Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Είμαι στην 29η εβδομάδα. Ναι αλλά δε θα πρέπει να υπάρχει στην οικογένεια κάποιο ιστορικό;

Όχι κοριτσάκι μου. Και εγώ δεν είχα οικογενειακό ιστορικό αλλά έκανα διαβήτη στην εγκυμοσύνη. Διάβασε αυτό που παράθεσε και η stroll. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πιγκού μου θα στην γράψω αργότερα την συνταγή,είναι εύκολο και πολύ γευστικό κέικ. :) 

Είναι τέλειο,του εξηγώ όλη την διαδικασία κ με κοιτάει στα μάτια..

Καλά εσείς με τα κουζινικά της θα κάνετε διπλές μερίδες χεχεχε!!!!!

Χρύσα η τιμή μπορεί να είναι για φυσιολογικό αλλά η λογική του παραπέμπει αλλού.Πίστεψε με μπορεί και να στο θέσει σαν θέμα πως υπάρχει πρόβλημα για το μωρό ή για εσένα,τότε τι θα του πείς;;αν με κόψεις δεν παίρνεις ευρώ;; Όσο για την εξέταση δεν την κάνεις μόνο αν έχεις πρόβλημα ή ιστορικό.Με αυτήν την λογική θα καθόντουσαν οι περισσότερες στον καναπέ κ απλά θα χαιδεύανε την κοιλιά μέχρι να τελειώσει το 9μηνο.Όπως έγραψε κ το Στρολλάκι είναι στις στάνταρ εξετάσεις!!

Στρολλάκι αμα το παιδί μου ζητήσει να μάθει κρίκους τότε θα είμαι 100% σίγουρη χαχαχαχαχα!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!! Τι κάνετε??? Μόλις διάβασα τα νέα σας!!!!

 

Χρύσα μου εγώ δεν έχω εμπειρία τοκετού όμως από όσα είπες αυτό συμπέρανα κ εγώ... Σε πάει ολοταχώς για καισαρική... Άσε που μου φαίνεται περίεργο να βγεις την επόμενη μέρα του τοκετού, πρώτη φορά το ακούω... Με όλη μου την αγάπη θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κ κάποιον άλλο γιατρό γιατί εκτός των άλλων, βλέπω δεν έχεις κάνει μια βασική εξέταση....

Νατάσα μου θέλω κ εγώ τη συνταγή γιατί ξέρω ότι είσαι μαστορισσα!!!! Φιλάκια στο μικρό σου σεφ!!! 

Sugar μου μια μερουλα έμεινε!!!!!! 

Pingu, Γεωργία, Δημητρουλες κ όποια άλλη ξέχασα είστε καλά???

Εγώ σήμερα από νωρίς μέχρι αργά το μεσημέρι ήμουν σε δημόσιες υπηρεσίες κ ευτυχώς ολοκλήρωσα όλες μου τις δουλειές...!!! Γύρισα πριν λίγο σπίτι, έφτιαξα καφεδάκι κ ήρθα στην παρεούλα σας...!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει τώρα μπορώ να πω ότι πραγματικά τρομοκρατηθηκα!!!!!!

Εννοώ ότι δε θα ήθελα να κάνω καισαρική χωρίς λόγο. Αν υπάρχει όντως κάποιο πρόβλημα θα το υποστώ. Αχ κορίτσια τι μου κάνατε τώρα, πραγματικά φοβάμαι πάρα πολύ!!!!!! Θα δω τι θα κάνω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Ντάξει τώρα μπορώ να πω ότι πραγματικά τρομοκρατηθηκα!!!!!!

Εννοώ ότι δε θα ήθελα να κάνω καισαρική χωρίς λόγο. Αν υπάρχει όντως κάποιο πρόβλημα θα το υποστώ. Αχ κορίτσια τι μου κάνατε τώρα, πραγματικά φοβάμαι πάρα πολύ!!!!!! Θα δω τι θα κάνω....

