Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια! Γράφω εκ μέρους φίλης που προσπαθησε να κάνει εγγραφή και δεν τα κατάφερε. Ενώ συμπληρώνει κανονικά, δεν λαμβάνει εμαιλ.

      ειναι 47 και έκανε δυο εμβρυομεταφορες με δικά της με αρνητική χοριακη. Τωρα σκέφτονται να προχωρήσουν με δωρεάν ωαρίων.
      Ποια είναι η διαδικασία; 

      Ο γιατρος της είπε ότι εδώ θα πρέπει να βρεθεί κοπέλα που μπορεί να περάσουν και κάποιοι μηνες.. αλλιώς στην Ισπανία υπαρχει τράπεζα . δεν ξερει πως να προχωρήσει, δηλ από εδώ ή από Ισπανία. Γενικά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μας δώσει πληροφορίες 

      σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

       

       

       

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

8 hours ago, annie1979 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!

Σας διάβαζα πολύ ώρα, πόσα πολλά γράψατε!!

Ρόζαλι να σας ζήσει ο μικρούλης!!! Περιμένω εντυπώσεις από το Μητέρα!

Ευάκι που είσαι?? Πωπω πως πέρασε ο καιρός και για σένα! Έφτασες κιόλας στη β επιπέδου!!

Μελένια καλή επιτυχία σήμερα! Θα περιμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο!!

Μελιτίνη μου πως πάει το περπάτημα??

Γεωργία να προσέχεις πολύ με τα χέρια σου. Μην το αφήσεις άλλο, γιατί μετά θα ταλαιπωρηθείς πολύ περισσότερο.

Κάρπε μου πως τα πάτε με τη μαχήτρια?? Συνήθισε στο σπιτάκι σας?

Δεσποινάκι περαστικά στον μικρούλη!! Αυτό που έλεγες σχετικά με το θηλασμό και τις παρατηρήσεις από τους γύρω-γύρω πως το διαχειρίζεσαι?? Είναι ένα θέμα που με αγχώνει, γιατί δεν είμαι και πολύ ήρεμος άνθρωπος και νομίζω ότι θα αρχίσω να τσακώνομαι.

Ελενάκι με τη φραουλίτσα! Θα την κάνεις βόλτες και το τριήμερο για να κλέψει πάλι την παράσταση??

Νατασάκι αυτό με τις πάνες καθόλου δεν το είχα σκεφτεί. Αν και δεν έχω εμπειρία, θα σου έλεγα να μην κάνεις κάποιο επιπλέον έξοδο από τώρα και να δεις πως θα πάει στην πράξη.

Μπαίνουμε κι εμείς στην τελική ευθεία αύριο! Απίστευτο, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει! Το μόνο που μου έμεινε είναι κάποια ρουχαλάκια για σιδέρωμα. Έχουμε ξεκινήσει και τις εβδομαδιαίες επισκέψεις στο γιατρό.

Επίσης, έχω κι εγώ μια απορία, αν μπορούν να με διαφωτίσουν οι έμπειρες. Τα ρούχα τα δικά σας που πήρατε στο μαιευτήριο, νυχτικά, φανελάκια κλπ. τα πλύνατε κι αυτά με πράσινο σαπούνι ή με το κλασικό απορρυπαντικό και μαλακτικό σας?  

Σας στέλνω και φωτογραφίες του δωματίου, όπως σας υποσχέθηκα:

16935647_10210640555864568_302750205_o.j

 

16930793_10210640555744565_1627935458_o.

 

Και το καρότσι:

16923881_10210640562184726_1854367927_n.

πω πω!!!!ειναι απλα τελειο!!!!χαζεψα τελειως!!!εχεις πολυ καλο γουστο!!!μολις ερθει και το νινι θα γινει ακομα πιο ομορφο!!!!αντε με το καλο!!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, annie1979 said:

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!

Σας διάβαζα πολύ ώρα, πόσα πολλά γράψατε!!

Ρόζαλι να σας ζήσει ο μικρούλης!!! Περιμένω εντυπώσεις από το Μητέρα!

