Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.  Είμαι χάλια.  Είχα πυρετό όλη νύχτα.  Πονάει πολύ ο λαιμός μου και εχω μπουκωμα. Έχω εξαντληθεί.  Την μικρή τη νιώθω που και που ευτυχως . Δεν έχω κουράγιο να γράψω πολλά.  Σας φιλώ όλες 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 minutes ago, Τονι@ said:

Καλημέρα κορίτσια.  Είμαι χάλια.  Είχα πυρετό όλη νύχτα.  Πονάει πολύ ο λαιμός μου και εχω μπουκωμα. Έχω εξαντληθεί.  Την μικρή τη νιώθω που και που ευτυχως . Δεν έχω κουράγιο να γράψω πολλά.  Σας φιλώ όλες 

Καλημέρα και περαστικά Toni μου να προσέχεις όσο μπορείς ;)

Σε φιλώ

12 hours ago, zamia said:

Ιοιο μου εσεις τι κάνετε;;συνεχίζεις τον θηλασμο;

Οντως μια ετσι..μια αλλιως ειναι..

Σημερα καναμε εμβολιο..αντε να δουμε πως θα παει η βραδια...

Θα ξεκινησω τον ιουνιο την δουλειά..απλα αρχιζω απο τωρα και κανω τραπεζα....θα ήθελα να προσοαθησω να κρατησω τον θηλασμο πρωι & βραδυ...δε ξερω βεβαια αν ειναι εφικτό αυτο...θα δείξει...

 

 

Καλημέρα αγαπημένο μου Ζαμιακι πως είναι ό Έρωτας? Για πες μου τα νέα σας!!! Σας γλυκοφιλώ και τους δύο ;)

19 hours ago, kerasaki10 said:

Νινι μου ειχαμε μια απωλεια...αυριο ειναι ηστον κηδεια..!ενταξει ηταν μεγαλη αλλα οσο να ναι παντα μια απωλεια ποναει..!

Τελοσπαντων...εσυ πως εισαι αγαπη μ?

Συλλυπητήρια Kerasaki μου :( ότι καλύτερο εύχομαι σε σένα και την οικογένεια σου!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα!ευχαριστω πολυ κοριτσια μου ολες μια μια και σας δινω πολλα φιλια!!!!

Πως ειστε?εγω δουλευω κιολας μετα...και δεν εχω καθολου ορεξη! Θα μπω αργα το βραδακι να μαθω νεα σας...!πολλα φιλακια!


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Είμαι χάλια.  Είχα πυρετό όλη νύχτα.  Πονάει πολύ ο λαιμός μου και εχω μπουκωμα. Έχω εξαντληθεί.  Την μικρή τη νιώθω που και που ευτυχως . Δεν έχω κουράγιο να γράψω πολλά.  Σας φιλώ όλες 

Καρδούλα μου υπομονή!!! Σε νιώθω!! Ελπίζω να μην πηγές καθόλου δουλειά!!  Σε τσάκισε η ατιμη ιωση... 

49 minutes ago, kerasaki10 είπε:

Καλημεραα!ευχαριστω πολυ κοριτσια μου ολες μια μια και σας δινω πολλα φιλια!!!!

Πως ειστε?εγω δουλευω κιολας μετα...και δεν εχω καθολου ορεξη! Θα μπω αργα το βραδακι να μαθω νεα σας...!πολλα φιλακια!

Καλημέρα κερασάκι γλυκό! Ζωή σε εσάς καλό μου!!!

Μυρτουλιτα μου τι ώρα έχει γιατρο;;; περιμένουμε ευχαριστα νεακια!! ❤

Ιοιο μου τι κανετε; μπουσουλαμε κ βουρλιζεσαι;;; ❤❤❤ εγώ καλά.. τελειώνω σήμερα περίοδο κ μετά βουρ!

Χαρούμενη μανούλα μου αδιαθετησες;

Αμποτακι που εισαι;;;;;;;;;;

Πουλάκι γκυκο...εβελινακι.... σιτακι μου...Μαμυ... μαρακι;;;; σας φιλώ πολύ!!

