Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Γεια σου Evaki!! Xρόνια πολλά!! Ηρθε τελικα ε;; Παντως εχω ξανακουσει απο κοπελες οτι μετα τις πρωτες ελευθερες επαφες ειχαν καποιες ασταθειες μετα συξν κυκλο. Φυσικα μπορει να ειναι και τυχαιο τωρα, ισως και ψυχολογικο!!

Ευχομαι ο αλλος μηνας να ειναι ο τυχερος!! 

Χαρούμενη μανουλα τι κανεις;; Πως περασατε;;; 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@nini84 Νινάκι μου και εγώ μάλλον κατι τέτοιο θεωρώ οτι έγινε...Μα και 10 μέρες καθυσττέρηση και 4 μερες μόνο..της ήρθε αποτομο φαίνεται που θέλω να την κοψω...χεχεχεχε! Εσύ τα νέα σου; 

@xaroumenh mama ειπα πως αν μου το κάνει και αυτον τον μήνα θα πάω στον γυναικολόγο γιατι πρωτη φορα τοση αστάθια!! 

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...εμενα ο γιατρουλης μου ειναι Θεσσαλονικη και μεχρι τωρα πηγαινα εκει και εκανα τις εξετάσεις μου! Τωρα εδω στην Αθηνα πηγα για το τσεκ απ στον Κακαλετρη γνωρίζετε για εκεινον κατι; πρεπει οπωσδηποτε να εχω γυναικολογο στην Αθηνα...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nini84 είπε:

Γεια σου Evaki!! Xρόνια πολλά!! Ηρθε τελικα ε;; Παντως εχω ξανακουσει απο κοπελες οτι μετα τις πρωτες ελευθερες επαφες ειχαν καποιες ασταθειες μετα συξν κυκλο. Φυσικα μπορει να ειναι και τυχαιο τωρα, ισως και ψυχολογικο!!

Ευχομαι ο αλλος μηνας να ειναι ο τυχερος!! 

Χαρούμενη μανουλα τι κανεις;; Πως περασατε;;; 

καλα ειμαι νινι μου ηρεμα περασαμε οικογενειακα δε μπορω να πω πως ξεκουραστικα γιατι εκανα τραπεζι στο σπιτι μου αλλα το απολαυσα το χαρηκα μαρεσει πολυ να μαζευομαστε ολοι σε σπιτια τετοιες μερες γιατι ξερεις με τη ρουτινα της καθημερινοτητας και το τρεξιμο δε μας μενει χρονος ουτε για μια επισκεψη...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Evi_Arv said:

@nini84 Νινάκι μου και εγώ μάλλον κατι τέτοιο θεωρώ οτι έγινε...Μα και 10 μέρες καθυσττέρηση και 4 μερες μόνο..της ήρθε αποτομο φαίνεται που θέλω να την κοψω...χεχεχεχε! Εσύ τα νέα σου; 

@xaroumenh mama ειπα πως αν μου το κάνει και αυτον τον μήνα θα πάω στον γυναικολόγο γιατι πρωτη φορα τοση αστάθια!! 

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...εμενα ο γιατρουλης μου ειναι Θεσσαλονικη και μεχρι τωρα πηγαινα εκει και εκανα τις εξετάσεις μου! Τωρα εδω στην Αθηνα πηγα για το τσεκ απ στον Κακαλετρη γνωρίζετε για εκεινον κατι; πρεπει οπωσδηποτε να εχω γυναικολογο στην Αθηνα...

Evaki εγω σημερα θα ξεκινησω βαρεμα. Ειναι λιγο αρρωστουλης ο αντρας μου και χθες δεν βαρεσαμε!!!Εγώ δεν μενω Αθήνα κι ετσι δεν τον ξερω τον γιατρο σου. Και απο Θεσνικη ξερω μονο τον Τσακο Ηλια που με χειρουργησε. 

