Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

      2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Λόγω δίδυμης κύησης επιβαρύνεται πιο πολύ η μήτρα. Όλα πάνε x2 πλακουντες, σακοι, αμνιακό υγρά.. επίσης το βάρος ανά μέρα αυξάνεται x2  οπότε μην αγχώνεσαι είμαι άλλη περίπτωση....

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

5 minutes ago, sangreluna είπε:

αχ κοριτσια εμενα ευτυχως τα παιδικα μου χρονια ηταν ηρεμα και ομορφα φτωχικα αλλα ομορφα. Δουλευε μονο ο πατερας μου πολυ η μανα μου εμεινε να μας μεγαλωσει ουτε παππουδες ουτε γιαγιαδες. Κι εγω ηθελα ναμεγαλωσω εγωτα παιδι μου και να ευχαριστηθω τα παιδικα τους χρονια.

Σανγκρε μου είσαι πολύ τυχερή που μπορείς να μείνεις με τα παιδιά σου. Εγώ δυστυχώς θα γυρίσω στη δουλειά όταν θα είναι σχεδόν 2 μηνών αλλά θα κανονίσω να έχω δρομολόγια κοντά στο σπίτι και να περνάω αν 2 με 3 ώρες να το βλέπω να το ταΐζω κλπ. Μακάρι να είχαμε την δυνατότητα να μην δούλευα μέχρι να πάει σχολείο.  

7 minutes ago, Rena87 είπε:

Σήμερα είναι πιο λίγο αγάπη. Όμως είναι . Σήμερα το τεστακι εμφάνισε αχνη γραμμουλα... οποτε μάλον αρχίζει να εμφανίζεται.  Το μεσημέρι είχαμε το πρώτο ριχτερ. . Κ έπειτε συνέχεια.. χαχα....

Τέλεια! !! Μακάρι μακάρι μακάρι! !!❤❤

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 minute ago, moutzoura2016 είπε:

Ζουζουνω μουυυυ!εδώ είμαι!

σας διαβάζω.. Εκανα τα βάρη μου κ είμαι διάδρομο... Σε.λίγο θα μαζευτω... Και θα έρθω στο παρεακι!❤❤

Χαχαχα..  εσύ βαρας εκεί.. εγώ βαράω εδώ..  αύριο πρωί κανονισα ορειβασία για να ξεδωσω κ εγώ.   Πόσο μ'αρεσουν τα βουνά κορίτσια..  χανομαι... τα δέντρα όλα πόσο όμορφα... μαγεία.. κορφες πολλές.. που θες σε όλες να φτασεις.. κ μόλις το καταφέρεις..ξαφνικά ξεπροβαλουν κ άλλες κορφες.. κ θες να τις πατήσεις κ αυτές!! Έτσι κ τα όνειρα μας!!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rena87 είπε:

Χαχαχα..  εσύ βαρας εκεί.. εγώ βαράω εδώ..  αύριο πρωί κανονισα ορειβασία για να ξεδωσω κ εγώ.   Πόσο μ'αρεσουν τα βουνά κορίτσια..  χανομαι... τα δέντρα όλα πόσο όμορφα... μαγεία.. κορφες πολλές.. που θες σε όλες να φτασεις.. κ μόλις το καταφέρεις..ξαφνικά ξεπροβαλουν κ άλλες κορφες.. κ θες να τις πατήσεις κ αυτές!! Έτσι κ τα όνειρα μας!!

Αχ σε καταλαβαίνω. .μου έχει λείψει μια εκδρομή στη φύση.  Είπα στον άντρα μου αν πάνε όλα καλά τη Δευτέρα και αν κάποια στιγμή τα καταφέρουμε να πάμε έστω μια μέρα κάπου.  Έστω στο χωριό μου. Να αναπνεύσω οξυγόνο.  Να δω τα.δέντρα.  να μήν ακούω συνέχεια φασαρία.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ σημαντικο τα παιδια τα μεγαλωνουν οι γονεις με οποιο κοστος. Στο τελς τα παιδια θυμουνται την αγαπη οχι τα λεφτα και τα παιχνιδια. Ακουω δουλευω για να μην τους λειψει τιποτα μα το πρωτο που τους λειπει ειναι η παρουσια σας.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω. .μου έχει λείψει μια εκδρομή στη φύση.  Είπα στον άντρα μου αν πάνε όλα καλά τη Δευτέρα και αν κάποια στιγμή τα καταφέρουμε να πάμε έστω μια μέρα κάπου.  Έστω στο χωριό μου. Να αναπνεύσω οξυγόνο.  Να δω τα.δέντρα.  να μήν ακούω συνέχεια φασαρία.  