Ευάκι που είσαι?? Πωπω πως πέρασε ο καιρός και για σένα! Έφτασες κιόλας στη β επιπέδου!!

Μελένια καλή επιτυχία σήμερα! Θα περιμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο!!

Μελιτίνη μου πως πάει το περπάτημα??

Γεωργία να προσέχεις πολύ με τα χέρια σου. Μην το αφήσεις άλλο, γιατί μετά θα ταλαιπωρηθείς πολύ περισσότερο.

Κάρπε μου πως τα πάτε με τη μαχήτρια?? Συνήθισε στο σπιτάκι σας?

Δεσποινάκι περαστικά στον μικρούλη!! Αυτό που έλεγες σχετικά με το θηλασμό και τις παρατηρήσεις από τους γύρω-γύρω πως το διαχειρίζεσαι?? Είναι ένα θέμα που με αγχώνει, γιατί δεν είμαι και πολύ ήρεμος άνθρωπος και νομίζω ότι θα αρχίσω να τσακώνομαι.

Ελενάκι με τη φραουλίτσα! Θα την κάνεις βόλτες και το τριήμερο για να κλέψει πάλι την παράσταση??

Νατασάκι αυτό με τις πάνες καθόλου δεν το είχα σκεφτεί. Αν και δεν έχω εμπειρία, θα σου έλεγα να μην κάνεις κάποιο επιπλέον έξοδο από τώρα και να δεις πως θα πάει στην πράξη.

Μπαίνουμε κι εμείς στην τελική ευθεία αύριο! Απίστευτο, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει! Το μόνο που μου έμεινε είναι κάποια ρουχαλάκια για σιδέρωμα. Έχουμε ξεκινήσει και τις εβδομαδιαίες επισκέψεις στο γιατρό.

Επίσης, έχω κι εγώ μια απορία, αν μπορούν να με διαφωτίσουν οι έμπειρες. Τα ρούχα τα δικά σας που πήρατε στο μαιευτήριο, νυχτικά, φανελάκια κλπ. τα πλύνατε κι αυτά με πράσινο σαπούνι ή με το κλασικό απορρυπαντικό και μαλακτικό σας?  

Σας στέλνω και φωτογραφίες του δωματίου, όπως σας υποσχέθηκα:

16935647_10210640555864568_302750205_o.j

 

16930793_10210640555744565_1627935458_o.

 

Και το καρότσι:

16923881_10210640562184726_1854367927_n.

Annie μου πολύ μ' αρέσουν οι επιλογές σου! Ειναι πολυ ομορφο το δωματιο! Καλορίζικα να είναι ολα και με το καλο κοπέλα μου να δεχτείτε το μωρακι σας!

7 hours ago, Me-Lenia said:

Αγαπημενες μου μολις τελειωσα κ μιλησα κ με το γιατρο μου.

Λοιπον νομιζω πως τα πραγματα ειναι αρκετα καλα. Εχω 9 αυγουλακια αριστερα κ 11 δεξια, σε πολυ καλες διαστασεις για τις ημερες. Το μονο κακο ειναι οτι πρεπει να επαναλαβω Δευτερα που ειναι αργια κ ο γιατρος που μου κανει υπερηχο θα λειπει οποτε μια κ δυο Κυριακη ξεκιναμε για Αθηνα. Τεταρτη με πεμπτη υπολογιζει ωοληψια!

Ποσο σας ευχαριστω που με στηριζετε τοοοοοσο πολυ. Ευχομαι να συνεχισουν ολα ομαλα. 

Σας φιλω πολυ-πολυ. Τωρα θα σας διαβασω να δω τα νεα σας!!!

Μπράβο Μελένια! Πολύ καλά τα νέα σου! Πάμε δυνατά!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Τριημερο γιουπιιιι!!!!

Ευακι με το καλο η β επιπεδου! Ολα τελεια θα ειναι!

Ροζαλι να σας ζησει το νεο μελος!!!Γερο και καλοτυχο!

