Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

20 minutes ago, Myrtoulita είπε:

καλημερα κοριτσια κι απο μενα!!! καλα θα κανεις Μαιρουλι μου...εγω ακομα δεν ξερω απο τετοιες τιμες απλα δεν ειναι μεγαλη η αποκλιση?? ευχομαι να πανε ολα καλα!!! παντως κι εγω θα σου προτεινα να μην κανεις αμνιοπαρακεντηση...γιατι δεν κανεις και αυτη την εξεταση αιματος?? δεν εχεις να χασεις τιποτα...ξερω μια γνωστη μου που την ειχε κανει και δεν ηταν κατι!!

Αμνιοπαρακεντηση δεν θα κανω σιγουρα... Απλα επειδη γενικα ειμαι λιγο υποχονδρια και φοβιτσιαρα εχω μπερδευτει.. η αληθεια ειναι οτι δεν μας περισσευουν 450ευρω που κανει το harmony και ποσο μαλλον οταν δεν επιβαλλεται απο τον γιατρο! αυτο νομιζω που με επιρρεασε ειναι οτι με βαση την ηλικια μου οι πιθανοτητες ειναι 1:590 και εγω εχω λιγοτερες.. θα δειξει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 μην αγχωνεσαι...ολα καλα θα πανε...αν ηταν κατι ανησυχητικο θα στο ελεγε ο γιατρος!! πηγαινε για να σου φυγει η αγωνια και στην αλλη γιατρο και θα περινενουμε νεακια σου την παρασκευη!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, 17μαρτη2015 said:

νινακι μου!!!!!!!!!! ευχομαι αυριο κοριτσι μου να εισαι στο σπιτακι σου!!!!!! ολα καλα...... στην ευθεια βημα βημα για την συληψη του σποριδιου!!!!!!! μακια!!!!!

τονια μου σε πηρε και σενα βαρια ε???? κουραγιο και πολλα νερα και ροφηματα που επιτρεπονται!!!!!! καλη αναρρωση!!!! μακια!!!

σαμμερακι μου χαιρομαι που ειναι ολα καλα με τις εξετασεις σου!!!!! κουραγιο για τον εμινεμ!!!!!! φιλησε τον μου!!!!!

κερασακι μου τι κανεις?????σε ευχαριστω που με σκεφτεσαι.... ναι ειμαστε καλυτερα..... ο ενας μεσι που εβραζε.... καλυτερα ..... ο αλλος εκανε βρασιμο και χειροτερευει μου φαινεται!!!!!

εβελινακι ειστε ολοι καλα?????

ιοιο μου..... ασε μεγαλη πικρα να θελουν να περπατησουν και οι δυο η να στεκονται με τις ωρες !!!!!!!! φιλησε την μου!!!!

τζειν μου τι εγινε???? ολα καλα?????? πηγες για αυχενικη?????? ολα καλα?????

 πουλακι μου πως ειστε μαμα και γιος???? θυμησε μου ποτε πας σσε φιλω!!!!!

χαρουμενομανουλα....σιτακι.... αμποτακι σας φιλω!!!!!!!

Μαρτάκο μου τι κάνετε? Τα αντράκια σου διαβάζω μεγαλώνουν και σε τρελαίνουν :) να τους δώσεις πολλά και ρουφηχτά φιλάκια!!!

Εγώ έχω ραντεβού με τον έρωτα μου στις 23/03 ;):):) Μετράω τις μέρες να τον ξαναδώ!!!

 

3 hours ago, Mairouli2807 said:

Αμνιοπαρακεντηση δεν θα κανω σιγουρα... Απλα επειδη γενικα ειμαι λιγο υποχονδρια και φοβιτσιαρα εχω μπερδευτει.. η αληθεια ειναι οτι δεν μας περισσευουν 450ευρω που κανει το harmony και ποσο μαλλον οταν δεν επιβαλλεται απο τον γιατρο! αυτο νομιζω που με επιρρεασε ειναι οτι με βαση την ηλικια μου οι πιθανοτητες ειναι 1:590 και εγω εχω λιγοτερες.. θα δειξει!!!