Να το κάνεις αγάπη!! Θα νιώσεις άλλος άνθρωπος αμέσως!! Εγώ πάω χωρίς τον άντρα μου γιατί ανεβαίνουμε τρελά υψόμετρα κ εκείνος δεν τα καταφέρνει..δεν μπορεί.. κ έχω βρει μια πολύ δυνατή ορειβατικη ομάδα κ πάω.   Άλλος αέρας εκεί πάνω...  εσύ.   Τα βουνά.. τα δέντρα.. η ηρεμία.. οι σκέψεις σου .. η φύση.. η ελευθερία... όλα τα λεφτά!!!!!

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ορειβασια διαβασααα;;;;; απαππαππαπαππα εγω στο μπαλκονι μου βγενω και φοβαμαι μηπως πεσω εχω υψοφοβιααα μπραβο κοριτσια αφου μπορειτε καλα το κανατε...!!!!!!! δεν υπαρχει ωραιοτερο οξυγονο.....εγω ομως παλι προτιμω την θαλασσα....!!!!! οπως λενε λιγο κρασι λιγο θαλασσα και το αγορι μου....!!!!!

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sangreluna είπε:

ειναι πολυ σημαντικο τα παιδια τα μεγαλωνουν οι γονεις με οποιο κοστος. Στο τελς τα παιδια θυμουνται την αγαπη οχι τα λεφτα και τα παιχνιδια. Ακουω δουλευω για να μην τους λειψει τιποτα μα το πρωτο που τους λειπει ειναι η παρουσια σας.

Συμφωνώ Σανγκρε μου.  Το καλόείναι ότι εμείς με τον άντρα μου θα μπορούμε να το κρατάμε σχεδόν μόνοι μας χωρίς παππουδες κλπ γιατί είναι τέτοια τα ωράρια που θα είμαι ή εγώ ή εκείνος σπίτι. Αλλά όταν έχεις να πληρώνεις όλα αυτά τα πάγια έξοδα και δεν έχεις δικό σου σπίτι ή μια δουλειά δεν φτάνει.  Πολλα ζευγάρια δυστυχώς δεν έχουν άλλη επιλογή. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Rena87 είπε:

Σήμερα είναι πιο λίγο αγάπη. Όμως είναι . Σήμερα το τεστακι εμφάνισε αχνη γραμμουλα... οποτε μάλον αρχίζει να εμφανίζεται.  Το μεσημέρι είχαμε το πρώτο ριχτερ. . Κ έπειτε συνέχεια.. χαχα....

Οοοο κ γω είχα κάτι ξεχασμένα κι έκανα ένα ..παρόλο που δν ήθελα ν ασχοληθώ κ βγήκε κ σε μένα μια αχνή αχνή γραμμούλα...ξεκινάμεεεεεεε   :P

  • Μου αρέσει 3

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakif1990 είπε:

Νομιζω τωρα νιώθω ωορρηξια!!! Σε καμια ωρα θα παω να τον ξυπνησω!! Εμπρός στο δρόμο που χάραξε η Ρενα!!! :-D:oops:

Μαρακι καλο βαρεμα!!καντε το χαμο σας και ερχεται το σπορι!

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Εγώ κορίτσια έχω αρχίσει και νιώθω λίγο άσχημα γιατί έχω ένταση και εκνευρίζομαι με όλα.  Σήμερα που ήρθε η μαμά μου μαζί μου στα μαγαζιά νιώθω ότι δεν πέρασε καλά εξαιτίας αυτού παρ όλο που δεν έγινε τίποτα συγκεκριμένο ούτε τσακωθηκαμε.  Μου λέει να μην ανησυχώ και ότι κι εκείνη ήταν έτσι.  Αλλά δεν είναι σωστό για τους ανθρώπουςγύρω μας να είμαστε στην τσίτα συνέχεια.  Πως θα το κάνω να περάσει.  Δεν ανέχομαι ούτε τον κόσμο στο δρόμο όπου εκνευρίζομαι με όλα.  Θέλω να ηρεμήσω.  Πως??

