Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Ρενα με τίποτα δεν γίνεται! Χρειάζονται και οι δύο όταν έρθει ένα μωρό και όχι μόνο για την φροντίδα αλλά για την στήριξη κυρίως της μανουλας αλλά και ο μπαμπάς σίγουρα βασανίζεται μακριά από την γυναίκα και το παιδί του 

Μουτζουριτσα πολλά χρόνια μπράβο!! Είσαι γέρο μυαλό!!

Σαμερακι  εγώ θα αργησω να στείλω την Μελίνα παιδικό δηλ 3-4 και αν δεν θέλει δεν θα την ζορισω θεωρώ ότι είναι καλύτερα  να είναι δίπλα στην μαμά και οικογένεια τώρα αν υπάρχουν αλλά θέματα δεν είμαι αντίθετη

Εσύ το σκέφτεσαι;;

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μου σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.βοηθαει οτι κοριτσι μου ειναι πολυ ανεξαρτητο κ συνεργασιμο.κ ο μπεμπης ησυχος κ υπναρας.φυσικα εχω κ σλινγκ κ μαι ται.τα εχω για τα πιο δυσκολα

μαρσιπος ειναι αυτο που μεταφερεις τα μωρα σαν κανγκουρο.αλλα αυτα που ειναι σαν τσαντες δ ειναι καλο για.τα ισχυα.τα υφασματινα ειναι αυτα που ειπα κ δυο ακομη.αυτα σαν φουλαρι.διαβαστε για το babywearing.

μπραβο.στο σπορακι τονια,με το καλο κ η αυχενικη

σαμμερ ενδιαφερουσα σχολη.ευτυχως ο μικρος δ αρρωστησε.οσο για τον.ευκαλυπτο μονο αλλεργια θα.ειχε θεμα αν ειχε

κ γω οικονομικα εχω τελειωσει.αλλα.δ δουλεψα στον τομεα μου.κ λογω συνθηκων εχω καιρο να δουλεψω.θα δω το καλοκαιρι κ μετα

ευτυχως ο αντρας μου ειναι στο δημοσιο.λιγες ωρες δουλειας αλλα βαρδιες.τον.αλλο μηνα παιρνει κ εννιαμηνο ανατροφης τεκνου οποτε θα τον εχουμε σπιτι

ηλεκτρακι τι κανεις;

μπραβο μουτζουρακι που κρατιεσαι

για το θεμα του σχολειου εφοσον δ εργαζομαι δ το σκεφτομαι πριν τα προνηπια.θα ηθελα ομως κτ σαν δραστηριοτητα απο σεπτεμβρη που θα κλεισει τα τρια

επειδη ερχεται σκ κ δ ηξερα αν θα μπορουσα να βγω αυριο πρωι,πεταχτηκα σημερα στον οδοντιατρο.ντυθηκαμε σαν κρεμμυδια κ πηγαμε οικογενειακως.ταισα τον μικρο πριν φυγουμε κ ελιωσε στον υπνο.πηγαμε κ μαρκετ.ξυπνησε οταν γυρισαμε σπιτι.γενικα παιρνω τα παιδια παντου μαζι

εδω σημερα εχει ηλιο.λιωνουν τα χιονια.εχουμε 3βαθμους αλλα οι δρομοι γλιστρανε.οποτε πηγαμε με το αμαξι

αμποτ,νινακι,τζο,πουλακι,ζαμια,μαμα,τζειν κ σε ολα τα κοριτσια φιλακια

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Τονι@ είπε:

Εγώ αγάπη μου το ήθελα εδώ και 4 χρόνια αυτό το παιδί οπότε έχω ήδη διαβάσει αρκετά πράγματα.  Έχω βέβαια ακόμα πολλά να μάθω.  Τώρα θέλω να διαβάσω περισσότερο για το θηλασμό.  Η κοιλιά μου είναι σαν να έχω πρηστεί από χορταρικά.  Τα παντελόνια που φόραγα και ήταν λίγο μεγάλα τώρα είναι ίσα ίσα στη μέση μου αλλά ακόμα τα φοράω.  Πιστεύω ότι σε 2 ή 3 βδομάδες θα αρχίσω να νιώθω πιο έντονατη διαφορα.  Πάντως αν κάποιος δεν το ξέρει δεν το καταλαβαινει. 

