Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

24 minutes ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά.  3,4 εκατοστά.  Όλα φυσιολογικα.  Σε 2 βδομάδες θα κάνουμε και την αυχενική! 

Καρδουλα μου όμορφη μεγάλωσε!!!!καλή σας ξεκούραση μαμά και μπεμπε...φιλακια γλυκά!!!!

την Τόνια περίμενα και εγώ...πάω να ξαπλωσω!!!σας φιλώ κοριτσαρες μου! Καλό βράδυ!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... εγω μπαίνω πρωι κ βραδυ λογω προγράμματος κ διαβαζω 4σελιδα... 

Jane καλώς ήρθες στην παρέα μας! Τ οτι εισαι χαλαρη μονο καλο ειναι! Σου εύχομαι πολυ σύντομα να πετύχεις το στόχο σου κ να πάνε ολα καλα!! Παντως κ γω νιώθω ενα φόβο κ ενα άγχος.... κατ αρχήν νιώθω φόβο μήπως έχουμε κάποιο προβλημα κ δεν μπορούμε να συλλάβουμε, τουλάχιστον χώρις να χρειαστει "συνεργασία" με το γυναικολόγο μου! Κ νιώθω άγχος αν θα μπορω να καταφέρω να συλλάβω ενα υγειες μωράκι, να το κρατήσω ασφαλές 9 μήνες μεσα μου κ μετα να μπορω να το φροντίσω σωστά οταν γεννηθεί! Κ για να σου συστηθώ κ γω, ειμαι 26, παντρεμένη απ το Σεπτέμβρη του '14 κ ξεκινήσαμε χαλαρές ελεύθερες επαφες τον περασμένο Μαρτη... κοντεύουμε χρονο... βεβαια υπήρξαν 2-3 μήνες τουλάχιστον που λογω υποχρεώσεων ή διαφόρων θεμάτων (μύκητες, ουρολοίμωξη κλπ) είχαμε 3-4 επαφες το μηνα σε άκυρο χρονο, οποτε τους αφαιρώ απ το διάστημα μου προσπαθούμε... τον Αύγουστο εκανα τεστ παπ κ φάνηκαν κονδυλώματα, τον Οκτώβρη κολποσκοπηση κ βιοψία κ οντως, επιβεβαιώθηκε η αρχική πρόγνωση κ θελει απλή παρακολούθηση ανα 6μηνο, ενω ο γιατρός μου ειπε οτι δεν επηρεάζει τη γονιμότητά μου! Η πιο συστηματική μας προσπάθεια ηταν τον περασμένο κύκλο, αλλα αδιαθέτησα! Αυτααααα νομιζω...

Μουτζουριτσα πολυ θετικά ολα όσα λες μου ακούγονται... άντε να περνάνε οι μερες να δούμε τι θα δούμε...

Τονια μου χαίρομαι πολυ που ολα προχωράνε φυσιολογικά! 

Ρενακι μου καθε κύκλος ειναι διαφορετικός! Κ ειναι πολυ καλο, νομιζω, που ξερεις οτι τουλάχιστον είστε γόνιμοι κ ξερεις οτι ειναι απλα θεμα χρόνου το ποτε θα ρθει, ενω εγω εχω κλονιστεί τελευταια κ αναρωτιέμαι αν μπορούμε! Πφφφφ

μαμα να χαίρεσαι τον αντρουλη σου... 

ολο κ καποια θα ξεχνάω... φιλάκια πολλα σ όλες.... 

αααα Βικάκι, στο πινακακι σου βαλε με 3/2, υπολογίζοντας κύκλο 28 ημερών, κ ο Θεος μαζι μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 minutes ago, marakif1990 είπε:

Γεια σας... εγω μπαίνω πρωι κ βραδυ λογω προγράμματος κ διαβαζω 4σελιδα... 

