Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Τι κάνετε;;; Εγώ ειμαι λιγο αρρωστουλα.. Συναχωθηκα.. Εχει δυο μερες που ξεκινησε αλλα απο χθες το βραδυ ειμαι χειροτερα. 

Σας φιλώ!!!

Νινακι μου γλυκό Περαστικά σου αγάπη.... διάβασα τα νέα σου... μακάρι να τον προλάβει το μήνα!! ❤

19 ώρες πρίν, Evi_Arv είπε:

Νινάκι μου γλυκό τώρα καταφερα και ειδα τα μηνυματακια σου...Να μη μου στεναχωριεσαι καθολου...ολα θα πανε πολυ καλα. Ειμαι σιγουρη!!  και ποτε δεν ξερεις μπορει και να προλαβατε!! Οι εκπληξεις ερχονται απο εκει που δεν το περιμενουμε νινι μου !! 

Κορίτσια μου θα ηθελα και εγω να ερθω στην ομαδουλα σας στο viber να ειναι και πιο ευκολη η επικοινωνια μας! Σας φιλω γλυκα γλυκα μια προς μια!!! 

Ευάκι μου στείλε μου πμ το κινητό σου και θα μπεις αμέσως στο παρεακι μας!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Κ δω κρυο

Κ η μικρη μου σημερα εκανε ενα 38αλλα ειναι καλυτερα

Περαστικα νινακι

Αντε ευακι ελα

Τονια;καιρο εχεις να γραψεις

Ολα καλα με το εμβολιο.μονο υπνηλια

Κ η μικρη τελεια περασε στο χωριο.τη βλεπω να παιρνει τρενο κ να πηγαινει μονη στη νονα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελα ευη ελα!!!! οπως σου ειπε η ρενα!!!

νινακι μου περαστικουλια!!! ευτυχως σκ γιανα κατσεις στα ζεστα!!!

τονια αληθεια που εισαι γλυκιαμου??? τι κανεις????

 

  • Μου αρέσει 1

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. 

Περαστικά στα αρρωστουλια μου. 

Εδώ είμαι.  Σας διάβαζα στα βιαστικά αυτές τις μέρες.  Είχα διάφορα τρεξίματα και όλη μέρα ήμουν στο πόδι.  Έχω αρχίσει πάλι να έχω έντονο αισθημα κόπωσης και δεν έχω πολλά κουράγια.  Σήμερα αισίως μπήκα στο 3ο τρίμηνο με 9 κιλά επιπλέον.  Κατά τα άλλα καλά είμαι.  Σας σκέφτομαι. .

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου.νινακι πως εισαι???τονακι ξεκινησες ετοιμασιες για τον ερχομο της μπεμπας???ευακι ελα σε περιμενουμε..χρονια πολλα στους εορταζοντες...κοριτσια οταν δεν κολλαει το κινητο μπαινω.εμεις ειμαστε καλα.ιοιο ηλεκτρα ???ολα καλα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε;; Νινι είσαι καλύτερα σου πέρασε το κρύωμα; Έρευνα Τόνια μου πως τα πας με τη μπουμπουκα σου καλά;;

Γεια σου χαρούμενη μανούλα!!!Καλύτερα είμαι σήμερα, δεν πηγα δουλεια, δεν ανεβασα πυρετο. 

Εσύ πώς είσαι;;; Τι κάνει ο μικρός σου;;


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Ελπίζω να με θυμάστε λιγακι... χάθηκα, λιγο η δουλεια, κυρίως μια δύσκολη περίοδος... ελπίζω να στε όλες καλα, κ να σας βρίσκω όλες καλύτερα απ οτι σας άφησα!! Πείτε μου τα νέα σας! Δυστυχώς, εχω να σας διαβάσω 2 μήνες, οι οποίοι δεν ηταν οι καλύτεροί μου!

Για 1-2 κύκλους δεν ασχολήθηκα ούτε με γόνιμες μερες, ούτε σημείωνα επαφες, ούτε τιποτα! Ένιωθα οτι θα τρελαθώ πια! Το Μαρτη ανεβήκαμε με το σύζυγο Αθηνα, επρεπε να κανω εγω κατι γυναικολογικές εξετάσεις ρουτίνας, κ ανεβηκε κ εκείνος να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα να δούμε που βρισκόμαστε, μετα απο ενα χρονο ελεύθερων επαφών! Κ μας ερχεται η κατραπακιά! Παμε το ίδιο απογευμα στο γυναικολόγο μου, μιλαει με το κεντρο που μας ειχε συστήσει κ του στέλνουν τ αποτελέσματα σπερμοδιαγραμματος, κ μας λεει πως μ αυτα τα νούμερα φυσιολογική σύλληψη δεν υπάρχει περίπτωση να επιτευχθεί! Ειναι ακίνητα κ σε πολυ μειωμένο αριθμό! Θα παρει μια αγωγή για ενα 3μηνο, έκανε κ υπέρηχο σε ουρολόγο κ δεν εχει ευτυχώς κυρσοκηλη, κ μετα θα πρέπει να προχωρήσουμε αποκλειστικά σε εξωσωματική! 