Νινακι μου όλα καλα;

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου!!! πηγα στον γιατρο και ολα πανε καλα!!! ειδαμε τον σακο που ηταν μια τοση δα κουκιδιτσα και μου ειπε οτι ειναι σε πολυ καλη θεση, μου εδωσε καποιες συμβουλες και μου ειπε οτι θα με ξαναδει αρχες απριλη για να ακουσουμε καρδουλα και να μου γραψει τον προγεννετικο ελεγχο!!!

  • Μου αρέσει 3

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

36 minutes ago, Rena87 είπε:

Καρδούλα μου υπομονή!!! Σε νιώθω!! Ελπίζω να μην πηγές καθόλου δουλειά!!  Σε τσάκισε η ατιμη ιωση... 

Καλημέρα κερασάκι γλυκό! Ζωή σε εσάς καλό μου!!!

Μυρτουλιτα μου τι ώρα έχει γιατρο;;; περιμένουμε ευχαριστα νεακια!! ❤

Ιοιο μου τι κανετε; μπουσουλαμε κ βουρλιζεσαι;;; ❤❤❤ εγώ καλά.. τελειώνω σήμερα περίοδο κ μετά βουρ!

Χαρούμενη μανούλα μου αδιαθετησες;

Αμποτακι που εισαι;;;;;;;;;;

Πουλάκι γκυκο...εβελινακι.... σιτακι μου...Μαμυ... μαρακι;;;; σας φιλώ πολύ!!

Νινακι μου όλα καλα;

Καλημέρα Ρενα μου!!! Άντε ,από αύριο ποιος σας πιάνει!!! Τι ωραίες οι αγαπουλες...εμένα πάλι ο αντρουλης δεν...χι χι...κομπλαρει...

Τόνι μου περαστικά σου κουκλα μου..γρήγορα καλά!!!

Μουτζουριτσα μου, πολύ καλά τ νεακια με το γιατρό!! Να μη χρειαστεί τίποτα άλλο κ να έχεις σπορακι στην κοιλιτσα..

Κερασάκι μου, ζωή σε σας.. καλό κουράγιο στη δουλιτσα!! Μαρτη μου πως είστε εσείς με την αρρώστια;;;

Χαρούμενομανουλα, Μυρτουλιτα, Νινι, Σαμμερακι, Vicky, Zamia, Poulaki φιλιά πολλά οοοοοοολες!!! Και στις κοριτσαρες που δε θυμηθηκα τώρα,γ ιατι με τρέχει ή μικρή..

Την καλημέρα μου!!!!

  • Μου αρέσει 5

DqByp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Myrtoulita είπε:

γεια σας κοριτσακια μου!!! πηγα στον γιατρο και ολα πανε καλα!!! ειδαμε τον σακο που ηταν μια τοση δα κουκιδιτσα και μου ειπε οτι ειναι σε πολυ καλη θεση, μου εδωσε καποιες συμβουλες και μου ειπε οτι θα με ξαναδει αρχες απριλη για να ακουσουμε καρδουλα και να μου γραψει τον προγεννετικο ελεγχο!!!

ααααχχχ ωραια ομορφια μου!πως ενιωσες?ειχες αποριες?σου εδωσε κανενα συμπληρωμα ...τι συμβουλες για πες να μαθαινουμε οι μελλουσες?αντε με το καλο να ακουσετε την καρδουλα σας!!!

2 minutes ago, Εβελινάκι είπε:

Καλημέρα Ρενα μου!!! Άντε ,από αύριο ποιος σας πιάνει!!! Τι ωραίες οι αγαπουλες...εμένα πάλι ο αντρουλης δεν...χι χι...κομπλαρει...

Τόνι μου περαστικά σου κουκλα μου..γρήγορα καλά!!!

Μουτζουριτσα μου, πολύ καλά τ νεακια με το γιατρό!! Να μη χρειαστεί τίποτα άλλο κ να έχεις σπορακι στην κοιλιτσα..

Κερασάκι μου, ζωή σε σας.. καλό κουράγιο στη δουλιτσα!! Μαρτη μου πως είστε εσείς με την αρρώστια;;;

Χαρούμενομανουλα, Μυρτουλιτα, Νινι, Σαμμερακι, Vicky, Zamia, Poulaki φιλιά πολλά οοοοοοολες!!! Και στις κοριτσαρες που δε θυμηθηκα τώρα,γ ιατι με τρέχει ή μικρή..