Τονια μου το μεγαλυτερο μου αγχος ηταν ο θηλασμος..Πιστεψε με σου βγαινει ενστικτωδώς!!τα σεμιναρια που εκανα με βοηθησαν πιο πολυ στο τοκετό!Πραγματικά!Πηγα "ετοιμη"στο μαιευτήριο.Ισως να ήμουν απο τις τυχερες..

Μην αγχωνεσαι για τιποτα..εδω ειμαστε εμεις!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jane.austen είπε:

Η αληθεια ειναι πως το επαγγελμα μας έχει πολλά καλά, αλλά και πολλές ευθύνες(αν εισαι κι έτσι ως ανθρωπος, δηλαδη υπευθυνος)! Φετος εχω εκτη δημοτικού και διαβάζω 2-3 ώρες την ημέρα για να είμαι προετοιμασμενη..χαχα υπάρχουν σαινια που σε καταπίνουν στο λεπτο αν πας ετσι... Όπως κ άντρας σου γεμιζει τ'απογευματα, εγώ κάνω ιδιαίτερα σε ένα τυφλό παιδάκι μιας κι ασχολουμαι και μ'αυτο το αντικειμενο(μόλις γύρισα)..παίρνεις πολύ αγάπη σίγουρα..
Στα δικά μας τώρα, το στηθος μου σημερα κι απο χτες το βράδυ πάει να εκραγεί...αφού στο αμάξι κατά την επιστροφη έβγαλα το σουτιέν γιατί δεν άντεχα....!
Καλά αυτό μπορεί να μη σημαίνει και ΄τίποτα, αλλά μπορεί και ναι!!! :)

φυσικα και ευθυνες και πολλη κουραση!και αλλο κοινο!εκτη και ο αντρας μου φετος!χθες βραδυ εγω απο τις 11 ξεραθηκα εκεινος διαβαζε!!!

τυφλο παιδακι εε?????/ψυχουλα μου!εκ γεννετης ηταν?η συνεβει κατι?μπραβο σου...αυτο που κανεις ειναι λειτουργημα!

αχ στα δικα μας!αυτο το στηθος!πεφτω σε λακουβα με το αμαξι  και εγω υποφερω!!!!μακαρι να ειναι Τζειν μου...λιγο εμεινε θα δουμε!!!!

4 minutes ago, zamia είπε:

Καλα ειμαστε γλυκο μου!τωρα κοιμάται το παλικαρι μου!!

Παντα κολπικα τα εβαζα..ειχα ζαλαδα...ατονια..

Προσεχε..να σηκώνεσαι σιγα σιγα.

σημερα αρχισε μαλλον λιγο να με πιανει κ μενα!εχω γυρισει σπιτικαι εχω ξαπλωσει λιγακι μεχρι να ξαναπαω γραφειο...ατονια δεν νιωθω...απλα νιωθω να νυσταζω...


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

φυσικα και ευθυνες και πολλη κουραση!και αλλο κοινο!εκτη και ο αντρας μου φετος!χθες βραδυ εγω απο τις 11 ξεραθηκα εκεινος διαβαζε!!!

τυφλο παιδακι εε?????/ψυχουλα μου!εκ γεννετης ηταν?η συνεβει κατι?μπραβο σου...αυτο που κανεις ειναι λειτουργημα!

αχ στα δικα μας!αυτο το στηθος!πεφτω σε λακουβα με το αμαξι  και εγω υποφερω!!!!μακαρι να ειναι Τζειν μου...λιγο εμεινε θα δουμε!!!!

σημερα αρχισε μαλλον λιγο να με πιανει κ μενα!εχω γυρισει σπιτικαι εχω ξαπλωσει λιγακι μεχρι να ξαναπαω γραφειο...ατονια δεν νιωθω...απλα νιωθω να νυσταζω...

Εκ γενετής το παιδάκι ναι. Δύσκολη κατάσταση γιατί έχει και νοητική υστερηση οπότε μαζί μαθαίνουμε ακόμα βασικά πραγματα. Όμως είναι μια γλυκειά και χαρούμενη φατσούλα που μερα με τη μέρα τα καταφερνει καλύτερα! Κι αυτό έχει σημασία στην παρούσα φαση..