Jane καλώς ήρθες στην παρέα μας! Τ οτι εισαι χαλαρη μονο καλο ειναι! Σου εύχομαι πολυ σύντομα να πετύχεις το στόχο σου κ να πάνε ολα καλα!! Παντως κ γω νιώθω ενα φόβο κ ενα άγχος.... κατ αρχήν νιώθω φόβο μήπως έχουμε κάποιο προβλημα κ δεν μπορούμε να συλλάβουμε, τουλάχιστον χώρις να χρειαστει "συνεργασία" με το γυναικολόγο μου! Κ νιώθω άγχος αν θα μπορω να καταφέρω να συλλάβω ενα υγειες μωράκι, να το κρατήσω ασφαλές 9 μήνες μεσα μου κ μετα να μπορω να το φροντίσω σωστά οταν γεννηθεί! Κ για να σου συστηθώ κ γω, ειμαι 26, παντρεμένη απ το Σεπτέμβρη του '14 κ ξεκινήσαμε χαλαρές ελεύθερες επαφες τον περασμένο Μαρτη... κοντεύουμε χρονο... βεβαια υπήρξαν 2-3 μήνες τουλάχιστον που λογω υποχρεώσεων ή διαφόρων θεμάτων (μύκητες, ουρολοίμωξη κλπ) είχαμε 3-4 επαφες το μηνα σε άκυρο χρονο, οποτε τους αφαιρώ απ το διάστημα μου προσπαθούμε... τον Αύγουστο εκανα τεστ παπ κ φάνηκαν κονδυλώματα, τον Οκτώβρη κολποσκοπηση κ βιοψία κ οντως, επιβεβαιώθηκε η αρχική πρόγνωση κ θελει απλή παρακολούθηση ανα 6μηνο, ενω ο γιατρός μου ειπε οτι δεν επηρεάζει τη γονιμότητά μου! Η πιο συστηματική μας προσπάθεια ηταν τον περασμένο κύκλο, αλλα αδιαθέτησα! Αυτααααα νομιζω...

Μουτζουριτσα πολυ θετικά ολα όσα λες μου ακούγονται... άντε να περνάνε οι μερες να δούμε τι θα δούμε...

Τονια μου χαίρομαι πολυ που ολα προχωράνε φυσιολογικά! 

Ρενακι μου καθε κύκλος ειναι διαφορετικός! Κ ειναι πολυ καλο, νομιζω, που ξερεις οτι τουλάχιστον είστε γόνιμοι κ ξερεις οτι ειναι απλα θεμα χρόνου το ποτε θα ρθει, ενω εγω εχω κλονιστεί τελευταια κ αναρωτιέμαι αν μπορούμε! Πφφφφ

μαμα να χαίρεσαι τον αντρουλη σου... 

ολο κ καποια θα ξεχνάω... φιλάκια πολλα σ όλες.... 

αααα Βικάκι, στο πινακακι σου βαλε με 3/2, υπολογίζοντας κύκλο 28 ημερών, κ ο Θεος μαζι μας!

Ε... μην το λες Μαρακι μου.. γιατί το θέμα μου δεν είναι ότι δεν μπορώ να πιαστω.. αλλά ότι δεν μπορούσα να το κρατήσω.  Θέλω να πιστεύω ότι λύθηκε με την αφαίρεση του διαφραγματος  κ ότι θα πάνε όλα καλά.  Όμως είμαι σίγουρη ότι δεν θα ξανα συμβεί; όχι.. Αυτό θα είναι ένα καινούριο άγχος μόλις ξανά πιαστω.. Να μου μείνει κιόλας.  Αλλά θέλω να πιστεύω!! Να είσαι και εσύ αισιοδοξη κ ολα θα πανε καλα!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Rena87 είπε:

Ε... μην το λες Μαρακι μου.. γιατί το θέμα μου δεν είναι ότι δεν μπορώ να πιαστω.. αλλά ότι δεν μπορούσα να το κρατήσω.  Θέλω να πιστεύω ότι λύθηκε με την αφαίρεση του διαφραγματος  κ ότι θα πάνε όλα καλά.  Όμως είμαι σίγουρη ότι δεν θα ξανα συμβεί; όχι.. Αυτό θα είναι ένα καινούριο άγχος μόλις ξανά πιαστω.. Να μου μείνει κιόλας.  Αλλά θέλω να πιστεύω!! Να είσαι και εσύ αισιοδοξη κ ολα θα πανε καλα!

Φαντάζομαι κ καταλαβαίνω οτι έχεις τον φόβο κ το αγχος να μην επαναληφθεί η ιστορια, απλα σου λεω οτι δεν έχεις "σοβαρό" λόγο να απογοητεύεσαι που τελικα ήρθε η περίοδος... ελπίζω να καταλαβαίνεις με ποια έννοια το λεω κ να μη νομίζεις οτι "υποτιμώ" τη φαση που βρίσκεσαι... :?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, marakif1990 είπε:

Φαντάζομαι κ καταλαβαίνω οτι έχεις τον φόβο κ το αγχος να μην επαναληφθεί η ιστορια, απλα σου λεω οτι δεν έχεις "σοβαρό" λόγο να απογοητεύεσαι που τελικα ήρθε η περίοδος... ελπίζω να καταλαβαίνεις με ποια έννοια το λεω κ να μη νομίζεις οτι "υποτιμώ" τη φαση που βρίσκεσαι... :?