Καλησπέρα Mairouli και εγώ συμφωνώ με την Myrtoulita να πάρεις και δεύτερη γνώμη ποιο πολύ να ηρεμήσεις εσύ η ίδια!!! Όλα καλά θα πάνε δεν χρειάζεται ούτε πανικός ούτε άγχος ;)

  • Μου αρέσει 2

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νινακι μου γλυκο χαιρομαι που ολα πηγαν καλα..τι νεοτερες οδηγιες εχεις??παει περασε κ αυτο.κοριτσια μου εγω τελικα θα κανω κ αλλη μια εξεταση κ βλεπουμε θα σας ενημερωδω.χαρουμενουλα ρωτα καλυτερα τον γιατρο για την αντιβιωση.καλα κανεις κ αγχωνεσαι.η jane χαθηκε....μαιρουλη πραξε οπως νιωθεις εσυ καλυτερα για να εισαι χαλαρη.ιοιο καλο κυνηγι τωρα.φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ειμαι στο σπιτακι μου. Ειμαι καλα. Δεν εχω πολλες ενοχλησεις. Λοιπον, δεν εχω λαβει ακομη τις απαραιτητες οδηγιες αλλα ο γιατρος μετα την εγχειρηση που ηρθε να με δει ειπε οτι απο τον αλλο μηνα μπορουμε να ξεκινησουμε παλι για παιδακι. Ημουν πολυ ζαλισμενη απο τη ναρκωση και δεν μπορεσα να τον ρωτησω πολλα. Την επομενη το πρωι ηρθε ο συνεργατης του που ηταν κι αυτος μεσα στην εγχειρηση και μου ειπε πως δεν ειχα εστιες ενδομητριωσης ουτε συμφυσεις. Ο πολυποδας αφαιρεθηκε αλλα υπηρχαν και αλλα πολυ μικρα. Επισης σε ενα χαρτι που μου εδωσαν γραφει οτι υπηρχε και μετριου- μεγαλου βαθμου στενωση τραχηλου που διορθωθηκε. Αφαιρεσαν και μια αλλη κυστη ωχρου σωματιου απο την αλλη ωοθηκη. 

Αυριο θα μιλησω με τη γυναικολογο μου να μου πει ολες τις οδηγιες γιατι μου ειχε πει πως μετα την επεμβαση ο γιατρος θα την επαιρνε τηλ να της πει αναλυτικα ολα τα ευρηματα. Οποτε θα εχουν αποφασισει πως θα κινηθουμε. 

Σας φιλω ολες!!!

  • Μου αρέσει 5

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ πολυ καλα τα νεα νινακι χαρηκα πολυ συντομα με το σπορακι σου σου ευχομαι!!! καλη αναρρωση και να ξεκουραστεις να χαλαρωσεις πιστευω πως το χρειαζεσαι.....!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νινι πολυ χαιρομαι.θα προσπαθεισετε αμεσα!!

Μαιρουλι παρε κ τη δευτερη γνωμη κ το πολυ κανε κ την αιματος.ολα καλα θα ειναι.να εισαι αισιοδοξη

Κοριτσακια μου ειμαι ποζαρ κ χαλαρωνω.ειναι υπεροχα.να πατε εκδρομουλες με τα αντρακια σας

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καρδουλες μου ομορφες!!!

το φορουμ ολο error!

αρχικα Νινακι μου χαιρομαι που θα ξεκινησετε προσπαθειες αμεσα!!!ειναι πολυ σημαντικο!

Το Τονακι μου αναρρωνει ?καλυτερα αγαπη?

Μαιρουλι μου να κανεις αυτο που θα σε ηρεμησει!ολα καλα θα πανε!περιμενουμε νεακια κ απο την επομενη αυχενικη!

Μυρτουλιτα μου καλημερα!

Πουλακι μου γλυκο μου με το καλο να τον δεις!φτανουν οι μερουλες!

το Τζεινακι που χαθηκε?ολα καλα?

Μαμμυ μπες κ εσυ να μας πεις νεακια!

χαρουμενομανουλα καλημερα!

Ιοιο μου και εβελινακι καλημερα!

Σιτακι ,Μαρακι .Αμποτακι μου μας λειπεις!

κοριτσια μου εγω χθες μιλησε με τον ντοκ μου να του πω αυτα τα περιεργα...μου ειπε δεν ειναι περιοδος...ο ιδιος ηταν αισιοδοξος πως μοιαζει με εγκυμοσυνη γτ ηταν νωρις να αδιαθετησω...εγω ουτε λεπτο δεν πιστεψα κατι τετοιο...ηταν προερτια βεβαια..αφου χθες βραδυ ηρθε η κυρια 3 μερες νωριτερα!κλεισαμε αισιως 10 μηνες ακαρπων προσπαθειων με λιγο κλαμα πριν με παρει ο υπνος...σημερα καινουργια μερα...ο ηλιος λαμπει...η ελπιδα ξανανθιζει!