Δεν το περίμενα! Την ωρα που μας το ειπε ετσι ωμά, οτι μονο με εξωσωματική, κ ακομα κ με την αγωγή που θα παρει, αν υπάρξει φυσιολογική σύλληψη θα ναι μια έκπληξη, ένιωσα οτι έφαγα χαστούκι! Κ δεν ειναι ένας  γιατρός που σε πανικοβάλει ή ειναι αρνητικός! Για αρκετές μερες ήθελα μονο να κλαίω κ ένιωθα σα να είχα πένθος! Δεν ειχε περάσει καθολου απ το μυαλο μου το ενδεχόμενο της εξωσωματικής, κ ηταν για μένα σοκ! Κ το πιο δυσκολο ηταν που επρεπε να ειμαι χαλαρη κ ήρεμη μπροστά στον άντρα μου, να μην τον κανω να νιώσει μειονεκτικά ή άσχημα για κατι που δεν φταίει! 

Τωρα νομιζω πως εχω ξεπεράσει το πρώτο σοκ, το σκέφτομαι ήρεμα κ ψύχραιμα, κυρίως γιατι ειναι κατι που θα συμβεί σιγουρα μες στον επόμενο χειμωνα! Βρήκαμε τους ρυθμους μας, γιατι η αλήθεια ειναι πως τις πρωτες μερες είμασταν κ οι δυο καπως! Εννοείται πως με αγχώνουν κ μ απασχολούν ενα σωρό πράγματα πανω στο θεμα, κ θα ήθελα την εμπειρία κ τη συμβουλή οποίας κοπέλας απο εσας εχει περάσει αυτο το λούκι! 

Συγγνωμη αν σας κούρασα! Πείτε μου τα δικά σας κ σε τι φαση βρισκεστε, μου λείψατε κ ας χάθηκα τοσο καιρό απ την παρέα σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Maraki1990!!!Καλωσήρθες και πάλι στην παρέα μας!!! Εγώ μεχρι στιγμής δεν εχω εμπειρία εξωσωματικης. Ωστόσο δεν σου κρυβω οτι με την ενδομητριωση που μου διαγνωστηκε τελευταια το εχω στο πισω μερος του μυαλου μου απο την πρωτη στιγμη. Βεβαια δεν ειναι το ιδιο να το εχεις συο μυαλο μου και να στο λενε ετσι οπως μας περιεγραψες. 

Και γω νομιζω οτι ειναι ενα σοκ μια τετοια ανακοινωση αλλα με την παροδο του χρονου θα το αποδεχτεις εντελως και μαλιστα θα αναρωτιεσαι γιατι στεναχωριοσουν κιολας. Φαντασου Μαρακι να προσπαθουσατε κι αλλο και να απογοητευοσουν συνεχεια που δεν μενεις. Ολα για καποιον λογο γινονται. Να εισαι δυνατη και αισιοδοξη και ολα θα πανε καλα. Προσφατα περασα κι εγω ενα σοκ οταν μου εμαθα οτι εχω ενδομητριωση αλλα μετα απο πολυ κλαμα το αποδεχτηκα πια και ειμαι καλα. 

Εδω ειμαστε να μπαινεις οποτε θες να μας λες τα νεα σου. 

 

Σημασια εχει Μαράκι να γινουμε ολες μανούλες και οχι ο τροπος που θα μεινουμε. Καθημερινα δεκαδες γυναικες ερχονται αντιμετωπες με την εξωσωματικη. Πιστεψε με οτι οταν με το καλο θα ερθει η ωρα να μαθεις οτι εισαι εγκυουλα και οταν θα κρατησεις πρωτα ο Θεος το μωρακι σου στην αγκαλια σου θα εισαι τρισευτυχισμενη και θα ξεχασεις ολη αυτην τη στεναχωρια και το σοκ. 

Και φυσικα δεν μας κουραζεις. Ειναι αυτονοητο οτι εδω ειμαστε οχι μονο για τα ευχαριστα αλλα και για τις δυσκολες στιγμες. 

Και επειδη γραφεις να σου πουμε τα νεα μας: εγω στις 13/3 εκανα εγχειρηση λαπαροσκοπικα και υστεροσκοπηση μαζι για την αφαιρεση της κυστης ενδομητριωσης και ενος πολυποδα που βρεθηκε τελευταια ενα μηνα πριν την εγχειρηση. Μου βρηκαν ομως (ευτυχως που τα βρηκαν ολα αυτα) και στενωση στον τραχηλο μεγαλου βαθμου και εγινε διανοιξη. Τελικα η ιστολογικη εδειξε οτι υπηρχε και συον τραχηλο πολυποδας. Ολα αυτα εμποδιζαν τη συλληψη. Απο αυτον τον μηνα ξεκινησαμε παλι προσπαθειες και ειμαι τωρα στην αναμονη. 

 

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...