Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!! 

Pigoy τι να πω, υπομονή κορίτσι μου. 

Νατάσα μου τι ώρα ακριβώς περίμενες το πλυντήριο να βγει; είστε νυχτοπουλια;; χαχα 

Εγώ από χθες ήρθα στο εξοχικό, δε θα κάνω μπάνιο αλλά είπα να αλλά παραστάσεις μπας και περάσουν πιο ευχάριστα οι μέρες, είναι εδώ κι κι μαμά οπότε δε θα κάνω και τίποτα, αλλά ρε κορίτσια έχει αρχίσει να πονάει η μέση σαν περιόδου αλλά είναι νωρίς για περίοδο το άλλο Σάββατο θα ερχόταν κανονικά, 

Κοριτσι καλη επιτυχια! Πηρα τη χοριακη χτες(10η μερα ετ) κ εχω θετικο. Επαναλαμβανω  Δευτερα κ βλεπουμε πώς προχωραει,ειμαι συγκρατημενη,αλλα ελπιζω.

Εγω εχω πονακια περιοδου καθε μερα αλλα απο την πρωτη μερα κινουμαι κανονικα,ο γιατρος δεν μου απαγορεψε τπτ. Παιζει κ η τυχη παντα! Να εισαι ηρεμη κ ολαγ θα πανε καλα.Ακου το σωμα σου κ χαλαρωσε οσο μπορεις:)

  • Μου αρέσει 4

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου. Η κουμπάρα μου έχει ένα κοριτσάκι 10 μηνών και τρέχει όλη μέρα. Είναι πολύ άτακτη. Να φανταστείς 8 μηνών σκαρφάλωσε και έπεσε από το πάρκο! Έβαζε τα δαχτυλακια των ποδιών στο δυχτι και ανέβηκε!! Άστα! 

Είναι αυτό που λένε "η σιωπή είναι χρυσός. Εκτός αν έχεις παιδιά, τότε η σιωπή είναι ύποπτη" :-P:-P:-P:-P

πρίν από 27 λεπτά , samiam είπε:

Κοριτσι καλη επιτυχια! Πηρα τη χοριακη χτες(10η μερα ετ) κ εχω θετικο. Επαναλαμβανω  Δευτερα κ βλεπουμε πώς προχωραει,ειμαι συγκρατημενη,αλλα ελπιζω.

Εγω εχω πονακια περιοδου καθε μερα αλλα απο την πρωτη μερα κινουμαι κανονικα,ο γιατρος δεν μου απαγορεψε τπτ. Παιζει κ η τυχη παντα! Να εισαι ηρεμη κ ολαγ θα πανε καλα.Ακου το σωμα σου κ χαλαρωσε οσο μπορεις:)

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , samiam είπε:

Κοριτσι καλη επιτυχια! Πηρα τη χοριακη χτες(10η μερα ετ) κ εχω θετικο. Επαναλαμβανω  Δευτερα κ βλεπουμε πώς προχωραει,ειμαι συγκρατημενη,αλλα ελπιζω.

Εγω εχω πονακια περιοδου καθε μερα αλλα απο την πρωτη μερα κινουμαι κανονικα,ο γιατρος δεν μου απαγορεψε τπτ. Παιζει κ η τυχη παντα! Να εισαι ηρεμη κ ολαγ θα πανε καλα.Ακου το σωμα σου κ χαλαρωσε οσο μπορεις:)

Εύχομαι κι εγώ να διπλασιαστεί!!!! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, samiam είπε:

Κοριτσι καλη επιτυχια! Πηρα τη χοριακη χτες(10η μερα ετ) κ εχω θετικο. Επαναλαμβανω  Δευτερα κ βλεπουμε πώς προχωραει,ειμαι συγκρατημενη,αλλα ελπιζω.