Δεν θέλαμε να σε τρομάξουμε κορίτσι μου. Ούτε υπάρχει λόγος να φοβάσαι. Απλά καλό είναι να πάρεις μια δεύτερη γνώμη. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό ακριβώς Χρύσα μου... Απλά πάρε μια δεύτερη γνώμη...!!! Για τόσα άλλα πιο μικρά που μας συμβαίνουν παίρνουμε δεύτερη γνώμη αν δεν είμαστε 100% σίγουρες... Μην τρομάζεις απλά σκέψου όσα σου είπε κ βάλε τη λογική... Το έχεις συζητήσει με κανέναν άλλο? Ο σύντροφός σου τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Calliopi. είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!! Τι κάνετε??? Μόλις διάβασα τα νέα σας!!!!

 

Χρύσα μου εγώ δεν έχω εμπειρία τοκετού όμως από όσα είπες αυτό συμπέρανα κ εγώ... Σε πάει ολοταχώς για καισαρική... Άσε που μου φαίνεται περίεργο να βγεις την επόμενη μέρα του τοκετού, πρώτη φορά το ακούω... Με όλη μου την αγάπη θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κ κάποιον άλλο γιατρό γιατί εκτός των άλλων, βλέπω δεν έχεις κάνει μια βασική εξέταση....

Νατάσα μου θέλω κ εγώ τη συνταγή γιατί ξέρω ότι είσαι μαστορισσα!!!! Φιλάκια στο μικρό σου σεφ!!! 

Sugar μου μια μερουλα έμεινε!!!!!! 

Pingu, Γεωργία, Δημητρουλες κ όποια άλλη ξέχασα είστε καλά???

Εγώ σήμερα από νωρίς μέχρι αργά το μεσημέρι ήμουν σε δημόσιες υπηρεσίες κ ευτυχώς ολοκλήρωσα όλες μου τις δουλειές...!!! Γύρισα πριν λίγο σπίτι, έφτιαξα καφεδάκι κ ήρθα στην παρεούλα σας...!!!

Καλώς το κορίτσι. Εγώ σε λίγο ετοιμάζομαι να πάω βόλτα την μικρή να δροσίσει και λίγο γιατί σήμερα είχε αρκετή ζέστη.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ πολύ καλά θα κάνεις!!! Πόσο είναι η μικρή σου θυμησε μου....

Εγώ ψάχνω να δω τα αξιοθέατα του Ηρακλείου για να ενημερωθώ για τις διακοπές... Να αποφασίσουμε σε τι θα πάμε κ τι όχι... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Calliopi. είπε:

Κ πολύ καλά θα κάνεις!!! Πόσο είναι η μικρή σου θυμησε μου....

Εγώ ψάχνω να δω τα αξιοθέατα του Ηρακλείου για να ενημερωθώ για τις διακοπές... Να αποφασίσουμε σε τι θα πάμε κ τι όχι... 

Είναι 26 μηνών. 

Κρήτη!!! Τέλεια!!! Εμείς είχαμε πάει Ρέθυμνο το 2009(πρόσφατα) και είναι πολύ ωραία... Είχαμε πάει σε μια παραλία μετά τα Χανιά στο ελαφονησι και ήταν φανταστικά!!! Είναι αρκετά μακριά από Ηράκλειο αλλά πραγματικά αξίζει να πάτε. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Calliopi. είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!! Τι κάνετε??? Μόλις διάβασα τα νέα σας!!!!

 

Χρύσα μου εγώ δεν έχω εμπειρία τοκετού όμως από όσα είπες αυτό συμπέρανα κ εγώ... Σε πάει ολοταχώς για καισαρική... Άσε που μου φαίνεται περίεργο να βγεις την επόμενη μέρα του τοκετού, πρώτη φορά το ακούω... Με όλη μου την αγάπη θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κ κάποιον άλλο γιατρό γιατί εκτός των άλλων, βλέπω δεν έχεις κάνει μια βασική εξέταση....

Νατάσα μου θέλω κ εγώ τη συνταγή γιατί ξέρω ότι είσαι μαστορισσα!!!! Φιλάκια στο μικρό σου σεφ!!! 

Sugar μου μια μερουλα έμεινε!!!!!! 

Pingu, Γεωργία, Δημητρουλες κ όποια άλλη ξέχασα είστε καλά???

