Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

3 minutes ago, Mammy2 είπε:

Κοριτσια εγω πιστευω θα μας ερθει απο κει που δεν το περιμενουμε και χωρις συμπτωμα.

Εγω εχω και το αλλο.....οταν ειναι να αδιαιετησω δυο τρις μερες εχω αναγουλες και ιλιγκους....

Θα ερθει Μαρακι μου.ζητημα χρονου ειναι!!!!!!

Το ελπίζω, αλλιως τον Απρίλη που ειναι να κανω μια κολποσκοπηση θα ρωτήσω το γιατρό τι μπορούμε να κάνουμε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια εγω πιστευω θα μας ερθει απο κει που δεν το περιμενουμε και χωρις συμπτωμα.

Εγω εχω και το αλλο.....οταν ειναι να αδιαιετησω δυο τρις μερες εχω αναγουλες και ιλιγκους....


gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αγάπη μου δεν πειράζει αν δεν είσαι αυτό τον μήνα θα είσαι τον επόμενο.  Όμως περίμενε λίγο ακόμα.  Μπορεί να ήταν νωρίς για να δείξει το τεστ.  Εγώ είδα στον ύπνο μου ότι σου βγήκε θετικό. 

Mακαρι τονακι μου, τι να πω??? εννοειται μεχρι να μας ερθει περιοδος κανονικα τιποτα δεν εχει τελειωσει... μακαρι να εχουμε ανατροπη και το ονειρο σου να βγει αληθινο!!!!!! φιλακια!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κοριτσια...σας ειπα εγω στον γιο μου το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν νευρα!!!που τα χω απο γεννησημιου μου...στην τελευταια εγκ.ενα απογευμα πριν το τεστ μονο νυσταζα...ας μην ψαχνουμε συμπτωματα θα ρθει....αμποτ εγω για σενα το πιστευω για τωρα οτι εισαι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αμποτακι μου όσο δεν σου έρχεται..ελπιζουμε!  Μπράβο σου που είσαι αισιοδοξη!!! ❤

Μαρακικε εμένα δε μου βγαίνουν σε καλο που πιστεύω σε συμπτώματα.  Για αυτο είχα πει.. τέλος... δεν ξανα δίνω σημασία...

Μαμυ μου 6/2 δεν περιμένω..

Μαρτακουλινο μου σου στέλνω όση δύναμη χρειάζεσαι!! Μαρεσει που τα λες τόσο χύμα... πεθαινωωωωω για τις περιγραφές σου. Μα σε ρωτήσω όμως ρε μαρτακο μου; γιατί εκεί που λέω ότι το κατάλαβα.. πάλι απορίες έχω.   Με τα τεστ ωορρηξιας που λες.  Εμένα και τις δύο μέρες μου έδειξε έντονο.  Αυτό σημαίνει ότι ΘΑ ξεκινήσει η διαδικασία της ωορρηξιας η ότι ήδη γίνεται και τις δύο μέρες αφού κ τις δύο είναι εντονο;;;; κ σημερα ..δλδ τρίτη μερά.. πολύ αχνο. Άρα έγινε η ωορρηξια; άρα αν έχω επαφή πάλι.. .δεν πιάνει γιατί δεν έχω έντονη γραμμή οπότε εχει γινει ωορρηξια.  Σε μπέρδεψα;;;; εγώ δεν τα έχω ξεμπερδεψει πλήρως πάντως...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρένα μου εγώ είχα χρησιμοποιήσει τα τεστ ωορρηξίας της hometest. Οι οδηγίες έγραφαν πως για να γίνει ωορρηξία ΄πρέπει να αυξηθεί μία ορμόνη. Τα τεστ αυτό που κάνουν είναι να εντοπίζουν την αύξηση της ορμόνης οπότε και την ωορρηξία που θα γίνει το επόμενο 36ωρο. Αν υπάρχει θετικό τεστ ωορρηξίας για δύο ημε΄ρες τότε το 36ωρο ξεκινά να μετρά από το πρώτο τεστ.

Όταν δηλαδή βγαίνει θετικό το τεστ σημαίνει ότι θα γίνει η ωορρηξία τις επόμενες ώρες.

Ελπίζω να βοήθησα.

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nini84 είπε:

Ρένα μου εγώ είχα χρησιμοποιήσει τα τεστ ωορρηξίας της hometest. Οι οδηγίες έγραφαν πως για να γίνει ωορρηξία ΄πρέπει να αυξηθεί μία ορμόνη. Τα τεστ αυτό που κάνουν είναι να εντοπίζουν την αύξηση της ορμόνης οπότε και την ωορρηξία που θα γίνει το επόμενο 36ωρο. Αν υπάρχει θετικό τεστ ωορρηξίας για δύο ημε΄ρες τότε το 36ωρο ξεκινά να μετρά από το πρώτο τεστ.

Όταν δηλαδή βγαίνει θετικό το τεστ σημαίνει ότι θα γίνει η ωορρηξία τις επόμενες ώρες.

Ελπίζω να βοήθησα.

Αυτό με έχει μπερδέψει... ότι το έντονο δείχνει ότι απλά αυτές τις δύο μέρες αυξήθηκε η ορμονη;;; Η ότι γίνεται κ η ωορρηξια;  με αυτό που μου λες κατάλαβα ότι αφού είδα έντονο..άρα αυξήθηκε.. αφού βλέπω κ δεύτερη μέρα.. άρα γίνεται ωορρηξια; η ακομα αυξανεται; κ όταν αρχίζει να γίνεται πιο αχνή η γραμμή την τρίτη μερα; άρα έγινε η ωορρηξια κ δεν έχεις περιθώρια επαφης;;; Η και στην αχνή γραμμή μπορεί ακόμα να γίνεται ωορρηξια;; είναι λίγο μπερδεγουέι η εγώ είμαι χαζή;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, τις ημερες που βγαίνει θετικό τεστ ναι,σημαινει οτι η ορμονη που ειναι υπευθυνη για να σπάσει το ετοιμο ωοθηλάκιο  έχει αυξηθεί. Οπότε αφού έχει αυξηθεί σημάινει ότι θα ακολουθήσει κάποια στιγμή η ωορρηξία. 

