Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

 

Γεια σας κοριτσάκια μου.  Τώρα βρήκα χρόνο να διαβάσω τα νέα σας.

Μελένια κοριτσάκι μου κρίμα, κ σε περιμέναμε να ξεκινήσεις εσύ…Αυτός ο Μάης πραγματικά πολύ γκαντέμης…Κ γω σου εύχομαι τα ωραία να έρθουν γρήγορα κ να γεμίσει η αγκαλιά σου κ να ξεχαστούν όλες οι ταλαιπωρίες!

Δημητρούλα-Πάμελα όπως τα λέει η Γεωργία, εσύ προσηλωμένη στο στόχο, μην το χάσουμε τώρα στην τελική ευθεία!

Γεωργία εσύ ξέρεις καλύτερα το ιστορικό σου, τη μέχρι τώρα διαδρομή σου, οπότε μην κλονίζεσαι θα έλεγα κ γώ… Πχ  εμένα μου έλεγε η συμβολαιογράφος–ειδήμων της γυναικολογίας για μια συγγένισσά της που έμεινε έγκυος στα 45 φυσιολογικά.  Κ ότι τα κέντρα παρουσιάζουν την εξωσωματική ως μονόδρομο για να εκμεταλλεύονται κ τα τοιαύτα.. Όλες μπορεί να ξέρουμε  από μία περίπτωση ακραία (κ γω ξέρω μία στα 44 που έκανε το 3ο από σπόντα, με διπλές ωορρηξίες) Αυτό σημαίνει όμως ότι η πλειοψηφία συλλαμβάνει φυσικά κ εύκολα σε αυτή την ηλικία? Ό,τι να’ναι λέει ο καθένας έτσι για να έχει άποψη…

Άντζι κρίμα ο άνθρωπος…

Νατασσάκι, Δεσποινάκι, φιλιά πολλά:).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καμάρια κ εμένα η μητέρα μου 47 με έκανε από σπόντα..είχε μπει στη κλιμακτήριο κ δεν με κατάλαβε η ερμη...σημαίνει ότι θα κάνω εγω μωρό στα 47?? Και το πιο κουλό φυσιολογικά?Οκ θαυματα γίνοντε εντάξει αλλά θα συμβουν σε όλες μας?Και οι θειες μου παντρευτηκαν 45 κ 47 εμειναν εγκυες ακουσαν καρδιες γυρω στα 47 κ οι 2 αλλα το 78 που τους ετυχαν ε δεν κρατήθηκαν τα μωρά κ με συζήγους 60αρηδες..λοιπόν όλα είναι στη ζωή τα αδερφια μου κρατανε ουδετερη στάση γιατι δεν το δεχοντε αυτό που μας συμβαίνει κ επειδή η αδερφή μου εκανε μωρά φυσιολογικά στα 40 οκ ο αντρας της δεν είχε θεμα αν είχε τι θα έκανε?Ολοι τα αντιμετωπίζουμε διαφορετικά..ολοι προσπαθούμε όσο κ όπως μπορούμε!Κάνουμε ότι μπορούμε να βοηθήσουμε μία κατάσταση που πονάει όπως κ να την δεις, αλλά το αποτέλεσμα μετράει κ εύχομαι όλες σύντομα να έχουμε το καλύτερο στην αγκαλιά μας!

Link to comment
Share on other sites

αυτό της είπα κ γω:

-μου προτείνετε δλδ να περιμένω μέχρι τότε??

- "Δεν εννοώ αυτό...¨

Αντε κυρία μου ρίξε τις σφραγίδες σου να φύγουμε, τα άλλα τα ξέρουμε κ μόνες μας. Δημητρούλα φαντάσου τώρα λέει να μας κάτσει ένα δίδυμο κ μετά να μας κάτσει κ άλλο ένα στην κλιμακτήριο κ να γίνουμε πολύτεκνες! Ε ρε γλέντια που θα κάνουμε, ε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! στρολάκι πως δεν της έβαλες εσύ μια σφραγίδα στο κούτελο! κορίτσια καλά λένε ούτε η μάνα σου δεν σε καταλαβαίνει σε τέτοια θέματα γιατί έχει παιδιά. αυτιά κλειστά και τις επιλογές μας θα τις στηρίξουμε και παιδιά θα κάνουμε ε και αν γίνουμε και σάρες θα πάρουμε και κανα επίδομα πολυτέκνου στα 50! αν θα υπάρχει μέχρι τότε! :lol:

  • Μου αρέσει 3

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, stroll είπε:

αυτό της είπα κ γω:

-μου προτείνετε δλδ να περιμένω μέχρι τότε??