Την καλημέρα μου!!!!

καλημερα ομορφη μανουλα!!!!και απο μας φιλια κ στις 3 σας!!!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ioio είπε:

Τόνια μου, περαστικά και από εμένα! 

Ζάμια μου, θηλάζουμε φουλ ακόμα! Τρώει και τρία γεύματα, προσπαθώ να εισάγω κι ένα σνακ.  Το φαγητό της πάει όπως ο ύπνος, μια έτσι μια γιουβέτσι.  

Όταν θα ξεκινήσει τροφές ο μπέμπης, μάθε του να πίνει νερό από ποτήρι,  ώστε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να σταματήσει το μπιμπερό.  Το στήθος μετά από τόσους μήνες θα προσαρμοστεί σε διαφορετική ζήτηση.  Να μην σου πάθει σύγχυση θηλών πρέπει να πρισέξεις.

Κερασάκι,  ζωή σε σας...

 

Ιοιο σ'ευχαριστω!ηδη καποιες φορες που χρειαστηκε να λειψω τον ταισε ο μπαμπας του με μπιμπερό...εκτός το οτι δεν ηξερε να το πιασει....μετα δάγκωνε και εμενα....

Οι τροφες 5,5 ξεκινανανε..σωστά;

Δηλαδη τι φαγητα της δινεις;

2 hours ago, Lover bird είπε:

Καλημέρα και περαστικά Toni μου να προσέχεις όσο μπορείς ;)

Σε φιλώ

Καλημέρα αγαπημένο μου Ζαμιακι πως είναι ό Έρωτας? Για πες μου τα νέα σας!!! Σας γλυκοφιλώ και τους δύο ;)

Συλλυπητήρια Kerasaki μου :( ότι καλύτερο εύχομαι σε σένα και την οικογένεια σου!!!

Πουλακι μου γλυκο!!!τι κανεις;;πως εισαι;;;;πως πανε οι κλωτσιές;;τι πητ εχεις;;

Εμεις ειμαστε λιγο ανησυχοι σήμερα...κάναμε εμβολιο χθες...

Κατα τα αλλα μεγαλώνουμε!!βγάζουμε κραυγουλες!!γελάμε οποίος μας μιλαει!!ερωτας όπως το είπες!!σε λιγο θα το δεις και εσυ...για την ωρα οσο μπορεις κοιμήσου!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

μουτζουριτσα μου παιρνω απο την αρχη που εμαθα για την εγκυμοσυνη φυλλικο οξυ και προγεστερονη και μου ειπε να τα συνεχισω μεχρι να με ξαναδει...Αποριες δεν μου αφησε ο ντοκ...μου ειπε να πινω πολλα νερα και χυμους γιατι ο οργανισμος κατα την εγκυμοσυνη κανει κατακρατηση υγρων!! μου ειπε να τρωω οσο πιο πολυ υγιεινα να μν κανω βαριες δουλειες και τα κλασσικα!!! με ρωτησε και για συμπτωματα αλλα προς το παρον μονο λιγη υπνηλια μπορω να πω οτι εχω...αλλα μπορει να ειναι και νωρις ακομα για τα υπολοιπα..! τα κοριτσια που εχουν περασει την φαση αυτη ποτε αρχισαν τα συμπτωματα πχ ζαλαδες,ταση για εμμετο καουρες κτλ;;;

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, zamia είπε:

Ιοιο σ'ευχαριστω!ηδη καποιες φορες που χρειαστηκε να λειψω τον ταισε ο μπαμπας του με μπιμπερό...εκτός το οτι δεν ηξερε να το πιασει....μετα δάγκωνε και εμενα....

Οι τροφες 5,5 ξεκινανανε..σωστά;

Δηλαδη τι φαγητα της δινεις;

Πουλακι μου γλυκο!!!τι κανεις;;πως εισαι;;;;πως πανε οι κλωτσιές;;τι πητ εχεις;;

Εμεις ειμαστε λιγο ανησυχοι σήμερα...κάναμε εμβολιο χθες...

Κατα τα αλλα μεγαλώνουμε!!βγάζουμε κραυγουλες!!γελάμε οποίος μας μιλαει!!ερωτας όπως το είπες!!σε λιγο θα το δεις και εσυ...για την ωρα οσο μπορεις κοιμήσου!!!

