Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια καλα εισαστε ολες; Εχω να μπω αρκετες μερουλες δεν εχω διαβασει νεακια σας καθολου!

Τα νεα μου τωρα:Πηγα τη Δευτερα για υπερηχο 6+3 ημουν και ειδαμε εμβρυικα στοιχεια.Μου ειπε ο ντοκ να κανω αλλη μια χοριακη.Την εκανα την τριτη 28.024 περιπου.Πολυ καλα ειπε.Μου εδωσε και ουτροτζεσταν να παορνω τρια την ημερα.Κουνουπιδι με εχουν κανει τ; χαπακια πραγματικα!

Λογικα τελος του μηνα θα ειμαι 7+3 και πρεπει να δουμε και εμβρυο και να ακουσουμε καρδουλα!!!

Αν και πραγματικα πιστευα τη δευτερα που πηγα ντοκ θα βλεπαμε και εμβρυο και καρδουλα λογω της εβδομαδας 6+3.

Μακαρι να πανε ολα καλα.

  • Μου αρέσει 3

gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια!! Χαθηκα!!

Καταρχην να καλοσωρισω τα νεα κοριτσια στην παρεα!! Ευχομαι συντομα με ενα σπορακι η και δυο στην κοιλια!!

Νοκ νοκ συγχαρητηρια!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρο στην αγκαλια!!

Εφη πανε για χοριακη να σαι σιγουρη, ευχομαι να ναι σπορακι αλλα αν δεν ειναι να δεις τι τρεχει με τον κυκλο σου!! Να μας πεις νεα!!

Τονια μου αρχισαν οι κλωτσιες;; Τι τελειο συναισθημα!! Οσο μεγαλωνει θα ναι ακομα πιο τελειο! Εγω την ενιωσα 18η εβδομαδα!

Διαβασα και για τις ατυχιες με το μαγαζι! Ελπιζω να μην σας ξαναενοχλησουν...

Αμποτακι μου!! Περιμενουμε με πολυ χαρα τα ευχαριστα!! Παρτυ!!!! Ποτε θα κανεις χοριακη; Τεστ; Κατι τελος παντων;; Μακαρι κοριτσαρα μου!!

Νινι καλα αποτελεσματα!! Με το καλο να κανεις και την λαπαροσκοπηση και ολα να πανε καλα και γρηγορα στον αγωνα για το πιο υπεροχο πραγμα στον κοσμο!!

Μαμυ μου μπραβο !! Μεγαλωνει τ αστερακι σας!! Μια έβδομαδα εμεινε και θα ακουσεις τον πιο υοεροχο ηχο!!

Μαιρουλι καλη αυχενκη!! Ολα θα ναι τελεια!!

Τζειν μου τι φωτο ειναι αυτη;; Αχ το σπορακι μεγαλωνει και θα σας τρελλανει!

Τα ακομη ιο ωραια ερχονται!!

Μαρτη μου εισαι θεααααα κ εσυ και α αγορια σου!! Φτου φτου!!! Να σου ζησουν και να τα χαιρεσαι!!

Σαγκρε το μ1 μαγειρευει;; Τρωτε καλα βλεπω!! Γλυκακι μου!!

Ηλεκτρα εισαι απο καβαλα; Θα πας βολτα στους δικους σου;; Καλα να περασεις!! Να μπαινεις πιο συχνα να μας μιλας ( κι εγω αργω βεβαια....)

Πουλακι ντυσου πιγκουινος!! Κι εγω δεν το χω με τις αποκριες! Αλλιως βαψε το προσωπο σου!! Καμια μασκα και πανε!

Σιγουρα ξεχναω πολλες.συγχωρεστε με

Φιλακια σε ολες! Θα μπαινω πιο συχνα!

  • Μου αρέσει 3

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες!!!!

Καλώς ήρθαν τ καινούρια κορίτσια μας!! Και με το καλό να έρθει το μπεμπινι!!!

Και στις υπόλοιπες ένα τερααααααστιο φιλι, σε μωρακια κ κοιλιτσες!!! Μπαίνω και σας διαβάζω, οπότε μπορώ γιατί έχω μπλεξίματα με τη δουλειά..ελπίζω να γλυτωσω γρήγορα και να έρθω δυναμικά!!! Σας σκέφτομαι όλες κ αγωνιω μαζί σας!!