- "Δεν εννοώ αυτό...¨

Αντε κυρία μου ρίξε τις σφραγίδες σου να φύγουμε, τα άλλα τα ξέρουμε κ μόνες μας. Δημητρούλα φαντάσου τώρα λέει να μας κάτσει ένα δίδυμο κ μετά να μας κάτσει κ άλλο ένα στην κλιμακτήριο κ να γίνουμε πολύτεκνες! Ε ρε γλέντια που θα κάνουμε, ε;

 

2 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

καλημέρα κορίτσια! στρολάκι πως δεν της έβαλες εσύ μια σφραγίδα στο κούτελο! κορίτσια καλά λένε ούτε η μάνα σου δεν σε καταλαβαίνει σε τέτοια θέματα γιατί έχει παιδιά. αυτιά κλειστά και τις επιλογές μας θα τις στηρίξουμε και παιδιά θα κάνουμε ε και αν γίνουμε και σάρες θα πάρουμε και κανα επίδομα πολυτέκνου στα 50! αν θα υπάρχει μέχρι τότε! :lol:

Χαχα ε ρε πια κ η αλλη γέννησε το εγγονι της Αγια πραγματα αλλα δε σημαίνει οτι θα το κανουμε κ εμεις ωχου!!Ηρεμα κ ωραια θα κανουμε τα μωρά μας κ αντε γεια...ας είμαστε γερές κ δυνατές να τα χαρούμε κ να τα καμαρώσουμε κ μια χαρά!!Η ζωή είναι ωραία κ αφου η διαδικασία είναι στη ζωή μας ας την κανουμε όσο πιο ευχαριστη γινεται:cool:

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, stroll είπε:

 

 

Γεια σας κοριτσάκια μου.  Τώρα βρήκα χρόνο να διαβάσω τα νέα σας.

 

Μελένια κοριτσάκι μου κρίμα, κ σε περιμέναμε να ξεκινήσεις εσύ…Αυτός ο Μάης πραγματικά πολύ γκαντέμης…Κ γω σου εύχομαι τα ωραία να έρθουν γρήγορα κ να γεμίσει η αγκαλιά σου κ να ξεχαστούν όλες οι ταλαιπωρίες!

 

Δημητρούλα-Πάμελα όπως τα λέει η Γεωργία, εσύ προσηλωμένη στο στόχο, μην το χάσουμε τώρα στην τελική ευθεία!

 

Γεωργία εσύ ξέρεις καλύτερα το ιστορικό σου, τη μέχρι τώρα διαδρομή σου, οπότε μην κλονίζεσαι θα έλεγα κ γώ… Πχ  εμένα μου έλεγε η συμβολαιογράφος–ειδήμων της γυναικολογίας για μια συγγένισσά της που έμεινε έγκυος στα 45 φυσιολογικά.  Κ ότι τα κέντρα παρουσιάζουν την εξωσωματική ως μονόδρομο για να εκμεταλλεύονται κ τα τοιαύτα.. Όλες μπορεί να ξέρουμε  από μία περίπτωση ακραία (κ γω ξέρω μία στα 44 που έκανε το 3ο από σπόντα, με διπλές ωορρηξίες) Αυτό σημαίνει όμως ότι η πλειοψηφία συλλαμβάνει φυσικά κ εύκολα σε αυτή την ηλικία? Ό,τι να’ναι λέει ο καθένας έτσι για να έχει άποψη…

 

Άντζι κρίμα ο άνθρωπος…

 

Νατασσάκι, Δεσποινάκι, φιλιά πολλά:).

 

Στρολλιτσα σ' ευχαριστω πολυ! Με το καλο να ερθουν ευχαριστα νεα σε ολες μας. Να γεμισουν οι αγκαλιτσες μας.

Οσο για τη συμβολαιογραφο...ασχολιστο!

Γεια σας κοριτσακια! Πως ειστε???

Εγω καπως καλυτερα. Οχι ο,τι σηκωθηκα απο το κρεβατι, αλλα σιγα-σιγα νιωθω πως επανερχομαι.