Το δάγκωμα είναι σύμπτωμα σύγχυσης θηλών, από όσο ξέρω. Έχει κι άλλους τρόπους σίτισης, ρώτησε τον παιδίατρο σου. 

Φαγητό ο παιδίατρος μου ξεκινά ανάλογα με την ετοιμότητα του παιδιού.  είναι απαραίτητο να κάθεται,  έστω με υποστήριξη και να λιγουρεύεται όταν τρώτε. Εγώ ξεκίνησα με λαχανικά και κρέας,  μετά φρούτα και ζυμαρικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


27 minutes ago, Myrtoulita είπε:

μουτζουριτσα μου παιρνω απο την αρχη που εμαθα για την εγκυμοσυνη φυλλικο οξυ και προγεστερονη και μου ειπε να τα συνεχισω μεχρι να με ξαναδει...Αποριες δεν μου αφησε ο ντοκ...μου ειπε να πινω πολλα νερα και χυμους γιατι ο οργανισμος κατα την εγκυμοσυνη κανει κατακρατηση υγρων!! μου ειπε να τρωω οσο πιο πολυ υγιεινα να μν κανω βαριες δουλειες και τα κλασσικα!!! με ρωτησε και για συμπτωματα αλλα προς το παρον μονο λιγη υπνηλια μπορω να πω οτι εχω...αλλα μπορει να ειναι και νωρις ακομα για τα υπολοιπα..! τα κοριτσια που εχουν περασει την φαση αυτη ποτε αρχισαν τα συμπτωματα πχ ζαλαδες,ταση για εμμετο καουρες κτλ;;;

Μπράβο κορίτσι μου γλυκό!!! Πολύ ωραία!!! Δλδ σε ένα μήνα τώρα θα πας περίπου ξανα; ξεκούραση όσο μπορείς...ελπίζω να χαλαρώσες με την κουκιδιτσα σου!! ❤

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΤΟ ΞΕΡΩ!! ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ! Αλλα με εριξε στο κρεβάτι μια ίωση... Καταρροή, κρυάδες, πονος στα κόκαλα και στο κεφάλι και φυσικα δέκατα!

Την τετάρτη είχα αυχενική διαφάνεια! Όπως σας είχα πει, μου την έκανε ο γιατρός μου... το μωρακι κοιμοταν οποτε δεν ειδαμε και πολλα! η μετρηση του υγρού στο αυχένα πολύ καλό (1,2) το μωράκι μας 5cm και το ρινικο οστο ορατο! ειδαμε χερακια ποδαρακια και ακουσαμε την καρδια!!! όλα μια χαρα ειπε ο ντοκτορ... μετα πηγα και έδωσα αιμα για την papp-a!!! ΣΗΜΕΡΑ το απογευμα θα εχω τα αποτελεσματα!!! ευχομαι να ειναι όλα καλα!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mairouli2807 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΤΟ ΞΕΡΩ!! ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ! Αλλα με εριξε στο κρεβάτι μια ίωση... Καταρροή, κρυάδες, πονος στα κόκαλα και στο κεφάλι και φυσικα δέκατα!

Την τετάρτη είχα αυχενική διαφάνεια! Όπως σας είχα πει, μου την έκανε ο γιατρός μου... το μωρακι κοιμοταν οποτε δεν ειδαμε και πολλα! η μετρηση του υγρού στο αυχένα πολύ καλό (1,2) το μωράκι μας 5cm και το ρινικο οστο ορατο! ειδαμε χερακια ποδαρακια και ακουσαμε την καρδια!!! όλα μια χαρα ειπε ο ντοκτορ... μετα πηγα και έδωσα αιμα για την papp-a!!! ΣΗΜΕΡΑ το απογευμα θα εχω τα αποτελεσματα!!! ευχομαι να ειναι όλα καλα!!!!!

Μαιρουλι μου τι όμορφα νέα!!!! Η pap a τι ειναι;;; 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rena87 είπε:

Μαιρουλι μου τι όμορφα νέα!!!! Η pap a τι ειναι;;; 

Ειναι συνδιαστικη με την αυχενικη.. και ετσι θα βγουν τα αποτελεσματα για τα συνδρομα που ελεγχουν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...