 Όχι καλό μου.. ούτε καν  το σκεφτηκα αυτό.  Καταλαβα πως μου το λες.. κ έχεις δίκιο.. απλά όταν έχεις περάσει κάποια πράγματα..θες να γίνουν όλα όσο πιο σύντομα γίνεται για να δεις αν τελικά.. έλυσες επιτέλους το πρόβλημα; και αυξάνεται το άγχος..η αγωνία.. η λαχτάρα..  αλλά οοοόχι...  θα νικήσει η επιθυμία και θα πάνε όλα τέλεια!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zamia είπε:

Ακριβως τα ιδια Βικακι μου ..

Τι κανεις οταν εισαι μονη και σε χρειαζεται και η Ιωαννα;;

ευτυχως τον επιασε ενα απογευμα που ηταν κ ο μπαμπας σπιτι κ την ανελαβε την επομενη τον αφησα στο πορτ μπεμπε ενα δεκαλεπτο ισα να κανω μακαρονια κ αλλη μια μερα παραγγειλαμε.οχι μονο λογω του μικρου,γενικα δ ειχα ορεξη.οταν θελω πχ να κοψω κανενα φρουτο στη μικρη τον βαζω ρηλαξ.το πρωι τον αφηνω στο διπλο κ χουζουρευει μεχρι να κανω πρωινο.δουλειες οταν ειναι ο αντρας μου.τα υπολοιπα με ενα χερι κ μαζι με τον μπεμπη.πχ στο πατωμα παζλ με την ιωαννα.αν χρειαζεται αλλαγμα η ιωαννα τον αφηνω λιγο να κλαψει.τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Τανια καλη αυχενικη σου ευχομαι...αποψε προβλεπεται ξενυχτι..ο μικρος απο το απογευμα μαραζωσε ειχε λιγα δεκατα δεν εφαγε τπτ κ παραπονιεται οτι ποναει η κοιλιτσα κ δειχνει το στομαχι.....καταλαβαινεται αγχος η μανα.....μπορει να κρυωσε.θα δω πως θα ειναι το πρωι κ ισως παω παιδιατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


54 minutes ago, Rena87 είπε:

 Όχι καλό μου.. ούτε καν  το σκεφτηκα αυτό.  Καταλαβα πως μου το λες.. κ έχεις δίκιο.. απλά όταν έχεις περάσει κάποια πράγματα..θες να γίνουν όλα όσο πιο σύντομα γίνεται για να δεις αν τελικά.. έλυσες επιτέλους το πρόβλημα; και αυξάνεται το άγχος..η αγωνία.. η λαχτάρα..  αλλά οοοόχι...  θα νικήσει η επιθυμία και θα πάνε όλα τέλεια!!

Ετσι ειναι!! Υπομονή κ ερχεται!! 

27 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μπραβο Τανια καλη αυχενικη σου ευχομαι...αποψε προβλεπεται ξενυχτι..ο μικρος απο το απογευμα μαραζωσε ειχε λιγα δεκατα δεν εφαγε τπτ κ παραπονιεται οτι ποναει η κοιλιτσα κ δειχνει το στομαχι.....καταλαβαινεται αγχος η μανα.....μπορει να κρυωσε.θα δω πως θα ειναι το πρωι κ ισως παω παιδιατρο

Περαστικά σας! Ιωσουλα θα ναι...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Σαμμερ είπε:

Μπραβο Τανια καλη αυχενικη σου ευχομαι...αποψε προβλεπεται ξενυχτι..ο μικρος απο το απογευμα μαραζωσε ειχε λιγα δεκατα δεν εφαγε τπτ κ παραπονιεται οτι ποναει η κοιλιτσα κ δειχνει το στομαχι.....καταλαβαινεται αγχος η μανα.....μπορει να κρυωσε.θα δω πως θα ειναι το πρωι κ ισως παω παιδιατρο

καλημερα Σαμμερακι μου!!!πως ξημερωσατε?πως ειναι ο μικρουλης???

καλημερα κοριτσαρες μου ομορφες!!!!επιτελους ηλιος εδω!!!!ειχα ξεχασει πως ειναι!!!!

καλημερα Τονακι μου!!!!φιλια στο 3,4cm πλασματακι σου!!!χεχε!

καλημερα Ρενακι θεαρα μου!!!!ετσιιιιι θα νικησει η επιθυμια και φτανει το θαυμα!!!