καρδουλα μου οι ορμονες κανουν παρτυ!κ φυσικα οι ανθρωποι σου σε ξερουν και κατανοουν!και μονο που τους σκεφτεσαι τωρα ...δειχνει πως γινεται αθελα σου η οποια ενταση επικρατει!θα σκεφτεσαι το ζουζουνι που μεγαλωνει μεσα σου και θα ηρεμες!εγκυος ειμαστε βρε αδερφε!ωχουυυυ θα σπασουμε κ τιποτα ετσι γτ δεν εχουμε νευρα αλλα γιατι δεν ξερουμε και τι εχουμε!χαχαχα!με γεια τα ρουχακια ψυχη μου!ντυσε ομορφα την κοιλιτσα σου!

1 hour ago, Rena87 είπε:

Μανούλιτσα μου .. εμένα το δικό μου αφορά τους γονείς μου μεταξύ τους ..  πολλοί τσακωμοι..πολλά άσχημα πράγματα  που ποναω ακόμα κ να τα γράψω . Εμάς σκιστηκαν να μας μεγαλώσουν κ μας έδωσαν την αγάπη τους. Όμως δεν μπορώ να τους συγχωρεσω όλα αυτά που έκαναν και άφησαν τα ματάκια ενός μικρού παιδιού να δουν.  Όσο κ αν έτρεμα ..όσο κ αν εκλαιγα..δεν σταματούσαν.  Δε με σεβαστήκαν ποτέ  .κ εμένα αυτές οι βιαιες εικόνες δεν μπορούν να φύγουν ποτέ από τα ματάκια μου ...δυστυχώς..  όμως προχωρώ.. και θέλω το καλύτερο για την οικογένεια μου από εδώ κ περα!

Αχ πόσο ωραίο αυτό που κάνετε με τις άλλες μανουλες  .που επικοινωνείται κ βγαίνετε.   Μπράβο σας  ..είναι υπέροχο.  Κ εγώ θα ήθελα πολύ να σας γνωρίσω!!

παιδικα χρονια εεε?μεγαλο κεφαλαιο ανοιξατε κοριτσαρες εδω!!!βαλτε με κ μενα στο γκρουπ..."περιεργα παιδικα χρονια"

ομορφια μου τα δυσκολα μας κανουν αυτες που ειμαστε!σαφως και φερουμε πληγες...αλλα το θετικο ειναι που αναγνωριζουμε τι δεν πρεπει να κανουμε!πολυ σημαντικο!τα δυσκολα μας διαφοροποιησαν προς το καλυτερο γτ τις περισσοτερες φορες τα παιδια αθελα τους κ μεσα απο τετοια βιωματα γινονται το ιδιο η χειροτερα απο τους γονεις!εγω βλεπω μια καρδια διαμαντι και μπραβο σου γι αυτο που εισαι κ να σε καμαρωνεις!γιατι αυτο το κατεκτησες μονη σου!

1 hour ago, Mammy2 είπε:

Εχεις σταθερο κυκλο Μαρια;Α δεν ξερουμε αν θα ερθει η κοκκινοσκουφιτσα!χιχι!

Εγω καταλαβα 16η μερα στις 20 του μηνα δλδ. Δρν εχω κουραραγιι και σημερα.Αυριο παλι...

μαμυ μου οι επαφες μερα παρα μερα ειναι σουπερ!!!μην αγχωνεσαι!

1 hour ago, ElektraGr είπε:

Εν σέλω τπτ στις 8/2 :)

και δεν θα ερθει!!!!τελος!!!

34 minutes ago, Rena87 είπε:

Χαχαχα..  εσύ βαρας εκεί.. εγώ βαράω εδώ..  αύριο πρωί κανονισα ορειβασία για να ξεδωσω κ εγώ.   Πόσο μ'αρεσουν τα βουνά κορίτσια..  χανομαι... τα δέντρα όλα πόσο όμορφα... μαγεία.. κορφες πολλές.. που θες σε όλες να φτασεις.. κ μόλις το καταφέρεις..ξαφνικά ξεπροβαλουν κ άλλες κορφες.. κ θες να τις πατήσεις κ αυτές!! Έτσι κ τα όνειρα μας!!

οπως καταλαβαινεις γυρισα!!χαχαχα!