Αννι μου τελειο το δωματιο, με το καλο να το γεμισει το μωρακι σας!

Μελενια μου τελειααααααα!!!!!! Ειδες που στεναχωριοσουν!!!! Πολυ Πολυ καλα πας! Με το καλο η ωοληψια!!!! Αριστα εμβρυακια ευχομαι!!! Να σου πω πως εγω εβγαλα μονο δυο ωαρια με φουλ φαρμακα και τα καταψυξαμε σκετα γιατι δεν βρισκαμε καθολου σπερμα και βρηκαμε μετα απο τρεις μηνες. Ενα απο τα δυο ειναι η φραουλιτσα μου. Ξεκινας με τις καλυτερες προυποθεσεις, αυτο εννοω!!! Ευχομαι να εχεις την δικη μου τυχη και σε λιγες μερες να μας ανακοινωσεις την θετικη χοριακη σου και να μοιραζεσαι μαζι μας τις αγωνιες της εγκυμοσυνης σου!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελενακι! Τι κανετε με τη μικρούλα σου;

Κοριτσια επιτελους εχω πληκτρολογιο στο κινητο! Ευτυχώς μου ειπε ο αντρουλης μου να τρέξω την σελίδα μέσα από τον Mozilla και τωρα ολα καλα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βρηκα χρονο να γραψω αφου σας διαβασα ολες!!! :)   Ετοιμαζομαι σιγα-σιγα μιας κ Κυριακη πρωι αναχωρουμε.

Κοριτσια μου τωρα που σας διαβασα με ηρεμια ειδα ποσα ομορφα μηνυματα μου ειχατε γραψει. Σας ευχαριστω παρα πολυ, η θετικη σας ενεργεια μου δινει δυναμη.

Ευακι με το καλο η β-επιπεδου. Ολα θα ειναι τελεια!!! :-P ο μπεμπακος σου αναπτυσσεται μια χαρα.Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου καλη μου. 

Αντζη ελπιζω να ηταν καλυτερα σημερα ο ζουζουνος σου με τους κολικους. Υπομονη... το μονο φαρμακο.

Νατασακι πως παει? Τελειωσες με τα πλυντηρια-σιδερωματα? Ασε το σουφλε δεν ειναι γραφτο να το φτιαξω τωρα μιας κ ετοιμαζομαι για να φυγουμε. Η μοιρα μου ειναι τα αποξηραμενα... χαχαχαχα! :-D

Γεωργια μου γλυκια ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα. Τελικα τι εκανες με τον γιατρο γιατι δεν καταλαβα? Αυριο φευγεις για 3ημερο εεεε???? Να περασετε τελεια. Να ξεκουραστεις κ να ηρεμησεις. 

Ροζαλη να σας ζησει το ανηψακι. Να ειναι γερο κ καλοτυχο κ συντομα τα σας φερει πολλα-πολλα μωρα σε οοοολη την οικογενεια! :)

Annie υπεροχο το δωματιο!!! Πραγματικα παραμυθενιο. Κ το καροτσι πολυ ωραιο. Με το καλο να σας ερθει η ζουζουνιτσα σας κ να τα χαρει οοοολα αυτα τα υπεροχα πραγματα που της ετοιμασατε! :) 

Δεσποινα ελπιζω να ειναι καλυτερα ο μπεμπακος σου. Οι αγκαλιες βοηθουν πολυ. 

Ελενακι μου σ ευχαριστω τοοοοσο πολυ για τα γλυκα σου λογια κ τις ομορφες ευχες σου! Μακαρι οντως να εχω την τυχη σου κ να αποκτησω κ εγω μια φραουλιτσα ή εναν φραουλενιο! :wub: 

Μελιτινακι, Olgaki, sweeney, Carpe :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 hours ago, melitini81 είπε:

 

Carpe πες μας αν τα καταφέρεις με το sling.. σκέφτομαι κι εγώ να πάρω αλλά μου φαίνεται φοβερά πολύπλοκο!!! Πιο εύκολο θεωρώ το mei tai, αλλά θέλω το sling για να θηλάζω κιόλας στις βόλτες μας. Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί. 