51 minutes ago, xaroumenh mama said:

καλα ειμαι νινι μου ηρεμα περασαμε οικογενειακα δε μπορω να πω πως ξεκουραστικα γιατι εκανα τραπεζι στο σπιτι μου αλλα το απολαυσα το χαρηκα μαρεσει πολυ να μαζευομαστε ολοι σε σπιτια τετοιες μερες γιατι ξερεις με τη ρουτινα της καθημερινοτητας και το τρεξιμο δε μας μενει χρονος ουτε για μια επισκεψη...

Μοραβο χαρουμενη μανουλα. Η αληθεια ειναι οτι και μενα μου αρεσει να κανω τραπεζια στο σπιτι αλλα ειναι κουραστικο!!! Φετος εμεις καναμε συο χωριο και ετσι δεν ειχα πολλη κουραση. Αλλα εχεις δικιο οτι με την καθημερινοτητα που εχουμε κοψαμε τις επισκεψεις. Ανηκω κι εγω σε αυτην την κατηγορια. 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!! Ευη μου εγω τον εχω ακουστα τον Κακαλετρη...τον ειχε μια γνωστη μου και με το που πηγε της λεει συντομα θα εισαι εγκυος κι ετσι κι εγινε...την ξεγεννησε ο ιδιος κι απο οτι ακουω ειναι καλος και σαν ανθρωπος!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μυρτουλιτα τι κανεις;;; Πώς εισαι;;; 

Κορίτσια μου εγω το απογευμα εκλεισα ταντεβου στη γυναικολογο για τον πρωτο υπερηχο μετα την επεμβαση!!! Εχω λιγη αγωνια!!! Αυριο στις 14:30. Θα σας στειλω μετα να σας πω τα νεα. 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nini84 είπε:

Μυρτουλιτα τι κανεις;;; Πώς εισαι;;; 

Κορίτσια μου εγω το απογευμα εκλεισα ταντεβου στη γυναικολογο για τον πρωτο υπερηχο μετα την επεμβαση!!! Εχω λιγη αγωνια!!! Αυριο στις 14:30. Θα σας στειλω μετα να σας πω τα νεα. 

Νινάκι μου ευχομαι ολα να πάνε τελεια για σένα!!! Ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα και επισης ΚΑΛΟ ΒΑΡΕΜΑ βουουουρ στο ψητο κοπελα μου!!! 

1 hour ago, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!! Ευη μου εγω τον εχω ακουστα τον Κακαλετρη...τον ειχε μια γνωστη μου και με το που πηγε της λεει συντομα θα εισαι εγκυος κι ετσι κι εγινε...την ξεγεννησε ο ιδιος κι απο οτι ακουω ειναι καλος και σαν ανθρωπος!

Μυρτουλιτα μου και μένα έτσι μου φάνηκε!! Πολύ καλός ανθρωπος και αισιοδοξος!! Οπότε λέω με το καλό να πάω σε εκείνον όταν έρθουν τα ευχάριστα!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι Νινακι μου γλυκο!! Μην αγχωνεσαι καθολου...ολα θα ναι τελειαα και γρηγορα θα εχεις κι εσυ ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου!! Αυριο θα περιμενουμε νεακια σου!! Ευακι μου κι εμενα ετσι που μου τον ειπανε τον γιατρο για γουρλης μου φαινεται...αντε κοριτσακια μακαρι να ναι αυτος ο τυχερος σας μηνα και να προστεθουν κι αλλες εγκυουλες στην παρεα!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Μυρτουλιτα μου!! Μακαρι να μεινουμε ολες εγκυουλες!!!

 

Evi σ'ευχαριστώ πολυ!!! Και σε σενα ευχομαι σπορακι συντομα στην κοιλιτσα σου!

Αντε περιμενουμε και νεα απο Ρενιω, μουτζοριτσα, σαμμερακι!! Πώς είστε;;; Σας σκεφτομαι ολες!!!

Τονάκι εσυ;;; Σήμερα μπηκες;;; Δεν θυμαμαι..