  • Μου αρέσει 3

DqByp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαμμυ μου όλα θα ειναι καλά!!! Μην αγχωνεσαι και να προσεχεις!!!

θα περιμενουμε να μας πεις τα νεα απο τον επομενο υπερηχο.

Μαμα82 ναι σε χασαμε!!! Θα κανω λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση μαζι!!! Και ό,τι αλλο πρεπει για να ερθει και το δικο μας σπορακι!!! Εσυ τι κανεις;;;

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εβελινακι καλα ξεμπερδεματα ευχομαι με την δουλεια ,να μην σε ταλαιπωρουν!! 

Νινακι μου καλη επιτυχια και στα δυο και συντομα να ερθει υο θαυματακι σας!

Καλα ειμαστε κι εμεις, ανοιξε και ο καιρος και παμρ βολτουλες

Μιλαμε και στο βαιμπερ με τα κοριτσια και μολις λεω θα γραψω σας διαβαζω και μετα κατι γινεται και δεν γραφω

Σας σκεφτομαι πολυ και αγωνιω κι εγω με σας!!

  • Μου αρέσει 3

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι νινακι μου γιατι απογοητευτικα η αληθεια ειναι.....

Αχ αντε ωραια!Ολα πηραν το δρομο τους και συντομα το νινακι στην κοιλιτσα σου!!!!!

Mama82 μακαρι απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!!!

  • Μου αρέσει 3

gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου ξερετε τωρα τα κλασικασ πριν λιγο σχολασα γυρισα σπιτι ετοιμασα φαγητο κοιμηθηκε ο μικρος κ εκατσα τωρα μεχρι να σχολασει ο αντρας μου...!!! Αμποτ πραγμαστικα σου ευχομαι να μη σδου ερθει περιοδο για τους επομρνους εννια μηνες... Μαμμυ ολα καλα περιμενουμε νεα σου απο τομ επομενο υπερυχο σαμμερ ναι το ξερω οτι μια χαρα θα ειναι ο μικρος πολυ φοβαμαι οτι θα περασει τοσο ωρασια που δε θα του λειψουμε καθολου...!!!!!!μουτζουρα τονια ρενα μαμα νινι μαρτη βικι σας φιλω γλυκα..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες!!! Μα τι γινεται?? Καθημερινα εχουμε new entries!!! Καλως ηλθες Εφουλα, ευχομαι για την καθυστερηση να οφειλεται το σπορακι σου κ τιποτα αλλο!!!Εγω εχω 1 1/2 χρονο που προσπαθω με μια εξωμητριο στην αρχη των προσπαθειων μου. Τωρα ειμαι κ εγω σε καθυστερηση, 3η ημερα σημερα με ενα τεστ αρνητικο clearblue, την ημερα που περιμενα περιοδο. Απο συμπτωματα πονακια περιοδου, πρησμενο στηθος(οχι πολυ ομως) κ λιγο αυξημενα υδαρη υγρα. Σημερα το πρωι πηγα να απογοητευτω παλι γιατι ειδα μια σταγονα αιμα κ λιγο ροζ υγρα, οποτε λεω ξεκιναει, αλλα απο εκεινη την ωρα τιποτα ξανα. Ειμαι κυριολεκτικα σε αναμμενα καρβουνα κ σκεφτομαι αν δεν εχω καμια αρνητικη εξελιξη μεχρι το βραδυ, αυριο να παω για χοριακη ωστε το τριημερο να ξερω τι μου γινεται. Φιλια σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Abbot είπε:

Γεια σας ομορφες!!! Μα τι γινεται?? Καθημερινα εχουμε new entries!!! Καλως ηλθες Εφουλα, ευχομαι για την καθυστερηση να οφειλεται το σπορακι σου κ τιποτα αλλο!!!Εγω εχω 1 1/2 χρονο που προσπαθω με μια εξωμητριο στην αρχη των προσπαθειων μου. Τωρα ειμαι κ εγω σε καθυστερηση, 3η ημερα σημερα με ενα τεστ αρνητικο clearblue, την ημερα που περιμενα περιοδο. Απο συμπτωματα πονακια περιοδου, πρησμενο στηθος(οχι πολυ ομως) κ λιγο αυξημενα υδαρη υγρα. Σημερα το πρωι πηγα να απογοητευτω παλι γιατι ειδα μια σταγονα αιμα κ λιγο ροζ υγρα, οποτε λεω ξεκιναει, αλλα απο εκεινη την ωρα τιποτα ξανα. Ειμαι κυριολεκτικα σε αναμμενα καρβουνα κ σκεφτομαι αν δεν εχω καμια αρνητικη εξελιξη μεχρι το βραδυ, αυριο να παω για χοριακη ωστε το τριημερο να ξερω τι μου γινεται. Φιλια σε ολες!!!