Καλημερα

Το εβαλα χτες κι εκοβα βολτες μεσα στο σπιτι χαχα

Κοιτα επειδη ειναι πολυ μικρουλα η δικη μου δεν τη σηκωνω γενικα πολυ ..μας αρκει η ωρα του φαγητου..ρεψιματος, μπανιου κλπ

αλλα για εξω δεν το συζητω μολις βγουμε στανταρ με το σλινγκ...εχω και το μει ται φαντασου...αλλα τωρα που ειναι μικρουλα μου φαινεται πιο ασφαλης στο σλινγκ...

21 hours ago, annie1979 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!

Κάρπε μου πως τα πάτε με τη μαχήτρια?? Συνήθισε στο σπιτάκι σας?

Μπαίνουμε κι εμείς στην τελική ευθεία αύριο! Απίστευτο, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει! Το μόνο που μου έμεινε είναι κάποια ρουχαλάκια για σιδέρωμα. Έχουμε ξεκινήσει και τις εβδομαδιαίες επισκέψεις στο γιατρό.

Επίσης, έχω κι εγώ μια απορία, αν μπορούν να με διαφωτίσουν οι έμπειρες. Τα ρούχα τα δικά σας που πήρατε στο μαιευτήριο, νυχτικά, φανελάκια κλπ. τα πλύνατε κι αυτά με πράσινο σαπούνι ή με το κλασικό απορρυπαντικό και μαλακτικό σας?  

Σας στέλνω και φωτογραφίες του δωματίου, όπως σας υποσχέθηκα.

Καλημερα

Ναι σιγα σιγα μπαινουμε σε μια σειρα!!

αντε με το καλο εφτασες στο τελος!!!!

Τα ρουχα τα ειχα πλυνει με το βρεφικο απορυπαντικο ,,

Το δωματιο τελειο!!!!Τοσο οσο!!Πολυ ομορφο!!Με το καλο να ερθει να το χαρει το κοριτσακι σας!!!

19 hours ago, Me-Lenia είπε:

Αγαπημενες μου μολις τελειωσα κ μιλησα κ με το γιατρο μου.

Λοιπον νομιζω πως τα πραγματα ειναι αρκετα καλα. Εχω 9 αυγουλακια αριστερα κ 11 δεξια, σε πολυ καλες διαστασεις για τις ημερες. Το μονο κακο ειναι οτι πρεπει να επαναλαβω Δευτερα που ειναι αργια κ ο γιατρος που μου κανει υπερηχο θα λειπει οποτε μια κ δυο Κυριακη ξεκιναμε για Αθηνα. Τεταρτη με πεμπτη υπολογιζει ωοληψια!

Ποσο σας ευχαριστω που με στηριζετε τοοοοοσο πολυ. Ευχομαι να συνεχισουν ολα ομαλα. 

Σας φιλω πολυ-πολυ. Τωρα θα σας διαβασω να δω τα νεα σας!!!

Μια χαρα παραγωγουλα εχεις...Καλη ψυχολογια και σταυρωνουμε δαχτυλακια να πανε ολα καλα και συντομα να εχουμε τα ευχαριστα!!!

 

Νατασσακι τελικη ευθεια κι εσυ!!!Με το καλο να υποδεχτεις τον παιδαρο!!!

Εμεις χτες πηραμε εγκριση για ενα εμβολιο υψηλου κοστους ειδικα για προωρακια...και ηρθε η γιατρος μας και καναμε το πρωτο μας τσιμπημα..ευτυχως εκλαψε λιγη ωρα γιατι ετοιμη ημουν να βαλω κι εγω τα κλαματα...εχουμε αρχισει και βισκουμε τους ρυθμους μας..εχουμε αρχισει επισης κι εχουμε λιγα πονακια...αλλα τις κανω μασαζακι με λαδακι και καπως την παλευουμε...και γενικα η μαμαμας εχει χαζεψει...κατι ψιλοχαμογελα κατι που κουναει το κεφαλακι της...κατι που με κοιταει με τις ματαρες της...λιωνω η δολια η μανα χαχα

Επισης ειμαστε παιδια της νυχτας...Καθε νυχτα 2-3 η ωρα το ματι μας γαριδα...τη μερα κοιμομαστε νον στοπ δε....το μελλον προβλεπεται δυσκολο...:cool:

Φιλια κοριτσια μου...καλα να περασετε το τριημερο!!!