Εγω εχω πονακια περιοδου καθε μερα αλλα απο την πρωτη μερα κινουμαι κανονικα,ο γιατρος δεν μου απαγορεψε τπτ. Παιζει κ η τυχη παντα! Να εισαι ηρεμη κ ολαγ θα πανε καλα.Ακου το σωμα σου κ χαλαρωσε οσο μπορεις:)

Samiam μου καλους διπλασιασμούς αντε για πάμεεεεεε :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

Γεια σας κοριτσάκια μου,

Χάθηκα για τα καλά..κ δεν πήγα κ διακοπές να αξίζει κ τον κοπο! Oικογενειακά τρεχάματα κ πολλη δουλειά. Για να πάρουμε την άδεια θα μας βγει πρώτα η ψυχή ως συνήθως...

Να ξεκινήσω από τα ευχάριστα. Σάμιαμ, συγχαρητήρια κ καλούς διπλασιασμούς!

Σούγκαρ άντε κ στα δικά σου τώρα κοντά!

Γεωργία ξεκίνησες διαβάζω κ χαίρομαι πολύ  :wub:. Οσο για τους άντρες κ τα μαστορέματα, κ δω τα ίδια, παρά τις αγαθές του προθέσεις.  Χρυσάφι πιάνει κ χώμα γίνεται…  

Δεσποινάκι, Νατασάκι, μεγάλωσαν τα μπουμπούκια σας κ κάνουν ακροβατικά; Νατασσάκι καλά λέει η Δημητρούλα, ανοίγετε  μπουκάλι γάλα με το μπούτια τα ξημερώματα;

Δημητρούλα πάλι γενική;  Είσαι προκομμένο κορίτσι, έλα κ από δω !!!

Κάντι που λες, να μαζευτούμε παρέα στο σαλονάκι με τα ψάρια!! Εμείς που δεν πήγαμε διακοπές –μας τα έφαγαν τα λεφτά τα κέντρα- να βάλουμε κ από ένα καλάμι κ να ψαρεύουμε στο ενυδρείο :mrgreen:

Μελένια, Σπιρτουλίτο, Χρύσα, Πινγκού,  Γεωργία, Λιζάκι, sugar , Καλλιόπη,  καινούργιες κοπέλες, καλές διακοπές κ καλά μπάνια σε όσες φύγατε, κ καλά κουράγια σε μας που ξεμείναμε!!

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Στρολλακι και σε επιθυμησαμε! Ναι, ξεκινησα  κι εγω. Εδω θα τη βγαλουμε κι εμεις αν ολα πανε καλα. Φοβαμαι να μετακινηθω. Εχει και στο εξοχικο μια μεγαλη σκαλα και μπανιο υπαρχει μονο επανω οποτε λεω να μην το ρισκαρω, αν ολα πανε καλα ξαναλεω...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρέ, κ γω στη θέση σου το ίδιο θα έκανα. Τόσο αγώνα κάνουμε, αν έχει κ σκάλες κλπ, άστο καλύτερα.

Εγώ είμαι στο εξοχικό για το ΣΚ να ξελαμπικάρω λίγο για να μη σκοτώσω άνθρωπο. Διάβαζα αυτά που λέγατε πάνω, κ να σου πω τι λεω εγώ. Φτάσαμε 40 ετών γαιδούρες, αν ακούμε ακόμα τι λενε οι πεθερές κ οι συνάδελφοι κ ο ένας κ ο άλλος, πάει κ η υπόλοιπη ζωή μας. Οπότε γράψε τους κ κοίτα μόνο τις προτεραιότητες σου. Τα γράφω για να τα εμπεδώνω κ γω, γιατί χαλιέμαι με κάτι πράγματα λες κ δεν τους ξέρω τόσα χρόνια τι ατομιστές είναι ...Εμένα δεν το ξέρει κανείς κ ούτε θέλω να το μάθουν. Τα λεφτά μυο τα δουλεύω κ με το παραπάνω. Αν μου κάτσει, με τα χαρτιά της άδειας στο χέρι θα τους το πω. Ευχαριστώ δεν ακούσαμε κ ποτέ ούτως ή άλλως. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, stroll είπε:

ναι μωρέ, κ γω στη θέση σου το ίδιο θα έκανα. Τόσο αγώνα κάνουμε, αν έχει κ σκάλες κλπ, άστο καλύτερα.