καλα εκανες αγαπη!θα εχει κ υπεροχη μερα!να το απολαυσεις!!!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα κ γω! Έδωσα πόνο, έφαγα κ ενα κομμάτι μπουγάτσα για επιδόρπιο κ να μαι.... χαχα

κοριτσια, εσείς που τα χρησιμοποιείτε κυρίως, εφόσον 10 στις 12 φορες θα νιώσω ωορρηξια, θα ειναι χρήσιμο το να παρω τεστακια;;

σαγκρε έχεις δίκιο... ειναι ευλογία κ τύχη τα παιδια να τα μεγαλώνει η μαμά κ ο μπαμπάς... κ γω ανήκω σ αυτα τα τυχερά παιδια που δούλευε μονο ο μπαμπάς κ μας τα πρόσφερε ολα κ η μαμά στο σπίτι μαζι μας! Αλλα πια οι εποχές εχουν αλλάξει, τα οικονομικά κλπ κλπ... μ ενα άτομο να δουλεύει δεν ειναι εύκολο να βγουν πέρα οι υποχρεώσεις, ή τουλάχιστον οχι άνετα! Απλα εγω ειμαι λιγο τυχερή κ εχω τους γονείς μου απο κάτω, ο άντρας μου το χειμωνα (λογω δουλειάς) κάθεται, κ νομιζω δεν θα χω μεγάλα θέματα, οταν με το καλο έρθει.... εδω στην επαρχία κιολας ειναι αλλη η ζωή, τα ωράρια, οι αποστάσεις.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια!!!! Ποσα γράψατε;; έχω πάθει σοκ!!! Χαχαχαχαχαχα είστε απίστευτες! 

Μάμα περαστικά στο μελινακι! Δυστυχώς όσα μετρα προστασίας να πάρεις πάντα μπορεί να γίνει η στραβη... 

Τονια με γεια τα ρουχαλάκια... Είχε ωραία; Ανυπομονώ να πάνε όλα καλά και να ψωνίσω κι εγώ απ αυτά σύντομα!! 

Μουτζουριτσα πως είσαι; 

Ρένα αν κατάλαβα καλά ξεζούμισμα παίζει ε;; χαχα έτσι κανένα έλεος! 

Μαμι κοντά είναι κι εσένα ή μερα σου, μακάρι να δεις θετικό και να τρελαθείς όπως εγώ!!! Κι οποίο άλλο κορίτσι περιμένει τώρα, να έρθει το σπορακι!!! 

Εγώ κορίτσια έχω τέλεια διάθεση σήμερα!!! Κάναμε τα ψώνια μας κι ήπιαμε ένα καφεδάκι στο κέντρο της Αθήνας με θεα Ακρόπολη κάνοντας σχέδια... Χτες είχα λίγο ανακατωσουρες όταν έφαγα μια μπανάνα.. Με αηδιάσε ενώ τρώω πολύ μπανάνες.. Ενώ σοκαριστικο τι μπορεί να κάνουν οι ορμόνες οι άτιμες!!! 

Μιας και λέγατε για παιδικα χρόνια, έμενα ο πατερας μου δουλεύε μόνο, η μαμά άφησε τη δουλειά της στο 2ο παιδί και μετά επειδή ήμασταν και 5(και χωρίς να έχει βοήθεια )αφιερώθηκε σε εμάς εξολοκλήρου .έχω πολύ ωραίες αναμνήσεις από τα παιδικα μου χρόνια με τοσα άδερφια όλο παιχνίδι...!! 

  • Μου αρέσει 2

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jane.austen είπε:

Κορίτσια!!!! Ποσα γράψατε;; έχω πάθει σοκ!!! Χαχαχαχαχαχα είστε απίστευτες! 

Μάμα περαστικά στο μελινακι! Δυστυχώς όσα μετρα προστασίας να πάρεις πάντα μπορεί να γίνει η στραβη... 

Τονια με γεια τα ρουχαλάκια... Είχε ωραία; Ανυπομονώ να πάνε όλα καλά και να ψωνίσω κι εγώ απ αυτά σύντομα!! 

Μουτζουριτσα πως είσαι; 

Ρένα αν κατάλαβα καλά ξεζούμισμα παίζει ε;; χαχα έτσι κανένα έλεος! 