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες όμορφες! Εμείς ήρθαμε χθες το απόγευμα στα μέρη της μαμας μου.

Μελένια μου το νοσοκομείο μας έχει την εξής πολιτική. Αν δεν κλείσεις ραντεβού, μπορείς να πας με παραπεμπτικό από τον γιατρό της μονάδας σου ως επείγον περιστατικο και επειδή είσαι σε υπηρεσία προηγεισαι για να γυρίσεις στη μονάδα σου μέσα στο ωράριο.Ομως ποτε δεν τηρούν αυτόν τον κανονισμό και ξεροσταλιαζεις έξω από το ιατρείο. Συνήθως σε παίρνουν  στο τέλος του ωραρίου. Όποτε αντί να περιμένω μέχρι τις 5 Μαΐου, είπα να το κανω ετσι τελικα... Κάποια Δευτέρα...

Καλό ταξίδι να έχετε και καλά αποτελέσματα! :)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε???Μελενια μου καλή επιτυχία θα δεις πως όλα θα πάνε καλά...μην έχεις καθόλου άγχος..Σε θέλω ζεν:wub::wub::wub:

Αννα μου τι υπέροχο δωμάτιο είναι αυτό???Και τα χρώματα του είναι τέλεια και το κάνουν και δείχνει ήσυχο και πολύ ζεστό δωμάτιο.. Όσο για τα έπιπλα και τα διακοσμητικά μπράβο σας έχετε πολύυυυ γούστο :wub:

Σας φιλώ όλες μακιαααα!!,

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλες αποκριες!!! Ολες εχετε ξεπορτισει σημερα εεε...??? :-D καλα κανατε. 

Εγω μολις τελειωσα με το μαζεμα των απαραιτητων για το ταξιδι. Δε σας κρυβω πως εχω λιγο αγχος. Δευτερα πρωι-πρωι ο δευτερος υπερηχος κ οι αιματολογικες. Μακαρι να ειναι παλι ολα καλα. Πφφφφ.... αγωνια!!! 

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας. Θα σας κραταω ενημερες. Να περασετε ομορφα αυτες τις ημερες. Πολλα-πολλα φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ο καιρός τελικά εμφάνισε τα συννεφάκια κ την βροχή απο χθές το βράδυ κ συνεχίζει κ σήμερα να δείχνει την ίδια διάθεση ...

Ελπίζω όσες ξεφύγατε κ πήγατε κάπου αλλού να μην σας ρίξει ο καιρός αυτός!!!

Τζώρτζια μπορεί αύριο να εμφανιστεί ο ήλιος μην απογοητεύεσαι θα τον ευχαριστηθείς!!!!

Ελπίζω το κάποια δευτέρα να είναι την επόμενη ...αχ πως σε προσέχουμε!!!

Μελένια άντε με το καλό να φτάσετε και άσε τα ούφ κ τα πφφφφ όλα καλά θα είναι!!!!Τα πλυντήρια τελείωσαν ευτυχώς!!!! Τελευταίο σίδερο σήμερα !!! 

Ελενάκι σουρτούκευες την φράουλα;;;;; 

Ολγάκι να παίρνεις ιδεές για το δικό σας παιδικό,μόλις έρθει με το καλό!!!

Κάρπε φιλιά στο νυχτοπούλι σου...

Μελιτίνη μου τελικά πήγα κ τα επεξεργάστηκα τα συστηματάκια αυτά κάτι με χάλασε.Οπότε έφυγα με άδεια χέρια κ το βλέπω στην πράξη,αν το μετανιώσω θα στείλω τον καλό μου να πάει να το πάρει.

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...