με τον γιατρό. Ελπίζω να ειναι ολα καλα και απο κεί!  Elris μπράβο για τις εξετάσεις σου, evalex σιγά σιγά μας φτάνεις!! Φιλακια σε όλες!

Περαστικά Χenia μου και με το καλό το μωράκι σας!!! Όλα θα πάνε καλά μην αγχώνεσαι και μην στεναχωριέσαι!!

  • Μου αρέσει 1

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησααααααα! Την Κυριακή στις 9 το βραδυ! Πήγα στο μαιευτήριο γιατι είχα συσπασουλες και η Μαια μόλις με έβαλε στο nst μου ειπε γεννάς! Με σε 2 ώρες κρατούσα την μπουμπου στα χέρια μου! 36+1 γεννήθηκε η μικρη. Βιαστική βιαστική! 2870 και 49 πόντους. Μείναμε 2 μέρες στο μαιευτήριο γιατι οι γιατροί μας είπαν οτι είμαστε σούπερ κ οι 2! Η Μικρη ούτε ίκτερο δεν ανέβασε! Ο γιος μου εχει ξετρελαθει μαζί της! Αυτα. Σας εύχομαι με το καλό κ σε σας! Πολλά πολλά φιλια σε όλες σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Xenia_A είπε:

Κορίτσια γέννησααααααα! Την Κυριακή στις 9 το βραδυ! Πήγα στο μαιευτήριο γιατι είχα συσπασουλες και η Μαια μόλις με έβαλε στο nst μου ειπε γεννάς! Με σε 2 ώρες κρατούσα την μπουμπου στα χέρια μου! 36+1 γεννήθηκε η μικρη. Βιαστική βιαστική! 2870 και 49 πόντους. Μείναμε 2 μέρες στο μαιευτήριο γιατι οι γιατροί μας είπαν οτι είμαστε σούπερ κ οι 2! Η Μικρη ούτε ίκτερο δεν ανέβασε! Ο γιος μου εχει ξετρελαθει μαζί της! Αυτα. Σας εύχομαι με το καλό κ σε σας! Πολλά πολλά φιλια σε όλες σας!

Εεεεεεε Να σας ζησει η κοριτσαρα.Γερη τυχερη και να την δειτε οπως η ιδια επιθυμει.Εκανες την αρχη χεχε! 

  • Μου αρέσει 1

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...