οποτε προχωραμε στο επομενο βημα!αυριο τις εξειδικευμενες αιματολογικες μου εξετασεις κ την επομενη Παρασκευη 24/3 σαλπιγγογραφια!να κλεισω αυτο κεφαλαιο κοριτσια μου να δω τι μου γινεται μηπως κ ηρεμησω!

σας φιλω γλυκα ολες!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, vikib είπε:

Νινι πολυ χαιρομαι.θα προσπαθεισετε αμεσα!!

Μαιρουλι παρε κ τη δευτερη γνωμη κ το πολυ κανε κ την αιματος.ολα καλα θα ειναι.να εισαι αισιοδοξη

Κοριτσακια μου ειμαι ποζαρ κ χαλαρωνω.ειναι υπεροχα.να πατε εκδρομουλες με τα αντρακια σας

Η γιατρός που θα μου την κανει μου είπε οτι θα δει την προηγούμενη εξέταση μου κ θα κρίνει αν πρεπει να κανω ξανα την αίματος! Υποτίθεται οτι ειναι η καλύτερη που εχουμε στην αθηνα!!! Άντε να δούμε!! Πάντως ειμαι πολύ καλυτερα ψυχολογικά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

μπραβο @Mairouli2807 μου ηρεμησε και ολα καλα θα πανε...ειμαι σιγουρη!!! ποσο εβδομαδων εισαι?? εχει φουσκωσει η κοιλιτσα?? 

@moutzoura2016 μου κοπελα μου χαιρομαι που εισαι αισιοδοξη!!!! αχ αυτη η παλιοκοκκινομουρα κανει και κολπα...ουφφφ εσυ κοριτσακι μου θα κανεις σαλπιγγογραφια κλπ ετσι προαιρετικα?? 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mairouli2807 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... εμένα βγήκε το papp-a και οι πιθανότητες ειναι 1:474 για σύνδρομο down.. ο γιατρός μου δεν ζητάει περαιτέρω εξετάσεις γι αυτο το αποτέλεσμα αλλα εμένα μου καρφώθηκε η ιδεα να το ψάξω.. μου πρότεινε ο γιατρός μου να μην κανω αμνυοπαρακεντηση αλλα μια αιματολογική την harmony.. κ τελικα αποφάσισα να παρω μια δεύτερη γνώμη απο μια άλλη γιατρό κ ετςι έκλεισα ραντεβου την παρασκευη να ξανακάνω αυχενική!!!

 

13 hours ago, Mairouli2807 είπε:

Αμνιοπαρακεντηση δεν θα κανω σιγουρα... Απλα επειδη γενικα ειμαι λιγο υποχονδρια και φοβιτσιαρα εχω μπερδευτει.. η αληθεια ειναι οτι δεν μας περισσευουν 450ευρω που κανει το harmony και ποσο μαλλον οταν δεν επιβαλλεται απο τον γιατρο! αυτο νομιζω που με επιρρεασε ειναι οτι με βαση την ηλικια μου οι πιθανοτητες ειναι 1:590 και εγω εχω λιγοτερες.. θα δειξει!!!

μαιρουλι.... κανε ο,τι χρειαζεσαι για να εισαι ηρεμη και να τελειωσει ανεμακτα η ολοκληρωση της εγκυμοσυνης σου καρδια μου!!! θα περιμενουμε νεακια και απο τον δευτερο γιατρο!! με το καλο!!!

 

9 hours ago, Lover bird είπε:

Μαρτάκο μου τι κάνετε? Τα αντράκια σου διαβάζω μεγαλώνουν και σε τρελαίνουν :) να τους δώσεις πολλά και ρουφηχτά φιλάκια!!!

Εγώ έχω ραντεβού με τον έρωτα μου στις 23/03 ;):):) Μετράω τις μέρες να τον ξαναδώ!!!

 

Καλησπέρα Mairouli και εγώ συμφωνώ με την Myrtoulita να πάρεις και δεύτερη γνώμη ποιο πολύ να ηρεμήσεις εσύ η ίδια!!! Όλα καλά θα πάνε δεν χρειάζεται ούτε πανικός ούτε άγχος ;)

αααχ πουλακι μου.... ναι να τον δεις!!! καθε μερα μου δειχνουν κατι απο την αναπτυξη τους!!!πραγματικα ερωτας!!!