καλημερα Μαρακι....σε θαυμαζω που τα θυμασαι ολα και μας γραφεις αναλυτικα το βραδυ!!!!

Τζο μου ...Σανγκρε τα Μ ολα καλα?

Βικακι πολυ καλα φαινεται να τα καταφερνεις και με τα δυο μικρακια!φιλακια πολλα!

Ζαμιακι τι κανεις ο ερωτααααας????

Τζειν μου καλημερα!!!!

Μαρτακο ...Ιοιο...Μαμακα καλημερα να εχετε!και σε ολα τα κοριτσακια της παρεας μας!!!

 


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια καλα ξημερωσαμε.δεν εχει δεκατα κ βρηκε το κεφι του.μου λεει οτι δεν ποναει η κοιλιτσα.να δω πως θα συνεχιστει η ημερα.ηλεκτρα που εισαι????ειναι η μερα σου σημερα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Τονι@ said:

Κορίτσια μου όλα καλά.  3,4 εκατοστά.  Όλα φυσιολογικα.  Σε 2 βδομάδες θα κάνουμε και την αυχενική! 

Καλημέρα κορίτσια μου :)

Τόνι μου πολλά πολλά συγχαρητήρια με το σποράκι σου όλα θα είναι super και στην αυχενική θα το δεις!!!!

12 minutes ago, Σαμμερ said:

Καλημερα κοριτσια καλα ξημερωσαμε.δεν εχει δεκατα κ βρηκε το κεφι του.μου λεει οτι δεν ποναει η κοιλιτσα.να δω πως θα συνεχιστει η ημερα.ηλεκτρα που εισαι????ειναι η μερα σου σημερα.....

Περαστικά Σάμμερ μου στο αγοράκι σου!!!!

53 minutes ago, moutzoura2016 said:

καλημερα Σαμμερακι μου!!!πως ξημερωσατε?πως ειναι ο μικρουλης???

καλημερα κοριτσαρες μου ομορφες!!!!επιτελους ηλιος εδω!!!!ειχα ξεχασει πως ειναι!!!!

καλημερα Τονακι μου!!!!φιλια στο 3,4cm πλασματακι σου!!!χεχε!

καλημερα Ρενακι θεαρα μου!!!!ετσιιιιι θα νικησει η επιθυμια και φτανει το θαυμα!!!

καλημερα Μαρακι....σε θαυμαζω που τα θυμασαι ολα και μας γραφεις αναλυτικα το βραδυ!!!!

Τζο μου ...Σανγκρε τα Μ ολα καλα?

Βικακι πολυ καλα φαινεται να τα καταφερνεις και με τα δυο μικρακια!φιλακια πολλα!

Ζαμιακι τι κανεις ο ερωτααααας????

Τζειν μου καλημερα!!!!

Μαρτακο ...Ιοιο...Μαμακα καλημερα να εχετε!και σε ολα τα κοριτσακια της παρεας μας!!!

 

Καλημέρα γλυκιά μου Moutzoura καλή Πέμπτη να έχουμε :)

13 hours ago, jane.austen said:

τι ειναι το τυχερό πινακάκι;;; Πότε περιμένει η καθεμιά μας να μην αδιαθετησει;; Τελειο!!!!!!!!

Καλωήρθες jane μου στην όμορφη παρέα μας και γρήγορα να γεμίσεις πολλά πολλά ++++++++ :)


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Lover bird είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου :)

Τόνι μου πολλά πολλά συγχαρητήρια με το σποράκι σου όλα θα είναι super και στην αυχενική θα το δεις!!!!

Περαστικά Σάμμερ μου στο αγοράκι σου!!!!

Καλημέρα γλυκιά μου Moutzoura καλή Πέμπτη να έχουμε :)

Καλωήρθες jane μου στην όμορφη παρέα μας και γρήγορα να γεμίσεις πολλά πολλά ++++++++ :)

καλημερα πουλακι μου ομορφο!!!!φιλια στον μπεμπαρο σου!!!!:)

ποτε τον ξαναβλεπεις?

24 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Καλημερα κοριτσια καλα ξημερωσαμε.δεν εχει δεκατα κ βρηκε το κεφι του.μου λεει οτι δεν ποναει η κοιλιτσα.να δω πως θα συνεχιστει η ημερα.ηλεκτρα που εισαι????ειναι η μερα σου σημερα.....

περαστικο θα ηταν!ευτυχως!!!Ηλεκτρα ναι!σημερα εε?ευχομαι να μπει να μας πει ευχαριστα!!!!αντε να πεσει κανενα +++ στο πινακακι να κανουμε ποδαρικο!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...