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Evi_Arv είπε:

@nini84 Νινάκι μου και εγώ μάλλον κατι τέτοιο θεωρώ οτι έγινε...Μα και 10 μέρες καθυσττέρηση και 4 μερες μόνο..της ήρθε αποτομο φαίνεται που θέλω να την κοψω...χεχεχεχε! Εσύ τα νέα σου; 

@xaroumenh mama ειπα πως αν μου το κάνει και αυτον τον μήνα θα πάω στον γυναικολόγο γιατι πρωτη φορα τοση αστάθια!! 

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω...εμενα ο γιατρουλης μου ειναι Θεσσαλονικη και μεχρι τωρα πηγαινα εκει και εκανα τις εξετάσεις μου! Τωρα εδω στην Αθηνα πηγα για το τσεκ απ στον Κακαλετρη γνωρίζετε για εκεινον κατι; πρεπει οπωσδηποτε να εχω γυναικολογο στην Αθηνα...

εβακι μου....τον κακαλετρη τον παρακολουθω στο fb κ ομολογω οτι μου εχει κανει εντυπωση και ηθελα να μαθω για εκεινον...οντως φαινεται ανθρωπινος.... να σε ρωτησω για το κοστος σου ειπε? ειναι ακριβος γενικα?

μπουγαρινια μου ομορφα...... 

χρονια πολλα .....Χριστος ανεστη!

ευχομαι το Αγιο φως να μπει στην καρδια μας και στις κοιλιτσες μας!!!

εγω επεστρεψα απο κερκυρα χθες, που περασα πολυ ομορφα.... αν εξαιρεσεις την ταλαιπωρια που φαγαμα λογω Αλεξακου....

και μολις ηρθα χθες πηγα αμεσως ντοκ.... 

αχ αγαπες....ακουσα τον πιο ωραιο χτυπο της ζωης μου....τον ηχογραφησα και τον ακουω ολη μερα σα χαζο....και πιανω την κοιλιτσα μου!!! αχ θεε μου...ας κρατησει η ευτυχια μου και να φτασει στην αγκαλιτσα μου!!!

εγω κ η δευτερη καρδουλα μου, σας στελνουμε φιλακια σε μια μια χωριστα....


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου να 'μαι πάλι εδώ!!!

Μπήκα να σας πω τα νέα από τη γυναικολόγο!!

Με βρήκε πολύ καλά μετεγχειρητικά και μου είπε ότι όλα αυτά που υπήρχαν και δεν τα ξέραμε (πολύποδας ενδομήτριος, πολύποδας ενδοτραχηλικός, στένωση τραχήλου) εμπόδιζαν σε μεγάλο βαθμό τη σύλληψη.

Αλλά αυτόν τον μήνα κορίτσια μου μάλλον δεν την προλάβαμε την ωορρηξία. Στεναχωρέθηκα. Είδε ότι έσπασε το ωοθηλάκιο. Και λέει μπορεί και χθες ή προχθές να έσπασε.  Εμείς σήμερα το πρωί είχαμε την πρώτη επαφή με τον άντρα μου γιατί ενώ είχαμε πει ότι θα ξεκινούσαμε από Δευτέρα ήταν άρρωστος και δεν μπορούσε καθόλου. Κρίμα...

Και να σας πω και κάτι άλλο;; Από τη Δευτέρα εγώ είχα ξεκινήσει τα τεστάκια αλλά δεν είχαν θετικοποιηθεί παρά μόνο σήμερα το μεσημέρι που έκανα πριν την επαφή βγήκε μία αχνή γραμμούλα. Ούτε και υγρά είχα μέχρι σήμερα όπως άλλες φορές. Δεν ξέρω. Τι να πω;; Για να λέει η γιατρός όμως ότι έγινε η ωορρηξία σημαίνει ότι έγινε. ΤΕλος πάντων.

Μπήκα τα είπα ξελάφρωσα.Σας φιλώ όλες!!!