Το αν αυξάνεται ακόμη και τη δευτερη ημέρα που θα δούμε το θετικό τεστ αυτό δεν το ξέρουμε. Γιατί μπορεί να ΄μην εχει αυξηθεί αλλά να έχει παραμείνει στο ίδιο επίπεδο. Απλά το τεστ την εντοπίζει πάλι.

Τωρα την τρίτη μερα που γίνεται πάλι αχνό το τεστ σημαίνει ότ ι έπεσε η ορμόνη αρα μάλλον έγινε η ωορρηξία. Δεν σημαίνει ότι δεν πρεπει να εχεις επαφή γιατι μπορεί ακόμα να ζει το ωάριο σου. Οπότε να ειναι χρησιμη η επαφή.

Νομιζω ότι τόσο λεπτομερώς δεν μπορούν αν μας βοηθήσουν τα τεστ... Απλά μας δίνουν έναν μπούσουλα για να ξέρουμε πιο σιγουρα τις μια η δυο πολύ γονιμες.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nini84 είπε:

Κοίτα, τις ημερες που βγαίνει θετικό τεστ ναι,σημαινει οτι η ορμονη που ειναι υπευθυνη για να σπάσει το ετοιμο ωοθηλάκιο  έχει αυξηθεί. Οπότε αφού έχει αυξηθεί σημάινει ότι θα ακολουθήσει κάποια στιγμή η ωορρηξία. 

Το αν αυξάνεται ακόμη και τη δευτερη ημέρα που θα δούμε το θετικό τεστ αυτό δεν το ξέρουμε. Γιατί μπορεί να ΄μην εχει αυξηθεί αλλά να έχει παραμείνει στο ίδιο επίπεδο. Απλά το τεστ την εντοπίζει πάλι.

Τωρα την τρίτη μερα που γίνεται πάλι αχνό το τεστ σημαίνει ότ ι έπεσε η ορμόνη αρα μάλλον έγινε η ωορρηξία. Δεν σημαίνει ότι δεν πρεπει να εχεις επαφή γιατι μπορεί ακόμα να ζει το ωάριο σου. Οπότε να ειναι χρησιμη η επαφή.

Νομιζω ότι τόσο λεπτομερώς δεν μπορούν αν μας βοηθήσουν τα τεστ... Απλά μας δίνουν έναν μπούσουλα για να ξέρουμε πιο σιγουρα τις μια η δυο πολύ γονιμες.

Καταλαβα αγάπη..  απλά μετά παίζουμε με τις πιθανότητες! Σκέψου ότι εμένα χθες που ήταν η δεύτερη μέρα εντονής γραμμής..ήταν μέχρι το μεσημέρι.. το βράδυ που πήγα σπίτι κ ξανά έκανα.. ήταν λιγότερο έντονη.  Ε.. εγώ είχα τις επαφες μου κ χθες.. σήμερα πάντως ίσα που διακρίνεται αχνή γραμμή.   Καλά εννοείται ότι επαφες δεν σταματάμε..  έτσι απλά γιατί μπορούμε κ θέλουμε!!! Χαχαχα.. ❤❤

Ευχαριστώ αγάπη για τις συμβουλες!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Βρε αφηστε τις γραμμες κ βαρατε!!!!νεοι ανθρωποι!!!βραζει το αιμα.!!!

Μωρε βαράμε αβέρτα... απλά να έχουμε κ ένα μπούσουλα ρε σαμερακι μου... ετσι για τη γνώση δλδ... ❤

9 minutes ago, nini84 είπε:

Τίποτα Ρένα μου !!!Να είσαι καλά!!!Καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστώ καλό μου!! Αντέ κ εσύ σύντομα να διορθώσεις το θεματακι σου κ μπεις ξανά στο κλαμπ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Abbot είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα!!!! εδώ είμαι... πριν λίγο ξύπνησα γιατί όλο το βράδυ με πέθανε το στομάχι μου κ δε μπορούσα να κοιμηθώ!!!! κ πάνω που λέω ορίστε άλλο ένα σύμπτωμα κάνω το τεστ κ βγαίνει ξεκάθαρα αρνητικό... δεν πειράζει όμως. Δεν ξέρω γιατί αλλά να πω την αλήθεια δεν απογοητεύτηκα. Δεν πτοούμαστε με τίποτα εδώ μέσα... αρνητικό τώρα, θετικό την επόμενη!!! στο χέρι του είναι?????? Αυτά προς το παρόν.. πάω τώρα να διαβάσω τα νέα σας! φιλάκιααααα!!!!!

Αμποτακι έτσι θετική  ενέργεια, τώρα δεν έτυχε, την άλλη θα πετύχει!! 

Καλημέρα κορίτσια κι απο εμένα!! Θα είμαι στο σχολείο ως τις 3 για δούλειες και μετά μάθημα.. 

Σήμερα έχω πολύ καλή διάθεση αν και το πρωί αηδίασα με το πρωινό.. Το έφαγα όμως γιατί δεν θα άντεχα..! 

Μίλησα χτες με το γιατρό μου για τη χοριακη, είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Μου είπε Τετάρτη λόγικα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο!! Πόση χαρά!!! 

Μου είπε μαζί με το filicine να παίρνω και pregniacare plus.. Το ξέρετε;; μου είπε εχουν κι ω3.. 

  • Μου αρέσει 2

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...