Μιλησα κ με το γιατρο χθες βραδυ. Απορησα που με πηρε τοσο συντομα. Μου ειπε πως ειναι μεσα στις πιθανοτητες κ η δευτερη αποτυχια. Οι βλαστοκυστες ηταν λεει ελεγμενες κ πολυ καλης ποιοτητας. Σε καμμια 15ρια ημερες θα ερθει να κανει ιατρειο στην πολη μου οποτε θα τα πουμε απο κοντα, μου ειπε. Αντε να δουμε...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Στρολλιτσα σ' ευχαριστω πολυ! Με το καλο να ερθουν ευχαριστα νεα σε ολες μας. Να γεμισουν οι αγκαλιτσες μας.

Οσο για τη συμβολαιογραφο...ασχολιστο!

Γεια σας κοριτσακια! Πως ειστε???

Εγω καπως καλυτερα. Οχι ο,τι σηκωθηκα απο το κρεβατι, αλλα σιγα-σιγα νιωθω πως επανερχομαι.

Μιλησα κ με το γιατρο χθες βραδυ. Απορησα που με πηρε τοσο συντομα. Μου ειπε πως ειναι μεσα στις πιθανοτητες κ η δευτερη αποτυχια. Οι βλαστοκυστες ηταν λεει ελεγμενες κ πολυ καλης ποιοτητας. Σε καμμια 15ρια ημερες θα ερθει να κανει ιατρειο στην πολη μου οποτε θα τα πουμε απο κοντα, μου ειπε. Αντε να δουμε...

 

Αγαπη σιγα σιγα θα σηκωθεις..να σε δει κ βλεπουμε σου το λεω προτιμω να εχω θετικο κ γεματη αγκαλιτσα παρα να φτασω στην πηγη κ να μη ξεδιψάσω...ολα με το που σηκώσουμε μανικι γινοντε η οτι ειναι να γινει γινεται βοηθωντας την κατασταση...ολα καλα θα μας πανε κ οπως πρεπει...:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αγαπη σιγα σιγα θα σηκωθεις..να σε δει κ βλεπουμε σου το λεω προτιμω να εχω θετικο κ γεματη αγκαλιτσα παρα να φτασω στην πηγη κ να μη ξεδιψάσω...ολα με το που σηκώσουμε μανικι γινοντε η οτι ειναι να γινει γινεται βοηθωντας την κατασταση...ολα καλα θα μας πανε κ οπως πρεπει...:wub:

Ναι Δημητρουλι μου ετσι ειναι! Ολα θα γινουν σιγα-σιγα. :):wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Στρολλιτσα σ' ευχαριστω πολυ! Με το καλο να ερθουν ευχαριστα νεα σε ολες μας. Να γεμισουν οι αγκαλιτσες μας.

Οσο για τη συμβολαιογραφο...ασχολιστο!

Γεια σας κοριτσακια! Πως ειστε???

Εγω καπως καλυτερα. Οχι ο,τι σηκωθηκα απο το κρεβατι, αλλα σιγα-σιγα νιωθω πως επανερχομαι.

Μιλησα κ με το γιατρο χθες βραδυ. Απορησα που με πηρε τοσο συντομα. Μου ειπε πως ειναι μεσα στις πιθανοτητες κ η δευτερη αποτυχια. Οι βλαστοκυστες ηταν λεει ελεγμενες κ πολυ καλης ποιοτητας. Σε καμμια 15ρια ημερες θα ερθει να κανει ιατρειο στην πολη μου οποτε θα τα πουμε απο κοντα, μου ειπε. Αντε να δουμε...

 

Με καρυοτυπο δηλ ελεγμενα;

Διαγνωστική υστεροσκοπηση έχεις κανει; ΝΚ εχεις δει; Ινσουλινη; Θυρεοειδη;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα, λουκουμαδάκι, συγκρατήθηκα να μη βιαιοπραγήσω γιατί είμαι μια κυρία, χαχαχαχ,  κ τα μπινελίκια τα έχωνα από μέσα μου!!! Όχι τίποτα άλλο, τα άκουγε κ ο άντρας κ άρχισε μετά τα γνωστά,  ότι θα μας κάτσει στο φυσικό και γιατί όχι  κ ότι νωρίς μπλέξαμε με τέτοιες διαδικασίες... γι αυτό την έχω άχτι την ηλίθια...

Γεωργία μου να κάνουμε λίγο χαβαλέ να το διασκεδάσουμε τουλάχιστον, όχι μόνο άγχος κ στεναχώρια! 