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια πως ειστε;;;;; νινι μου χερομαι που πηγαν ολα καλα.....!!!!! μη στεναχωριεσε για την ωοριξια. το ωαριο μενει ζωντανω 24 ωρες.... και εχθες να εγινε μπορει να το προλαβατε...!!!!!! η μπορει να εσπασε και σημερα το πρωι... ποτε δεν ξερεις....αλλα και παλι δε θελω στεναχωριες θα παρεις δυναμη για τον αλλο μηνα....!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

ααα...ξεχασα. Βρήκε και ένα κυστικό ωοθηλακιο στη μία ωοθήκη. Είπε ότι μπορεί να είναι και από το στρες της εγχείρησης αλλά θα κάνω και κάτι αιματολογικές πάλι για την ενδομητρίωση και ορμονικές και θα δούμε. Να μην ανησυχώ είπε.

2 minutes ago, xaroumenh mama said:

γεια σας κοριτσια πως ειστε;;;;; νινι μου χερομαι που πηγαν ολα καλα.....!!!!! μη στεναχωριεσε για την ωοριξια. το ωαριο μενει ζωντανω 24 ωρες.... και εχθες να εγινε μπορει να το προλαβατε...!!!!!! η μπορει να εσπασε και σημερα το πρωι... ποτε δεν ξερεις....αλλα και παλι δε θελω στεναχωριες θα παρεις δυναμη για τον αλλο μηνα....!!!!!!!!!!!

Αχ χαρούμενη μανούλα...σε ευχαριστώ αλλά πρώτη φορά στεναχωρέθηκα για κάτι τέτοιο, Γιατί να μην προλάβουμε;;;Εντάξει θα μου πεις τον αλλο μηνα... Αλλά ξέρεις μετά την εγχείρηση ηθελα να το πάμε συστηματικά...Γιατί η ενδομητρίωση μπορεί να εμφανιστεί πάλι και δεν θέλω να χάνονται έτσι οι μήνες. Δεν πειράζει... τι να κάνουμε;;;

Εσύ είσαι καλά;;;Είσαι σε φάση βαρέματος;;;χαχαχα ή περιμένεις;;


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nini84 είπε:

ααα...ξεχασα. Βρήκε και ένα κυστικό ωοθηλακιο στη μία ωοθήκη. Είπε ότι μπορεί να είναι και από το στρες της εγχείρησης αλλά θα κάνω και κάτι αιματολογικές πάλι για την ενδομητρίωση και ορμονικές και θα δούμε. Να μην ανησυχώ είπε.

Αχ χαρούμενη μανούλα...σε ευχαριστώ αλλά πρώτη φορά στεναχωρέθηκα για κάτι τέτοιο, Γιατί να μην προλάβουμε;;;Εντάξει θα μου πεις τον αλλο μηνα... Αλλά ξέρεις μετά την εγχείρηση ηθελα να το πάμε συστηματικά...Γιατί η ενδομητρίωση μπορεί να εμφανιστεί πάλι και δεν θέλω να χάνονται έτσι οι μήνες. Δεν πειράζει... τι να κάνουμε;;;

Εσύ είσαι καλά;;;Είσαι σε φάση βαρέματος;;;χαχαχα ή περιμένεις;;

ουτε για το κυστικο πιστευω πως χρειαζετε να ανυσηχεις... μετα απο γυναικολογικες εγχηρησεις μεχρι να ερθει η πρωτη περιοδο τα ωαρια συνηθως γυνονται  κυστικα ετσι μου ειχε πει ο γιατρος .. απλα μπορει να μην σου εφυγε τωρα με την περιοδο....μην αγχωνεσε ολα καλα θα πανε...!!!!!!καλα ειμαι και εγω καθαρησα... αλλα δεν εχουμε ερθει σε ελευθερη επαφη ακομα με τον αντρα μου θα το συζητησω σημερα μαζι του να δω τι σκεφτετε γιατι και εγω σημερα με αυριο λογικα θα κανω ωοριξια.... μετα απο 20 μερες που εκανε θεραπεια για τους μυκητες μαλλον φοβηθικε και κατι πρεπει να τον προβληματιζει..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...