Εγώ είμαι στο εξοχικό για το ΣΚ να ξελαμπικάρω λίγο για να μη σκοτώσω άνθρωπο. Διάβαζα αυτά που λέγατε πάνω, κ να σου πω τι λεω εγώ. Φτάσαμε 40 ετών γαιδούρες, αν ακούμε ακόμα τι λενε οι πεθερές κ οι συνάδελφοι κ ο ένας κ ο άλλος, πάει κ η υπόλοιπη ζωή μας. Οπότε γράψε τους κ κοίτα μόνο τις προτεραιότητες σου. Τα γράφω για να τα εμπεδώνω κ γω, γιατί χαλιέμαι με κάτι πράγματα λες κ δεν τους ξέρω τόσα χρόνια τι ατομιστές είναι ...Εμένα δεν το ξέρει κανείς κ ούτε θέλω να το μάθουν. Τα λεφτά μυο τα δουλεύω κ με το παραπάνω. Αν μου κάτσει, με τα χαρτιά της άδειας στο χέρι θα τους το πω. Ευχαριστώ δεν ακούσαμε κ ποτέ ούτως ή άλλως. 

 

Εχεις δικιο,, αλλα στη δικη μου περιπτωση πρεπει να κανω εγγραφη αναφορα για να λειψω και για να μην κανω υπηρεσιες οποτε οταν το χαρτι περναει απο γραμματεια σε γραμματεια, δυστυχως μαθαινεται...

Προσπαθω παντως να μην υπολογιζω την αποψη τους, αλλα δεν το καταφερνω παντα.

Καληνυχτα κοριτσια.... Αυριο παλι....


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Καλησπερα καλοκαιρινα κοριτσια! Χαρα θεου σημερα κ ολα φαινονται πιο αισιοδοξα με το φρεντο ανα χειρας μπροστα στην παραλια! 

Γεωργια τωρα καταλαβα... αυτη η διαδικασια απο γραμματεια.σε γραμματεια που περιγραφεις ειναι ο εφιαλτης μου...εγω δυστυχως επειδη δεν ειπα τιποτα, εφαγα ολες τις κανονικες μου αδειες περυσι.Κ μετα το κουλουρι του Ιουνιου μου ειχε μεινει 1 βδομαδα αδεια ολη κ ολη που την πηρα το Δεκεμβρη για τη 2η προσπαθεια.

Φετος ομως εχω παραπανω γιατι δεν εχω κανει ακομα ε/τ.

Θα εχεις βοηθεια την εβδομαδα της ε/ τ; για τα μαγειρεματα κ τις λοιπες δουλειες του σπιτιου;

 

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία, οπότε αναγκαστηκά θα δώσεις αναφορά ακόμα και στα άτομα που δε θες... Υπομονή στα σχόλια :-P:-P:-P να μη δίνεις σημασία σε κανέναν!!!

Αχχχ στρολ, εγώ δυστυχώς δε θα πάω πουθενα.... Από τις 21 Ιουνίου που τέλειωσα είμαι κάθε μέρα στον καναπέ με ερκοντίσιον και τηλεόραση... Διακοπές με το αγόρι μου φυσικά και δε μπορούμε να πάμε λόγω στρατού αλλά και οικονομικών. Και είναι το πρώτο καλοκαίρι που δε μπορώ να πάω ούτε στο χωριό μου... Δε φαντάζεστε πώς μου κακοφαίνεται!!! Ο κυριότερος λόγος που δε μπορώ να πάω είναι το νερό. Η αξιολάτρευτη κοινότητα του χωριού φροντίζει κάθε καλοκαίρι να μας αφήνει χωρίς νερό. Τι εννοώ;; όλο το χωριό έχει νερό 10-15 λεπτά το πολύ όλη τη μέρα... Κι αυτό κατά τις οχτώμιση 9 παρά το πρωί. Άλλες χρονιές γεμίζαμε κουβάδες με νερό για να έχουμε για την τουαλέτα μας και για μπάνιο βγάζαμε μπουκάλια με νερό στον ήλιο για να ζεσταθούν ή βράζαμε νερό σε κατσαρόλα ή κάναμε μπάνιο στις ντουζιέρες στην παραλία. Ωστόσο φέτος, λόγω εγκυμοσίνης, δε μπορώ να σηκώνω τους κουβάδες για να ρίχνω νερό στη λεκάνη ή να κάνω μπάνιο....