Όσον αφορά συμπτώματα μέχρι χτες έλεγα κούλ, αλλά με πεθαίνει το στηθος απ' το πρωι...μακάρι... ο λόγος να ειναι αυτος που περιμένω και θελω! Πάντως 6 μέρες πριν την περίοδο δε με πονάει ποτέ. Γενικά κι όλας την περίοδο δεν την καταλαβαίνω...ούτε ντεπον δεν χρειαζομαι. Γι αυτο αναθάρρησα και το έγραψα!χαχαχαχα

Εσυ την κυριακη δεν περιμένεις να μην ερθει;καλα θυμαμαι; Υπάρχει άλλη σε αναμονη τώρα;;
 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, jane.austen είπε:

Εκ γενετής το παιδάκι ναι. Δύσκολη κατάσταση γιατί έχει και νοητική υστερηση οπότε μαζί μαθαίνουμε ακόμα βασικά πραγματα. Όμως είναι μια γλυκειά και χαρούμενη φατσούλα που μερα με τη μέρα τα καταφερνει καλύτερα! Κι αυτό έχει σημασία στην παρούσα φαση..

Όσον αφορά συμπτώματα μέχρι χτες έλεγα κούλ, αλλά με πεθαίνει το στηθος απ' το πρωι...μακάρι... ο λόγος να ειναι αυτος που περιμένω και θελω! Πάντως 6 μέρες πριν την περίοδο δε με πονάει ποτέ. Γενικά κι όλας την περίοδο δεν την καταλαβαίνω...ούτε ντεπον δεν χρειαζομαι. Γι αυτο αναθάρρησα και το έγραψα!χαχαχαχα

Εσυ την κυριακη δεν περιμένεις να μην ερθει;καλα θυμαμαι; Υπάρχει άλλη σε αναμονη τώρα;;
 

ψυχουλα μου!!!εισαι τα ματακια της γνωσης του!!!!ο θεος να σε εχει καλα κοπελα μου γι αυτο που κανεις!και θα σε εχει!μπραβο σου!και συντομα θα σου χαρισει το παιδακι σου!

ετσι κ εγω..δεν την καταλαβαινω καθολου...δεν ποναω...κανω τα παντα απο την πρωτη μερα που ερχεται!

στηθος αν νιωσω γτ πολλες φορες δεν το νιωθω ειναι 2 μερες πριν!

για το στηθος αυτο το μηνα ομως...τι να σου πωωωω.....ποναει απο τις 5/1 λιγες μερες μετα την ωορρηξια μου τραγικα πολυ ...οι φλεβες εχουν πεταχτει...ουτε με το σφουγγαρι στο μπανιο δεν το αγγιζω...τα βραδυα με ενοχλει στον υπνο....σουτιεν δεν αντεχω...το μαξιμουμ που μου ειπε ο γιατρος ειναι μεχρι Δευτερα ναι!που θα ειναι 16μερες απο την ωορρηξια!

βεβαια καθε κυκλος ειναι αλλιως...μπορει τωρα να την εχει δει να με βασανισει με το στηθος η περιοδος και εγω να ελπιζω!χαχαχα!

μαζι αναμενει η Ηλεκτρα σημερα ναι...αλλα εχει μερες να μπει....κοντευω εγω και εσυ και μετα η Αμποτ...(ελπιζω να μην ξεχναω κανενα κοριτσι!)εχει κ αυτη μερες να μπει!θα μας γνωρισεις ολες σε λιγες μερες!:)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια με τα ωραια συμπτωματα....μυριζει μπεμπεδοσκονη....εγω για το σχολειο το σκεφτομαι γιατι ο μικρος ζηταει παιδακια κ εδω στο χωριο δεν εχει αλλες δραστηριοτητες...αλλα γενικα δεν ειμαι απο αυτες που βιαζονται να το στειλουν...θα δω...εχω μια φιλη νηπιαγωγο που μου προτεινει να το στειλω...μακαρι να ειχε τωρα ενα αδερφακι κ να ειχε παρεουλα η αγαπη μου

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μπραβο κοριτσια με τα ωραια συμπτωματα....μυριζει μπεμπεδοσκονη....εγω για το σχολειο το σκεφτομαι γιατι ο μικρος ζηταει παιδακια κ εδω στο χωριο δεν εχει αλλες δραστηριοτητες...αλλα γενικα δεν ειμαι απο αυτες που βιαζονται να το στειλουν...θα δω...εχω μια φιλη νηπιαγωγο που μου προτεινει να το στειλω...μακαρι να ειχε τωρα ενα αδερφακι κ να ειχε παρεουλα η αγαπη μου