Εγώ σήμερα από νωρίς μέχρι αργά το μεσημέρι ήμουν σε δημόσιες υπηρεσίες κ ευτυχώς ολοκλήρωσα όλες μου τις δουλειές...!!! Γύρισα πριν λίγο σπίτι, έφτιαξα καφεδάκι κ ήρθα στην παρεούλα σας...!!!

Καλώς το κορίτσι!!!

Η συνταγή είναι στα μνμ σου. :) Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογάκια!!!

Εδώ λιώσαμε σήμερα με την ζέστη,ο μικρός με πάμπερς κοιμάται αφού τελειώσαμε το γλυκό μας!!!!

Πωπωπω δημόσιες υπηρεσίες κ μου ήρθε ενα πλάκωμα...ευτυχώς που τελείωσες!!!!!

 

 

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Pingu μου Χανιά σίγουρα θα πάμε, γιατί γέννησε η ξαδέλφη μου κ θέλουμε να δούμε τον κούκλο μας.... Πέρυσι πήγα Χανιά αλλά για λίγο και δε τα χόρτασα..Ναι το έχω ακούσει για το Ελαφονήσι μακάρι να μας πάρει ο χρόνος να πάμε...

πρίν από 1 λεπτό , NatasaP είπε:

Καλώς το κορίτσι!!!

Η συνταγή είναι στα μνμ σου. :) Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λογάκια!!!

Εδώ λιώσαμε σήμερα με την ζέστη,ο μικρός με πάμπερς κοιμάται αφού τελειώσαμε το γλυκό μας!!!!

Πωπωπω δημόσιες υπηρεσίες κ μου ήρθε ενα πλάκωμα...ευτυχώς που τελείωσες!!!!!

 

 

 

Νατάσα μου τις έχω συνηθίσει... Αφού ξεμπερδεψα όλα καλά....

Το είδα το γλυκάκι μου λείπει ένα υλικό κ θα το φτιάξω άμεσα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα κοριτσια!

Γλυκακια βλεπω και δεν κρατιεμαι! Το Νατασσακι με τον μικρο σεφ θελουν να μας βγαλουν απ' το προγραμμα της διατροφης! Ειμαι τωρα στα κατω μου και θελω να φαω και το ψυγειο!

Μαρακι μεγαλωσαι το αντρακι σου και σας τρελαινει ευχαριστα!

Καλες διακοπες στα κοριτσια που φευγουν καλες βολτες και μπανακια εδω κοντα στα κοριτσια που μενουν και στην περιπτωση μου παιζει να χασω καμια εβδομαδα αδεια γιατι αλλαξε ο προισταμενος τη δικη του και συμπιπτει με τη δικη μου.

Βεβαια θα πει κανεις "μην ειμαστε και πλεονεκτες!" γιατι ηταν να παρω τρεις και τωρα μαλλον θα παρω δυο. Δε με νοιαζει για μενα ομως. Με νοιαζει για τον αντρα μου που κλεινει η εταιρεια και τους δινει ολον τον μηνα και εξαιτιας μου θα περασει δυο εβδομαδες στην Αθηνα. Ολο τον υπολοιπο χρονο δεν μπορει να παρει αδεια. Αντε καμια μερα γυρω στα Χριστουγεννα. Ενω εγω μπορω σε διαφορα διαστηματα και αθελα μου τον μπλοκαρω.

Spirtulito ολα θα πανε καλα. Θετικες σκεψεις να κανεις και θα σε ακουει το μπεμπακι σου.

Sugarακι θα περιμενουμε πως και πως αυριο!

Αυτα προς το παρον κοριτσια μου.

Πολλα φιλια!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!

Πως ειστε? Εχασα πολλα επεισοδια αλλα ελπιζω να ειστε ολες καλα.

Γεωργια μου καταλαβαινω πως νιωθεις με την παραταση κ οταν σου μεταθετουν την ελπιδα αλλα θα εχουμε αισιο τελος.Θα δεις!

 samiam με το καλο!Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Sugar αυριο περιμενουμε τα ευχαριστα!!

Εγω περιμενω αυριο το απογευμα να δω τι μικρουλα μου! Μετραω ωρες!!

Τα φιλια μου σε ολες!

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...