Έχει περάσει πάνω από το μισό καλοκαίρι και δεν έχω κάνει ούτε ένα μπάνιο...... Συν τοις άλλοις οι φίλοι μου δουλεύουν, οπότε δεν έχω παρέα και είμαι μόνη μου όλη μέρα, εκτός από τις φορές που έρχεται το αγόρι μου.

Ωραίο καλοκαίρι ε;; :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω!... Φρεντο ανα χειρας μπροστα στην παραλια! Αυτα ειναι! Ευγε και παλι ευγε!

Περισυ ηταν ζορικα για σενα... Παρε φετος τη ρεβανς!

Για το διαστημα της εμβρυομεταφορας που λες, Θα κανω ό,τι και τις υπολοιπες φορες. Θα μαγειρεψω φαγητα που μπαινουν στην καταψυξη, το διαστημα πριν την εμβρυομεταφορα και θα κανω δουλειες μεχρι και την παρααονη για να διατηρηθει το σπιτι καποιο διαστημα. Ευτυχως που δεν θα πηγαινει και ο αντρουλης μου στη δουλεια και δεν θα εχω πολλα πλυσιματα και σιδερωματα!

Κοριτσι κανε κςι για εμας καμια βουτια!

Υπομονη βρε ΧρυσαΜ μου... Μα υπαρχουν μερη της Ελλαδας στις μερες μας με τετοιες τριτοκοσμικες συνθηκες;;;!!! Για όνομα του Θεου!

Κι εγω φετος εδω, αν ολα πανε καλα και ειμαι εγκυος. Και η Νατασσου εδω... Τι να κανουμε;.... Μονο υπομονη.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ωωωωω!... Φρεντο ανα χειρας μπροστα στην παραλια! Αυτα ειναι! Ευγε και παλι ευγε!

Περισυ ηταν ζορικα για σενα... Παρε φετος τη ρεβανς!

Για το διαστημα της εμβρυομεταφορας που λες, Θα κανω ό,τι και τις υπολοιπες φορες. Θα μαγειρεψω φαγητα που μπαινουν στην καταψυξη, το διαστημα πριν την εμβρυομεταφορα και θα κανω δουλειες μεχρι και την παρααονη για να διατηρηθει το σπιτι καποιο διαστημα. Ευτυχως που δεν θα πηγαινει και ο αντρουλης μου στη δουλεια και δεν θα εχω πολλα πλυσιματα και σιδερωματα!

Κοριτσι κανε κςι για εμας καμια βουτια!

Υπομονη βρε ΧρυσαΜ μου... Μα υπαρχουν μερη της Ελλαδας στις μερες μας με τετοιες τριτοκοσμικες συνθηκες;;;!!! Για όνομα του Θεου!

Κι εγω φετος εδω, αν ολα πανε καλα και ειμαι εγκυος. Και η Νατασσου εδω... Τι να κανουμε;.... Μονο υπομονη.

Είναι απαράδεκτο!!!! Κι όμως συμβαίνει... Δε μπορώ να σου περιγράψω την κατάσταση.... Είναι δυο χωριά δίπλα δίπλα, το δικό μου δεν έχει καθόλου νερό και το άλλο έχει νερό αλλά είναι σκέτη αλμύρα με χώμα... Ακόμα καλύτερο δηλαδή! Οτι και καλά δεν έχει αρκετό νερό η πηγή για τα σπίτια... Τι να σου λέω εντελώς απαράδεκτα πράγματα!!!

Όσον αφορά τα πλάνα σου για τις δουλειές συμφωνώ απόλυτα!!! Καλά θα κάνεις...

Αααααααντε και καλό μας καλοκαίρι :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Ok, δεν εχει η πηγη. Αλλα απο εκει και περα τι κανουν οι Διοικουντες;! Εδω μεχρι και σε νησια που δεν εχουν νερο φτανει ποσιμο νερο! Εκει τι γινεται; Ελλάς το μεγαλειο σου! Που ειναι το χωριο σου αν επιτρεπεις;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...