συντομα θα ερθει και το αδερφακι του καρδουλα!!!σχεδον 2και κατι ειπες ειναι ο λεβεντης σου Σαμμερ μου?μικρουλι ειναι μωρε!!!φοβαμαι κ τις ιωσεις μετα...τον ασταματητο εχουν...απο το σχολειο....απο Σεπτεμβριο ισως!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάμετε... Κρυώνωωωωωωωωωωωωωωω...μπρρρρρρρρρρ....Μου κατεβαίνει αργάαααααααααα αργά και βασανιστικα ...κάτι υγρά βλέπω οπότε έεεεεεεεεερχεται :P


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ElektraGr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάμετε... Κρυώνωωωωωωωωωωωωωωω...μπρρρρρρρρρρ....Μου κατεβαίνει αργάαααααααααα αργά και βασανιστικα ...κάτι υγρά βλέπω οπότε έεεεεεεεεερχεται :P

ελα Ηλεκτρακιιιιι!τι κανεις καλο μου?

βρε την ατιμηηηηηηη!!!!!:mad:

αλλα ακομα δεν εχει κατεβει εε?για να δουμεεεεε....για να δουμεεεεεε!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σαμμερακι θα μπορουσες να τον πηγαινεις απο σεπτεμβρη;αλλα για λιγες ωρες;κ οποτε ειναι αρρωστουλης να τον κρατας αρκετα σπιτι

αν φυσικα εισαι εγκυουλα η με νεογεννητο δ το προτεινω κ ας κουραζεσαι λιγο κ ας εχει λιγη κλεισουρα.μην το παρει πως ηρθε το μωρο κ τον διωχνετε

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο σκεφτομουν βικυ οτι αν μεινω εγκυος ή εχω μωρακι δεν θα τον στειλω να νομιζει το παιδακι μου οτι δεν το θελω...οποτε θα δω μηπως τον στελνω κανα 2 μερες την εβδομαδα εαν θελει την ανοιξη.τωρα τον παιρνουν στον παιδικο που ειναι 2,6.την ανοιξη τα εχει η δασκαλα εξω και παιζουν στην αμμο.απο περυσι που τα βλεπε ηθελε να παει...να δουμε...ελα ηλεκτρα δεν καταλαβαινεις καλα....πες μας οτι δεν ηρθε....

Μουτζουρα εισαι η επομενη....για να δω ποια θα κανει ποδαρικο.....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rena87 είπε:

Πως μπορείται και είστε στη δουλειά κ γραφετε;;;;;;; τουαλέτα πήγα κ μπήκα να σας διαβάσω στα γρήγορα.... χαχαχαχα.... ❤

εγω ευκολαααα!!!!εχω τον υπολογιστη προεκταση του χεριου μου,...στο ενα παραθυρο το προγραμμα ...καταχωρω τιμολογια ...και ανεβοκατεβαζω και σας διαβαζω!!!χαχαχα!οταν εχω δουλεια δε και δεν μπορω να σας απαντησω...αλλα νευρα!!!:):)

3 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Ακριβως το ιδιο σκεφτομουν βικυ οτι αν μεινω εγκυος ή εχω μωρακι δεν θα τον στειλω να νομιζει το παιδακι μου οτι δεν το θελω...οποτε θα δω μηπως τον στελνω κανα 2 μερες την εβδομαδα εαν θελει την ανοιξη.τωρα τον παιρνουν στον παιδικο που ειναι 2,6.την ανοιξη τα εχει η δασκαλα εξω και παιζουν στην αμμο.απο περυσι που τα βλεπε ηθελε να παει...να δουμε...ελα ηλεκτρα δεν καταλαβαινεις καλα....πες μας οτι δεν ηρθε....

Μουτζουρα εισαι η επομενη....για να δω ποια θα κανει ποδαρικο.....

νομιζω οτι και οι παιδιατροι δεν αφηνουν με νεογεννητο να παει..εφοσον φυσικα ειναι στην ηλικια του παιδικου-προνηπιο-νηπιο οπου μπορει να απουσιαζει!!!!

ωραια θα ναι πιο μετα που θα ανοιξει ο καιρος να παιζει το παιδακι σου ναι!!!!

φφφφ μεγαλη ευθυνη φερω για το πινακακι δηλαδη!αχ μακαρι παναγια μου!!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...