Μελένια σα να συνέρχεσαι ε; 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ειπε Γεωργια μου. Εχω κανει τα παντα εκτος απο τα ΝΚ γιατι μου ειπε οτι δεν τα υποστηριζει. Ομως μου ειπε ο αντρας μου οτι θα μου τα γραψει αυτος σημερα που εφημερευει να τα κανω.

Στρολλιτσα καπως καλυτερα τα πραγματα. :) 

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι,τι κάνετε;;;

Μελένια μου γιαυτό είμαστε εδώ,για να παίρνουμε κ να δίνουμε δύναμη.Χαίρομαι που βοήθησα έστω κ λίγο!!!! 

Αντζι μου λυπάμαι πολύ,άσχημο πράγμα να φεύγουν νέοι άνθρωποι.

Στρολλάκι είναι γνωστό πως οι συμβολαιογράφοι έχουν στο 2ο συρτάρι τους κρυμμένο το πτυχίο της ιατρικής με ειδικότητα την γυναικολογία !!!Ρε πως αραδιάζουν τις βλακείες έτσι...

Δήμητρα τραγικό να έχουν άποψη αν δέχονται ή οχι μια κατάσταση...δεν μας φτάνει η ταλαιπωρία σε όλα τα επίπεδα,συν την αποδοχή που πρέπει να κάνουμε εμείς πρώτα για να συνειδητοποιήσουμε τι μας συμβαίνει έχουμε κ αυτά!!!

Λουκουμαδάκι συμφωνώ,κλειστά μάτια κ αυτιά!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νατασακι οντως μου κανετε καλο! Ειστε η πιο γλυκια παρεα!! :) 

Βρε κοριτσια μου χει κολλησει να κανω ανοσολογικο ελεγχο. Εχει κανει καμμια σας? Κ αν ναι εκτος απο τον ελεγχο ΝΚ τι αλλο ελεγξατε?

Link to comment
Share on other sites

μελένια εγώ έχω κάνει. δεν ξέρω όμως κατά πόσο είχαν νόημα. βασικά δεν ξέρω τι έκανα και γιατί, δεν ξέρω τι έψαχνε. μου πήρε ένα πλήρες ιστορικό της είπα ότι μπαίνω στην κλιμακτήριο κλπ ότι πάω για εξωσωματική και μου έκανε τα εξής.

ρευματοειδή παράγων, -ανοσοσφαιρίνη Ε, -APCA, -αντισώματα καρδιολιπίνης, -αντισώματα πυρηνικών αντιγόνων ΕΝΑ, -B2 GPI IGG, -B2 GPI IGM, -CRP, -αντιπυρηνικά ΑΝΑ, -Abs λείων μυικών ινών ASMA , -συμπλήρωμα C4, p-ANCA, c-ANCA, -ορότυπους HLA, -ΝΚ ,-CD56-CD16-CD3-CD8-CD4-CD3-CD45-CD19, -αντιπηκτικό λύκου, -βιταμίνες αρκετές, -θυροειδή, -όλα τα πυρηνικά αντιγόνα να μη στα γράφω είναι πολλά, -εξετάσεις πήξης, -και αρκετές βιοχημικές (τρανσαμινάσες, ινοδογώνο, όλα σε =ίνες χολερυθρίνες κρεατινίνες κλπ)

γενικά από ότι κατάλαβα έκανε έναν γενικό ανοσολογικό,βιοχημικό,αιματολογικό έλεγχο με βάση το ιστορικό που της έδωσα. βγήκαν όλα αρνητικά και ησύχασα. τα περισσότερα μία που τα έψαξα τι είναι και μία που τα ξέχασα! βρες έναν ανοσολόγο αιματολόγο πάντως δεν είναι κακό οι περισσότερες πηγαίνουν με η χωρίς αποτυχίες! έχει χαθεί και το θέμα πρώτη εξωσωματική εκεί ήταν πολλές κοπέλες με 'αδυναμία εμφύτευσης' ,ας το πούμε έτσι, που είχαν κάνει αρκετές εξετάσεις! στο πάρεντς το κανονικό μπαίνεις; εκεί έχει στο υποβοηθούμενη αναπαραγωγή αρκετά ανοσολογικά θέματα αν σε ενδιαφέρουν να ρίξεις μια ματιά και να γράψεις αρκετά κορίτσια απαντάνε!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...