 

4 hours ago, nini84 είπε:

Κοριτσια μου ειμαι στο σπιτακι μου. Ειμαι καλα. Δεν εχω πολλες ενοχλησεις. Λοιπον, δεν εχω λαβει ακομη τις απαραιτητες οδηγιες αλλα ο γιατρος μετα την εγχειρηση που ηρθε να με δει ειπε οτι απο τον αλλο μηνα μπορουμε να ξεκινησουμε παλι για παιδακι. Ημουν πολυ ζαλισμενη απο τη ναρκωση και δεν μπορεσα να τον ρωτησω πολλα. Την επομενη το πρωι ηρθε ο συνεργατης του που ηταν κι αυτος μεσα στην εγχειρηση και μου ειπε πως δεν ειχα εστιες ενδομητριωσης ουτε συμφυσεις. Ο πολυποδας αφαιρεθηκε αλλα υπηρχαν και αλλα πολυ μικρα. Επισης σε ενα χαρτι που μου εδωσαν γραφει οτι υπηρχε και μετριου- μεγαλου βαθμου στενωση τραχηλου που διορθωθηκε. Αφαιρεσαν και μια αλλη κυστη ωχρου σωματιου απο την αλλη ωοθηκη. 

Αυριο θα μιλησω με τη γυναικολογο μου να μου πει ολες τις οδηγιες γιατι μου ειχε πει πως μετα την επεμβαση ο γιατρος θα την επαιρνε τηλ να της πει αναλυτικα ολα τα ευρηματα. Οποτε θα εχουν αποφασισει πως θα κινηθουμε. 

Σας φιλω ολες!!!

κοριτσακι μου ποοοολυ χαιρομαι που πηγαν οοοολα καλα!!!! ξεκουρασου... και ακου μετα την γυναικολογο σου!!! αισθανεσαι κατι????,

  • Μου αρέσει 2

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moutzoura2016 said:

καλημερα καρδουλες μου ομορφες!!!

το φορουμ ολο error!

αρχικα Νινακι μου χαιρομαι που θα ξεκινησετε προσπαθειες αμεσα!!!ειναι πολυ σημαντικο!

Το Τονακι μου αναρρωνει ?καλυτερα αγαπη?

Μαιρουλι μου να κανεις αυτο που θα σε ηρεμησει!ολα καλα θα πανε!περιμενουμε νεακια κ απο την επομενη αυχενικη!

Μυρτουλιτα μου καλημερα!

Πουλακι μου γλυκο μου με το καλο να τον δεις!φτανουν οι μερουλες!

το Τζεινακι που χαθηκε?ολα καλα?

Μαμμυ μπες κ εσυ να μας πεις νεακια!

χαρουμενομανουλα καλημερα!

Ιοιο μου και εβελινακι καλημερα!

Σιτακι ,Μαρακι .Αμποτακι μου μας λειπεις!

κοριτσια μου εγω χθες μιλησε με τον ντοκ μου να του πω αυτα τα περιεργα...μου ειπε δεν ειναι περιοδος...ο ιδιος ηταν αισιοδοξος πως μοιαζει με εγκυμοσυνη γτ ηταν νωρις να αδιαθετησω...εγω ουτε λεπτο δεν πιστεψα κατι τετοιο...ηταν προερτια βεβαια..αφου χθες βραδυ ηρθε η κυρια 3 μερες νωριτερα!κλεισαμε αισιως 10 μηνες ακαρπων προσπαθειων με λιγο κλαμα πριν με παρει ο υπνος...σημερα καινουργια μερα...ο ηλιος λαμπει...η ελπιδα ξανανθιζει!

οποτε προχωραμε στο επομενο βημα!αυριο τις εξειδικευμενες αιματολογικες μου εξετασεις κ την επομενη Παρασκευη 24/3 σαλπιγγογραφια!να κλεισω αυτο κεφαλαιο κοριτσια μου να δω τι μου γινεται μηπως κ ηρεμησω!

σας φιλω γλυκα ολες!

Καλη μου μουτζουριτσα!!! Πόσο σε καταλαβαινω... Μπραβο ομως που γρηγορα το ξεπερνας και εισαι παλι αισιοδοξη. Ειδες κι εγω απο το πουθενα βρεθηκα ξαφνικα στο χεορουργειο. Κι ομως ολα γινονται για τα σπορακια μας. Θα κανεις κι εσυ τη σαλπιγγογραφια σου και ολα θα πανε καλα. 

Δεν ξερω αν διαβασες αυτα που μου βρηκανε αλλα τελικα ηταν αρκετα πραγματακια που ευτυχως φτιαχτηκαν. Αν δεν ηταν κι αυτες οι εξετασεις και η επιστημη τι θα καναμε;;; Σε φιλω μουτζουριτσα μου και θα περιμενω τα νεα σου. 

Περαστικα και για το ποδι σου ελπιζω να εισαι καλυτερα. 

 

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...