Ναι αμποτακι μου αύριο να πας!!!σε σκέφτομαι κάθε μέρα.  Άσε που αν είναι νινί μπορεί να πρέπει να πάρεις λίγο utro για τα ροζ. Πήγαινε αύριο pleeeeaaaseeee!!!!!

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα παω Τονακι μου...μακαρι!!!! Φοβαμαι ακομη κ να το σκεφτω!!! Το θελω τοσο πολυ που αν η χοριακη βγει αρνητικη θα πεσω πολυ γιατι πραγματικα τοσο ξεκαθαρη καθυστερηση μαζι με συμπτωματα δεν ειχα ποτε. Ακομη κ με την εξωμητριο ειχα ψευτοπεριοδο γι αυτο κ δεν το ειχα καταλαβει νωριτερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 minutes ago, Abbot είπε:

Θα παω Τονακι μου...μακαρι!!!! Φοβαμαι ακομη κ να το σκεφτω!!! Το θελω τοσο πολυ που αν η χοριακη βγει αρνητικη θα πεσω πολυ γιατι πραγματικα τοσο ξεκαθαρη καθυστερηση μαζι με συμπτωματα δεν ειχα ποτε. Ακομη κ με την εξωμητριο ειχα ψευτοπεριοδο γι αυτο κ δεν το ειχα καταλαβει νωριτερα. 

Το καταλαβαίνω αγάπη μου αλλά πρέπει να το μάθεις κάποια στιγμή.  Και όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.  Μην το αφήνεις άλλο.  :)

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αμποτ θα συμφωνησω με την τονια αυριο να πας για χοριακη ειναι καλυτερο να ξερεις τι γινετε απο το να καθεσε σε αναμενασ καρβουνα... Αλα εγω παλι γιατι νιωθω οτι θα εχουμε ευχαριστα νεα;; αχχχχ μακαρι.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 4

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμποτακι μου αμτε αυριο να κανουμε παρτυ για σενα..βρε τι καλα που μπηκατε μαμμυ εβελινα μαιρουλη μερες ειχατε...εφη καλως μας ηρθες...ευχομαστε γρηγορα εγκυουλα.πανε για μια χοριακη.νινι μου καλα αποτελεσματα.περιμενουμε μαζι σου...φιλια σε ολες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Εfi Z είπε:

Φοβαμαι το αρνητικο για αυτο δεν πηγα!!! Προσπαθουμε λιγο καιρο σχετικα...απο το δεκεμβρη αλλα και τοτε οχι δυναμικα!!

ομορφια μου ειναι πολυ λιγο το διαστημα!μην αγχωνεσαι δεν θα πω!γιατι δεν γινεται οταν το θες!

το σπορακι αν δεν ειναι ηδη....ειναι στο δρομο...ποσο χρονων εισαι?

εγω ειμαι 34 στην προσπαθεια για το πρωτο μου απο τον Ιουνιο του 2016...εχω περασει πολλες φορες απο την θεση σου...και πολλα κοριτσια εδω..σε νιωθουμε!απλα επειδη ειναι αρκετες οι μερουλες καλο θα ηταν να εχεις μιαν απαντηση με χοριακη που ειναι 100% αξιοπιστη και να δεις το γιατρο σου μετα....γονιμες εντοπιζεις ?τις καταλαβαινεις?μηπως εκανες πιο αργα ωορρηξια αυτο το μηνα?δεν ειναι κατι ασυνηθιστο!

5 hours ago, Mairouli2807 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΕΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΜΠΩ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ... ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ.. 2,78CM!!!! ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ Η ΜΑΝΑ!!! ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΠΗΤ 20-22/9... ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ!!! ΤΩΡΑ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΑΚΡΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΙΣ 8/3! 

ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ... ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.. ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΝΤΟΚ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΙΛΑΚΙ.. ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ!!! 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΝΟΚ ΝΟΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ... ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?

Μαιρουλινιιιι τι ωραια νεακια!μεγαλωνει το σπορακι!με το καλο η αυχενικη!ολα καλα θα ναι!!!τιποτα δεν ειναι το κιλακι ...νερα...

Νοκ μας εκανες χοριακη??????

4 hours ago, Mammy2 είπε:

Καλησπερα κοριτσια καλα εισαστε ολες; Εχω να μπω αρκετες μερουλες δεν εχω διαβασει νεακια σας καθολου!

Τα νεα μου τωρα:Πηγα τη Δευτερα για υπερηχο 6+3 ημουν και ειδαμε εμβρυικα στοιχεια.Μου ειπε ο ντοκ να κανω αλλη μια χοριακη.Την εκανα την τριτη 28.024 περιπου.Πολυ καλα ειπε.Μου εδωσε και ουτροτζεσταν να παορνω τρια την ημερα.Κουνουπιδι με εχουν κανει τ; χαπακια πραγματικα!

Λογικα τελος του μηνα θα ειμαι 7+3 και πρεπει να δουμε και εμβρυο και να ακουσουμε καρδουλα!!!

Αν και πραγματικα πιστευα τη δευτερα που πηγα ντοκ θα βλεπαμε και εμβρυο και καρδουλα λογω της εβδομαδας 6+3.

Μακαρι να πανε ολα καλα.

μαμυ μου μην ανησυχεις καλο μου!ολα βαινουν καλως!λιγο εμεινε να ακουσεις την καρδουλα του να χτυπα μεσα σου!να ξεκουραζεσαι κ να προσεχεις!ατιμα ουτροοοο...τα μισωωω κ εγω που τα παιρνω για ενισχυση!αλλα ειναι για καλο!υπομονη κανε!

3 hours ago, Abbot είπε:

Γεια σας ομορφες!!! Μα τι γινεται?? Καθημερινα εχουμε new entries!!! Καλως ηλθες Εφουλα, ευχομαι για την καθυστερηση να οφειλεται το σπορακι σου κ τιποτα αλλο!!!Εγω εχω 1 1/2 χρονο που προσπαθω με μια εξωμητριο στην αρχη των προσπαθειων μου. Τωρα ειμαι κ εγω σε καθυστερηση, 3η ημερα σημερα με ενα τεστ αρνητικο clearblue, την ημερα που περιμενα περιοδο. Απο συμπτωματα πονακια περιοδου, πρησμενο στηθος(οχι πολυ ομως) κ λιγο αυξημενα υδαρη υγρα. Σημερα το πρωι πηγα να απογοητευτω παλι γιατι ειδα μια σταγονα αιμα κ λιγο ροζ υγρα, οποτε λεω ξεκιναει, αλλα απο εκεινη την ωρα τιποτα ξανα. Ειμαι κυριολεκτικα σε αναμμενα καρβουνα κ σκεφτομαι αν δεν εχω καμια αρνητικη εξελιξη μεχρι το βραδυ, αυριο να παω για χοριακη ωστε το τριημερο να ξερω τι μου γινεται. Φιλια σε ολες!!!

Αμποτακι μου καλο μου γλυκο κοριτσι!!!!!ειμαι τοσο σιγουρη για το αυριανο παρτυ!!!!ευχομαι να μην ερθει να μην ερθει...το λεω μεσα απο την ψυχη μου!να κανεις χοριακη αυριο οπωσδηποτεεεε!!!!

η Μαρτη ειναι μια θεαααα!τι να πω γι αυτη την γυναικα?τι να πω για την κορακλα και τους Μεσι!!!αχ κοριτσι μου να χαιρεσαι την οικογενεια σου!ολα τα καλα του κοσμου!πολυ χαρηκαμε που σε "ειδαμε"!

Εβελινακι πως πανε οι αναγουλες?ευχομαι συντομα να ξεμπερδεψεις με τα τρεξιματα της δουλειας!

εμεις με το σπιτι καναμε συναντηση...εγινε μια συζητηση...για την ωρα παγωνει το θεμα και βλεπουμε!καπως ανασαναμε!

 


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...