Μαμι κοντά είναι κι εσένα ή μερα σου, μακάρι να δεις θετικό και να τρελαθείς όπως εγώ!!! Κι οποίο άλλο κορίτσι περιμένει τώρα, να έρθει το σπορακι!!! 

Εγώ κορίτσια έχω τέλεια διάθεση σήμερα!!! Κάναμε τα ψώνια μας κι ήπιαμε ένα καφεδάκι στο κέντρο της Αθήνας με θεα Ακρόπολη κάνοντας σχέδια... Χτες είχα λίγο ανακατωσουρες όταν έφαγα μια μπανάνα.. Με αηδιάσε ενώ τρώω πολύ μπανάνες.. Ενώ σοκαριστικο τι μπορεί να κάνουν οι ορμόνες οι άτιμες!!! 

Μιας και λέγατε για παιδικα χρόνια, έμενα ο πατερας μου δουλεύε μόνο, η μαμά άφησε τη δουλειά της στο 2ο παιδί και μετά επειδή ήμασταν και 5(και χωρίς να έχει βοήθεια )αφιερώθηκε σε εμάς εξολοκλήρου .έχω πολύ ωραίες αναμνήσεις από τα παιδικα μου χρόνια με τοσα άδερφια όλο παιχνίδι...!! 

Τζέιν μου είναι πολύ ωραία.  Αλλά προσοχή όταν ψωνίζεις να παίρνειςπράγματα που να ταιριάζουν με το στιλ σου για να μην νιώθεις ότι ξαφνικά έγινες μια άλλη.  Και μην ακούς αυτούς που θα σου λένε είναι νωρίς ακόμα.  Άλλαξε ρούχα μόλις αρχίσεις να νιώθεις ότι σε πιέζουν αυτά που έχεις.  Ακόμα κι αν αυτό γίνει σε 2 βδομάδες. Απλά παιρνε λίγα λίγα να δεις τι θα σε βολέψει

. Ίσως τα γλυκά φρούτα και σνακ να αρχίσουν να σε ανακατεύουν.  Δοκίμασε να δεις τι σου ταιριάζει. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

3σελιδες?????στο σουπερ μαρκετ πηγα....η μια πιτσα η αλλη μπουγατσα... κ εγω....μπαρα δημητριακων ...ασε μας κουκλιτσα μου..φαε κανα γυρο να στανιαρεις...λοιπον..τονια ετσι ακριβως ημουν στην εγκυμοσυνη...παντα καποιος την πληρωνε την νυφη...βαραει η μια απο εδω βαραει η αλλη απο κει.....οταν θα μπει ο φλεβαρης καθε μερα θα περιμενουμε κ απο μια....θα γινεις χαμος με τα ++++.mammy2 εχεις ηδη παιδακι???

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Τονι@ είπε:

Τζέιν μου είναι πολύ ωραία.  Αλλά προσοχή όταν ψωνίζεις να παίρνειςπράγματα που να ταιριάζουν με το στιλ σου για να μην νιώθεις ότι ξαφνικά έγινες μια άλλη.  Και μην ακούς αυτούς που θα σου λένε είναι νωρίς ακόμα.  Άλλαξε ρούχα μόλις αρχίσεις να νιώθεις ότι σε πιέζουν αυτά που έχεις.  Ακόμα κι αν αυτό γίνει σε 2 βδομάδες. Απλά παιρνε λίγα λίγα να δεις τι θα σε βολέψει

. Ίσως τα γλυκά φρούτα και σνακ να αρχίσουν να σε ανακατεύουν.  Δοκίμασε να δεις τι σου ταιριάζει. 

Έχεις δίκιο, εγώ γενικά έχω στενά τζιν και αρκετά κολάν λόγω γυμναστηρίου.. Μόνο κολάν φοράω , τα τζιν νιώθω πως με ενοχλούν πολύ ήδη και με πιέζουν.. Πόσο είσαι τονια μου εσύ ; 

Έχεις δίκιο γιατί το στυλ είναι κατι που σου φτιάχνει τη διάθεση.. Είδες και στο site που σου είπα; ρίξε μια ματιά έχει πολύ ωραία ρουχα εγκυμοσύνης (και γενικά). 

Με το στομάχι πως τα πας; μια φίλη μου είναι 8εβδ και μου έλεγε πως ποναει συνεχώς το στομάχι της και δε χωνεύει.. 

 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...